Jump to content

Kafana u padoku


Hertzog

Recommended Posts

Jedan od glavnih razloga zbog čega obnovih Netflix pretplatu je i ovaj dokumentarac.

Dokumentarac ima potencijala, ali mislim da je nedovoljno dobro koncipiran i režiran.

Puno mesta su posvetili njegovom odnosu prema Seni dok je Airton bio živ, a onda samo prelete onu čuvenu konferenciju za štampu kada je zabeležio 41. pobedu.

Godine Ferarija gde je osvajao titule su maltene preleteli, sa puno opštih mesta.

Šteta, očekivao sam nešto blizu kvaliteta filma Sena koji je maestralan, ali ovo ostvarenje nije na nivou lika i dela dede.

Najbolji utisak je ipak ostavila dedina porodica, Korina i deca i njihova priča praktično nosi ovaj film.

U svakom slučaju, must štivo za F1 ljubitelja, ali ne treba očekivati previše.

Link to comment
Share on other sites

Meni je dokumentarac bio onako, OK. Nedorečen, ali svakako za pogledat. Ono malo rivalstva što je imao, nije bilo dovoljno naglašeno, ponižavanja Barichella isto nije bilo, njegova agresivnost skrivena.

 Više porodična priča. 

A moglo je bolje..

Ali nije loše.

Edited by staneC
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Juce napokon odgledah film Schumacher. Uglavnom su svi sve rekli, nedorecen, u pet minuta strpali njegove godine uspeha u Ferrariju i uglavnom nista novo u celom filmu sto i najmanji poznavalac F1 vec nije znao o zivotu dede. U svakom slucaj sam emotivno doziveo film, na momenat umalo ne zapaklah, pogotovo oko dela price iz zivota u Ferrariju diskvalifikacije iz sezone pa do osvajanja prve titule. Ogromno emotivno praznjenje se osetilo, kakav pritisak je bio na njega da vrati titulu timu nakon 20godina i verovatno da nije uspeo 2000-e da bi tu zavrsio eru u Ferrariju. Mogu misliti kakav je pritisak dozivljavao tih godina dok nike osvojio titulu. 
 

p.s. vise sam ocekivao da ce npr Vettel pricati kojem je bio mentor u neku ruku, al su se vise fokusirali na Vebera Toda i Rossa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cika zorane, moze jedno pitanje iz tvoje struke. 
 

planiram da polazem vozacki za motor, pa da cujem tvoje savete za prvi motor. 
 

od svastike muz ima neku hondu 700cc ja mislim i hoce da je proda i uzme africa twin. Ova stara honda je automatik, a to me nesto ne privlaci, mada ne bezim od toga. Gledao sam bmw F800gs neki stariji model, dosta su skuplji u odnosu na druge proizvodjace i krecu se u rasponu od 7000-9000€ za modele iz npr 2012, zavisno od kilometara. 
da li uzeti od paše tu hondu ili se malo isprsiti pa uzeti nekog GS-a u toj manjoj kubikazi. Kod nas u BiH ih nema u ponudi, pa ne znam da li ih izbegavaju zbog kvaliteta ili cene ili ih jednostavno ne prodaju. 
gledao sam i neke KTM-ove, jer mi prijatelj radi u fabrici pa ima popust na kupovinu al to je bas najskuplja varijanta

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Hertzog said:

......................

za prvi motor. 

......................

 

U principu, moja teza je da treba poceti sa manjim i laksim motorom, pa onda preci na veci.

Ali za tebe nije bitno, jer si pametnji i zreliji od vecine mladih pocetnika. Takodje, verovatno neces menjati motor svakih godinu-dve, pa ti treba nesto da ti posluzi vise godina. Savladaces, imam puno poverenje u tebe.

 

Odmah da ti kazem: danas je nemoguce pogresiti, svi motori su dobri (ogradjujem se, ne poznajem najnovije kineske marke). Dakle, kupi onaj koji ti se najvise svidja.

Pogotovu kao pocetniku, i taj ce ti prvo biti previse ako ga odvrnes na maksimum. Razliku u nekim detaljcicima ponasanja na drumu neces primetiti, to ce doci tek sa vise iskustva.

 

Prvo, ako imas prilike, sedni na vise modela i primeraka, ne treba ni da ih palis, pa vidi kako ti odgovaraju ergonomski. Ako ti je motor neudoban, neces se cesto voziti..., Mada, kod mnogih se to moze stelovati ili je moguca preinaka (promena sedista ako ti je original previsoko ili prenisko).

