Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Just now, LayupFromTheMidget said:

Pa sve je manje Mrga, nemas vise niti 1 Al Jefersona recimo 140 kg i vrhunska post igra

 

naravno, nije kao sto je bilo ali igraci ni toliko kontakta ne zele da iskuse, pogotovo ako imaju istoriju povreda.

 

sinoc gledam, onaj daniel theis iz celticsa, inace zahvalan igrac, da ne kazem vojnik kluba i ostale floskule, pravi blok tako sto gura vuce, postavlja ilegalne blokove, gura sake u lice u prolazu

 

mozda je jos veci problem sto malo ima majstora na centru. ostali su uglavnom batinasi koji treba da pokupe skok ili eventualno sahrane nekoga na ulazu

hocu da kazem, igraci sa skillom imaju malo vise postovanja za druge majstore. ovi ubi zakolji likovi treba da opravdaju svoje postojanje u sastavu jer ce u suprotnom doci neki drugi mesar umesto njega

 

mislim, mozda ja malo umisljam, mozda su danas igraci too soft i slicno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Provukli se Lejkersi nekako, ali nisam i dalje oduševljen. Skeptičan sam prema šampionskim ambicijama. 

 

Lebron i AD jesu najbolji duo lige vjerovatno, ali pomoćno osoblje je katastrofično. Bredli je bezveznjak, KCP, Kuk, Rondo, Dvajt takođe, Karuso je meme. Džaval je užasan isto na početku sezone. Dosta toga zavisi od Kuzme i od njegove sposobnosti da trpa sa klupe, vjerujem da će mu odgovarati ta uloga.

 

Dalas dobar, definitivno su mi u top 5 ekipa za praćenje ove sezone. Zanima me kako će Zingis prihvatiti činjenicu da je ovo Lukina ekipa. Nevidljiv je bio u drugom poluvremenu, čak vjerujem da nije ni imao koš iz igre u tom periodu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

naravno, nije kao sto je bilo ali igraci ni toliko kontakta ne zele da iskuse, pogotovo ako imaju istoriju povreda.

 

sinoc gledam, onaj daniel theis iz celticsa, inace zahvalan igrac, da ne kazem vojnik kluba i ostale floskule, pravi blok tako sto gura vuce, postavlja ilegalne blokove, gura sake u lice u prolazu

 

mozda je jos veci problem sto malo ima majstora na centru. ostali su uglavnom batinasi koji treba da pokupe skok ili eventualno sahrane nekoga na ulazu

hocu da kazem, igraci sa skillom imaju malo vise postovanja za druge majstore. ovi ubi zakolji likovi treba da opravdaju svoje postojanje u sastavu jer ce u suprotnom doci neki drugi mesar umesto njega

 

mislim, mozda ja malo umisljam, mozda su danas igraci too soft i slicno

 

Pa nije, da su too soft... previše se utakmica igra i nikave ozbiljne odbrane...

 

Sve izgleda ko pripreme na PO i cjđenje para (npr.klikovi(npr. nepotrebne analize/naprdivanja raznih stručnjaka/statističara i slično) od ovaca/kauč botova...

 

Slično je sa TV serijama/filmovima ala Avengers i one romantične komedije...90% tih serija/filmova veze nema sa bilo čim ...ali eto klikovi i slično.

 

Hodujači reklamni panoji...glumci, igrači, utakmice, serije...

 

giphy.gif

Edited by Asterion
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pricali smo 100x na temu tih nikakvih odbrana, tj koliko to uopste nije tacno za znacajan procenat ekipa koje se bore za plej of. ima vise tekmi, to je tacno a najvaznije je da se sama igra drasticno promenila, ukljucujuci i pravila, pa otuda i nacin na koji se igra odbrana koji se percipira kao "ne igra se"

 

@freethrow mi je relativno skoro slao jedan intervju sa larry birdom koji kaze da mu je bas super sto se danas sviraju kontakti i sto se igraci stite jer tako svako moze da pokaze svoj istinski skill. i to je u intervjuu jedno 3x ponovio

 

edit

 

@Asterion

1 minute ago, LayupFromTheMidget said:

Retko ko od C ima neku post igru.

2 kalupa su sada In:

ove zveri sto skacu i kucaju-Gober/Kapela itd

ili pik and pop opcije sto prangijaju 3(Brook) ili mid range.

Lma je mozda jedan od retkih sto dobija loptu na postu da resava

 

to je van diskusije tako. medjutim, kontakt igra se ne svodi iskljucivo na igru na postu. treba praviti blokove kretati se i slicno a mnogo je manje rizicno to raditi sa krilima nego protiv centara

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

naravno, nije kao sto je bilo ali igraci ni toliko kontakta ne zele da iskuse, pogotovo ako imaju istoriju povreda.

