Jump to content

Kafana u padoku


Hertzog

Recommended Posts

Baš odgledah popodne Džeremijevu besedu na temu F1. Nije da nema stvari za koje je u pravu, ali mislim da preterano kenja poslednjih godina. Generalno vezano za sve živo.
On je pre svega zabavljač i to radi sjajno. [emoji41]

Elokventan, inteligentan i oslobođen bilo kakve političke korektnosti što je danas retkost.
Nekada (pre nekih 15 godina otprilike) sam čitao njegovu kolumnu na sajtu BBC (da li u sklopu top gear, ali nisam siguran... Skinuta je pre 10ak god. čini mi se) i to je bilo pravo uživanje... Čega god da se dotakao (nemački automobili, pušenje u kolima... ma štagod!) bilo je to maestralno i uživanje uz dugu kafu i bar 2 pljuge [emoji12]

Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2019 at 10:25 PM, Radoye said:

Dokumentarac o lokalnoj trkackoj sceni u Americi:

 

 

 

Uopste nisam ocekivao ovako nesto...

 

Kad sam video na pocetku o kakvom trkanju je rec, pomislih da napisem koju rec o skoro pa besmislu postojanja ove trkacke klase, a onda... jbt... klasa je nebitna u ovoj prici. 

Lep kratak dokumentarac. Svaka cast za ovu devojku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To su kvotermidzeti, prvi stepenik za takmicenja na ovalima - Sprintkar, Supermodifajd, Naskar, pa jos uvek donekle i Indikar. Ono sto je karting u Evropi to su kvotermidzeti u Americi. Prakticno svako selo ima svoj mali spidvej od sljake i tu se uce osnove.

 

Ovi mali bolidi mogu da razviju brzinu u rangu 70-75 km/h (u idealnim uslovima, mada realno na stazama na kojima voze retko postizu vise od 50 km/h), jednocilindricni motori zapremine 7 kubnih inca (115 cm3), imaju asimetricno vesanje poput sprintkara maksimalno prilagodjeno skretanju ulevo.
 

maxresdefault.jpg

A posle bude ovo:

usac-homestead-december-testing-2005-new

Ili ovo:
 

jeff_abold_oswego_speedway_supermodified

A mozda i ovo:

maxresdefault.jpg

Edited by Radoye
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Alo, alo, pdf. zove Alena!

 

Alene, izvini ako gresim, no koliko razumem ti si nekakav majstor za grafiku i fontove i stajaznamsta, ne razumem se u kompjuKtere.

 

Ako si video moj post na "Secanjima itd.", primetio si da sam okacio "tablicu" na motor na kojoj pise "Vox92, auto-moto pdf."

Pa, pitanjce.

Mozes li da smislis neku nalepnicu, nesto na cemu bi bio logo Vox92 sa malom oznakom "auto-moto pdf." U formatu kakav bi mogli da kod kuce printujemo? I preporuku za materijal, verujem da takvog papira ima, da se odljusti i nalepi?

Ja bih to nalepio na svoje i dvotockase i cetvorotockase, da zajebavam Amere koji pojma ne bi imali sta je to... :classic_biggrin:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zoran59 said:

nesto na cemu bi bio logo Vox92 sa malom oznakom "auto-moto pdf.

 

Jos kad bi imali logo 🙂 moram da vidim sta se sa time desilo 😄 

 

 

@Radoye ma jasno je to meni, severna amerika je luda za ovalima, ali opet mislim da je klasican karting daleko bolja kategorija za razvoj... uostalom, i taj IndyCar i NASCAR se voze i na klasicnim i ulicnim stazama... 

 

Oval treba da bude neka nadogradnja na trkacko znanje a ne pocetak. That's my 5 cents on this topic. 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

Ne znam, poštujem ja ko voli te Nascare I slične Metalike, ali mi trka sa 4 leve krivine nešto... emoji848.png hm, da ga yebem... emoji33.png

Sent from my SM-N950F using...
 

 

Sta bi onda rekao da si video pokojni Langhorn spidvej - staza sa jednom krivinom, savrsen krug obima 1 milje, bez ikakvog pravca, konstantno skretanje pod G-silama. Vozaci su ga mrzeli, ali ovdeje vozena jedna od najplacenijih trka na kalendaru pa su svakako svi dolazili...

 

AW_20180108p44-Langhorne-Ring-GettyImage

Nisam ni ja neki veliki fan ovog vida trkanja ali sam imao prilike dovoljno da ga vidim da steknem postovanje i oslobodim se predrasuda. Nekad sam i ja verovao da ovali ne zahtevaju neku posebnu tehniku a ustvari to je svet za sebe u odnosu na trkanje na koje smo navikli - njegovi zahtevi nisu nista manji od "redovnih" staza, ali su mnogo drugaciji.

Trkanje na ovalima nije specificno samo za Ameriku, originalno potice od trka koje su vozene na hipodromima. Danas ga ima jos i u Britaniji i u Australiji na cetiri tocka a na dva je jos uvek siroko prisutno pa i u nasim krajevima.

