Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

26 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

90% neutralnih ce da navija za Majami

90%? Povecaj to za jos 5% minimum.

 

Kao sto rekoh, malo nas je ali nema veze. Lakers in 6💪

 

@delgado evo moj delgi, mi za Boston a pazi sta Stefi pise. Neka, neka. Bice jos sladje. 17ta titula se blizi

 

 

Edited by Miki28
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moj utisak je da će Majami ostati kratak za još jednu tiitulu usled nedostatka jednog klasičnog "divljaka", igrača sposobnog da odigra 1 na 5 i da izmisli koš kad bude stani pani.

 

Dragon i Dzimi uz svo poštovanje ipak nisu taj ofanzivni nivo (da dodam i da nemaju ni odgovarajući tretman kod sudija, setimo se nedosudjenog faula na Dzimiju protiv Baksa, kad su Baksi ostali bez Janisa). Dosta zavise od šuta spolja, a osim Heroa niko tu nije posebno siguran u šutu, niti mogu da obezbede samostalno dobru poziciju u serijama. Tada će rasti pritisak Lejkersa koji uvek imaju opciju da igraju izolaciju na Lebrona ili Davisa.

 

Sve ostalo timska igra, sistem, ponašanje igrača bez umišljenih zvezda i zvezdica, izgaranje, borbabre stajl...je na strani Majamija i svaki pošten ljubitelj košarke navijaće za Vrelinu.

 

Kao neko ko je odrastao gledajući poteze Majkla, Medzika i ostalih pravih znalaca  - Lebron deluje kao isforsiran lik, više kao korporativni brend negoli košarkaški junak. Ne želim ništa loše o njemu da kažem, ali u mojim očima daleko je od toga da se pomene u istoj rečenici sa Majklom. Pre svega nivo talenta i veštine same igre nisu ni približno na istom nivou. Nemam dilemu da kad bi bilo moguće ukrstiti prime Jordana i prime Lebrona, da bi palo epsko čišćenje na terenu. Jednostavno samoj NBA ligi je potreban Dzejms iz marketinških razloga i dok se ne pojavi novi sledeći predvodnik lige, Silver i ekipa čuvaće leđa svojim deonicama. Najpribližnije Jordanu bio je i ostaće Kobi.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Nema šta tu previše da se mozga. Boston je od finala delio konkurentniji centar. Svaka čast Theisu kako je izriljao sezonu i sve, ali Adebayo je razbijao čitavu unutrašnju liniju Bostona iz večeri u veče. Kanter je defanzivna rupa, a od Timelorda je pitanje šta može da se očekuje, da li su njegovi tehničko mentalni limiti preveliki ili tu ima prostora za napredak.

ne treba da razmisljaju u tom pravcu vec sta im nedostaje za titulu.

sto se tice centara jbg imali su horforda i bejnsa ali su morali da ih puste da bi mogli da ubace kembu u budzet. 

brauna ne bih nikad dao za tarnera iz indijane  (ne priblizava ih tituli) a i za embida bih se razmislio kad postane dostupan s obzirom koliko je upitnog zdravlja i oscilira sa formom.

ono sto bih ja pokusao da sam na mestu ejndza, pored pomenutog centra i popunjavanja klupe sa pouzdanijim i iskusnim 3&D igracima je zamena kembe sa dzru holideja. volker je dobar momak i bolji fit od kajrija za mlade asove ali pokazao je ovde sve ono sto sam mislio i dok je igrao u hornetsima. prenizak igrac da bude uspesan u ulazima protiv najboljih odbrana i ako ga ne ide vrhunski sut znaci da je nedovoljno dobra napadac da zamaskira cinjenicu da je odbrambeni liability i da svaki igrac majamija kad je video da ima kembu je poceo odmah da lize prste :classic_biggrin:. i dragic i hiro i butler su dolazili do otvorenih pozicija za sut kad bi on bio na njima i pored toga sto se on stvarno trudi ali ne vredi kad mu fali visina.

hejvord je ovde isto suvisan igrac i preplacen je za ono sto daje pa bi ga isto ejndz valjao utopiti za delove sklapanja mozaika oko dva nosioca i najbolja igraca ekipe, tejtuma i brauna.

i da ostanu u ovakvom sastavu oni su kandidat za sam vrh istoka ali za napad na titulu bi trebalo da razmisljaju o pojedinim promenama. videcemo i kojima.

