Jump to content

Kafana u padoku


Hertzog

Recommended Posts

Pa ono, Niko ima titulu, ja jos nisam video vozaca bez kredibiliteta sa titulom svetskog prvaka narocito osvojenom u istom timu sa najboljim vozacem svog vremena, kao kad bi Barikelo skinuo skalp Sumaheru. Bilo je i drugih koji su sedeli u dominantnim bolidima pa nisu ni blizu titule dobacili tako da osporavati Nika kao vozaca nema puno smisla (bez obzira sto definitivno nije klasa Hamilton-Fetel-Alonso). Ne ulazim u to sto sada prica po YT, cisto sa vozacke strane. A ako cemo osporavati vozacki kredibilitet jednog prvaka sveta onda je jos lakse osporavati ga nekome ko nema nijednu titulu (npr. Maks), zar ne?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni su blogovi Rozberga na yt obavezno štivo. Čovek iznosi u jednoj rečenici više insajderskih detalja po pitanju tehnike nego čitava ekipa, inače vrlo kompetentna, sa Skaja za ceo prenos.

A šta ako Niko Rozberg jednostavno voli F1 I želi da bude u njenoj blizini kad mu to odgovara?

Nek Max dobije Luisa u istom timu, pa onda može da priča šta hoće.

Osporavati titulu šampiona F1 I govoriti da ona nema kredibilitet može ili samo vrlo neobaveštena osoba ili osoba sa skrivenim motivom.

Mislim da je to ovo drugo, a to više govori o Maxu Verštapenu nego o Niku Rozbergu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A jbg sad pokusavate da osporite Max-ov vozacki talenat. Izvinite, ali sad pokusavate da budete politicki korektni sa tom titulom. Hocemo da nabrojimo caskom ljude koji su uzeli jednu titulu (jedva) i nestali iz F1 i niko ih nikada pomenuo nije?  Nisam ni ja ljubitelj Max-a ali ga staviti u ravnu sa Nikom Rosbergom je zaista nepravedno. Prema Max-u. On je za NIka vozacina ipo. Toliko o tom delu. 

 

@DASUBOposto pratis, vidis da je zaposljava snimatelja? Znas da ima coveka koji vodi kanal? Youtube kanali su nekada bili zezanje i slucajni uspeh. Sada NE. Bukvalno je to posao. Radni dan se na to potrosi. Ljudi se 100% time bave. Sto ce reci, da nije on tu jer mu odgovara F1 u malim kolicinama. Prosto on zeli da bude uticajan i da pravi novac na tome. A nece svoje "ime da isprlja" tako sto ce sesti u bolid. A pokazao je zasto. On je jos uvek mlad. Moze jos uvek da nadje zabavu u trkanju. WEC, DTM ma ima serija koliko hoces. Ne, on tubuje o F1 iz padoka. To sto nema ljudi koji pricaju vise tehnickih detalja je zato sto zvoje znanje koriste u F1. Ne koriste ga za pravljenje imena i hranjenjem sujete.

Sto je najgore od svega, njegove izjave su klick bite. Prvo se ceo trkacki svet slozi da je Vetelova kzna u Kanadi glupost. On prodrzi. Svi hvale Max-a, ne on nije uveren. Onda prozivka da Ferrari treba da odabere vozaca br 1 i savetuje da to bude Lekler. Pa dajte bre. Max je apsolutno u pravu. Jos jedan Vilnev. Hocete da kazete da Vilnev ima neki kredibilitet posle svih onih izjava, cak i sa titulom? 

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzoni_m said:

A jbg sad pokusavate da osporite Max-ov vozacki talenat. Izvinite, ali sad pokusavate da budete politicki korektni sa tom titulom. Hocemo da nabrojimo caskom ljude koji su uzeli jednu titulu (jedva) i nestali iz F1 i niko ih nikada pomenuo nije?  Nisam ni ja ljubitelj Max-a ali ga staviti u ravnu sa Nikom Rosbergom je zaista nepravedno. Prema Max-u. On je za NIka vozacina ipo. Toliko o tom delu. 

 

 

Pazi - titulu nikad niko nije slucajno uzeo. Cak i kad sedis u najboljem bolidu moras makar jednog vozaca da dobijes - naveo sam primer Barikela, imao je raketu tokom veceg dela karijere, ajde protiv Sumahera nije mogao nista ali njega je i Baton izuo iz carapa a Baton definitivno ne spada u vrh vrhova. Puno je vozaca kvalitetom zasluzilo titulu a nisu je nikad osvojili (Fadjoli, Mos, Peterson, Vilnev stariji da nabrojim samo najociglednije), ali ja ne znam nijednog da ne valja a da je postao sampion. To nije jedna slucajna pobeda pa ajde da te ukenja, to je cela godina konstantnih rezultata u pitanju. Mozemo diskutovati da su neki sampioni bolji od drugih, ali reci da bilo koji od sampiona nema vozacki kredibilitet je budalastina, ma ko da je izgovorio pa i Maks koji sigurno ima talenta da jednog dana i sam postane sampion. Sama cinjenica da je neko osvojio titulu je sasvim dovoljan dokaz vozackog kredibiliteta.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Niko titulu nije uzeo slucajno, ali legende ovog sporta su uzele vise od jedne. Niko nikada ko je seo u bolid, cak i ako je platio za to, nije imao dve leve i sigurno je bio bolji nego bilo koji obican smrtnik.

