Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

čitam grofov post i sve sam u fazonu da čitam neku od slavišinih "verujem-ne verujem" bravura

 

Quote

Drago mi je sto je Hjuston razbio Kliperse. 

- znam da sam se probudio nešto tokom 4/4 i da je minut do kraja bilo nerešeno. na kraju valjda 5 razlike

 

Quote

Svi otpisuju Hjuston, po meni su oni bolja ekipa od od Klipersa.. Imaju odbranu, trojkase, kreatore...

- ajde sve nekako ali "imaju odbranu" me je baš razveselilo

 

Quote

samo Dzordz (of laclippers prim. uini) ozbiljan suter, kao da gledamo ekipu 90-ih.

- ne znam ne znam

 

Quote

PJ je veoma opasan dodatak za rakete. 

- ovde sam već tripovao onaj twilight zone mjuz. ajde znam da igra cca 3-4 sezone za rocketse al' rek'o, možda nije nešto dugo igrao, bio povređen. izgleda da je igrao u svim tekmaam ove sezone : i

 

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Clippersi su totalno prestali su da vrte akcije u 3/4 islo se iz izolacije u izolaciju samo su se smenjivali Kawhi i PG. GS je stalno imao taj problem iako je samo KD bio iso hevy, ovo sa 2 carinika koji cekaju loptu na lakatu je 3x mucnije.

 

Valjda je dovoljan pokazatelj sto je Lue za 17 minuta uputio 5 suteva iz igre, mislim da je na startu 4/4 i namerno dobio tu iskljucujucu da malo prodrma ekipu kad vec nije mogao da dodje do lopte.

 

Iz prespektive Hjustona dobra pobeda ali je posle ova 2 meca jasno da ce Hardena unistiti ako dodje do PO serije. 

 

Ako nista barem sad imaju neki recept kako mogu da ih izvuku iz zone komfora ali mislim da se za skoro sve pitaju Clippersi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

čitam grofov post i sve sam u fazonu da čitam neku od slavišinih "verujem-ne verujem" bravura

 

- znam da sam se probudio nešto tokom 4/4 i da je minut do kraja bilo nerešeno. na kraju valjda 5 razlike

 

- ajde sve nekako ali "imaju odbranu" me je baš razveselilo

 

- ne znam ne znam

 

- ovde sam već tripovao onaj twilight zone mjuz. ajde znam da igra cca 3-4 sezone za rocketse al' rek'o, možda nije nešto dugo igrao, bio povređen. izgleda da je igrao u svim tekmaam ove sezone : i

 

 

Pa eto, kada Lejkersi izgube 5 razlike, onda su nadigrani na svim poljima igre i Dzejms je jedna velika prevara. 

 

Sta je dobra odbrana, ako ne Vestbruk, Taker, Kapela. U PO mecevima i Harden zna da ne bude rupa...

 

Ovo za Takera je glupo i odgovoriti. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Drakaris said:

Sta je dobra odbrana, ako ne Vestbruk, Taker, Kapela.

Zajebavas se 100%. Ajde Taker, covek je defanzivna masina i tu je doveden jer moze da switchuje sve i brani sve pozicije.

 

Russ je defanzivni sarlatan koji se u odbrani stalno kocka i odatle solidan broj stilova kroz karijeru. Kapela pokusava da se takmici sa njim ko ce vise puta defanzivno da se izgubi na utakmici ove sezone.

 

Al eto, da se ne bavimo subjektivnim utiskom, drtg kaze da su ove godine 16. odbrana lige.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

 

Al eto, da se ne bavimo subjektivnim utiskom, drtg kaze da su ove godine 16. odbrana lige.

 

što je još važnije, tih 15 ekipa od kojih je hjuston bolji su uglavnom beznadežni slučajevi za takmičenje u aktuelnoj sezoni

drugim rečima, svaka iole ozbiljnija ekipa igra bolju odbranu od rocketsa, čak i mavsi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Zajebavas se 100%. Ajde Taker, covek je defanzivna masina i tu je doveden jer moze da switchuje sve i brani sve pozicije.

 

Russ je defanzivni sarlatan koji se u odbrani stalno kocka i odatle solidan broj stilova kroz karijeru. Kapela pokusava da se takmici sa njim ko ce vise puta defanzivno da se izgubi na utakmici ove sezone.