treba i napomenuti da su ih toronto i majami u poslednjim sezonama presisali po rezultatima iako su na papiru seltiksi imali jace zaloge za gradjenje ekipe. to je vise pohvala za odlican posao koji su odradili rajli/spo i udjiri/nik nego kritika za ejndza/stivensona koji isto rade dobar posao ali im predstoji jos veci rad da zajedno sa ovim mladim zvezdama  okrune do sada ulozeni trud u pravljenje sampionskog sastava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anton Chigurh said:

Ne znam da li sam jedini koji ne veruje u neku ponovnu renesansu GSW-a. Plej of tim sigurno, ali bez nekog blokbaster trejda za neku zvezdu ne vidim ih kao contendera. Sve mi mirise na onu obnavljanje stare veze posle raskida situaciju (iako tehnicki nije bilo raskida, ali jeste velikog diskontinuiteta), kada stvari jednostavno nisu iste kao pre.

https://giphy.com/gifs/break-ross-geller-david-schwimmer-TBXlEhCiia69G

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije istina da je Boston pustio Horforda da bi pravili mesto za Kembu, prosto ofis Kelta nije hteo da mu da pare koje traži. S pravom. 

 

Kemba je iznuđeno rešenje jer je Kajri rešio da zapali. Boljeg nije bilo. Dobar posao da se ekipa gurne u neki krug takmičara, za nešto više prostora nije bilo. 

Edited by stefan81888
Edit @riviera
Link to comment
Share on other sites

U dobroj je situaciji Boston svakako, nije njima mnogo falilo za borbu za prsten. Sad je jasno da je Tatum glavni baja, Brown odmah do njega, Smart ipak suviše dragocen da bi ga pustili - takav igrač treba svima, Kemba postaje preplaćen kao treća banana ali se makar sklonio u stranu i jasno prepustio Tatumu i Bronwu mesta koja im pripadaju, nije od onih nerealnih likova. Treba rešavati frontcourt. Hayward je gotov, videti da li se njegov ugovor može nekom uvaljati i ciljanje na nekog solidnog visokog (ne mora biti superstar). Ja ne bih trejdovao Kembu bez preke potrebe, razvijena je tu dobra hemija, već Hayward + pikovi za visokog pa šta može da se ućari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, stefan81888 said:

Nije istina da je Boston pustio Horforda da bi pravili mesto za Kembu, prosto ofis Kelta nije hteo da mu da pare koje traži. S pravom. 

 

Kemba je iznuđeno rešenje jer je Kajri rešio da zapali. Boljeg nije bilo. Dobar posao da se ekipa gurne u neki krug takmičara, za nešto više prostora nije bilo. 

ma ne kazem ni ja da su ga trebali zadrzati, naracito na toj plati iz file nego samo da nisu mogli da imaju i njega i kembu ni teoretski. ja bar tako mislim, nisam sigurno xpert za te stvari sa nba  budzetima. :classic_biggrin:

sam podatak da im cela centarska linija tajs, kanter, lord kosta manje od smartovih 12 milja mi govori da vise nisu mogli da izdvoje jer im na kembu i hejvorda odlazi vise od pola budzeta (zbirno 64 milke) ili uopste ne cene tu poziciju kao mori iz hjustona. :classic_biggrin:

sto se tice kembe slazem se. bolje je sigurno imati njega u svom timu nego imati nista na toj poziciji posle  odlaska irvinga.

14 minutes ago, stefan81888 said:

Hayward ima PO za sledeću sezonu. Mnogo je tih 34 miliona, ali imajući u vidu kakav je FA market za off sezonu, verovatno najbolje za Boston je da uzme te pare i igra i sledeće sezone u zelenom. 

naravno da ce pokupiti kao sto bi svako uradio na njegovom mestu jer te pare ne moze nigde drugde dobiti. kao expiring ugovor moze da posluzi u nekom trejdu ako se za tu opciju opredele.

4 minutes ago, Miki28 said:

Pa uzece on taj PO jer nema sanse sa igdje dobije toliko love, zato i pricaju o trejdu.

 

 

U tom potencijalnom trejdu, prva meta bi mi bio Adams. Onda LMA i na kraju bi po meni bila zanimljiva opcija Kevin Love. Kod Stivensa bi bio odlican

 

njima treba defanzivac prevashodno na toj poziciji jer bos  ima  dosta poena od drugih igraca. igrac male potrosnje  a efikasan. neki gober za sirotinju. :classic_biggrin:

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

Mozda je pogresno na takav nacin suditi, jer se vratio posle povrede, ali Hejvord nista specijalno nije doprineo kada se vratio. On ne pokazuje vise, nego Barton. 

