Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

9 minutes ago, uini said:

pa valjda je jasno da se slažem 

 

btw jel imaš kakav dokaz za poslednju rečenicu? 

znam da se slazes ali ti mu dodjes ovde kao pr niksa pa da im prenes ovo. :classic_biggrin:

 

ako mislis na ovaj deo o igracima pa prvi  dokaz (na 4umaskom sudu pravde :classic_tongue:) ti je da ih zaobilaze i beze od njih kao  djavo od krsta a drugi je da su neki i javno davali izjave manje ili vise eksplicitno da im se ne svidja ovo sto rade na terenu a i oko terena. valjda ti nije to sokantno kad i sam znas kakav su shitshow poslednjih 20 godina.

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, riviera said:

znam da se slazes ali ti mu dodjes ovde kao pr niksa pa da im prenes ovo. :classic_biggrin:

 

ako mislis na ovaj deo o igracima pa prvi  dokaz (na 4umaskom sudu pravde :classic_tongue:) ti je da ih zaobilaze i beze od njih kao  djavo od krsta a drugi je da su neki i javno davali izjave manje ili vise eksplicitno da im se ne svidja ovo sto rade na terenu a i oko terena. valjda ti nije to sokantno kad i sam znas kakav su shit show poslednjih 20 godina.

 

vidi fidget spinneru, ja te pitam za neke situacije gde su se knicksi odnosili nesportski prema protivnicima pa onda zato igrači ne dolaze. toga nema, odnosno, ima manje nego u proseku lige, tako da izmisljas. knicksi su uglavnom korektni a velike partije u msgu dobiju velike ovacije. igrači ne dolaze jer su knicksi sranje već dve decenije a ne zato što prave sranja 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

 

vidi fidget spinneru, ja te pitam za neke situacije gde su se knicksi odnosili nesportski prema protivnicima pa onda zato igrači ne dolaze. toga nema, odnosno, ima manje nego u proseku lige, tako da izmisljas. knicksi su uglavnom korektni a velike partije u msgu dobiju velike ovacije. igrači ne dolaze jer su knicksi sranje već dve decenije a ne zato što prave sranja 

isto sranje drugo pakovanje.  :classic_tongue: ima i do toga sto ti pricas ali ima i dosta do toga oko terena. ti se sad uhvatio kao neki bukvalista da li je jos nekad protivnicima zatvorena topla voda . pa i jednom je previse u ozbiljnom klubu i to je moja poenta.

pricam ti generalno o sportskoj kulturi tog kluba i tu ne mislim na navijace vec upravu koja pravi poteze na i oko terena. oni su legendu svog kluba izbacivali naglavacke iz hale i ti mislis da drugi igraci ne vide isto sto i mi  i da posle razmisljaju u fazonu sto i ja nisam deo takvog ''gospodskog'' kluba.  igraci se medjusobno druze a reputacija se tesko stice i lako gubi pa sam ti pomenuo ovaj potez sa tusevima kao samo jedan u nizu njihovih brljotina.

navescu ti jos jedan primer, iako znam da ti nisi bio za te igrace u niksima, da je deandre dzordan posle dela sezone koje je proveo sa njima preneo durentu i irvingu da niposto ne potpisuje za nikse jer se tamo ne zna ko pije a ko placa. 

nisu ni klipersi ni netsi bili strasne ekipe (jedva su se uguzili u plejof) pa su igraci iz mnogo boljih timova (gsw-a, toronta, bostona, oklahome) hteli da dodju da igraju u te ekipe. znaci prosek timovi ali sa odlicnom timskom kulturom i ogromnom prednoscu u vidu velikih gradova u kojima se nalaze. niksi bi isto to mogli da budu da imaju normalnu upravu i kvalitetan sportski menadzment u klubu ali sta vredi kad oni konstantno nastavljaju da rade u korist svoje stete.

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

ma dobro razumemo se. 

ovo je bedan potez koji ne mora dva puta da se desi da bi bila bačena ljaga na franšizu. pričam i o vodi ako je tačno i o elfridu debilu plus morrisu koji ga pravda mizogenim izjavama

 

samo kažem da knicksi nemaju istoriju sranja prema protivnicima

čak su i dijabole u svojim redovima trpeli više nego što bi neke druge ekipe

 

dolanovi ispadi su opet isključivo prema svojim navijačima i svojim zaposlenima.

to sa ouklijem jeste bila sramota ali treba imati u vidu i da bi se sve drugačije završilo da je umesto oaka bila bilo koja druga osoba. on je isto dileja, hteo je da se tuče sa obezbeđenjem

 

a ovo "deandre rekao irvingu i durantu da ne dolaze" mi je baš smešno. kao da se klub nalazi negde u knjaževcu pa njima treba DAJ da kaže kakva je situacija.

koliko igrača koji imaju iste menadžere prođe kroz knickse u dve sezone, najmanji problem je to saznati

 

kao što rekoh x-puta za kyrie irvinga, hvala qrcu da nije došao. 