 

sinoc gledam, onaj daniel theis iz celticsa, inace zahvalan igrac, da ne kazem vojnik kluba i ostale floskule, pravi blok tako sto gura vuce, postavlja ilegalne blokove, gura sake u lice u prolazu

 

mozda je jos veci problem sto malo ima majstora na centru. ostali su uglavnom batinasi koji treba da pokupe skok ili eventualno sahrane nekoga na ulazu

hocu da kazem, igraci sa skillom imaju malo vise postovanja za druge majstore. ovi ubi zakolji likovi treba da opravdaju svoje postojanje u sastavu jer ce u suprotnom doci neki drugi mesar umesto njega

 

mislim, mozda ja malo umisljam, mozda su danas igraci too soft i slicno

 

Igraci danas zele da izbegnu kontakt maksimalno, to je razlog zasto se vuce, gura, bode, bacaju sake u lice... Proper blok podrazumeva ozbiljnu potrosnju, apsorpciju vrlo velike sile i to day in - day out. Igra se znatno ubrzala, pa je i broj situacija u kojima se to zahteva posledicno veci. Uglavnom niko to sebi ne zeli da radi, a liga je pokazala da je vrlo labava vec godinama prema ilegalnim blokovima tako da je ovakvo ponasanje sasvim racionalno. Pored toga, danasnji bekovi su verovatno bolji nego ikada pre i potrebno im je mnogo manje prostora da naprave nesto, opasni su sa velikih distanci, mogu da rese mismec na gomilu nacina i ne zavise zivotno od toga koliko kvalitetan blok ce dobiti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@uini: Ja sam rekao, da se ne igra ozbiljna odbrana prije PO.

A ne igra se ozbljna odbrana zato što je previše utakmica. A previše utakmica je zato, da se može pokupiti više para (od kauč botova).

 

 

 

 

Edited by Asterion
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace Gsw su muerto, mozda im Silver pokloni 1 pika.

Steph najmanje 3 meseca out, Green se zali na povredu prsta.

Danas Diangelo i 4 g ligasa 1 petorka, ide Snitch do Tda sa 50 poena

Igra se odbrana samo treba da izaberes ekipu, Jazzeri su tek juce primili prvi put vise od 100 poena  i to jedva 102 kos dao Falkon posle off skoka

Edited by LayupFromTheMidget
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Asterion said:

@uini: Ja sam rekao, da se ne igra ozbiljna odbrana prije PO.

A ne igra se ozbljna odbrana zato što je previše utakmica. A previše utakmica je zato, da se može pokupiti više para (od kauč botova).

 

 

mozes uvek naci primer toga o cemu pricas a mozes i suprotan, tako da se ne slazemo

 

btw, poslao sam ti taj intervju sa birdom na pm

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bek said:

A smejali ste se Divcu kada nije uzeo Luku...

Klasicno pomracenje uma i sasvim sigurno u Top10 najgorih odluka.

Nije cak ni naknadna pamet, jos onda je bilo ocigledno.

Edited by Cavani
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Retko ko od C ima neku post igru.

2 kalupa su sada In:

ove zveri sto skacu i kucaju-Gober/Kapela itd

ili pik and pop opcije sto prangijaju 3(Brook) ili mid range.

Lma je mozda jedan od retkih sto dobija loptu na postu da resava

Jokic po meni najbolji igrac na postu. Embid igra dolje dobro, mozda Valancijunas, ne znam. Ostali su bas kao sto si ih opisao. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Cavani said:

Klasicno pomracenje uma i sasvim sigurno u Top10 najgorih odluka.

Nije cak ni naknadna pamet, jos onda je bilo ocigledno.

 

svako je imao neki razlog. 

sunsi sa aytonom, dečko iz kraja, sigurica da će biti dobar igrač nakon par promašaja na draftu plus booker igra puno sa loptom u rukama. 

 

kingsi upravo promovisali foxa u najznačajnijeg igrača, opet sa lukom u timu neko pati. 

 

hawksi aka divi kakav deal imamo se sada s'pravom hrabre da su dobili i jare tj traea i pare

 

ja bih uvek birao luku i tada ali lako je to reći bez ikakve odgovornosti 

 

eto po meni su hawksi imali najmanje "razloga" za takvu odluku pa ih danas niko ne trpa zbog toga 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ne bi Luka bio Luka da je otisao u Kingse juce bi on imao ovoliko lopte u 1 sezoni pored Foxa, Budija i Bogdana

 

Izborio bi se Luka za svoje, za klasu je iznad svih njih.

1 minute ago, uini said:

 

svako je imao neki razlog. 

sunsi sa aytonom, dečko iz kraja, sigurica da će biti dobar igrač nakon par promašaja na draftu plus booker igra puno sa loptom u rukama. 

 

kingsi upravo promovisali foxa u najznačajnijeg igrača, opet sa lukom u timu neko pati. 

