Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

9 minutes ago, uini said:

@SteveFrancis#3

možeš li u par lajni tvoj stav o izboru hawksa, pošto znam da gotivis traea before it was kool? 

 

Pisao sam tada da ne mogu taj trejd da percipiram kao gresku, iz 2 razloga: prvi je sam kvalitet i mogucnosti Traea, a drugi to sto nikako nisam mogao dovesti u vezu Luku i njegov personaliti sa 1 Atlantom. Mozda ja samo konstruisem, ali nekako sam uveren da bi taj brak vrlo brzo bio zavrsen, mozda vec na izlazu iz R ugovora.

 

Sto se tice samog poredjenja njih dvojice, kada se igra razbije u segmente (sut, brzina, pregled igre, defanziva, donosenje odluka) Luka je tek u ponekom bolji od Younga. Medjutim, ono gde odskace jeste mental koji uvezuje taj ceo paket i cini ga daleko jacim i opasnijim nego sto bi to objektivno bio. Doncicu se vidi iz aviona da je od tih igraca koji su gladni, koji hoce sve, pa onda jos, kojima je u glavi samo to da budu HOF-eri i ostave sto dublji trag iza sebe. Za Traea to jos nije sasvim sigurno, a igrace poput Aytona koji su mrtva puvala i na pitanje koji im je cilj daju odgovore poput 'da doguram do drugog ugovora' ne treba uopste komentarisati. 

 

Hawksi su generalno dosta dobro birali imo poslednjih godina, jedino je ovaj prosli draft malo bacio senku (bar za mene, mada je jos prerano, mozda sam bas ja u mistejku). Ne svidja mi se dosta stvari kod Reddisha, pre svega na tom mentalnom planu, a i Hunter mi je prilicno sumnjiv za tako visoku poziciju. Ali ako su uboli bar jednog, bice oni neko&nesto na istoku vrlo brzo pod Traeovom palicom.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Po mom misljenju Luka je buduci najbolji igrac svijeta. Vec ove sezone ocekujem da bude u nekom od All NBA timova. Mozda cak ni prvi tim nije nemoguc obzirom da nema Stepha citave najmanje do ASa.

 

Luka je nesto tipa Papaloukas meets Bodiroga pa onda to sve drasticno ubrzano i na to dodano nekih Hardenovih karakteristika. Izgleda mi ono kao savrsen igrac o kakvom je Ex Yu skola kosarke oduvijek mastala. Gabariti jedne odlicne NBA trojke, poprilicna snaga, sasvim solidna atletika (ovdje mislim da jos ima itekako prostora za napredak) ukomponovani sa strasnom kosarkaskom tehnikom i jos strasnijim BBIQ. 

 

Fasciniran sam zaista kakvom lakocom ovo dijete vec sad vrti pick i kako UVIJEK pronalazi pravo rjesenje. Trapovanja i visoka udvajanja protiv njega nemaju smisla jer u milisekundi nadje otvorenog rollera pod kosem. Mislim da nije pretjerivanje reci da je Luka vec sad apsolutno elitni razigravac u ligi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Atlanta i Finiks imaju neke svoje razloge, moze se reci da su se zajebali i da nisu izvukli najbolje iz drafta, ne uzimanje Lukom se moze nazvati greskom, ali ono, jbg, zivot ide dalje.  Izvukli su nesto iz tog drafta, moze covek da razume kako su razmisljali.

 

Situacija sa Sakramentom je na znatno visem nivou, to nije greska, to je jedna od najvecih gluposti u istoriji NBA.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Luka je bez dileme buduci MVP materijal, ali je to isto i Trae. Tu apsolutno nemam nikakvu dilemu.

Isto,ali Luka ipak mislim za nijansu bolji.Rekao bih da su njih dvojica,uz Ziona i Janisa,najbolji igrači lige za nekih 5 godina.

Link to comment
Share on other sites

@uini

 

Da ne citiram ceo post od jutros. 

 

Prvo hvala na cestitkama. 

 

Pored Browna i Kantera, nije igrao ni Timelord. 

 

U situaciji gde nam je jedini ,,centar,, Theis koji je takodje igrao pod blazom povredom, evidentno je bilo da cemo imati problema sa defanzivnim skokom. 2nd chance poeni su ono sto je NYK drzalo u igri. 

 

Svakako zanimljiva utakmica. 

Edited by greenenvy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Pisao sam tada da ne mogu taj trejd da percipiram kao gresku, iz 2 razloga: prvi je sam kvalitet i mogucnosti Traea, a drugi to sto nikako nisam mogao dovesti u vezu Luku i njegov personaliti sa 1 Atlantom. Mozda ja samo konstruisem, ali nekako sam uveren da bi taj brak vrlo brzo bio zavrsen, mozda vec na izlazu iz R ugovora.

