Jump to content

KKCZ- bivsi igraci i treneri


kalistenika u rutini

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 12/17/2019 at 9:12 AM, NMX said:

image

 

Pikaj loptu, otvaraj kafiće, šetaj starlete, radi u savezu...šta god sadašnji ili bivši sportisti rade...al nemoj brate da pametuješ, jebo te otac glupi... :ajme:

A da nema tog istog kapitalizma, vazi sto bi magarac imao milione od ubacivanja lopte u kos. Koliko ljudi mogu biti ograniceni i bezobrazni, to je za nevericu

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hvala Vojvodo 

 

Spoiler

ИНТЕРВЈУ, Марко Кешељ: То је то, што се тиче моје каријере

09 април, 20202
 

Кошарка је постала оптерећење и почео сам да размишљам да је време да се окренем неким другим стварима, истиче наш ас

 
marko-keselj(8).jpg ФОТО: И. Веселинов

До појаве пандемије, ритам утакмица је просто млео све, не остављајући тако ни трунку простора да се пише или прича о било чему другом осим о актуелним догађајима.

Па чак и када је та прича веома снажна и вредна сваког помена. Као што је то велики и вишегодишњи добротворни рад Марка Кешеља, углавном кроз сарадњу са организацијом Срби за Србе.

По принципу, не види се дрвеће од шуме, постало је важно само оно што се дешава на паркету и што је директно везано за њега. Али кошарка није ту изузетак. Исти вирус је захватио и све остале сфере живота.

Све се убрзало до тог нивоа да више нико није имао времена, али ни потребу да дубоко удахне и погледа ширу слику.

Али сада се појавио неки нови вирус. Вирус који је све променио из корена, преко ноћи скоро све зауставио и одвео у тотално другачију крајност. Као да се неко сурово и грубо поиграо са човечанством и одлучио да га ресетује.

У свему томе, систем вредности се поново променио, а хуманост, племенитост и доброта, поново постале особине које се највише цене. Код Кешеља оне никада нису биле у другом плану.

Са жељом да његова прича дође до што већег броја људи, а можда подстакне многе да следе његов пример, позвали смо власника трона Европе из 2012. Али није све кренуло према плану. Кешељева реченица да је крај његове каријере известан, променила је ток разговора.

- По завршетку прошле сезоне, сео сам са менаџером Миодрагом Ражнатовићем да разговарамо какве су ми опције. У септембру сам добио друго дете и требало је уклопити још више ствари. Нисам хтео да идем сам и да се одвајам од породице. Постојала је опција играња у Грчкој, али нисам то желео и донео сам одлуку да тренирам и сачекам. Време је пролазило, на то је дошла и цела ова ситуација са вирусом, тако да сада са 85 одсто сигурности могу да кажем, да је то то што се тиче моје каријере. Не верујем да ће се то променити од наредне сезоне. А ова се, готово извесно, неће настављати - рекао је Кешељ.

Питање колико је било тешко рећи себи „крај је близу”, било је реторичко. Када неко за нешто да целог себе, јасно је да не можеш тако лако да каже „збогом”.

- На срећу, никада нисам имао те неке озбиљније повреде. Али због улоге у тиму, последњих неколико година у Белгији и Црвеној звезди, више су ми представљале психолошко оптерећење, него задовољство. То ми је у свакодневни живот уносило нервозу, а не срећу какву сам некада имао кроз тренинг и утакмице. Нестала је она драж коју имаш када играш и бориш се. Тога није било, кошарка је постала оптерећење и по-чео сам да размишљам да је време да се окренем неким другим стварима. Било ми је логичније да потражим неку нову енергију и задовољство на другом месту, него да на неком нижем нивоу доказујем себи и другима да могу да играм још дуги низ година. Човек пре свега треба психички да прегура тај моменат и да се посвети другим стварима. Мени се то поклопило са рођењем другог детета, посветио сам се породици и сада лагано идемо даље.

Први корак, шта и како, за некадашњег репрезентативца Србије био је лак, с обзиром да је већ дуже време сувласник једног тренажног центра. Том пројекту је посветио много више времена, али и даље није преломио.

