Jump to content

Kafana u padoku


Hertzog

Recommended Posts

1 hour ago, Hertzog said:

Prvo neke info: novo ili staro, koliki je budzet i sl

 

Staro/novo nije toliko bitno... budzet 15-20k, u suštini pre bi pukli 15 nego 20, jer jbga (upucajte me sad nije problem 🙂 ) auto je parče lima, koje treba da me prebaci sa tačke A na tačku B.

 

1 hour ago, DASUBO said:

U pravu je Hertzog, bitni su to detalji. Da li su i klinci u igri?

Biće, nisu još

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa Askarijem, SUV je, osim ako niste srećnik koji živi u planinskoj kući ili vuče čamac od min 2t, bespotrebno bacanje novca. Što je najgore, za taj novac se dobije auto koji troši više goriva i ima lošije performanse.

Jedina prednost je povećan klirens i po difoltu malo mekše ogibljenje, što je prilično neophodno za balkanske puteve.

Ako pričamo o tržištu Srbije, mislim da je za ono što tebi treba best buy fiat 500L cross.

Zašto? 

Zato što može da se nađe u varijanti N1 ( ako imaš da ga prijaviti na neku firmu vraća ti se pdv), zato što ima povećani klirens pa liči na SUV i zato što u njega može da stane šta hoćeš, jer kad, Bože zdravlje dobijete decu, shvatićete da ni jedan gepek nije dovoljno veliki, pa čak ni taj u Fluencu.

Ako se odlučite za 500L gledajte isključivo nćrestilizovani model, jer je mnogo bolji od inicijalnog 500L. Pogotovo je to važno zbog sedišta, jer su u inicijalnom modelu izazivala bolove već nakon 2 sata vožnje.

Inače restilizovani modeli su uvek prava stvar za kupovinu, jer su inicijalne greške ispravljene.

Ne gledajte 1.4 motor od 95 KS jer je trom kao krava, svi ostali su ok.

 

Evo i linka jednog na oglasima koji je nov i koji ima N1:

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14478027/fiat-500l-500l-n1-cross

 

Srećno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I ja volim SUV-ove i da imam mogucnosti gledao bih neki. Sve sto ste nabrojali kao mane suva su tacne, ali ima i dobrih strana, osim te udobnosti, visoka tacka sedenja i pregled ost tokom voznje, isto tako lakse je uci u njega (pogotovo meni jer mi je auto skroz spusteno a ja visok 190). 

 

Probao sam nedavno bmw x1 i razocarao sam se, nit je visok nit pregledan, apsolutno nikakve prednosti nema. X3 mi je vec bio druga prica, ali i finansijski je faktor u igri. 

 

Za te pare mozda i nije los ovaj fiat 500 al je meni bas ruzan. Prva serija neudobna kao slavska klupa. 

 

Brat mi je uzao kaskai zadnju generaciju, nisam je probao pa ne znam kakav je al prva generacija je sranje. Kao zastava 101 samo visoka. Los kvalitet izrade jos kod mene 1.6 benzin, ne moze meda sa kasike koliko je slab motor. To mi je jedno od slizbenih pa ga izbegavam jer je los

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/25/2019 at 5:20 PM, DASUBO said:

Jedina prednost je povećan klirens i po difoltu malo mekše ogibljenje, što je prilično neophodno za balkanske puteve.

 

Ovde si sve rekao... pa cak i najobicniji Sandero (ne Stepway) ima lep klirens sto itekako moze da znaci kada vozis po Srbiji i parkiras gde stignes.

 

Ja sam dugo vozio Sandero Stepway i isao bas svuda (a nema pogon na sva 4), podignem ga na ivicnjak bez problema tamo gde "regularan" auto ne bi smeo ni da pridje. 

Takodje volim malo i po prirodi da vozim pa je za mene ovo bio super izbor. Sada vozim Grand Scenic-a (da, da, kad dodju deca, prostora nikada dosta, mada je i Sandero prilicno konforan bio ali sam ga prodao zbog toga sto sam imao sluzbeni auto 🙂 ). 

 

Ali ako kupujes za zenu, tj. ona ce ga voziti pa ima "pravo preceg izbora", mogu da se kladim da ce pre izabrati Captur u odnosu na sve ostalo, a u tom cenovnom rangu imas "najnapucaniji" Captur.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Negde na ovom forumu sam pisao o iskustvima sa Sanderom čiji sam bio ponosni vlasnik godinama.

