Jump to content

Epska fantastika i SF ...


kalistenika u rutini

Recommended Posts

  • 2 months later...

Završio sam pre par dana Joe Abercrombie - A Little Hatred i mogu reći da je ovo lagano njegova najbolja knjiga do sad a ja sam bio oduševljen svakom njegovom

 

Priča je smeštena u istom svetu kao The First Law i ostale standalone knjige. 15 godina nakon završetka poslednjeg romana, svet ulazi u industrijsku revoluciju. Prate se totalno novi likovi, koji imaju manje ili više veze sa prethodnim gde svaki od njih ima jako lepu izgrađenu ličnost i svaki liči na živo biće. Opisi, konverzacija, bitke, generalno ceo plot deluje još zanimljivije nego ranije. Bukvalno je usavršio svoj stil grimdarka manje više do maksimuma.

 

 

 

 

Edited by Nicklord
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasha arsenal said:

Kakve su Junaci i Krvava Zemlja?Čekaju me na polici 🙂 .

Skrhano more me smorilo i prekinuo sam sa čitanjem.Sa Prvim Zakonom sam oduševljen i to mi je omiljeno delo iz žanra.Obožavam Aberkrombija i njegov crni humor.

Skrhano more je baš onako za tinejdžere. Drugačiji je fazon skroz, ja sam pročitao ali da je duže ne verujem da bih

 

Odlični su svi romani iz tog sveta, isti ton skroz kao trilogija. Osvetu pročitaj, nemoj samo te dve 😄 Heroji su mi se lično najviše svideli, u suštini cela knjiga je jedna trodnevna bitka gde pratiš (najviše) 3 lika koji nikako nisu heroji i prepuna je crnog humora.

 

Takođe postoji zbirka kratkih priča ali to sam video jutros da nije prevedeno na srpski 

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/2/2020 at 1:42 AM, Nicklord said:

Završio sam pre par dana Joe Abercrombie - A Little Hatred i mogu reći da je ovo lagano njegova najbolja knjiga do sad a ja sam bio oduševljen svakom njegovom

 

Priča je smeštena u istom svetu kao The First Law i ostale standalone knjige. 15 godina nakon završetka poslednjeg romana, svet ulazi u industrijsku revoluciju. Prate se totalno novi likovi, koji imaju manje ili više veze sa prethodnim gde svaki od njih ima jako lepu izgrađenu ličnost i svaki liči na živo biće. Opisi, konverzacija, bitke, generalno ceo plot deluje još zanimljivije nego ranije. Bukvalno je usavršio svoj stil grimdarka manje više do maksimuma.

 

 

 

 

Osveta, moj poklon sinu za praznike, po njegovom izboru, sad ima komplet....i tako, do praznika ima vremena a ja patim od nesanice, u nedostatku boljeg izbora, uzimam Osvetu,  da vidim sto mu vec 2 godine kupujem tog Aberkrombija....volim epsku fantastiku  ali mi se Aberkrombijev stil ne dopada, sta cu, Tolkin me je upropstio za sve ostale autore tog zanra. Elem, citam ja tako, kad - naletim na rec "plastika", pojavljuje se u jednom dijalogu. Zaprepastim se, zbunim se i otpisem Abverkrombija verovatno zauvek. Procitala sam knjigu do kraja a sina sam slagala da nisam, ima bas nekoliko bezobraznih scena pa mi je bilo neprijatno. 

Kad sam vec tu, da kazem da sam ovih dana procitala Dena Stivensa, njegovu trilogiju "Osveta strvinara". dugacko, prezvakano, mogao je da zavrsi sa 2 toma. Pocetna ideja je izvanredna i prvi deo odlican ali se posle pretvara u, manje vise, podgrevanje sarme sto u literaturi ne daje ocekivane efekte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Pletilja said:

Kad sam vec tu, da kazem da sam ovih dana procitala Dena Stivensa, njegovu trilogiju "Osveta strvinara". dugacko, prezvakano, mogao je da zavrsi sa 2 toma. Pocetna ideja je izvanredna i prvi deo odlican ali se posle pretvara u, manje vise, podgrevanje sarme sto u literaturi ne daje ocekivane efekte.

 

Moram da proverim, da ovo slučajno nije greška, jer znam za trilogiju Dena SImonsa "Strvinarska Uteha" a nisam čuo ni za navedenog pisca ni za tu trilogiju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Charlie Foxtrot said:

 

Moram da proverim, da ovo slučajno nije greška, jer znam za trilogiju Dena SImonsa "Strvinarska Uteha" a nisam čuo ni za navedenog pisca ni za tu trilogiju.

U pravu ster, zzabrljala sam i izvinjavam se, Den Simons a ne Stivens i jeste Uterha a ne Osveta....kad ja pobrkam loncice to je epski....

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 months later...

Јел зна неко где набавити World of Warcraft књиге?
Конкретно, занимају ме Chronicle 1,2,3.