 

Onda, razmisli kako, kada i gde se zelis voziti. Odabir bi trebalo da ide po vise kriterijuma. Pomenuo si uglavnom terence. Ako se dobro secam (nije garantovano  :classic_biggrin: ), zivis u Banja Luci? Treba li ti terenac ili ces asfaltom?  Dakle, kako ces ga koristiti? Ili je bitan i izgled/moda?

 

Dalje, jako je bitno gde zivis i sta znas. Umes li sve sam ili trebas servis, ima li servisa, kako je sa nabavkom delova i opreme? I jesu li predvidjeni redovni servisi na 3, 5, 10 ili vise hiljada km? Koliko kostaju, koji je opseg posla?

 

Ako kupujes polovni motor, najbitnije je kako je odrzavan. Mozes li to proveriti? Kakva je Honda od rodjaka, verujes li mu? Inace, pre kupnje povedi nekog najiskusnijeg koga mozes naci da pogleda, poslusa i proveri.

 

Malo mi je neprijatno da previse mudrujem ovako iz daleka jer nemam pojma kako je sa motorima u BiH, cega ima ili nema, sta je uobicajeno, kako se krecu cene. Ovo sto si napisao za F800GS je uzasno, ovako je kod mene:

iHJlREi.jpg

 

Pazi, to je zatrazena cena - u realnosti, kod dogovorene transakcije, bice oko 4000.

 

 

Ako ti taj prijatelj radi u KTM-u, mozda ima i nacina da kontaktira neke dilere i vidi imaju li polovne motore i po kojoj ceni.

A opet, nemam pojma kakvi su propisi i procedure za uvoz polovnog vozila u BiH, da li isplati zajebancija.

 

 

Dakle, kreni ovako:

1.  odluci se za tip/kategoriju (drumski ili terenac)

2. dogovori (sam ili sa zenom :classic_biggrin: ) raspon cene koja ti je prihvatljiva

3. kupi motor u najboljem mogucem stanju za tu cenu

 

Jos malo, kad pisemo o novcu...

U ukupnom budzetu za motociklizam, odvoji deo za licnu opremu. Kaciga, odelo, rukavice, cizme... Ako planiras i suvozaca (zenu), pomnozi sa 2.

Bezbednosti nikada previse.

Vec postoje i prsluci koji imaju ugradjeni vazdusni jastuk!  Ovde, najjeftinji krecu od stotinjak $, a skuplji i bolji nekoliko stotina. Ali ako padnes i slomis rebro-dva-tri, sve to izgleda badava...

 

 

Mozda sam pomogao, najverovatnije nisam, ali ti svakako zelim srecu i uspeh. Dobrodosao na 2 tocka!

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by zoran59
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala zoki, otprilike si mi dao neke informacije koje su mi potrebne i usmerio me. Mene svakako najvise privlaci neki GS, ali oni su skupi, a i uglavnom jaki za pocetnika (pogotovo 1200). 
Mislim da mi je najbolja i dugorocno najbolja varijanta kupovina novog KTM-a, jer sa 20-30% popusta za par godina ne padam puno na prodaji. 
sto se odrzavanja tice sam ne mogu nista, niti imam gde, niti znam, pa se moram raspitati vezano za odrzavanje modela koji me zanimaju, ali verujem da ima majstora, opet jedno je odrzavati polovan motor kod komsije u garazi, a drugo je obaveza prema novom motoru u ovlastenom servisu. 
sto se tice puteva, to je uglavnom po gradu i vikendom malo magistralom 100+ km u jednom pravcu. Mozda jednom dva puta godisnje na neki duzi put, tako da van asfalta nece silaziti. 

svakako bih morao da sednem na neke od zeljenih modela. Jer sa 1.90 visine nije svaki motor pogodan za duzu voznju. 
Gatacu nesto do proleca, tada bih polagao, jer mi se neke stvari sklapaju u celinu pa bi bilo mogucnosti za neku igracku. Osim ako zena ne bude htela veci stan, a onda mogu samo slike motora gledati, jer se zna ko je glavni u kuci🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uf, volim masine. I bas nekako cetverotakne dvocilindrase.

Pojavio se proizvodjac takve masine u kitu - kupac sstavlja proizvod sam. O kad ga sastavi, ovim motorom moze goniti svasta...

 

 

Video traje samo par minuta, svakako ga treba pogledati:

 

 

 

Jbmliga, zasto nemam 16 godina!?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...