Jump to content

Kafana u padoku


Hertzog

Recommended Posts

Vec nedelju dana sam u Los Angelesu i Anaheimu. Provodim se sa najlepsom zenom na svetu:

 

BcHZ4U3.jpg

 

To je moja cerka :classic_biggrin:❤️. Istina, tu je i njen decko... Razlog zbog kojega smo dosli je tek polovinom nedelje otkazan (heb'la ga korona) pa je ispao samo turizam.

Decko je dobro dosao da nas vozi. Cerka je, naravno, morala da vidi Hollywood i Beverly Hills i te gluposti. Ova gornja fotka je sa Rodeo Drive - cerka kaze da je to neka slavna i glavna ulica, mada meni izgleda kao i druge.

 

Ipak, u saobracaju ima svacega pa sam okinuo iz auta dok smo stajali na raskrsnici:

 

neki McLaren, nisam siguran za model:

c8ReMpF.jpg

 

... a odmah u sledecoj traci Lambo Huracan:

TjBgjax.jpg

 

Eh, onda me dete odvuklo u neki bog-mater shopping mall gde nije bilo teorije da bilo sta kupimo. Vec u podzemnoj garazi, flasica vode iz automata - dva dolara. Hvala, toliko zedan nisam.

Obilazeci trgovine, ipak, zbog necega ( :wink2: ) sam se setio Ascarija i Hertzogovog avatara, pa me cerka uslikala ispred ove:

F4vGFqC.jpg

 

Unutra ima svasta:

yISvpzD.jpg

dboBRAa.jpg

 

Ako neko hoce ukras (teg za papir?) na pisacem stolu, ima i ovakav:

x58yKaw.jpg

 

Cena ove ukrasne radilice: tricavih $4600...

Hebes ti to. Odosmo kuci u ponedeljak...

 

 

Edited by zoran59
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alberto.ascari said:

To svejedno ne smeš da primiš, to je bribe emoji16.png

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

Mozda u tvojoj firmi. Ja imam dozvolu. 

Sta mislis odkakle mi fudbal u sky boxu, tenis i ostali events? 

Link to comment
Share on other sites

Mozda u tvojoj firmi. Ja imam dozvolu. 
Sta mislis odkakle mi fudbal u sky boxu, tenis i ostali events? 
Kod mene sasvim sigurno, Compliance i Ethical Codex, to je isto važno kao i profit. Ja mogu da primim poklon u vrednosti 10 ojra a smem da potrošim max 80 ojra godišnje na jednu osobu, poklon, bizMis lanč i taj rad. Čuo sam da je Japancima mito u bizMisu relativno društveno prihvatljivo, da li je tako stvarno?

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, alberto.ascari said:

Kod mene sasvim sigurno, Compliance i Ethical Codex, to je isto važno kao i profit. Ja mogu da primim poklon u vrednosti 10 ojra a smem da potrošim max 80 ojra godišnje na jednu osobu, poklon, bizMis lanč i taj rad. Čuo sam da je Japancima mito u bizMisu relativno društveno prihvatljivo, da li je tako stvarno?

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

To za mito mi nije poznato. Mislim da nije tako. Barem ja nisam imao takvih iskustava, evo vec 15 godina. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Doorn said:

To za mito mi nije poznato. Mislim da nije tako. Barem ja nisam imao takvih iskustava, evo vec 15 godina. 

 

 

Nije tema ovde, ali da završim, ipak ima...

 

 

Japan[edit]

Although both a violation of Japanese criminal law and the Japan Anti-Monopoly Law, bid rigging is still a habitual practice of the Japanese construction industry. It has been shown by a number of academic studies both in Japan and in the USA to be a system which considerably inflates the cost of construction projects, and in the Japanese public sector, considerably wasteful of annual tax money amounting to billions of Japanese yen.

Dango refers to collusion in Japanese, or more precisely, "conference", and is an extremely prevalent system in Japan. Dango can be understood as a mutually beneficial system of bureaucracy and government and the private construction industry wherein bid rigging is incredibly common, benefiting colluding firms and officials alike in the form of kickbacks. The system of dango is often supported though as allowing small firms to continue to compete, though detractors are quick to point to the economic inefficiencies presented by a non-competitive market.[10] The US Government, specifically the United States Trade Representative Office and Department of Commerce, made fierce efforts[24][25] in the late 1980s and early 1990s to urge the Japanese government to reform dango as a de facto non-tariff barrier to foreign firms in the Japanese construction market. Despite years of negotiations, including promises by the Japanese government in the Structural Impediment Initiative (SII) trade talks,[26] the practice was never fully stamped out and continued to flourish.

In 2006, Tadahiro Ando, the then governor of Miyazaki Prefecture, resigned over a series of bid rigging allegations and was subsequently sentenced to over three years in jail.[27]

As of 2008, thirteen lawsuits were still pending over 1990s' bid rigging for local government contracts to supply incinerator plants.[28]

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alberto.ascari said:

 

 

Nije tema ovde, ali da završim, ipak ima...

 

 

Japan[edit]

Although both a violation of Japanese criminal law and the Japan Anti-Monopoly Law, bid rigging is still a habitual practice of the Japanese construction industry. It has been shown by a number of academic studies both in Japan and in the USA to be a system which considerably inflates the cost of construction projects, and in the Japanese public sector, considerably wasteful of annual tax money amounting to billions of Japanese yen.