У нашим књижарама одавно нема на стању, а нисам баш вичан са наручивањем из иностранства.

Једно глупо питање (да, постоје глупа питања), јел Амазон доставља робу у Србију?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RatzenStadt said:

Јел зна неко где набавити World of Warcraft књиге?
Конкретно, занимају ме Chronicle 1,2,3.

У нашим књижарама одавно нема на стању, а нисам баш вичан са наручивањем из иностранства.

Једно глупо питање (да, постоје глупа питања), јел Амазон доставља робу у Србију?

https://www.bookdepository.com/search?searchTerm=world+of+warcraft+chronicle&search=Find+book + VPN neki i gledaj Nemačku, UK i tako neke zemlje pa vidi gde je najjeftinije 😄 Ne plaćaš poštarinu, oni u suštini uračunaju u cenu i zato gledaj iz koje zemlje je jeftinije. Nema carine osim mooooožda nekad kada se cariniku digne piša pa uzme da otvori i zatvori i onda naplati to 1000rsd ali to se dešava sa bilo kakvim naručivanjem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nicklord said:

https://www.bookdepository.com/search?searchTerm=world+of+warcraft+chronicle&search=Find+book + VPN neki i gledaj Nemačku, UK i tako neke zemlje pa vidi gde je najjeftinije 😄 Ne plaćaš poštarinu, oni u suštini uračunaju u cenu i zato gledaj iz koje zemlje je jeftinije. Nema carine osim mooooožda nekad kada se cariniku digne piša pa uzme da otvori i zatvori i onda naplati to 1000rsd ali to se dešava sa bilo kakvim naručivanjem.

 

 


Хвала, али није ми јасан део са VPN-ом. Јел можеш детаљније да ми објасниш, молим те?
Да се накачим на VPN и добијем IP адресу из Немачке нпр, цене ће бити другачије без обзира што је земља доставе Србија? Јесам добро разумео?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RatzenStadt said:


Хвала, али није ми јасан део са VPN-ом. Јел можеш детаљније да ми објасниш, молим те?
Да се накачим на VPN и добијем IP адресу из Немачке нпр, цене ће бити другачије без обзира што је земља доставе Србија? Јесам добро разумео?

Tako je 😄 Takođe, možeš sve odvojeno da naručiš jer oni sve odvojeno i šalju. Možeš jednu knjigu iz UK a jednu iz Holandije a jednu iz Srbije 

Cene za UK su mi redom: 26,91 - 26,91 - 32,62

Za Srbiju su mi: 25,90 - 28.85 - 37,26

 

Sigurno neka država ima i veću razliku. 85€ bi ti bilo da iskombinuješ a 92€ da samo iz Srbije naručiš a sigurno ima i neka jeftinija zemlja gde je trenutno popust 50%

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nicklord said:

Tako je 😄 Takođe, možeš sve odvojeno da naručiš jer oni sve odvojeno i šalju. Možeš jednu knjigu iz UK a jednu iz Holandije a jednu iz Srbije 

Cene za UK su mi redom: 26,91 - 26,91 - 32,62

Za Srbiju su mi: 25,90 - 28.85 - 37,26

 

Sigurno neka država ima i veću razliku. 85€ bi ti bilo da iskombinuješ a 92€ da samo iz Srbije naručiš a sigurno ima i neka jeftinija zemlja gde je trenutno popust 50%


Звучало ми је бесмислено да би било истинито 😄
Хвала пуно.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Imam ja sve od Tešića, osim 2084, a i pročitao sam sve. Kosingas je nekako podeljen tako da prve 3 knjige mogu da čine zasebnu trilogiju. Uskoro bi trebala da izađe treća knjiga iz drugog serijala Kosingas, odnosno šesti deo. Prvi Kosingas-Red zmaja je najzanimljiviji. Dobre strane serijala su upoznavanje sa mitologijom, verovanjima i običajima našeg naroda. Odlično su opisana neka mitska bića i stari Bogovi. Takođe je vrlo dobro opisano preplitanje pravoslavlja, verovanja i običaja starih Slovena. Na dobar način je spojio istorijske događaje i fantastiku, odnosno maštu. Za neke događaje bi čovek pomislio da su stvarno tako mogli da se odigraju. Ono što mi se ne sviđa je što se bezbroj puta ponavljaju iste stvari i objašnjenja tih stvari. To je protkano kroz sve knjige iz Kosingas serijala kao i kroz trilogiju o Milošu Obiliću (Koja je meni bila zanimljivija od Kosingasa). Svakako ću kupiti i pročitati i tu šestu knjigu jer volim domaću epsku fantastiku ali daleko je to od kvaliteta Aberkrombija, Eriksona,...

 

Kletva Kainova nije napisana na taj način i priča ima prilično dobru podlogu. I opet je prva knjiga iz trilogije najbolja :classic_smile:

Edited by Knipex
Slovo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...