Ali mi ne poredimo to. Mi poredimo nesto drugo. Bas diskutujemo da su neki sampioni/vozaci bolji od drugih. Ako bas hocemo Rosberge (i jednog i drugog) su u svojim sampionskim sezonama imali vise srece nego kvalitetnih voznji. Pogotovu mladji koji je izgubio 2 duela i u trecem dobio jedva. Sto uopste nije problem, da posle toga ekspresno ne okacis kacigu o klin. Ajde i to, ali posle toga prozivati mlade vozace, terati kontru celoj trkackoj zajednici (i u F1 i van F1), postavljati sebe opet u centar samo promocijom je stvarno glupo. Mos, Peterson, Vilnev Sr se i danas pominju. Sa velikim postovanjem i "locavkim pricama". Kad je neko zadnji put pomenuo Rosberga starijeg? Vilenva Jr (van gluposti koje prica)? Ok Baton je jos uvek relativno taze penzionisan. O tome se radi. Nemaju titulu ali su voznjama ostavili trag i bukvalno im ne treba titula. Max ce sugurno biti u toj grupi. Rosberg mladji u ovoj drugoj. Ova izjava Max-a je prosto tacna. Svidjala se vama ili ne. Rosberga vecina gleda kao "slucajnog sampiona", coveka koji je na kraju bio na pravom mestu u vreme kada je kolega imao sto malo nesrece sa kvarovima, a i malo vise je voleo zivot van staze. Mi ovde kazemo nije bas tako, velika vecina navijaca kaze bas je tako. Ja ne znam nijednog Rosbergovog navijaca, ok znam, ali to je cisto kao mrznja prema kolegi. 

Ja samo imam problem sto su im putevi u F1 isti. Slavno ime, i uslovi. Doduse ovaj madji do sada opravdava. I imacu problem sa svakim vozacem iz tog miljea. Ali to nije bas vezano za ovu pricu. 

 

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

Cisto da se razumemo, govorim o vozackom kredibilitetu (Maksov komentar - Nico was never credible, even as a driver) - ne o laprdanju za medije ala Vilnev mladji nakon zavrsene karijere. Uostalom i Lauda se za zivota nakenjao za medije narocito u fazi dok je komentarisao za TV, necemo valjda na osnovu toga i njemu da osporavamo vozacki kredibilitet?

 

Sto se tice Rozberga starijeg, itekako se prica o njegovim voznjama:

 

 

Keke je pobedio na svojoj debitantskoj trci u F1 bolidu i to vozeci za Teodor (otprilike kao kad bi neko uz'o pobedu sa F2 bolidom danas), jedini razlog zasto je osporavan je sto je titulu uzeo u godini kad je Vilnev stariji nastradao. Da je kojim slucajem bilo drugacije, on mozda danas ne bi bio sampion ali bi ga bez problema pominjali u grupi ovih sa Mosom, Petersonom i ekipom.

 

I Vilnev mladji je imao sasvim dovoljno momenata vrednih paznje:

 

 

Talenta tu nije nedostajalo, vise je problem discipline uostalom kao i sa Montojom, jos jednim pridoslicom iz Amerike.

 

Jednostavno, osporavati vozacki kredibilitet bilo kome ko je osvojio nesto sto se smatra vrhuncem vozackog podviga je glupo. Mozemo pricati o tome da su neki sampioni bolji od drugih, i to je OK, ali reci da bilo koji svetski sampion nema vozackog kredibiliteta je ono bas zesca glupost.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Auuuu @Dzoni_m 🙂 Ne mogu nikako da se slozim...

 

Max-u niko nikada ne sme osporiti vozacki talenat. Ima ga sigurno vise od Nico-a. Ali mu ovakvo ponasanje ne prilici a to mu nije prvi put (ustvari, kako se ucestalo tako ponasa, ispada da je to zaista on i s tim se treba pomiriti - ja to ne volim i zato mi nikada nece biti medju omiljenim trkacima). 

 

BTW, Jacques nije kenjao ovako tokom karijere, sada nesto tu pod stare dane... 🙂 

 

Ovo sto radi Nico na YT je meni veoma simpaticno i povremeno pogledam - pre svega Nico je jedan od tehnicki najpotkovanijih vozaca. Uveren sam cak i da je to bio presudni tas na vagi da uzme tu titulu pored Hamilton-a i uzeo je sasvim zasluzeno. Bilo je prica dok je bio u Williams-u koliko je puno vremena provodio sa inzenjerima (ne samo tokom trke, vec u HQ, od priprema sezone pa sve do kraja). Mislim da cak i neku diplomu ima. Iz tog razloga, uvek od njega moze da se cuje nesto sto nisam do tada cuo. A sve opet vrlo jednostavnim jezikom. I moras da razumes jos jednu stvar - on na YT predstavlja sebe i svoje misljenje, ne radi za nekoga i nije iza njega nikakva medijska kuca pa da mora da pazi sta prica. Verujem da ga iz tog razloga i ne interesuju mogucnosti da bude strucni komentator (poput Brundle-a) mada radi nesto sa Sky televizijom valjda (mada James Hunt-a nije medijska kuca sprecavala da kaze sve sto misli, ali to je bilo neko drugo vreme, bez lazne politicke korektnosti). 