Slažem se sa svim što si naveo, ali to je auto za ljude koji tačno znaju šta hoće i koji vozila mere isključivo na osnovu parametara uloženo/dobijeno.

Pored toga što je limarija vrlo skromnih karakteristika, što su sedišta neudobna i benzinski motori slabi i lenji, problem sa Sanderom je mekano kvačilo.

Ukoliko se zaglavite negde, ipak treba biti oprezan da ne dođe do preteranog proklizavanja.

Uprkos svim manama, ja sam voleo taj auto i slatko sam se navozao sa njim.

Išao je kroz potok, nosio odstreljenog divljeg vepra na haubi, preterao ko zna koliko tona cementa i ostalog građevinskog materijala.

Sad ga tast koristi za transport cilindara za građevinske mašine i svoje hobije koji uključuju aktivnosti u prirodi sa svim što to nosi.

I dalje ima amortizere iz prve ugradnje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije mi kvacilo delovalo mekano, bas mi je taman... a i vise volim mekano kvacilo nego tvrdo kvacilo 😄

Ono sto mi je delovalo da je kruce jeste servo. Jedino sto sam morao da promenim za 5-6 godina takve voznje jesu lezajevi spona. 

 

A udobnost, mozda si u pravu ali daleko od toga da je losa - na primer u novoj Hondi HRV koju sam vozio posle, udobnost je bila losa na zadnjoj klupi. Na vozackom sedistu je gotovo isto. A pricamo o automobilu koji je tri klase iznad. Zato je Scenic sada potaman 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

Može biti da sam ja malo pomeren kad su kvačila u pitanju. Volim tvrda kvačila malog hoda sa konstantnom karakteristikom opruge, bez onog "grebena" koji ukazuje na tačku spajanja.

Te "grebene" su nekada imali mercedesova kvačila počevši od w210 do w212 (e klase od '95. do 2015.) koja su me užasno nervirala.

Navikao sam da sam tražim tzv. grab point na osećaj, a ne da imam neko veštačko pomagalo koje je samo doprinosilo da zbuni vozača a ne da mu pomogne.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MetalHead said:

  

Ali ako kupujes za zenu, tj. ona ce ga voziti pa ima "pravo preceg izbora", mogu da se kladim da ce pre izabrati Captur u odnosu na sve ostalo, a u tom cenovnom rangu imas "najnapucaniji" Captur. 



Gospodja mi je super lik baš, juče smo išli sa nekim drugarima u prirodu, malo roštiljali jeli mango i to... povede se priča kako imamo baš baš dobru reprezentaciju u košarci i možda ali baš možda i budemo prvaci sveta 😄

Pošto nam je i medeni mesec bio u Sloveniji na prvenstvu, pa imamo i Tursku i Francusku i Španiju, reče žena i osta živa: A možda nama i nije taj drugi auto neophodan toliko, šta fali Fluenci? A jel treba ta viza za tu Kinu? 😄

Ekonomski je baš ono pismena, pre ćemo da puknemo pare za adaptaciju nekretnine/a ili za putovanje neko baš super nego li za neke gluposti tipa skupe krpe, skup automobil...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je onaj lik sto je radio film "Senna", to obecava.

 

Zanimljiv setup - pricanje prica uz veceru... 

 

Malo mi je samo upitno ovo sa "5. vozacem", jasno je i iz trejlera da je rec o Sumaheru... "4 glasa, 5 vozaca", pa prazna stolica za stolom... kao da je pokojnik. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, MetalHead said:

Ovo je onaj lik sto je radio film "Senna", to obecava.

 

Zanimljiv setup - pricanje prica uz veceru... 

 

Malo mi je samo upitno ovo sa "5. vozacem", jasno je i iz trejlera da je rec o Sumaheru... "4 glasa, 5 vozaca", pa prazna stolica za stolom... kao da je pokojnik. 

Mozda vaskrsne, tj mozda sve sokiraju tako sto ce ga dovesti na veceru. Kao onomad kad je Stig skinuo kacigu

Link to comment
Share on other sites

Pomislio sam i ja na trenutak tako nesto... mozda se ekipa prilikom snimanja bas tome i nadala, da dodje do drasticnog poboljsanja stanja i da se on pojavi, ali nema sanse da se to desilo, malo mi je i bolesno da uopste razmisljam tako. To mi je kao neki Reality Show fazon - da se od tragedije pa makar i sa happy end-om pravi nesto sto ce samo zbog toga imati gledanost. 