- Све се некако брзо десило. Тренирао сам све време и чекао шта ће се десити. А то је значило да сам радио све како би што боље дочекао праву прилику ако се укаже. Али сезона је почела, а ја сам све више био окренут другим обавезама. Тако сам у једном моменту упалио ТВ и видео да је остало још два кола до краја лигашког дела АБА лиге, а мени је то пролетело. Нисам се ни оптерећивао питањем шта и како даље. Како време пролази, уз моје приватне послове, видећемо шта ћу даље. Сигурно да сам жељан неких нових изазова. Већ шест година нам ра-ди тај тренажни центар који окупља више ствари и функционише на висо-ком нивоу, мало сам се посветио пољопривреди, али више на нивоу хоби-ја. Како време буде пролазило биће и нових опција, а за сада уживам са породицом. Треба се и одморити пре почетка новог поглавља у животу.

С обзиром да нових спортских догађаја нема, на сваком кораку могу да се пронађу велики мечеви из прошлости. Неки су вратили Кешеља у најлепше дана на терену.

- Док траје карантин сви се сећају неких незаборавних догађаја и покрећу акције које враћају успомене. Црвена звезда је такође направила тај леп гест са Клубом 100 где избацују добре потезе играча, утакмице, дербије. Одгледао сам тако гомилу неких догађаја. Евролига бира тим деценија и тако такође евоцира успомене. Враћа ми то неке слике пред очи. Дане из репрезентације, та прва генерација у Црвеној звезди.

Биће потребно још много времена да Кешељ сумира каријеру.

- Све је то једна велика школа. Неке ствари треба оставити у прошло-сти и сећати се оних добрих. Не треба кукати са просутим млеком. Али да је било простора да ми каријера буде још боља, то нема дилеме.

Осам клупских трофеја освојио је Марко Кешељ. Највреднији је подигао 2012. када се са Олимпијакосом попео на кров Европе. Али, од тада се мало тога у његовој каријери дешавало како је желео.

- Остаје жал што је моја каријера од те 25. године кренула неким чудним током. Благо речено. После освајања Евролиге, вероватно сам направио највећу грешку у каријери када сам отишао у Валенсију. И када размишљам о каријери, највише мислим о том погрешном кораку. Највише ме копка шта би било да нисам направио тај корак и да сам остао у Олимпијакосу, као што је требало. Али, ко зна зашто је то добро. Живот иде даље.

http://www.zurnal.rs/kosarka/reprezentacija/95403/intervju-marko-keselj-to-je-to-sto-se-tice-moje-karijere

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gde je brat Mile? On će umeti ovo da ceni :lol_2:

 

http://sportklub.rs/Kosarka/Kosarka-Ostalo/a333258-MZT-i-Antic-u-sukobu-zbog-17.000-evra.html

 

Quote

MZT je nakon odluke saveza da poništi sezonu, ostao bez titule. U klupskom saopštenju se traži povraćaj novca od Saveza u iznosu od 17.000 evra, koji je početkom sezone uplaćen na račun košarkaške federacije Severne Makedonije. Rok za uplatu je tri dana i ukoliko Savez ne uplati novac u traženom roku, protiv bivšeg košarkaša Crvene zvezde biće podignuta krivična prijava. 

"MZT Skoplje Aerodrom želi da obavesti javnost da ostaje dosledan svojim naporima izraženim u periodu kada su čelnici Кošarkaškog saveza Severne Makedonije (КFM) učinili sve što mogu kako bi otkazali sezonu bez proglašenja šampiona, tako da smo zvanično poslali smo pismo košarkaškoj kući tražeći sav novac koji smo uplatili na njihov račun od početka do kraja prvenstva”, navodi se u saopštenju MZT i dodaje:

"Uplatili smo 1,06 miliona denara (preko 17.000 evra) KFM i sada tražimo da nam Pero Antić i njegovi saradnici vrate novac u roku od tri dana. Ukoliko nam ga ne vrate, bićemo primorani da podnesemo tužbe zbog krivičnog dela prevare i zloupotrebe službene dužnosti".

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jesmo mi nešto ostali dužni bivšem treneru?

Ne znam koji po redu više intervju sa akcentom na negativnosti prema KKCZ.

 

Posebno bih istakao da je u prethodnih par puta bio iskuliran od strane KKCZ, da se nije reagovalo na njegove otrovne strelice...

 

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...