Dango refers to collusion in Japanese, or more precisely, "conference", and is an extremely prevalent system in Japan. Dango can be understood as a mutually beneficial system of bureaucracy and government and the private construction industry wherein bid rigging is incredibly common, benefiting colluding firms and officials alike in the form of kickbacks. The system of dango is often supported though as allowing small firms to continue to compete, though detractors are quick to point to the economic inefficiencies presented by a non-competitive market.[10] The US Government, specifically the United States Trade Representative Office and Department of Commerce, made fierce efforts[24][25] in the late 1980s and early 1990s to urge the Japanese government to reform dango as a de facto non-tariff barrier to foreign firms in the Japanese construction market. Despite years of negotiations, including promises by the Japanese government in the Structural Impediment Initiative (SII) trade talks,[26] the practice was never fully stamped out and continued to flourish.

In 2006, Tadahiro Ando, the then governor of Miyazaki Prefecture, resigned over a series of bid rigging allegations and was subsequently sentenced to over three years in jail.[27]

As of 2008, thirteen lawsuits were still pending over 1990s' bid rigging for local government contracts to supply incinerator plants.[28]

Ode topic u vraziju mater, a ako te Yoya vidi, nayeahbo si.

Gle, iako je firma Japanska to ne znaci da mi radimo kao oni. Zakon i radna kultura je holandska. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alberto.ascari said:

Risto - često ime u Suomi

 

Sta ces, ja seljak nikada izasao iz sela pa nisam znao. Jebiga, i pod stare dane ucim... :classic_biggrin:

 

Nego, sjebace nam ova corona sve - i sport i duzenje i ucenje.

Moje dete je studentica. Vise se ne takmici aktivno (teniserka, 2X univerzitetska sampionka drzave), ali je uz fakultet trenirala decu u klubu i imala pristojan dzeparac od toga. Sad je to zatvoreno pa opet treba cale da placa.

Kako je sa tvojom? Takmici se jos, moze li da studira normalo, kako je kod vas?

 

Link to comment
Share on other sites

 
Sta ces, ja seljak nikada izasao iz sela pa nisam znao. Jebiga, i pod stare dane ucim... :classic_biggrin:
 
Nego, sjebace nam ova corona sve - i sport i duzenje i ucenje.
Moje dete je studentica. Vise se ne takmici aktivno (teniserka, 2X univerzitetska sampionka drzave), ali je uz fakultet trenirala decu u klubu i imala pristojan dzeparac od toga. Sad je to zatvoreno pa opet treba cale da placa.
Kako je sa tvojom? Takmici se jos, moze li da studira normalo, kako je kod vas?
 
Prestala je da se aktivno bavi atletikom, ali je zato radila celu zimu kao Maestra di Sci. Sprema se na studije u USA, tj. podnela je prijavu, baš joj je škola pisala u petak da računaju da će normalno otvoriti zimski semestar. Prvo treba da je prime, pa da prodje ovo sranje, videćemo...

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se ce uspeti i zelim vam srecu.

Mada sam pomalo paranoidan i plasim se da ce ovo sranje potrajati sve dok neko ne nadje vakcinu.

 

Svejedno, ako uspe pa i ti posetis dete u USA, bices pizda ako ne navratis i kod mene na par dana - hocu da te vodim u Barber Motorsport Museum, blizu sam. :classic_wink:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod nas je haos. Sve zatvoreno i uveden policijski sat. Za 65+ zabrana izlaska iz kuce, a za ostale od 20-5h. Ovo ce biti ekonomski krah jer niko ne radi, ljudi vec dobijaju otkaze... lose, jos jutros otresao zemljotres, dobro je ljuljalo, a sav marod u kucama, da je bio jaci zrtava bi bilo bas puno. Po zagrebu ima ostecenih zgrada. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Uh drzite se. Ovde kod mene jos nema policijskog casa, ali vlasti apeluju na gradjane da ostanu kuci, sto vecinom i daje rezultata - kad pogledam kroz prozor ulica je sablasno prazna. Rade samo prodavnice hrane i apoteke, sve drugo je zatvoreno ukljucujuci kafane i restorane. Ljudi su glupavi, prodavnice su poharane, kupuju na tone svezeg voca i povrca sto ce sve da pobacaju kad im se pokvari za 3-4 dana. i naravno WC papir, jeb'o ih on. Skole su raspustene na 3 nedelje, sporta vec odavno nema, a nema ni pozorista, bioskopa, koncerata, muzeja itd. Nema ni na TV novog sadrzaja, dosta serija je obustavilo produkciju, pustaju se samo reprize i apokalipticne vesti po ceo dan. Zena je farmaceut, oni imaju radnu obavezu i rade svaki dan / 7 dana u nedelji ali skraceno radno vreme. Ja sam cele nedelje radio od kuce, kazu jos 8-12 nedelja minimum ovakvog rezima...

Link to comment
Share on other sites

Kod nas skole idu na televiziji, a povratka u klupi nece biti u ovoj skolskoj godini. Imace neki test kada ovo prodje j to je to. Prodavnice rade al pustaju po nekoliko ljudi, ceka se u redu ispred marketa. Rade i apoteke i pekare, ostalo zatvoreno. Policija navece patrolira gradom i ko prekrsi policijski cas dobija novcanu kaznu i ide u neke vojne satore u izolaciju

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...