Link to comment
Share on other sites

Tjah, sve je moguce danas kad je novac u pitanju. A RBR ga ima u ogromnim kolicinama.

 

Ali, ako zanemarimo cisto finansijski momenat, zasto bi Hulk isao u RBR, kako bi mu tamo bilo bolje nego sada, cak i u ovakvom Renou koji je ocigledno negde promasio u konceptu? U RBR / STR nikad niko ko nije prosao kroz njihov program nije prosperirao, uvek su ih sekli naustrb uzdanica iz Markove skole - skidali delove s bolida, zajebavali sa setapom i taktikom, izdavali naredjenja da se sklanjaju... Zasto bi Hulk u ovom momentu svoje karijere ikome zeleo da bude vodonosa i tako prakticno dobrovoljno odustane od svake sanse da ikada uzme tu pobedu koja mu toliko dugo izmice? RBR je danas, ukljucujuci tu i STR, naprosto jedna masinerija koja je kompletno podredjena opsluzivanju Maksa, tu jednostavno nema mesta za jos jednog vozaca sa ambicijom nesto da napravi, zato je RIC i pobegao odatle i to bas u Reno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

The VW ID. R has set a new EV lap record at the Nürburgring

The electric racer also goes second on the list of all-time Nordschleife lap times

Greg Potts
3 Jun 2019

01_2019-04-25-vwm-gh1-0292.jpg?itok=F_Bi
 

The Volkswagen ID. R has obliterated the lap record for electric cars at the Nürburgring with a time of 6m 05.3s at the hands of French racer Romain Dumas.

 

The ID. R, which already holds the Pikes Peak hillclimb record, took over 40 seconds from the previous electric record of 6m 45.9s set by the NIO EP9 and went into second place on the all-time list of Nordschleife lap times – behind only the incredible Porsche 919 and its ballistic 5m 19.6s run. 

 

“It’s a good lap time, we didn’t expect it,” said Dumas. 

 

“We were aiming for 6m 15s. Lap after lap we just went quicker though – I pushed myself more and the engineers understood the car better. I think the team deserve this lap time.” 

Given that the race-prepped ID. R actually sent our man Ollie Marriage to sleep with the amount of G-Force it generated in the corners, it’s perhaps no surprise that Dumas was able to smash the time of the almost-road-legal EP9. However, the average speed of the Nürburgring is far greater than the ID. R’s birthplace Pikes Peak – where downforce still reigns supreme – so plenty of work was needed to adapt the car.

 

With sections such as the 1.3-mile Döttinger Höhe straight being so crucial at the Green Hell, the main focus was on increasing the top speed without harming that cornering performance. That may sound simple enough, but due to the need to save battery power around the 12.9-mile lap, VW couldn’t just turn up the output. 

 

That means the ID. R still ‘only’ produces 670bhp from its twin electric motors, compared to the NIO’s faintly terrifying 1,340bhp.

 

Reducing drag was a big factor then, and believe it or not those front and rear wings are considerably smaller than they were in the US. There’s also a completely redesigned floor and a new F1-style DRS system that makes the car 20 per cent more slippery when deployed on the straights. 

 

According to VW’s technical advisor and former Sauber F1 boss Willy Rampf, all of this means that the top speed is now ‘over 155mph’, although it could be even quicker without that careful energy management – despite the car gaining an extra 20 per cent of battery power each lap through its regenerative braking system.

 

So, the ID. R has taken the Nordschleife crown for EVs, but the overall record remains with Porsche. Fully-electric racers are on the march though and are getting ever closer to their internal combustion and hybrid counterparts. 

 

Will it be long before the fastest way around a circuit requires electric power? We can feel an argument coming on in the comments… 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.topgear.com/car-news/motorsport/vw-id-r-has-set-new-ev-lap-record-nurburgring

 

 

 

Edited by Radoye
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, DASUBO said:

Stvarno želim da mi se svidi ovaj film. Pogledao trejler ali...meh, videćemo.

 

Plašim se da će film biti prepun američke propagande, kako su oni najbolji, najlepši, najpametniji, itd... I kako su spasili svet donoseći mu "slobodu i demokratiju" tako što su pobedili veliki zli Ferari koji je hteo da porobi svet i da učini da na njemu večno vlada crveni mrak ili nešto slično....

 

PS: Nadam se da grešim...

Edited by Duh sa sekirom
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...