 

Sto se tice samog poredjenja njih dvojice, kada se igra razbije u segmente (sut, brzina, pregled igre, defanziva, donosenje odluka) Luka je tek u ponekom bolji od Younga. Medjutim, ono gde odskace jeste mental koji uvezuje taj ceo paket i cini ga daleko jacim i opasnijim nego sto bi to objektivno bio. Doncicu se vidi iz aviona da je od tih igraca koji su gladni, koji hoce sve, pa onda jos, kojima je u glavi samo to da budu HOF-eri i ostave sto dublji trag iza sebe. Za Traea to jos nije sasvim sigurno, a igrace poput Aytona koji su mrtva puvala i na pitanje koji im je cilj daju odgovore poput 'da doguram do drugog ugovora' ne treba uopste komentarisati. 

 

Hawksi su generalno dosta dobro birali imo poslednjih godina, jedino je ovaj prosli draft malo bacio senku (bar za mene, mada je jos prerano, mozda sam bas ja u mistejku). Ne svidja mi se dosta stvari kod Reddisha, pre svega na tom mentalnom planu, a i Hunter mi je prilicno sumnjiv za tako visoku poziciju. Ali ako su uboli bar jednog, bice oni neko&nesto na istoku vrlo brzo pod Traeovom palicom.

 

Ja mislim da je kod Treja taj "drajv", želja da bude najbolji i ludačko samopouzdanje, na većem nivou nego kod Luke. Što se rukija tiče, na papiru Hanter i Rediš izgledaju odlično, ali tu ima toliko faktora koji će definisati njihove karijere. Prva sezona ne mora da znači ništa, kad pogledaš Evansa ili Kartera Vilijamsa koji su nakon rukija godine krenuli silaznom putanjim možda je bolje postepen razvoj, i tu je Hanter kao 3&D igrač mnogo sigurniji pik, dok Rediš osim suvog talenta koji posjeduje tek treba da se razvja i karijera mu može otići na bilo koju stranu.

Btw. meni su uz Houkse najpametnije birali Kavsi sa Garlandom i Porterom Jr. koji ako se budu previlno razvijali za par godina mogu biti olstar igrači. 

Link to comment
Share on other sites

@Miki28 Odgledah utakmicu, sjajna zabava bila.

 

   Ne slazem se sa postom od iznad nekim koji kaze da LBJ i Davis nemaju adekvatno pomocno osoblje, Deni i Bredli su pravi Bronovi vojnici, odlicno igraju i ovu utakmicu su odlicno odigrali, na obe strane, kao i uvek. Bron je pokazao da jos uvek ima dosta magije i kosarke u sebi, postao je bez premca najbolji asistent lige zadnjih godina i samo raste i postaje mocniji u tom segmentu, sve bolje sutira trojke, juce je i slobodnjake namestio, kompletan paket, neverovatan igrac i dalje..  Davis ispratio, i to je manje-vise bilo dovoljno za pobedu na teskom gostovanju. Bravo Deni brate moj za onu buzzerbeater trojku za OT. Luka je takodje odigrao neverovatan mec i na kraju je mogao samo da se pokloni idolu. Idemo dalje, sledi gostovanje SASu koji nikad nije lezao Bronu ni u PO ni u regularci, za Dalas sam znao da ce da pokida, ovde ce biti malo teze. Ali, DeRozan mu je stara musterija i zenta se od Kinga, nema vise DeniBoja u SASu da ga muci vec igraju zajedno, Dvajt/Obrva ce cuvati Oldridza... Igramo za ocuvanje 1. mesta na nikad jacem zapadu : )

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Tokyo Sexwale said:

 

Ja mislim da je kod Treja taj "drajv", želja da bude najbolji i ludačko samopouzdanje, na većem nivou nego kod Luke. Što se rukija tiče, na papiru Hanter i Rediš izgledaju odlično, ali tu ima toliko faktora koji će definisati njihove karijere. Prva sezona ne mora da znači ništa, kad pogledaš Evansa ili Kartera Vilijamsa koji su nakon rukija godine krenuli silaznom putanjim možda je bolje postepen razvoj, i tu je Hanter kao 3&D igrač mnogo sigurniji pik, dok Rediš osim suvog talenta koji posjeduje tek treba da se razvja i karijera mu može otići na bilo koju stranu.

Btw. meni su uz Houkse najpametnije birali Kavsi sa Garlandom i Porterom Jr. koji ako se budu previlno razvijali za par godina mogu biti olstar igrači. 

 

Bold - tesko da ima prostora za takav zakljucak. Nije Trae neko kome je svejedno ili se zadovoljava minimalnim, ali ipak nema te gotovo histericne zelje za pobedom i przenja kao kod Luke. 

 

Sto se drafta tice, napisao sam da je to moj stav bio pred isti i nije se promenio. Videcemo tek za 3,4 godine koliko je bio ispravan.

Link to comment
Share on other sites

juče na manje od pola sekunde do poluvremena celtics - knicks, neko nije želeo da baci šut preko pola, zaboravih ko.

sada jj redick isto. jel' to sada nova normala u nba, da nećeš da šibneš šut koji skoro nikada ne ulazi  zbog ličnog procenta?

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...