005-Speedway-Motorcycle-Connor-Penhall-M

Ovi kratki ovali sa krugom do pola milje (800 m) a cesto i manji su gde stanuje severnoamericka "nacionalna klasa" - pravo grassroots trkanje stap i kanap tehnologijom bez velike love, sponzora, medijske paznje, gde se trkaju zato sto vole da se trkaju. Neki od njih uspeju taj hobi da pretvore i u profesiju od koje zaradjuju za zivot na nekim drugim cuvenijim stazama, vecina ne ali i dalje su tu svakog vikenda sa svojim Mad Max napravama iz domace radinosti...

AR-170409623.jpg&MaxH=500&MaxW=900

img.php-528x0-upload-racewire-rw_3361.jp

190131asyrell_01-1-750x350.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, zoran59 said:

Alo, alo, pdf. zove Alena!

 

Alene, izvini ako gresim, no koliko razumem ti si nekakav majstor za grafiku i fontove i stajaznamsta, ne razumem se u kompjuKtere.

 

Ako si video moj post na "Secanjima itd.", primetio si da sam okacio "tablicu" na motor na kojoj pise "Vox92, auto-moto pdf."

Pa, pitanjce.

Mozes li da smislis neku nalepnicu, nesto na cemu bi bio logo Vox92 sa malom oznakom "auto-moto pdf." U formatu kakav bi mogli da kod kuce printujemo? I preporuku za materijal, verujem da takvog papira ima, da se odljusti i nalepi?

Ja bih to nalepio na svoje i dvotockase i cetvorotockase, da zajebavam Amere koji pojma ne bi imali sta je to... :classic_biggrin:

 

 

Ja bih je odmah zalepio na auta. Što reče Zoka da se dobro zezamo.

Udri Alene!

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@zoran59 @DASUBO

 

Ja se mnogo izvinjavam na kasnom odgovoru.

 

Smislio sam prvi dizajn, ipak je u pitanju fake tablica. Fora bi bilo imati neš ovako

 

lpv9201.png

 

lpv9202.png

 

lpv9203.png

 

Pravio sam razne nalepnice, od onih za ormariće do onih za obeležavanje tegla za začine i to sam uvek radio tako što na gornju stranu nalepim više puta širokom selotejp trakom a ispod uzmem dvostrano-lepljivu traku.

 

Nikad nisam se bavio nećim većim pa ti tu ne mogu pomoći. Ja bi recimo išao s onim gornjim sistemom.

 

Ako vam se ne sviđa koncept, mogu sve promenuti ako treba, samo napišite ❤️

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/22/2019 at 3:00 AM, MetalHead said:

Jos kad bi imali logo 🙂

 

3 hours ago, Alen13ASC said:

Smislio sam prvi dizajn...

.........

 

Momci, ja se stvarno izvinjavam, najverovatnije gnjavim sa besmislicama.

 

No, kad otvorim Mozillu, na mojim cesto posecenim sajtovima se pojavi ovo:

KZ0qayG.jpg

 

Tako sam pomislio da je ova 92-ojka logo sajta. Cak mislim da je negde na gornjim spratovima neko nesto komentarisao o lepoti dizajna, ali vise nisam siguran a mrzi me da cackam milion stranica.

Eto, po nekoj ideji, isla bi rec "vox" ispred cifre, a manjim fontom bi pisalo "auto-moto pdf.".

 

Sve skupa na nalepnici visokoj nekoliko cm a sirokoj 2 do 4 puta toliko. Tako da je vidljiva, ali ne smeta i ne zauzima previse mesta,

 

I tehnicki, na cemu da to printujemo i kako se lepi?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@zoran59

 

U pravu si u vezi loga, to sam i ja imao u umu kad si rekao da hoćeš neš kao nalepnicu no nakon što sam video sliku nak kojoj misliš to da se uradi, reko fora bi bilo da se uradi kao lažna tablica s pravim slovima tablice i sl.

 

Uz tvoju sugestiju promenuo sam to, tekst i logo su plavi jer je takav i forum (mogu napraviti crno na brzaka ako želiž), evo dizajna

 

voxn01.png

 

Što se tiče načina printanja, ne mogu te savetovati. Najpovoljnija varijanta je=ištampaš na običan papir, sloj širokog selotejpa napred, sloj dvostrano lepljive trake dole.

 

Ili ovu sliku sačuvaš na usb flash pa odneseš u bilo koje mesto koje se bavi štampanjem. Ako hoćeš ovaj logo staviti na onaj motor, uzmi štajaznam, recimo ram za tablicu pa u to uglaviš odštampan sadržaj (paziš dimenzije samo).

 

Meh, da sam kod tebe, već bi ti bilo odrađeno. Ja jako volim ove stvari odraditi na licu mesta.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Di je onaj daimlerovac dasubo, imam pitanje za njega.

 

Sta mi imas reci o Mercedesu CLA 2.2 125kW, 2013GP. Cini mi se da je taj motor dobar, osim ako ti nemas neke druge informacije, ne znam kakav je u kombinaciji sa automatskim menjacom. Lep auto pa da ga otmem burazeru 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...