Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Lenard je u poslednje 5-6 minuta ubacio skoro sve sto je sutnuo. Nego bila je velika razlika pa je nekako bilo tesko ocekivati da okrene utakmicu.

 

Davis jeste na pocetku bacio par velikih cigli, ali je odigrao odlican mec generalno. U 3/4 bez LeBrona na parketu Lejkersi su stvorili veliki plus. Bas je tada Davis zatrpao Herela. Bredli je inace bio x-factor bez dileme. Svaki put kad su Klupersi malo prisli ovaj je pogodio sut sa distance.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li moze da stoji teza da eventualni duel LAL-LAC nece odluciti superstarovi nego pomocni igraci. Dzejms i Dejvis jesu bili odlicni, posebno sto je to rasporedjeno u etapama, ali nekako sam stekao utisak da je Lejkersima bilo mnogo lakse jer je otpusni ventil u vidu Bredlija (koji je btw. likom isti Frejzer) bio veliki luksuz. Kada od koliko 90-tak posjeda imas deset posjeda da bacis loptu igracu koji je vruc je izuzetno oslobadjajuce za dobar pozicioni napad. 

 

A u teoriji LAC ima mnogo sposobnije pomocno osoblje. Medjutim, s jedne strane indisponirani Lu, a  s druge strane i cinjenica da Klipersi jos nisu podesili igru da mogu maksimizirati potencijal iz posjeda u posjed jer kako distribuirati loptu kada je traze i Lenard i Dzordz plus kad su Lu, Herel i Dzekson u igri. To Rivers mora razrijesiti.

Link to comment
Share on other sites

@uini

E jbg bas poslednjih 5-6 minuta nisam gledao, pa otud los utisak o Kandzinoj igri, veci deo tekme je bio dosta pasivan u napadu.

Za sad mi je nejasna uloga Morisa, ali videcemo. Jesu li do sada pokusavali neki small ball sa njim na 5? Visi je od Herela, mada nije tako skocan.

Edited by Laki Marvini
Link to comment
Share on other sites

Ne treba ovu utakmicu uzeti kao etalon za ultimativne zaključke. Clippersi definitivno imaju ozbiljnije pomoćno osoblje i sposobnije igrače, tako da oni meni ipak jesu blagi favoriti u nekoj PO seriji. Ono što je na strani Lakersa je činjenica da je George "najslabiji" superstar u ovom kvartetu aždaja (i sinoć je nestao u 4Q iako je do tad bio igrač meča), kao i da se kod Lakersa tačno zna ko šta radi od ovih specijalaca, ne može tu da se desi da neki Marcus Morris uzme da izoluje ili da Harrell aka crni atletični Štimac privatizuje utakmicu. Čak i Kuzma pokazuje znake razumevanja za timsku igru i timske zadatke. Treba još uklopiti i Waitersa od koga bi za Lakerse najbolje bilo da ne očekuju ništa, pa ako nešto dobiju - super, ako ne - zabetonirati ga za klupu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Laki Marvini said:

@uini

E jbg bas poslednjih 5-6 minuta nisam gledao, pa otud los utisak o Kandzinoj igri, veci deo tekme je bio dosta pasivan u napadu.

Za sad mi je nejasna uloga Morisa, ali videcemo. Jesu li do sada pokusavali neki small ball sa njim na 5? Visi je od Herela, mada nije tako skocan.

 

šta znam, leonard tako igra celu sezonu, ovu regularnu, "treća brzina" otprilike, samo što mu nekada uđe par trica više a nekada ne.

da ne bude zabune, mislim da ni lebron nije sad tu nešto izginuo, možda je bio malo fokusiraniji.

 

tako će izgledati svaka tekma clippersa, samo sa većim intenzitetom u plej ofu. način na koji igraju ne daje naročitu mogućnost za neku tečnu igru = osim onoga u čemu su po meni u ligi najbolji (iako brojke sigurno stavljaju par ekipa ili više ispred) a to je zajebana odbrana i tranzicija iz takve odbrane. neke stvari nikada ne izlaze iz mode. u pozicionom napadu će biti uglavnom individualno osim nešto pnra / pnpa

 

što se tiče morrisa, on je doveden da odigra odbranu i da šutne otvorene šuteve. za sada jako loše ovo drugo radi ali mislim da mu ne odgovara baš ova anti-timska igra, mnogo je bolje izgledao u celticsima u sličnoj ulozi. možda mu treba i vremena da se adaptira, pošto je celu sezonu u knicksima go-to guy a i imao je neke lude procente šuta koji svakako nisu održivi.

