Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

1 hour ago, riviera said:

ako budu ponavljali ove brojke (obicnu i naprednu statistiku) iz plejofa do sada prednost ipak ima dejvis. u ligaskom delu nije bilo tako i iako je izglelo da su priblizni sa ucincinam prednost je ipak tada imao lebron i nije slucajno lbj bio 2. u mvp glasovima. mozda se moze povuci paralela sa stefom i durentom gde jedan organizuje ekipu a drugi masakrira protivnika (u obrvinom slucaju i defanzivno). u svakom slucaju jedan ne moze bez drugog i odlicno se dopunjuju sa svojim kvalitetima a ne bi se ipak bar ovde trebalo postavljati pitanje ko je bolji i kompletniji igrac cak i u ovom stadijumu karijera obojice. mozda bi najpravednije bilo da podele tu nagradu ako je po propozicijama tako nesto moguce i ako ne bude vecih oscilacija u njihovoj igri. 

nije ovo ipak jos gotovo i treba ipak sacekati  da se finale priblizi kraju ali tezak je ovde posao pred hitom bio i pre ovih desavanja iz g1.

Svakako da su odlicni kao tandem, dopunjuju se i ne smetaju jedan drugom. Kad krene jednog, drugi ne trazi loptu da zaustavi momentum.

Lejkersi su sinoc stigli i prestigli Majami kad se AD razgoropadio u odbrani i napadu. Mogao je imati jos jace statse sinoc jer je u 4/4 dao svega 4 poena sa bacanja, nije uopste ni trazio loptu dok je Lebron vidljivo jurio bolju statistiku, asistencije i poene.

 

Volio bih da uzme AD ali ima veliki respect prema Lebronu tako da to nece biti problem.

 

Da vidimo sta Filipinac moze da spremi za game 2. Sigurno da ce Nunn i Olynik igrati vise

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tacno je da su Lakersi imali dosta srece sa povredama, odnosno nedostatkom istih i izostancima ili glupostima (citaj House) kod protivnika, ali im treba odati i priznanje za odlican Play-off i nacin na koji su iskoristili okolnosti. Ukoliko Dragic ne bude mogao da se vrati bice ovo sweep bez ikakve dileme i ostace jedan utisak o dominaciji Lakersa ove sezone i automatski im doneti ulogu glavnog favorita i pred sledecu godinu.

 

Ovakav kraj sezone je najveci udarac na Kawhiev status u ligi, ali sem njega nismo videli pravu konkurenciju LeBronu za najboljeg igraca u vidu KD-a i Currya, a Doncic je igrao sam i ja vec sada jedva cekam sledecu sezonu gde ce se odgovoriti na mnogo toga i gde bi Bron stvarno mogao da priblizi sebe jednom MJ-u.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Manu said:

Tacno je da su Lakersi imali dosta srece sa povredama, odnosno nedostatkom istih i izostancima ili glupostima (citaj House) kod protivnika, ali im treba odati i priznanje za odlican Play-off i nacin na koji su iskoristili okolnosti. Ukoliko Dragic ne bude mogao da se vrati bice ovo sweep bez ikakve dileme i ostace jedan utisak o dominaciji Lakersa ove sezone i automatski im doneti ulogu glavnog favorita i pred sledecu godinu.

 

Ovakav kraj sezone je najveci udarac na Kawhiev status u ligi, ali sem njega nismo videli pravu konkurenciju LeBronu za najboljeg igraca u vidu KD-a i Currya, a Doncic je igrao sam i ja vec sada jedva cekam sledecu sezonu gde ce se odgovoriti na mnogo toga i gde bi Bron stvarno mogao da priblizi sebe jednom MJ-u.

Cekali su Kawhija proslo ljeto dugo ali uspjeli su na kraju da sklope kockice iako je opcija bilo malo ali svakako da ne mogu stojati u mjesto za sledecu sezonu iako uzmu titulu ove sezone. Trebace vise da se oslone na AD i na role playere jer Lebron je sve stariji. Svakako da ce biti jedan od favorita ali ista prica kao oce sezone, u nekom krugu od top 3, nikako kao glavni favorit.

Bruklin ce biti ozbiljna prijetnja ako zdravlje posluzi a i vrijeme je da se na istoku pojave nove ekipe jer zapad ce sledece godine biti na krv i noz za PO i ekipe sa zapada nemaju luksuz kao ekipe sa istoka da igraju po nekoliko puta sa Atlantom, Sarlotom, Klivlendom pa s toga i da odmaraju igrace. Ovamo je svaki mec bitan, udjes u neku seriju poraza i u problemu si. Od 15 ekipa sigurno 12 ce konkurisati za 8 mjesta na zapadu pa ce zato Lejkersima trebati dubina. Vogel je ove sezone bas dobro vodio ekipu, pazio na minutazu i to mora i sledece jos opreznije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Herro i Robinson su ozbiljan problem u ovoj seriji protiv Lakersa. LeBron ih konstantno napada i tu odbrana Heata puca bez vecih problema, a kad pod kosem Bam izrotira da to pokrije, ostaje prostor za ofanzivni skok Dwighta il ADa. Heat je super ekipa ali fali tu i individualnog kvaliteta, a i iskustva za ova dva monstruma prije svih.

