Jump to content

KKCZ- bivsi igraci i treneri


kalistenika u rutini

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Quote

Јовић: Ова Звезда може све

30 октобар, 2020 0
http://www.zurnal.rs/public/uploads/article/Foto M.Rasic 35347.jpg

Ас Химкија, о повреди због које још није почео сезону, последицама короне и бившем клубу у којем је освојио осам трофеја

ФОТО: M. Рашић

Гостовање Црвене звезде са собом је одмах повукло питање - како је и шта ради Стефан Јовић? Сјајни организатор игре не воли пуно медијску сцену и гледа да се склони што је више могуће. Па је протеклих месеци, може се рећи и година, помињан углавном у официјалним информацијама. А последња је била да му је већ на првој пријатељској утакмици страдао скочни зглоб и да му предстоји дужа пауза.

Са жељом да сазнамо како тече опоравак, када се враћа на терен, каква је ситуација у Химкију који је био десеткован короном, те у каквом расположењу дочекује црвено-беле, послали смо Јовићу поруку. Неколико сати касније, наш ас се јавио, уз информацију да је тек устао. А већ је било вече, што је уз два сата временске разлике, значило да је код њега још касније.

- Иза мене је напоран дан, као и сваки други. Неколико сати свакога дана радим за кондиционим тренером, после тога ручам и идем на спавање - кроз осмех је рекао добро расположени Јовић.

Химки је први од евролигаша прошао голготу због вируса ковид-19.

- А не знам шта да кажем. Корона је прошла кроз екипу и све пореметила. Мене је заобишла иако ни сам не знам како. Сваки дан сам се виђао са саиграчима, који су после били позитивни на тестирањима. Ишли смо заједно на ручкове, поздрављали се и дружили. Али све време сам негативан, немам ни антитела. Ко зна. Видим да у свим земљама расте број заражених. Искрен да будем, не знам ни сам шта да мислим. Овде сада ништа није затворено. Поштују се прописи. Маску мораш да носиш и на отвореном, а у затвореном су обавезне и рукавице.

У свему томе, живот мора да тече даље, а то за Јовића између осталог значи, наставак опоравка.

- Скочни зглоб ми је страдао на првој пријатељској утакмици. Играли смо против Локомотиве. Напао ме Камингс, кренуо сам у продор, а у том тренутку један млади играч је искорачио у рекету. У том мом, пуном трку, левом ногом сам стао на његову и искрену зглоб. Одмах ми је било јасно да нешто није добро, с обзиром да нисам осетио прсте десет до 15 минута. Оток је био у висини зглоба и није се спуштао. Када сам могао да урадим преглед магнетном резонанцом, доктори су ми рекли да је један лигамент скроз страдао, а да су два оштећена. Срећа у несрећи је што нисам морао на операцију.

Током дуплог програма Евролиге, Химки је играо у Шпанији, а Јовић је то искористио да обави контролне прегледе.

- Доктори су задовољни како се опорављам. Прва прогноза је била да ћу бити спреман за десет недеља, у суботу ће бити девета, али нисам још кренуо да трчим. Нога ми је такође ослабила и на томе сада радим са кондиционим. Ипак, осећам се много боље и надам се да ћу ускоро моћи да помогнем екипи. Надам се да ћу ускоро моћи да почнем са трчањем, а онда ће све бити брже и лакше.

Са истог места, Јовић ће вечерас гледати и меч против Црвене звезде.

- Гледао сам меч против Меге, онда и против ЦСКА. Види се да је Црвена звезда направила баш озбиљан тим. Поготово са Сашом Обрадовићем на челу струке. То је пун погодак. Од Звезде може свашта да се очекује. Овај тим је направљен да се бори за све домаће трофеје, али и за Топ 8 Евролиге. А после тога је све могуће.

Издање против ЦСКА посебно је импресионирало Стефана Јовића.

- Подсетили су ме на нашу генерацију код Дејана Радоњића. Када то кажем, мислим на агресивност, посвећеност, притисак на лопту свих 40 минута, нема одустајања ни када су празни минута. Има доста неких сличности. Баш ми се свиђа како Црвена звезда изгледа. Погодили су и са странцима, треба сачекати да се види и О'Брајант. У сваком случају, верујем да ће навијачи имати доста повода за уживање - истакао је искусни плеј који је за три сезоне на Малом Калемегдану подигао чак осам трофеја.

http://www.zurnal.rs/kosarka/evroliga/104372/jovic-ova-zvezda-moze-sve

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kakav vam je Gudura ostavio utisak? Malo još sređujem utiske u glavi?

 

Npr toliko pominjanje Fenera? Posebno me zanima ako ga neko bolje poznaje inače?
Da li je izbegavao hvaljenje Zvezde zbog ove dvojice? Ili se u njemu nazire neki ne-baš-lep odnos prema našem klubu? To mi baš bio wtf momenat od njega, ali da gledam ovo kao neki random gledalac pomislio bih da je iz Crnokose došao u Fener i tu video sveta prvi put...

 

 S druge strane mi je baš iskreno pričao o Memfisu bez nekog uvijanja, nekim svojim unutrašnjim borbama itd.

 

Nešto mi tu sad ne štima, ne znam da smo ga nešto zeznuli za pare ili slično. Jeste da je bilo per asper ad astra..ali opet za očekivati je da nas pominje po lepom..

  

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Vamos Laki said:

Nisam gledao, al ono sto znam je da je momak veliki zvezdas.

E sad, mozda nesto nije proteklo ok pri rastanku..

 

ostavio je utisak da je zaista sa obe noge na zemlje, da mu je glava na mestu, dosta nekih zrelih razmišljanja za tako malo godina.

s druge strane, pokazao je malo da kažem naivnosti u pogledu domaći/strani igrači, nedostatka naših mladih igrača u domacim klubovima.

 

Ali sve to na stranu, bukvalno nisam uhvatio promil emocije prema KKCZ. Zato i pitam, baš me zanima kako su drugi to videli.

Prosto ocekivao sam mnogo vise prica, događaja iz Dejine ere, a on ni da ga pomene...samo Žoc

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2020 at 3:10 PM, Obi-Wan said:

 

ostavio je utisak da je zaista sa obe noge na zemlje, da mu je glava na mestu, dosta nekih zrelih razmišljanja za tako malo godina.

s druge strane, pokazao je malo da kažem naivnosti u pogledu domaći/strani igrači, nedostatka naših mladih igrača u domacim klubovima.

 

Ali sve to na stranu, bukvalno nisam uhvatio promil emocije prema KKCZ. Zato i pitam, baš me zanima kako su drugi to videli.

Prosto ocekivao sam mnogo vise prica, događaja iz Dejine ere, a on ni da ga pomene...samo Žoc

 

eto pri kraju sam, dobar podcast.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tomić za SK: Evropska košarka opasno klizi

 

:s_d:

Spoiler

... A dovoljno dugo sam u trenerskim vodama da odlično znam šta mogu da uradim. Pa, za 13 godina u stručnom štabu Olimpijakosa, osvojene su sve moguće titule, a za tri godine, koliko me nije bilo, ništa. Ne zvuči neskromno, to su činjenice, indirektno, deo trenerskog ‘si vija’.


Zanimljiv je dio kad priča o domaćim igračima iz Zvezde dok je on bio trener.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...