Jump to content

Najbolji stranac u srpskom fudbalu


Jonnhy Clash

Recommended Posts

2 hours ago, dekifisher said:

Fudbalski i kosarkaski tim kao jaje jajetu... kada su na 100% mogu da dobiju svakoga, ali nedovoljno dobri da rutiniraju.

Sadik je cudesan igrac. Onako da okrenes stopera na 5m, ne secam se da sam video nesto slicno.

Trebao je Zdjelar da izadje, zasluzio je decko aplauze. MVP sezone.

Sadik ce biti najbolji stranac koji je ikada igrao u nasoj ligi. Za sad pokazuje samo segmente svog talenta ali do kraja sezone ce dostici punu formu. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Alek The Great said:
10 minutes ago, Knipex said:
Marin je najbolji stranac u našoj ligi ikada, mislim da tu nema spora :default_coffee:

Ne vidim da radi nista sto Leo nije radio. Naravno, uzevsi u obzir da su im uloge u timu razlicite.

Posto je tema povedena ovde, da dodam koju rec.

Sa aspekta igre, mislim da igrac kakav jr Marin nije vidjen u modernoj istoriji. Pregled igre, nacin razmisljanja, prijem lopte, kretanje sa istom i bez nje, pas... sve je na tako visokom nivou da ne vidim bilo koga na tom stepenu, koliko god je bilo igraca koji odskacu kvalitetom, sto i nije tako tesko nao ovdasnjim livadama.

 

Sa Leonardom ga ne vredi porediti, em sto kazes zbog pozicije, em zbog cinjenice da je Marin faktor u evro-mecevima, sto ovaj drugi na tom nivou fudbala nije mogao da pokaze.

Link to comment
Share on other sites

Dvojica sasvim sigurno boljih stranaca koji su igrali u Srbiji i na klupskom i na reprezentativnom planu u karijeri od Marina su Taribo Vest i Princ Tagoe.

Po učešću srpskih klubova u evro kupovima Kleo je dva koplja ispred svih stranaca koji su igrali u Srbiji.

Po čistom fudbalskom znanju i veštini od Moreire boljeg stranca u Srbiji još uvek nije bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da svi klubovi u Linglong ligi imaju po 5-6 stranaca tog nivoa kao Vest ili Marin i bila bi jaka. Ovako, not bloody likely.

Kad sabereš da su većina stranaca i u Partizanu i u Zvezdi svih ovih godina raznorazni Vašingtoni, Suzukiji, Zabije i Barkosov burazer, dobro je da i ovako guramo svih ovih godina.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Stiletto said:

Dvojica sasvim sigurno boljih stranaca koji su igrali u Srbiji i na klupskom i na reprezentativnom planu u karijeri od Marina su Taribo Vest i Princ Tagoe.

Po učešću srpskih klubova u evro kupovima Kleo je dva koplja ispred svih stranaca koji su igrali u Srbiji.

Po čistom fudbalskom znanju i veštini od Moreire boljeg stranca u Srbiji još uvek nije bilo.

Princ Tagoe? Stvarno? Ovo je bas ozbiljno odvaljivanje. Coveku Partizan bio vrhunac karijere. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Po meni je Natho u klasi Marina, iako je odigrao svega desetak mečeva za FKP. Suma je blizu tog nivoa, kad mu se poklope kockice i Merkur nije retrogradan, ali pošto je kontinuitet nepostojeći, ne može da bude svrstan u isti rang.

 

Moreira je bio pravi nosilac tima, znalac i umetnik iako je u Evropi ponekad bio u senci. Mislim da je ipak ispod vodećeg dvojca ali iznad Sume.

 

Kleo najproduktivniji kad je trebalo, kao niko pre niti posle njega, to se mora istaći, pošto su mu golovi ipak osnovni posao. Leo u nekim aspektima igre isto na nivou vodećih, ali po ukupnom utisku isto bih rekao nivo ispod. Možda i zbog lude glave i ponekad negativnog uticaja na duh tima. Ova dvojica su za traku kapitena do kraja karijere.

 

DIjara meni omiljen ali rekao bih da je prilično ispod Moreire.

 

Borjana ne treba zaboraviti. Teško je porediti golmana sa igračima, ali kad se vidi efekat njegovih partija mislim da zaslužuje da se nađe u društvu Marina i Natha.

 

Taribo je kratko igrao ali imao par utakmica na vrhunskom evropskom nivou. Nedovoljno za ulazak u prvu ekipu, ali počast za ''dodir klase''.

 

Pitam se koga sam zaboravio. :classic_biggrin: Tagoea nisam, nije on na tom nivou.

 

Specijalna nagrada ide Zidanu za onih nekoliko minuta u dresu Partizana. :23:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, 34Barkley said:

 

 

Borjana ne treba zaboraviti. Teško je porediti golmana sa igračima, ali kad se vidi efekat njegovih partija mislim da zaslužuje da se nađe u društvu Marina i Natha.

 

 

Ne treba zaboraviti i Borjanovu epizodu u Nišu kada je skrenuo pažnju na sebe. Karijera u Radu mu i nije bila nešto, ali nakon utakmice u Ludogoroceu protiv Mančesetra (tako beše ?) i posle toga godinu dana u Nišu su zainteresovale "večite" da ga vide između njihovih stativa. Odličan je na golu Zvezde, ali pozicija golmana, kako ti reče, uvek je nekako...ne znam, hendikepirana, u odnosu na ostale igrače. Golman može da odbrani 10 čistih situacija "1 na 1" i da kiksne i primi smešan gol, pamtiće mu se taj gol. S druge strane, špic može da ukenja 10 šanse, ali jedan gol može 'ladno sve da to pobriše. Svakako, ne mogu ovako "na prvu loptu" da se izjasnim ko bi bio najbolji stranac svih vremena u našoj ligi, ali ako se računaju i iz "mog vremena" glasao bih za Miodraga Belodedića, a ako se Crnogorci sada računaju kao stranci to je onda Dejo Genije. AKo računamo, ipak, vreme od kada smo nezavisna država, debelo se dvoumim između Leonarda i Marina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...