 

hawksi aka divi kakav deal imamo se sada s'pravom hrabre da su dobili i jare tj traea i pare

 

ja bih uvek birao luku i tada ali lako je to reći bez ikakve odgovornosti 

 

eto po meni su hawksi imali najmanje "razloga" za takvu odluku pa ih danas niko ne trpa zbog toga 

Luka je generacijski igrac, Drazen nivo talenta. Mozda i buduci najbolji igrac iz Evrope svih vremena.

Ostali pobrojani uz duzno postovanje mogu biti samo liga ispod, uostalom rezultati ekipa ce dosta toga reci.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

 

svako je imao neki razlog. 

sunsi sa aytonom, dečko iz kraja, sigurica da će biti dobar igrač nakon par promašaja na draftu plus booker igra puno sa loptom u rukama. 

 

kingsi upravo promovisali foxa u najznačajnijeg igrača, opet sa lukom u timu neko pati. 

 

hawksi aka divi kakav deal imamo se sada s'pravom hrabre da su dobili i jare tj traea i pare

 

ja bih uvek birao luku i tada ali lako je to reći bez ikakve odgovornosti 

 

eto po meni su hawksi imali najmanje "razloga" za takvu odluku pa ih danas niko ne trpa zbog toga 

Buker je vec ove godine pokazao koliko mu znaci prisustvo pravog pleja, tako da tu problema ne bi bilo sigurno, ali povuklo ih je sto je Ajton domaci.. Mogli su da jure Kapelu/ Horforda na FA, a mozda su mogli da uvale paket kao Dalas za KP. Nesposoban FO, mozda bi jos imali posao da je bilo drugacije.

 

Sakramento je izborom Luke mogao da ima situaciju da uvek na terenu imaju 2 plejmejkera Fox/Bogdan/Luka a plus su mogli da urade isto sto i Dalas i naprave trejd ako vide da ne stima tako. Ozbiljan kiks Vlade, ako u USA nisu svesni sta je El i koliko je tesko igrati i biti MVP sa 18, on je to morao da zna.  To ce ga na kraju kostati i posla.

 

Atl je uzela pika i igraca, nije idealno kad se pogleda Luka ali daleko od toga da su lose prosli. Tre je odlican, a vec sledece godine mogu da se bore za PO sa ovom ekipom, a bili su u najgoroj poziciji od svih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Cavani said:

 

Izborio bi se Luka za svoje, za klasu je iznad svih njih.

Luka je generacijski igrac, Drazen nivo talenta. Mozda i buduci najbolji igrac iz Evrope svih vremena.

Ostali pobrojani uz duzno postovanje mogu biti samo liga ispod, uostalom rezultati ekipa ce dosta toga reci.

 

 

 

ma kakav dražen, svaka čast ali skorera u nba imaš danas koliko hoćeš. luka je bukvalno to što kažeš, generational talent u nba okvirima. 

 

12 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Buker je vec ove godine pokazao koliko mu znaci prisustvo pravog pleja, tako da tu problema ne bi bilo sigurno, ali povuklo ih je sto je Ajton domaci.. Mogli su da jure Kapelu/ Horforda na FA, a mozda su mogli da uvale paket kao Dalas za KP. Nesposoban FO, mozda bi jos imali posao da je bilo drugacije.

 

Sakramento je izborom Luke mogao da ima situaciju da uvek na terenu imaju 2 plejmejkera Fox/Bogdan/Luka a plus su mogli da urade isto sto i Dalas i naprave trejd ako vide da ne stima tako. Ozbiljan kiks Vlade, ako u USA nisu svesni sta je El i koliko je tesko igrati i biti MVP sa 18, on je to morao da zna.  To ce ga na kraju kostati i posla.

 

Atl je uzela pika i igraca, nije idealno kad se pogleda Luka ali daleko od toga da su lose prosli. Tre je odlican, a vec sledece godine mogu da se bore za PO sa ovom ekipom, a bili su u najgoroj poziciji od svih.

 

ali u tome je gvint pri izboru : luka je pravi plej koliko i pravi skorer, oba puta izvan pozicije. teško je odabrati ga kada imaš sure shot

 

eto i ti nemaš kritike za hawkse, ja mislim da su se oni najviše zajebali iako su dobili strava igrača. ali vreme će pokazati (:

Link to comment
Share on other sites

Strasan je pritisak napravljen da se izabere Ayton - Barls Charkli koji periodicno ulazi u neke angry rantove tipa naplodit cu vam se majki ako ga ne uzmete, pa Deandre nedeljama pred draft potpisuje Phoenixove dresove sa svojim imenom (wtf?!), pa glupi Sean Miller i Arizona Wildcats zajednica koji gledaju sa strane u fazonu znamo gde prelazite ulicu, pa ESPN i slicne mreze se ubise da objasne kako je decko istorijski talenat na centru... A sve to u trenutku kada GM-u ionako vec gori pod nogama, a organizacija se raspada vec deceniju i svi ih pljuju i ismevaju po ligi. Naravno, to opet ne znaci da neki drugi GM ili vlasnik ne bi imali loptice da izaberu drugacije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...