 

nema on šta da traži na 5ici plus je harrell verovatno najbolja small ball 5ica u ligi u napadu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Ne treba ovu utakmicu uzeti kao etalon za ultimativne zaključke. Clippersi definitivno imaju ozbiljnije pomoćno osoblje i sposobnije igrače, tako da oni meni ipak jesu blagi favoriti u nekoj PO seriji. Ono što je na strani Lakersa je činjenica da je George "najslabiji" superstar u ovom kvartetu aždaja (i sinoć je nestao u 4Q iako je do tad bio igrač meča), kao i da se kod Lakersa tačno zna ko šta radi od ovih specijalaca, ne može tu da se desi da neki Marcus Morris uzme da izoluje ili da Harrell aka crni atletični Štimac privatizuje utakmicu. Čak i Kuzma pokazuje znake razumevanja za timsku igru i timske zadatke. Treba još uklopiti i Waitersa od koga bi za Lakerse najbolje bilo da ne očekuju ništa, pa ako nešto dobiju - super, ako ne - zabetonirati ga za klupu. 

 

po meni su lakersi favoriti samo zbog jamesa. a i igrace, ako dodje dotle, sedam utakmica pred domacim navijacima.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, gggggggg said:

 

po meni su lakersi favoriti samo zbog jamesa. a i igrace, ako dodje dotle, sedam utakmica pred domacim navijacima.

 

Ja sam apsolutno siguran da će Kawhi pružati kiborgovske partije kad dođe do PO. Ne verujem da će Lakersi u tom match upu imati prednost. Davis > George mora da bude konstanta ako Lakersi hoće da dobiju tu seriju. Navijači su precenjeni tu, obe ekipe igraju u istoj dvorani, a nije kao da pričamo o nekoj paklenoj atmosferi nego o Holivudskim šminkerima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je utisak da je najnegostoljubivije mesto Orakl arena. Kari kada da trojku, buka probija sve granice. 

Kako li je tek uzivo biti tamo... 

 

Klipersi imaju dosta individualnog kvaliteta, po tome su ubedljivo najbolji u ligi, ali timski deluju jako lose. Ja ne znam nekompatibilnije superstarove od njih dvojice. Lenardu je neophodno da igra sa elitnim plejom. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drakaris said:

. Ja ne znam nekompatibilnije superstarove od njih dvojice. Lenardu je neophodno da igra sa elitnim plejom. 

 

po meni su george i leonard prilično kompatibilni. 

svima prija elitni plej ali ako bih birao igrača kojem elitni plej ne treba (a da nema opasan br asistencija), to bi bio leonard. a treći možda paul george

...eto prvi igrać kojem ne treba elitni plej bi mi bio durant ali se on slabo kvalifikuje jer može da isporuči 5 asistencija po tekmi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Ja sam apsolutno siguran da će Kawhi pružati kiborgovske partije kad dođe do PO. Ne verujem da će Lakersi u tom match upu imati prednost. Davis > George mora da bude konstanta ako Lakersi hoće da dobiju tu seriju. Navijači su precenjeni tu, obe ekipe igraju u istoj dvorani, a nije kao da pričamo o nekoj paklenoj atmosferi nego o Holivudskim šminkerima.

 

zaboravio sam spomenuti da ce i povrede tu igrati veliku ulogu. i tu vise verujem jamesu nego ostalima. doduse on se najvise i trosio tokom ove sezone. 

mislim da navijaci mogu itekako imati uticaja na igrace (npr beverley), sto je mozda vaznije i na sudije. 

 

 

31 minutes ago, Drakaris said:

Klipersi imaju dosta individualnog kvaliteta, po tome su ubedljivo najbolji u ligi, ali timski deluju jako lose. Ja ne znam nekompatibilnije superstarove od njih dvojice. Lenardu je neophodno da igra sa elitnim plejom. 

 

ovo je isto dobra poenta. hemija. tu su lakersi, gledano ovako sa strane, mnogo isped clippersa. bilo je tu nekoliko zanimljivih izjava herrella a i na terenu mi ne lici da se previse gotive.

james na drugoj strani jos sve drzi pod kontrolom. videcemo u playoffu kada kuzma ili rondo dobiju po par minuta igranja na sta ce to liciti ili kada se vezu npr dva poraza. nije kao da james nije imao vec situacije gde mu se totalno jebe za saigrace kada sve krene naopako. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gggggggg said:

 

bilo je tu nekoliko zanimljivih izjava herrella a i na terenu mi ne lici da se previse gotive.

james na drugoj strani jos sve drzi pod kontrolom. 