 

Sto se tice ove Max vs Nico stvari, koliko sam video, Nico je samo prokomentarisao kako je Max postao pomalo opet onaj stari Max, koji preteruje na stazi (misleci na incident sa Kimijem u Spa). Sto, slozicemo se nadam se svi ovde, jeste Max-ova greska. I zasto je onda problem sto je jedan kredibilan trkac to rekao? Samo zato sto se Max-u to ne svidja, jer zna da je pogresio i zna da je usrao sebi (i Kimiju) vikend, to ne znaci da je ok da govori sve ono... Koliko tu sujete kod Max-a ima govori i to da je prvo rekao "ne interesuje me sta Nico radi na svom YT kanalu" a onda kaze kako "Nico postaje novi Jacques, da kontrira i da to radi cesto. Da ga je nazvao i narcisom"... pa cekaj, ako te ne interesuje odakle ti onda sve to?! 🙂 Pa onda jos preispituje zasto Nico to radi, da li zbog para ili sta. Sine, cuti i vozi, trkaj se, osvoji koju titulu. 

 

Verujem da ce Nico, gospodin covek, ili precutati dalju raspravu ili nesto smirujuce odgovoriti. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo ste pogrešili u vezi namera moje teme "Motorsport udesi". VI mislite da je to "šala" tipa "drkanja na kompilacije udesa s Jutuba", pisao bi o mnogo ozbiljnijim udesima tipa Prajsov udes 1977 ili Smajlov iz 1982.

 

Namera mi je da se setimo tih tužnih momenata u istoriji motorsporta, usput hvalivši današnje standarde sigurnosti.

 

Ovako ispada da me nije briga za njih, stavljam snimke udesa ko neki napaljenik, te ispadam potpuni čudak.

 

Meh, ispao sam 10x gori i nešto me jako boli u srcu vezano uz to.

 

Ovo sve jeste ekstremno morbidno, jako se bojim smrti i gledanje svih oblika motorsport takmičenja me stavlja u neudobnu poziciju. U jednom momentu gledamo kako se dvoje ili više vozača bore za poziciju a u drugom momentu se već nalaze na drugom svetu. Nisam ni siguran jesam li ovo napisao kako spada. Ne znam jel me uopšte razumete.

 

Život je kratak i treba ga iskoristiti 110%, to je upravo ono što rade vozači. Voze do granice i preko granice...

Link to comment
Share on other sites

Alene, nije samo do tebe. Ne mozes znati kako ce se drugi ponasati, hoce li se naci neki napaljeni klinac da pocne da kaci klipove Prajsa i slicne. Zao mi je ako si zakljucavanje teme shvatio licno, ne sumnjam da si imao najbolje namere jer znam da si dobar momak ali tema je zaista nesrecno i nazvana i koncipirana. Kao sto rekoh tamo, ja nemam problem da diskutujemo o udesima i kacimo klipove u kontekstu, ali cela tema posvecena tome mi je too much.

 

Sto se tice prisecanja na tragicne dogadjaje tome izmedju ostalog sluzi i tema Klasika.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2019 at 5:01 PM, Dzoni_m said:

0fadd4ebdd085cbfc6f9dd295a28181c.jpg

Sa veeeeeelikom ogradom oko toga sto je i njemu tata otvorio put u F1, za ovo je prosto u pravu. Pokusao sam par puta da gledam “youtuber” Rosberga i bukvalno ti se zgadi ljiga od coveka. “Postuje” Hamiltona jer mu to podize cenu, ono pobedio ga je, Vetela ne moze da smisli jer jer je mnogo popularniji od njega u nemackoj. Isto vazi za Maxa. Bukvalno Vilnev br 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Verstappen-u je nadimak Mad Max, a Rosbergu Britney. :classic_biggrin:

 

Max se dosta promjenio ove godine. U pozitivnom smilsu. Slijedeci kurs je kako se odnositi sa kritikama, a da nisu od Josa ili Marka. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Doorn said:

Verstappen-u je nadimak Mad Max, a Rosbergu Britney. :classic_biggrin:

 

Max se dosta promjenio ove godine. U pozitivnom smilsu. Slijedeci kurs je kako se odnositi sa kritikama, a da nisu od Josa ili Marka. 

 

To se uči kad nisi punoletan.

 

Kasnije je, jednostavno prekasno.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Doorn said:

Pa nebi bas rekao. Poznajem starije ljude i kolege na poslu koji nisu u stanju da se nose sa kritikama. 

 

Pa deluje mi da je bas to i rekao :classic_smile:

 

Inace ova izjava Maxa je van pameti. Ne znam u kom kontekstu je ovo rekao.

 

Taj Rosberg je i njega oduvao u sampionskoj sezoni. 180 poena vise. Cao zdravo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...