 

Inace divno je gledati kako AD bukvalno napreduje iz meca u mec u ovom PO. Valjda je jedini visoki u ligi sposoban dominirati terenom i poenima na skill i poenima na cisti hustle. S druge strane lopte je takodjer odradio strasan posao, bilo na preuzimanju bekova ili zatvaranju prodora bilo kad bi ostao protiv Bama i ovaj nije mogao posteno obruca vidjeti. Ono sto me najvise impresionira je citanje udvajanja i rekcije na ista. To mu je mozda jedina ozbiljnija mana, a sinoc je to radio skoro perfektno. Pokaze li se taj iskorak u tom segmentu odrzivim, AD ce bez ikakvih problema moci uci u diskusiju za broj 1 igraca lige. Kao strijelac i defanzivac je odavno apsurdno dobar, a i tu moze biti jos bolji. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Inace divno je gledati kako AD bukvalno napreduje iz meca u mec u ovom PO. Valjda je jedini visoki u ligi sposoban dominirati terenom i poenima na skill i poenima na cisti hustle. S druge strane lopte je takodjer odradio strasan posao, bilo na preuzimanju bekova ili zatvaranju prodora bilo kad bi ostao protiv Bama i ovaj nije mogao posteno obruca vidjeti. Ono sto me najvise impresionira je citanje udvajanja i rekcije na ista. To mu je mozda jedina ozbiljnija mana, a sinoc je to radio skoro perfektno. Pokaze li se taj iskorak u tom segmentu odrzivim, AD ce bez ikakvih problema moci uci u diskusiju za broj 1 igraca lige. Kao strijelac i defanzivac je odavno apsurdno dobar, a i tu moze biti jos bolji. 

Ogroman napredak na citanju udvajanja i reakcije na isto. Tu je bio okej tokom sezone ali vidjelo se da na tome mora raditi i ocigledno je da je u ovoj pauzi radio. Ne ocekujem Jokic da postane ali da itekako iskaznjava protivnika u tim situacijama sto od serije sa Portlandom i radi. Naravno da nije to za 10tku i da ce raditi na tome jos ali svakako mnogo bolje nego tokom sezone.

On je tek usao u svoj prime a ima jos prostora za napredak, samopouzdanje mu je through the roof trenutno

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Meni nije jasno cemu ovolika nervoza odjednom na topiku?

Ako misliš na mene, nema nervoze :s_d:

 

57 minutes ago, Miki28 said:

... Olynik igrati vise

Naravno. Treba nekome da odvali rame, tipujem na AD-a

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Miki28 said:

Svakako da su odlicni kao tandem, dopunjuju se i ne smetaju jedan drugom. Kad krene jednog, drugi ne trazi loptu da zaustavi momentum.

Lejkersi su sinoc stigli i prestigli Majami kad se AD razgoropadio u odbrani i napadu. Mogao je imati jos jace statse sinoc jer je u 4/4 dao svega 4 poena sa bacanja, nije uopste ni trazio loptu dok je Lebron vidljivo jurio bolju statistiku, asistencije i poene.

 

Volio bih da uzme AD ali ima veliki respect prema Lebronu tako da to nece biti problem.

 

Da vidimo sta Filipinac moze da spremi za game 2. Sigurno da ce Nunn i Olynik igrati vise

ovo su neki novi momenti miki. prosle sezone je bilo samo kavaj, bebron omatorio :classic_biggrin:  i stvarno je tako izgledalo u nekim trenucima sa onim teletabisima. dobio te je sad na svoju stranu sa ovom sezonom.

ono i ove se pricalo da sklapa sastav vise za space jam (sa rondom, kuzmom, karuzom, dvajtom, mekgijem) nego za nba a demantovali su sada mnoge. pored dejvisa i vogel je kao sto kazes dosta doprineo da igraju vrhunsku odbranu kao kolektiv.

28 minutes ago, Manu said:

Tacno je da su Lakersi imali dosta srece sa povredama, odnosno nedostatkom istih i izostancima ili glupostima (citaj House) kod protivnika, ali im treba odati i priznanje za odlican Play-off i nacin na koji su iskoristili okolnosti. Ukoliko Dragic ne bude mogao da se vrati bice ovo sweep bez ikakve dileme i ostace jedan utisak o dominaciji Lakersa ove sezone i automatski im doneti ulogu glavnog favorita i pred sledecu godinu.