 

sve to sa kompa / tva plus izjava harrella?

ja kad čitam izjave nakon dobre ali ne sad neke lude partije lebrona, malo me obuzme blam kakav lebron-fras vlada u to preduzeće

 

 “I could just tell he was really into the game,” Bradley said. “It’s like he flipped the switch. He played at an MVP level.”

 

“He knew how important this weekend was,” Dudley said postgame. “It was a tone-setting type of weekend.”

 

“He knew that was something that had to be done,” Dudley said

 

“He just dominated both [Friday’s and Sunday’s] games and helped close them out,” Lakers coach Frank Vogel said. “He was unbelievable.”

 

“I don’t know how to put it into words,” Danny Green said after LeBron’s performance against the Bucks on Friday. “After the game, it’s like, ‘This guy is 35 years old.’”

 

“He is still the first one in the gym, the one most in the weight room, taking care of his body and doing massages, anything it takes,” Dudley said.

 

“You know the hashtag #WashedKing,” Dudley said. “This is a generation where everyone sees social media. Sometimes the greats need motivation, and I think LeBron does a good job of putting his foot down. [Other stars] are the next faces of the league, not the faces of it. It’s still him.”

 

kuzma kruniše

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Lenard citavu karijeru ima iza sebe vrhunskog organizatora igre (Parker i Lauri), zato sam vrlo skeptican po pitanju igre Klipersa. Nema sumnje da ce on isporuciti svoje, ali kako ce ostali igraci da zaigraju? Markus nije imao pojma sta da radi, ostali samo trpaju loptu u ruke Lenardu ili Dzordzu, k'o vruc krompir. Plejmejkerske osobine su veoma potcenjene u PO-u, gde se igra presing po citavom terenu, vec od polovine pocinje udvajanje.

Ja ne mogu da docekam da ih vidim u PO-u i da se ponisti mit da se moze danas osvojiti titula bez igraca sa elitnim plejmejkerskim sposobnostima. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dzistrou said:

Staples Centre je "najbučnija" dvorana posle Oklahoma City Arene i Energy Solutions (Jazz - ujedno i najbučnija), ako se u obzir uzmu dvorane timova koje ulaze u PO na Zapadu. Atmosfera je prilično paklena. 

 

 

 

Neko te je slagao.
Pa u LA su najbucniji u 4/4 kada gostojuca ekipa treba da promashi 2 vezana bacanja za Chick-A-File gratis sendvic ili kako god.
Doslovce su glasniji na TO kada se dele majice no na utakmici..
 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

sve to sa kompa / tva plus izjava harrella?

ja kad čitam izjave nakon dobre ali ne sad neke lude partije lebrona, malo me obuzme blam kakav lebron-fras vlada u to preduzeće

 

 

ma ne brate, ja sam doc rivers, znam sve iz prve ruke. naravno da je preko tv-a, citanja i slusanja, sta drugo bi bilo. nisam video leonarda da je vise frustriran tokom utakmica nego ove sezone. ostali saigraci se isto medju sobom prepiru. to naravno ne mora nista da znaci samo mi je to zapalo za oko, pogotovom nakon izjava harrella. 

 

od ovih komentara mi se naravno povraca, pogotovo od ovog krunisanja :puke:, ali evidentno je ovako spolja da gde je bolja hemija u ekipi.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gggggggg said:

 

 nisam video leonarda da je vise frustriran tokom utakmica nego ove sezone.

 

ovo je onaj trenutak kada postavljamo ista no emotion lica leonarda pa je frustriran, srecan i tuzan

 

mislim okej, ja zaista ne obracam paznju na te stavke u prenosu osim ako se nesto epohalno ne desi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Squabbit said:

 

Neko te je slagao.
Pa u LA su najbucniji u 4/4 kada gostojuca ekipa treba da promashi 2 vezana bacanja za Chick-A-File gratis sendvic ili kako god.
Doslovce su glasniji na TO kada se dele majice no na utakmici..
 

Mislim da ce biti druga prica ove godine u PO, zbog Kobija a i sto nisu igrali 7 godina PO

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Mislim da ce biti druga prica ove godine u PO, zbog Kobija a i sto nisu igrali 7 godina PO

 

Ma nece. Morate da shvatite kakva je publika.
Nema bre mindseta da ides na tekmu. Ide se tamo da bi te mozda uhvatila kamera, da vids zakucavanje i ako moze da se ucari free majica.

Evo idu u PO sigurno, videcemo. Nema PO atmosfere u LA. Isuvishe FAKE je SoCal

Edited by Squabbit
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...