Jump to content

Kafana u padoku


Hertzog

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Tako je, ali Brandl je jos u nedelju demantovao da taj intervju ima ikakve veze sa njegovom objavom o penziji, vec je kaze uobicajen "chat" o moto sportu, i da ne zna odakle su se pojavile te spekulacije da ce Seb tu objaviti penzionisanje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Razmisljah da li da stavim u klasiku ili ovde pa prevagnu ovo.

 

Citam pre par dana neki tekst o Bucenovoj pobedi u Madjarskoj 1990 i ono sto mi je najvise zapalo za oko je koliko su jos i tad vozaci bili da tako kazem amateri i neposveceni sportu ikoj aje to razlika u poredjenju sa danasnjim. Bucen prica o svojoj strategiji i parafraziram, kaze sledece: Kad su mi javili da je Nanini iza mene nisam se plasio, to mi je cak i prjijalo jer iako je brz znao sam da je on teski pusac i da ce posle 30-45 krugova da mu zbog toga popusti snaga i koncentracija i da on ustvari i nije pretnja a tako mi cuva ledja od opasnijih dok god moze da izdrzi.

 

Meni nekako skroz neshvatljivo kako ljudi koji su profi sportom dopustaju sebi tako nezdrave navike koje imaju direktan uticaj na njihov rezultat...

Link to comment
Share on other sites

Taj fanaticni profesionalizam u autosport je uveo Sumaher, on je trenirao k'o lud i bio fizicki uvek maksimalno spreman, to mu je i dalo veliku prednost u odnosu na konkurente na pocetku karijere. Kasnije su se svi dosetili pa su danas vozaci neki od fizicki najspremnijih sportista na planeti.

Keke je pusio k'o Turcin, Jan Magnusen takodje, Dzems Hant je postao legenda sa svojim boemskim stilom zivota... To danas vise ne prolazi.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se tu slozio. BIce da je Sena prvi to uradio. Isla je prica kad je unajmio kondicionog trenera krajem osamdesetih i koliko je nivo njegove spreme nestvarno porastao, da su razlike u raznnim merenjima bile astrnomske nakon prve godine kad je primenjivao te treninge.

Ja sam nekako mislio da su odmah to posle godinu-dve poceli primenjivati i svi ostali, ali ocito to nije slucaj.

Link to comment
Share on other sites

Dobro verovatno je bilo i pre Sumahera vozaca koji su ziveli sportski(je) u odnosu na ostale ukljucujuci tu i Senu, ali on je prvi koji je otpocetka karijere dakle jos iz nizih kategorija gurao fizicku spremu i koji je 100% bio posvecen tome. Danas se takve stvari podrazumevaju, da se vec na nivou neke F3 bude apsolutno posvecen sportu, nekad su bile ekces. Zato si nekad imao talentovane vozace (npr bas gorepomenuti matori Magnusen) koji su bili brzi ali nisu mogli da odrze nivo tokom cele trke zbog nezdravog zivota i otud nedostatak rezultata. Jbg nekad je hrabrost bila vaznija od fizicke spreme jer je sve na stazi i oko nje aktivno pokusavalo da te ubije, sada se to promenilo. Taj period o kojem ovde pricamo je deo te tranzicije od takmicenja ko ima vece lubenice medju nogama do ko moze vise ultramaratona da pretrci.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...