 

Ovakav kraj sezone je najveci udarac na Kawhiev status u ligi, ali sem njega nismo videli pravu konkurenciju LeBronu za najboljeg igraca u vidu KD-a i Currya, a Doncic je igrao sam i ja vec sada jedva cekam sledecu sezonu gde ce se odgovoriti na mnogo toga i gde bi Bron stvarno mogao da priblizi sebe jednom MJ-u.

pao je shapa :lol_2: na listi sa ovim izdanjem ali i dalje je u top 3 gledajuci ovu sezonu. lebron i dejvis su ga preskocili sa ovim partijama iz plejofa. videcemo gde ce uci kari, durent, kajri kad se vrate i kad se zavrsi naredni plejof.

pa tu je lbj prisao igracki vec sa onim preokretom sa kajrijem protiv gsw, bar kod mene. a ona neosvojena titula bas protiv tvog dalasa ce ga cini mi se spreciti da se izjednaci sa mj-om .  da ga i prestigne e tu je vec trebao da bude perfektan u dresu super tima mia 4/4  umesto 2/4 kao dzoki sa bulsima sto je isao 6/6. jbg najvisi su ktriterijumi za goat-a i svaka greska se placa.

10 minutes ago, Miki28 said:

Ogroman napredak na citanju udvajanja i reakcije na isto. Tu je bio okej tokom sezone ali vidjelo se da na tome mora raditi i ocigledno je da je u ovoj pauzi radio. Ne ocekujem Jokic da postane ali da itekako iskaznjava protivnika u tim situacijama sto od serije sa Portlandom i radi. Naravno da nije to za 10tku i da ce raditi na tome jos ali svakako mnogo bolje nego tokom sezone.

On je tek isao usvoj prime a ima jos prostora za napredak, samopouzdanje mu je through the roof trenutno

:classic_biggrin:tenor.gif

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, riviera said:

ovo su neki novi momenti miki. prosle sezone je bilo samo kavaj, bebron omatorio :classic_biggrin:  i stvarno je tako izgledalo u nekim trenucima sa onim teletabisima. dobio te je sad na svoju stranu sa ovom sezonom.

ono i ove se pricalo da sklapa sastav vise za space jam (sa rondom, kuzmom, karuzom, dvajtom, mekgijem) nego za nba a demantovali su sada mnoge. pored dejvisa i vogel je kao sto kazes dosta doprineo da igraju vrhunsku odbranu kao kolektiv.

pao je shapa :lol_2: na listi sa ovim izdanjem ali i dalje je u top 3 gledajuci ovu sezonu. lebron i dejvis su ga preskocili sa ovim partijama iz plejofa. videcemo gde ce uci kari, durent, kajri kad se vrate i kad se zavrsi naredni plejof.

Ko kriv Kawhiju sto je otisao u gubitnicku fransizu. Umesto da igra sa AD on izabrao Wayoff P-a🤦‍♂️

Sad salu na stranu, AD ogromno postovanje ima prema Lebronu tako da mu nece biti problem ako Lebron uzme FMVP mada bih ja bas volio da ga AD uzme.

Ako budu ovakva izdanja obojice u finalu, ja bih dao AD-u. Odlucice kao u slucaju Stepha i KD jedna utakmica, mislim da je game 3 u pitanu. Steph dosta los a KD oplodio i ona trojka u facu Lebrona.

Vidjecemo ko ce imati svoj momenat u finalu. Siguran sam da ce ga Lebron vise juriti

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Ko kriv Kawhiju sto je otisao u gubitnicku fransizu. Umesto da igra sa AD on izabrao Wayoff P-a🤦‍♂️

Sad salu na stranu, AD ogromno postovanje ima prema Lebronu tako da mu nece biti problem ako Lebron uzme FMVP mada bih ja bas volio da ga AD uzme.

Ako budu ovakva izdanja obojice u finalu, ja bih dao AD-u. Odlucice kao u slucaju Stepha i KD jedna utakmica, mislim da je game 3 u pitanu. Steph dosta los a KD oplodio i ona trojka u facu Lebrona.

Vidjecemo ko ce imati svoj momenat u finalu. Siguran sam da ce ga Lebron vise juriti

izgleda da sam te pogresno razumeo. ja sam shvatio da si napisao da ti imas veliko postovanje za lebrona a ne da je to iz njegovog ugla (dejvisa). :twak:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ahaha, i dalje Miki ne voli Lebrona, vec Lejkersi pobedjuju pa mu glupo da se vajka.