 

ponavljam, knicksi su trešijana, igrači koji mogu da biraju, tj da dobiju lovu bilo gde, biraju ekipe u kojima neće izgubiti sezonu, dve ili tri

eto kako su se celticsi poneli prema malom džeju, kako se njihovi navijači odnose prema protivnicima ili kako dočekuju irvinga - pa igrači i dalje žele da dođu tamo i niko ne dovodi u pitanje njihove poteze. kada si uspešan, sve je okej. kada nisi, ništa ne valja.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

znas kako, jedno je da ti je sad nesto kazem a drugo neki tvoj bliski prijatelj, ima jednostavno drugu tezinu.

ne kazem ja da je nebitan sportski deo price ali ovo okolo kluba sta se desava  a sto mi 99 % ne cujemo i ne znamo je isto mnogo vazno igracima u nba. slusao sam dosta i sadasnjih i bivsih igaca i uvek pricaju o tim medljuljudskim odnosima i o tome kako su igraci tretirani i da im je to mnogo bitna stvar kad odlucuju gde ce da igraju.

evo ima jedna pricica koju je pricao  dok rivers da je dankan bio vec dogovoren da igra za orlando dok je ovaj bio u tom klubu  ali je odustao iz razloga jer mu nisu dozvolili da se u timskom avionu voze njegovi clanovi porodice. nema to zvuci kao sitnica ali eto njemu je to bilo mnogo vazno.

pominjes  boston i  da ne bude samo prica o niksima jer je ovo sira teme i odnosi se na sve klubove, pa dejvisov otac nije hteo ni da cuje za seltikse upravo jer su se poneli krajnje nekorektno prema ajzei tomasu i eto tako su ostali bez sanse da dovedu top 5 igraca u ligi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kao što rekoh slažem se ja generalno sa tobom.

 

jedino što se ne slažem da knicksi loše tretiraju svoje igrače (naprotiv) i svoje protivnike (au contraire)

ali opet - dovoljno je jedno ovakvo veče da ona moja tvrdnja sa protivnicima više ne stoji.

 

 

  • Kyle “Slo-Mo” Anderson is someone I’d be cool seeing over 82 games. He seems such a contrast to the pace and push we’re always seeing. He reminds me of the great striker Dimitar Berbatov. They both play like they could be smoking cigarettes in a rainstorm and still be getting buckets and goals.

 

:lol_2:

Edited by uini
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

U kom smislu istok dere zapad po skoru?

 

U smislu da vodece ekipe sa istoka imaju pozitivan skor protiv vodecih ekipa sa zapada. Nisam gledao sve meceve, ali to mi je utisak i kad samo pogledas tabelu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

U smislu da vodece ekipe sa istoka imaju pozitivan skor protiv vodecih ekipa sa zapada. Nisam gledao sve meceve, ali to mi je utisak i kad samo pogledas tabelu.

Ukupno, timovi sa zapada protiv timova sa istoka ove sezone vode 142-118

 

Na istoku bukvalno 6 ekipa igra kosarku, ovo ostalo je cista tuga, dok je zapad dosta dublji, iako i na vrhu ima ozbiljnih kandidata za titulu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Pa gledao sam vrh necu da gledam valjda Njujork i Atlantu i uzimam ih kao neki reper. Nemam utisak da je i na vrhu bila takva situacija bar 15 godina ako ne i duze.

Pa tu Bucksi prave prevagu. Protiv ekipa sa zapada:

 

Toronto 10-7

Miami 11-8

Boston 10-6

Indiana 12-6

Fili 10-7

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, McLeod said:

Ja samo da pitam nesto - kad se poslednji put desilo da Istok u ovom delu sezone ovoliko dere Zapad po skoru? Za vreme Dzordana?

2007-08 , ako pricamo za celu konferenciju a ne samo za neke klubove sa vrha po slobodnom izboru :classic_biggrin:

https://www.cleveland.com/datacentral/2017/04/nbas_western_conference_tops_e_1.html

 

@Malkolm Brogdon na kojoj adresi mogu da se nadju ovi podaci  :forum_geek:.

i ako znas slucajno kako da pronadjem za ovu sezone, kakav skor ima neka ekipa ali samo protiv drugih timova koji imaju iznad 50% w/l. :reading:

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...