Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

1 minute ago, Wook said:

Znalo se odmah da su se Hornetsi ispalili.

 

ma šta znam, in hindsight se sve znalo

tada je u toj mojoj basket ekipi preovladavao osećaj da se hornetsi ne pitaju previše. la mafia n stuff

 

 

edit

ipak treba reći da je kobe bio 12i ili tako neki pik

nije da je bio sigurica

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

ma šta znam, in hindsight se sve znalo

tada je u toj mojoj basket ekipi preovladavao osećaj da se hornetsi ne pitaju previše. la mafia n stuff

Tako je i bilo. Verujem da nisu imali nekog izbora.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

ma šta znam, in hindsight se sve znalo

tada je u toj mojoj basket ekipi preovladavao osećaj da se hornetsi ne pitaju previše. la mafia n stuff

Zar nije isla prica da je dogovoren trejd, a da je West Kobijevo ime dao pet minuta prije izbora?

Edited by laki pepe
Link to comment
Share on other sites

Just now, laki pepe said:

Zar nije isla prica da je dogovoren trejd, a da je West Kobijevo ime dao pet minuta prije izbora?

 

ne znam. znam da se pričalo da kobe neće da igra za šarlot ali tada nije bilo interwebsa u srbiji, tako da je to sve po sećanju

...

 

što se mene tiče, ja sam kobijev grejtnes počeo da uzimam za ozbiljno tek tamo negde u duelima protiv kingsa i kasnije.

nakon jordana, bio sam, kao i svi, fasciniran pennyjem a tek nakon njegovih tribulationsa sam skapirao da postoji tako neki lik koji je možda vredan ovakve konverzacije

 

lakersi su tih godina baš povlaćili sve moguće veze da opet budu relevantni-dominantni pa sam bagatelisao prvu četvrtinu njegove karijere

Link to comment
Share on other sites

sta kaze uini da je bio sigurica izabrali  bi ga neki od 12 timova pre lejkersa.

Spoiler

1996-nba-draft.png

 

 

dzeri vest je imao ozbiljan njuh za kosarku i igrace i to da ga je on uzeo  sigurno nije slucajnost. secam se da je divac pricao da iako je u trenutku kad se desio taj trejd bio ljut jer mu niko nije rekao da ce biti poslat u sarlot i da je cak razmisljao posle trejda da se penzionise :classic_biggrin: da bi iz ove danasnje perspektive gm-a i sam uradio  taj trejd. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pocev od Ajversona preko Mekgrejdija, Kartera, Hjuza, Frensisa i vjerovatno jos gomile bekova koji su igru pravili da igraju ako treba 1 na 5, ugledajuci se na Dzordana, samo je Kobi pokazao da ima talenat, snagu, volju, radnu etiku, pobjednicki mentalitet pa i sebicnost da zeljeno i ostvari. Zato je Kobi i postao toliko veliki i znacajan, iako skoro u svemu sto je uradio nije bio ispred Majkla. Ne treba smetnuti s uma da jeste bio fizicki specimen, ali ne u rangu najvecih i najludjih. Time je njegov legacy za mene i veci.

 

On jeste stasavao kao igrac u godinama kada sam poceo bolje razumijem u igru i bivam bolje informisan shvatao sam sta je i kolika je velicina. Neka im duse nadju mir na drugom svijetu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

@riviera

 

ja se secam ray allena kao bucksa. gun to my head ne bih birao minesotu kao ekipu koja ga je draftovala 16 x

96-te sam od nba gledao samo finale, pitanje da li sam i  znao sta je to draft uopste. :/  

ray-ray je samo zvanicno izabran od minesote ali odmah je prosledjen u milvoki isto kao i kobi. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wook said:

Kakav Peni, Shek je bio najveca mlada zvezda i vidjen za najboljeg igracha lige.

 

kako misliš "kakav penny" ??

 

nije se on poredio sa shaqom, sahq nema s'kim da se poredi ali je penny bio nešto najbliže jordanu. pošto se desilo tako brzo, ja sam tripovao da će tako biti stalno: svake tri-četiri sezone, novi jordan

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

kako misliš "kakav penny" ??

 

nije se on poredio sa shaqom, sahq nema s'kim da se poredi ali je penny bio nešto najbliže jordanu. pošto se desilo tako brzo, ja sam tripovao da će tako biti stalno: svake tri-četiri sezone, novi jordan

Ali nije bio novi Jordan, vec je bio Shek : ) 

 

Peni je po meni bio vishe Magic, nego Jordan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

_

1 minute ago, Zvezdinho said:

Peni ima veze sa Medzikom samo u tome sto je bio plej preko 2m. I u tome se zavrsava svaka slicnost.

Sa MJ-em jos manje, jer mu je neki karijerni high 20 ppg u sezoni.

Shek je tad bio pravi superstar sa 30-10 i 2-3 blk prosekom.

Link to comment
Share on other sites

Just now, delgado said:

 

 Prestao da da, nista mu ne verujem. Wook dlaku menja , ali...

Brate, probao sam da gledam regular season utakmicu u novembru i kad nisam povratio od muke. Tesko sranje. Mozda pogledam neku plej of seriju, ali do tada mi ne pada na pamet da ostajem budan zvog ovog cirkusa.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, laki pepe said:

Peni je za mene bio produkt vremena kada se jos nije moglo zakljuciti cija je zvijezda veca, Majklova ili Medzikova. Kada je Majkl obvladao (by uini) bekovi su redom tezili da postanu ubice koji sve mogu, a Peni ipak nije bio takav. 

 

on je mogao sve, samo sto se povredio

 

btw, jordan je jos na pocetku karijere pokazao da je sve stvar konteksta, tj da moze imati TD kad mu se prohte. zato je jackson govorio o lead guard poziciji umesto o point guard, sto je ultimativno moderno shvatanje kosarke

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...