 

Bas mi je zao sto se Dragon povredio. Bez njega, Miami ce mozda otkinuti samo jednu tekmu, sto mi se nikako ne svidja jer sam se nadao duzoj seriji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, riviera said:

izgleda da sam te pogresno razumeo. ja sam shvatio da si napisao da ti imas veliko postovanje za lebrona a ne da je to iz njegovog ugla (dejvisa). :twak:

Imam i ja postovanje za njega i njegovu karijeru ali ne uzivam u njegovoj igri.

Ipak s obzirom da ga cesto i kritikujem ovdje, moram reci da je od game 4 sa Denverom pa na ovamo fizicki konacno spreman, prije toga je djelovao bez snage cesto u 4/4 ali sada je vec dostigao tu neku fizicku spremu da moze lagano da iznese mec do kraja. Za game 2 ga ocekujem agresivnog od starta, da on vise zavrsava napade jer je pominjao da je 2011 serija sa Mavsima odlucena u game 2. Tad je ako me sjecanje dobro sluzi promasio boga oca u 4/4 i dao svega 2 bacanja

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, delgado said:

 

 A sta je to od ranije, znatizeljan sam ? 

   

? Spomenuo sam u prvoj poruci, izjednačio si Lebrona sa Isusom i MLK. Mrzi me sada da pretražujem, a i moguće da je bilo na starom forumu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Manu said:

Tacno je da su Lakersi imali dosta srece sa povredama, odnosno nedostatkom istih i izostancima ili glupostima (citaj House) kod protivnika, ali im treba odati i priznanje za odlican Play-off i nacin na koji su iskoristili okolnosti. Ukoliko Dragic ne bude mogao da se vrati bice ovo sweep bez ikakve dileme i ostace jedan utisak o dominaciji Lakersa ove sezone i automatski im doneti ulogu glavnog favorita i pred sledecu godinu.

 

Ovakav kraj sezone je najveci udarac na Kawhiev status u ligi, ali sem njega nismo videli pravu konkurenciju LeBronu za najboljeg igraca u vidu KD-a i Currya, a Doncic je igrao sam i ja vec sada jedva cekam sledecu sezonu gde ce se odgovoriti na mnogo toga i gde bi Bron stvarno mogao da priblizi sebe jednom MJ-u.

 

 Bradley ? 

 

3 hours ago, Darko said:

Ako misliš na mene, nema nervoze :s_d:

 

Naravno. Treba nekome da odvali rame, tipujem na AD-a

 

  😄  

 

  

Link to comment
Share on other sites

Kao svake godine u ova doba, počinjemo cikluse biografija svetsko poznatih naučnika našega doba...

 

 

lelbron.jpg

professor emeritus dddddddddddr. LeBron James 

 

LeBron James is a Class of 1922 Professor of Physics at Massachusetts Institute of Technology. Professor James's research interests are within the areas of space plasma physics. He was the principal investigator on the Voyager Plasma Science Experiment and is now a co-investigator on the Plasma Science Experiment on board the Voyager Interstellar Mission.[1] Professor LeBron has twice received the NASA Exceptional Scientific Achievement Medal, and received the 2016 Oersted Medal for his exceptional work in revolutionizing the Undergraduate Physics department at MIT by introducing novel teaching formats such as TEAL.[2] James  is actively involved in Mental Health initiatives at the institute and is an active MacVicar Faculty Fellow (2000-2006) [3] [4]

  • Like 1
  • Love 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

image.png.bad9f4f9b7c653c32540f97f28b478d7.png

 

professor emeritus dddddddddddr. Dwight Howard, MD

 

Howard  is a leading name in vascular surgery and research, having performed more procedures in more countries than virtually any of his peers from the same generation. Thanks in no small part to his excellent work as a student and his early reputation as a surgeon,prof. Howard was asked to perform a major vascular procedure on former Senate Majority Leader and presidential candidate Bob Dole in 2001. From there, Howard continued his research and eventually left for NY, where he helped found a major private hospital. To date, he has successfully operated on a number of american  leaders, diplomats, and ranking officials.

Toward the end of the last decade, Howard returned to   LA from his post in NY and accepted a position as the CIO and Vice President of LA-Presbyterian Hospital. He can be found in that post today, still encouraging leadership through vascular surgical research and practice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gde je i sta radi ovaj covek ? Poslednja aktivnost - 19April, malo nakon sto smo ga Maxa i ja izbacili iz A lige fantazija 😄  

 

Miki, stidi se sto si lajkovao ovo 😄   

 

Wook

Član foruma

 608

1,269 posts

Posted October 23, 2019

Kavaj je za Lebrona - Jordan.

You, Oštricom brijača, Miki28 and 1 other

 3

 1

×

 

Quote

 

   

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...