 

Njega bi trebalo trejdovati, a i polako mu prolaze najbolje igracke godine. Sledece godine puni 31. godinu i juri sledeci novi veliki ugovor. Sto ce i dobiti, samo je pitanje od kog tima (uvek ima jadnih ekipa kao Sarlot) . Za Boston je najbolja solucija da ga trejduju, inace ce se suociti sa time da bi mu morali dati veliki ugovor ili odlazi.

Link to comment
Share on other sites

@riviera

 

Nisam ni ja ekspert za pare po NBAu. 😄

 

U suštini, moglo je da se ode preko capa ta resign i Ala i Irvinga(bird rights), kad su obojica otpala onda je ostalo jedino nešto preko cap space a što može da se potpiše/apsorbuje na osnovu preostalog prostora-Kemba. 

 

Pokupiće PO Gordon, naravno, mada ima ludaka po ligi, možda prođe kao Horf. 😄

 

Spominjao je Gober za Kelte u toku sezone al to su glasine i maštarije jer Boston 'nema' centra a Gober je sa Spidom imao sukob. 

 

Ja se zapravo slažem s tvojim viđenim da Boston treba da gleda da doda nekog ko ih gura preko ivice i stavlja u poziciju contentera, neki superstar velikog kalibra, ali ja takvog ne vidim trenutno da može da se dobavi(neki top10-top15 igrač). Slažem se i da bi dobar centar radio posao ako bi se nekako dodao ovom sastavu, al jbg ni to ne vidim kako, a da se ne odričemo bitnijeg igrača iz kratkog rostera. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Obi-Wan said:

Moj utisak je da će Majami ostati kratak za još jednu tiitulu

 

 

Kao neko ko je odrastao gledajući poteze Majkla, Medzika i ostalih pravih znalaca  - Lebron deluje kao isforsiran lik, više kao korporativni brend negoli košarkaški junak. Ne želim ništa loše o njemu da kažem, ali u mojim očima daleko je od toga da se pomene u istoj rečenici sa Majklom. Pre svega nivo talenta i veštine same igre nisu ni približno na istom nivou. Nemam dilemu da kad bi bilo moguće ukrstiti prime Jordana i prime Lebrona, da bi palo epsko čišćenje na terenu. Jednostavno samoj NBA ligi je potreban Dzejms iz marketinških razloga i dok se ne pojavi novi sledeći predvodnik lige, Silver i ekipa čuvaće leđa svojim deonicama. Najpribližnije Jordanu bio je i ostaće Kobi.

 

Kao netko ko je odrastao gledajuci Medzika i Dzordana, LeBron je apsolutni goat. I to kazem ja,koji sam od prvog dana bio njegov hejter. Dok nisam ukapirao da je najveci.

 

Sto se tice Bostona, mislim da je njihova baka prosla sa kolacima. Brown im je kljucni igrac, a ne Tatum. Kad god bi Brown odigrao konstantno, Celticsi bi bili opaki contender. I nekako, kad god ih gledah ove sezone,igrali bi jednu tekmu odlicno,sljedecu lose.

Trebaju graditi tim oko Tatuma i Brownare, a trejdati i Kembu i Haywarda i probati iskemijati nesto novo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

@riviera znaci legao bi im Dwight ove sezone samo tako😀

 

Turner bi njima bio dobar ali tu bi morali ukljucit i trecu ekipu.

nisu oni glupi u bostonu. dugo su ciljali dejvisa i pripremali paket za njega ali sta vredi kad su im lejkersi  lebron na kraju pokvarili taj posao. od ovoga sto trenutno igra  u nba njima bi jedino embid posle dejvisa bio game-changer a i on je pod velikim upitnikom zbog zdravlja i promenljive forme. cak ni jokic nije dovoljno odlican jer je tanak u odbrani i najbolji to kao sto smo imali prilike da vidimo mogu da koriste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosta said:

Kao netko ko je odrastao gledajuci Medzika i Dzordana, LeBron je apsolutni goat. I to kazem ja,koji sam od prvog dana bio njegov hejter. Dok nisam ukapirao da je najveci.

 

Možemo da se složimo da se ne slažemo. Respektujem Lebrona za istrajnost, posvećenost i sve to što njegov lik i delo nose van košarke, ali gledano u čisto košarkaškom smislu, baš nemam dilemu.
Čak šta više gledajući stare Majklove snimke kako je rastao u NBA burnim 80tim, tek sada shvatam njegovu veličinu. Fun fact - nisam čak ni navijao za Bullse tada, više sam bio naklonjen Lejkersima, Sansima i Hjustonu. Juti naravno ne. :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, riviera said:

nisu oni glupi u bostonu. dugo su ciljali dejvisa i pripremali paket za njega ali sta vredi kad su im lejkersi  lebron na kraju pokvarili taj posao. od ovoga sto trenutno igra  u nba njima bi jedino embid posle dejvisa bio game-changer a i on je pod velikim upitnikom zbog zdravlja i promenljive forme. cak ni jokic nije dovoljno odlican jer je tanak u odbrani i najbolji to kao sto smo imali prilike da vidimo mogu da koriste.

