Jump to content

Kafana u padoku


Hertzog

Recommended Posts

On 6/5/2019 at 5:10 PM, staneC said:

Koju knjigu istorije F1 za poklon? Može i na njemačkom.

 

Bilo koju samo da prica o nekom periodu u prvih 40ak godina... 🙂 

 

Ako znas kog vozaca targetirana osoba voli, uzmi neku biografiju. Ili timsku biografiju... 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2019 at 10:23 PM, Radoye said:

 

 

 

E bas sam za vikend, za ubijanje vremena u avionu, downloadovao i odgledao sjajan dokumentarac na ovu temu (u Srbiji nisam mogao, nije dostupan za nas region pa sam iskoristio priliku dok sam u bio u Americi da downloadujem sta me interesuje). 🙂

 

Zove se "The 24 hour war". Najvece rivalstvo u istoriji automoto sporta. Ima ga na Amazon Prime Video, 1h:40min sa odlicnim snimcima iz tog doba i pricama direktnih ucesnika i sa Fordove i sa Ferrarijeve strane. Zaista odlicna podloga za mnogo dobar film, nadam se da ga nece previse "holivudizirati". 

https://www.amazon.com/24-Hour-War-AJ-Baime/dp/B01MZWZ3N4/ref=sr_1_1?keywords=the+24+hour+war&qid=1560249441&s=instant-video&sr=1-1

 

Za one koji bi nesto novije na temu 24h Le Mans mozete ovo da pogledate, ima 6 epizoda https://www.amazon.com/gp/video/detail/B0711HM1TD/ref=atv_wtlp_wtl_1 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Potraznja za karte Dutch F1 GP iduce godine je ogroma. Zato je napravljen sajt gdje mozes da se prijavis i gdje ce na kraju biti neka vrste lutrije ko ce biti medju prvima da ih kupi onlajn. Iam 250k prijavljenih. Medju njima sam i ja. 25.06 krece proces biranja. 

 

Danas sam cuo da ce najjeftinija karta, znaci na nekoj od dina, biti eur 140,-

Kakve su cijene na ostalim trkama?

Link to comment
Share on other sites

Kazu danas Vratolomije i ja umalo vrat da polomimza volanom. Krenem na sluzbeni put i na autoputu po jakoj kisi auto samo proklize u krivini, udarim prednjim levim krajem u bankinu, pa me okrene i opet levim krajem udarim u bankinu kod zaustavne trake. Apsolutno nista nisam mogao da uradim i sve se desilo u sekundi. Srecom meni nije nista, otvorili se bocni vazdusni jastuci, a dobro sam prosao jer niko nije naisao u tom trenutku jer se auto zaustavilo na sred autoputa. Pomogli su mi ljudi da odguram auto u zaustavnu traku. 

Iako je auto ministarstva na njemu su gume bile dot 2013 tj od kada je kupljen auto, presle 200.000km. Cizma glavu cuva, al to ocigledno nekim ljudima nista ne znaci. Zbog par stotina evra za nove gume napravljena je steta od par hiljada, na srecu samo materijalna. 

Sreca pa nisam isao brze jer bih se sigurno isprevrtao kao lud jer sam isao Nisan Kaskaijem koji i nije bas najstabilnije auto koje sam vozio. 

 

Poenta, gume, kocnice i upravljacki mehanizam ne zalite da platite... 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije da sam se nesto uplasio i sl, euto je bilo u voznom stanju pa sam ga i vratio nazad. Nije bilo nekih posledica niti je udes bio ozbiljnije prirode pa da sam se istraumirao. Ruzan je osecaj, nisam nikada ranije imao udes, ali hvala bogu sve je dobro zavrsilo po mene. Auto mora na popravku jer je cela leva strana rasturena od zastitne ograde

Link to comment
Share on other sites

Pa nemam pojma, toliko je na satu, aj da uzmemo da je na zimskim presao 50.000 znaci opet je presao 150.000 na gumama koje su iz 2013. Sve i da nije toliko presao te gume su kao plastika nakon toliko godina.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Hertzog 200.000km ili 150.000km je suludo izvesti na istim gumama! Ziv ti nama bio!

 

Ja sam moje zamenio na 100.000km a i to je upitno da li je cak toliko bilo jer sam uzeo polovan auto sa 90.000km i 2 razlicita proizvodjaca guma na njemu, sve 4 all-season. Cenim da je prethodni vlasnik zamenio samo pogonske (prednje) na nekih 50.000km a da su zadnje original. A mozda je i cesce menjano zbog starosti guma a ne njihove kilometraze.

 

Ako ti je DOT iz 2013. to i nije toliko staro, ali za nekoriscenu gumu, takve gume se u nekim zemljama cak i ne povlace iz prodaje iako su vec stare a nisu prodate. Ali ogromna je razlika da li je DOT 2013 stajao u magacinu ili kisnu, mrznuo, przio se na suncu. 6 godina na mrazu/suncu je zaista previse, pa cak i da nekim cudom posle toliko kilometara imaju dovoljno duboku saru... Bolju bi trakciju imali slajsovi nekog balvana 🙂

  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...