Da, bili su u igri za Dejvisa neko vrijeme i to ozbiljan kandidat ali sad vec je jasno da ostaje u LAL.  Ipak mislim da je Boston donio dobru odluku da ne ubacuje Tatuma u trejd paket za Dejvisa. Nije im bilo hitno kao sto je Lejkersima zbog godina Lebrona

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Obi-Wan said:

Kao neko ko je odrastao gledajući poteze Majkla, Medzika i ostalih pravih znalaca  - Lebron deluje kao isforsiran lik, više kao korporativni brend negoli košarkaški junak. Ne želim ništa loše o njemu da kažem, ali u mojim očima daleko je od toga da se pomene u istoj rečenici sa Majklom. Pre svega nivo talenta i veštine same igre nisu ni približno na istom nivou. Nemam dilemu da kad bi bilo moguće ukrstiti prime Jordana i prime Lebrona, da bi palo epsko čišćenje na terenu. Jednostavno samoj NBA ligi je potreban Dzejms iz marketinških razloga i dok se ne pojavi novi sledeći predvodnik lige, Silver i ekipa čuvaće leđa svojim deonicama. Najpribližnije Jordanu bio je i ostaće Kobi.

Zilion puta je bilo reči o ovome, ali ne mogu da te ne pitam: Kobe je najpribližniji MJ po čemu? Ako je u pitanju sličnost u potezima, (ipak ga je kopirao i modelirao svoju igru), taj umetnički dojam, slažem se. U onim ozbiljnim poređenjima i listama, Bryant je gde tačno po tebi? Sve u svemu, kad podvučem crtu, on je meni podjednako inferioran igrač u poređenju sa Jordanom, i spram Magica, a i spram Lebrona. To kažem sa jakim uverenjem, kao i ti za tvoje: Ja sam celu Kobeovu karijeru odgledao, i ni ja nemam nikakvu dilemu za ovo što tvrdim. Palo bi čišćenje, u ovom ili onom scenariju, kad god se takve stvari pričaju je jalovo, jer je teški šbbkbb. Ovo deoničarenje koje spominješ, NBA nije imala taj interes i marketinške razloge sa Chicagom '90-ih i Lakersima posle? Forum i ova tema (što se samo ja sećam), pamte finale 2010 i kakvo suđenje su Lakersi imali tada, jer je tako moralo da bude, jer je to agenda lige, jer Bryant mora da uzme 5 prsten...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Marko said:

Zilion puta je bilo reči o ovome, ali ne mogu da te ne pitam: Kobe je najpribližniji MJ po čemu? Ako je u pitanju sličnost u potezima, (ipak ga je kopirao i modelirao svoju igru), taj umetnički dojam, slažem se. U onim ozbiljnim poređenjima i listama, Bryant je gde tačno po tebi? Sve u svemu, kad podvučem crtu, on je meni podjednako inferioran igrač u poređenju sa Jordanom, i spram Magica, a i spram Lebrona. To kažem sa jakim uverenjem, kao i ti za tvoje: Ja sam celu Kobeovu karijeru odgledao, i ni ja nemam nikakvu dilemu za ovo što tvrdim. Palo bi čišćenje, u ovom ili onom scenariju, kad god se takve stvari pričaju je jalovo, jer je teški šbbkbb. Ovo deoničarenje koje spominješ, NBA nije imala taj interes i marketinške razloge sa Chicagom '90-ih i Lakersima posle? Forum i ova tema (što se samo ja sećam), pamte finale 2010 i kakvo suđenje su Lakersi imali tada, jer je tako moralo da bude, jer je to agenda lige, jer Bryant mora da uzme 5 prsten...

I za mene je Kobe level ispod Brona,Magica,Jordana.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

O pokojnima sve najbolje, ali ja nikada nisam razumeo Kobijeve svedoke.

 

Atraktivan igrac, mamojeb, ali nema sta on da trazi u top 5 svih vremena, a vrlo diskutabilno da li spada i u top 10.

 

Sto se tice Bostona, njima je definitivno najveci problem veliki Hejvordov ugovor, i apsolutno minimalni igracki doprinos u plejofu istog.

 

Kemba....nit smrdi nit mirise. Nije to bas najbolji odnos bang for your buck, ali moze da se zivi sa tim, postoji pristojan doprinos.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...