 

Al eto, da se ne bavimo subjektivnim utiskom, drtg kaze da su ove godine 16. odbrana lige.

Pa dobro i za Kliperse se govori da imaju  medju "najboljim odbranama lige", pa ih niko ni ne demantuje. Njihov drtg je 21...

 

Dobro- znaci prosek. 

Kao ocena u skoli, dobar (3)

 

Hjuston to odlicno (5) kompenzuje napadom tako sto su na ortg-u drugi... 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Drakaris said:

Pa dobro i za Kliperse se govori da imaju  medju "najboljim odbranama lige", pa ih niko ni ne demantuje. Njihov drtg je 21...

Ajde kad se ne slazemo oko subjektivne ocene nekog igraca ili ekipe, to je skroz ok, uostalom zato i diskutujemo ovde.

 

Ali nemam predstavu gde nalazis netacne informacije. LAC ima drtg 105.06 i na 7. mestu u ligi su. 

 

Ako iskoristimo adjusted drtg, gde se u obzir uzima protiv koliko kvalitetnih ofanziva su se branili, onda su 2. odbrana lige, odmah iza Bucksa.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gggggggg said:

 

znaci igrace kao toronto vecinom proslog playoffa.

 

Imace bolji napad zasigurno ali isto tako kad ovako zastekaju bice nesrazmerno vece posledice zbog PG kojem malo treba da postane crna rupa.

 

Ali ocigledno ima tu Hjuston najvise zasluge jer su istu stvar radili Warriosima. Da li toliko usko zaigraju na coveka na ivici faula da likovi kao Durant,Kawhi,PG osecaju da 1 na 1 to mogu da iskoriste lagano i onda nesvesno ulaze u ritam koji Hjustonu odgovara.

 

Hjuston sustinski ima odlicne igrace za tu mano a mano odbranu gde je cak i Harden prosecan mozda cak i nesto vise , ali cim treba da se preuzme , pomogne, ukljuci malo mozak tu nastaje kratak spoj.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Miki28 said:

Bravo za Buckse, zasluzena pobjeda. Odlicni su.

 

Par dana odmora pa dako se ovaj delgijev presabere. Ne moze se u Indijanu i Milvoki gostovat i ocekivat pobjeda sa njegovim uzasnim izdanjima. Gubi lik lopte ko na traci.

 

 

 

  Svaka cast Milvokiju. Uopste ne mislim da smo odigrali los mec, ali Milvoki je bio brutalan i Djanis, Hil i kompanija su sve ispogadjali kada smo pravili serije da im se priblizimo.

 

  Izgubili smo od Indy bez Davisa u gostima gde smo bili cak i blizi pobedi, poraz od Milvokija koji je u bruka formi i gazi kuci, po meni je ovo sve normalno sto bi rekao Muta Nikolic i ne bi ni valjalo izdobijati nzm kolko tekmi u regularnoj sezoni, samo polako, sada bi bilo lepo da dobijemo i Denver i LAC kuci....  I mislim da hocemo.

 

  Na kraju dana bitno je samo da LBJ i AD ostanu zdravi i spremni za plejof...  Niko nije jaci od nas, pa ni ovaj Milvoki tako da nema mesta panici, jeste LBJ usporio malo poslednje 2 tekme, ali i njemu treba predah, od pocetka sezone igra jako u odbrani i dosta se trosi. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, delgado said:

 

  Svaka cast Milvokiju. Uopste ne mislim da smo odigrali los mec, ali Milvoki je bio brutalan i Djanis, Hil i kompanija su sve ispogadjali kada smo pravili serije da im se priblizimo.

 

  Izgubili smo od Indy bez Davisa u gostima gde smo bili cak i blizi pobedi, poraz od Milvokija koji je u bruka formi i gazi kuci, po meni je ovo sve normalno sto bi rekao Muta Nikolic i ne bi ni valjalo izdobijati nzm kolko tekmi u regularnoj sezoni, samo polako, sada bi bilo lepo da dobijemo i Denver i LAC kuci....  I mislim da hocemo.

 

  Na kraju dana bitno je samo da LBJ i AD ostanu zdravi i spremni za plejof...  Niko nije jaci od nas, pa ni ovaj Milvoki tako da nema mesta panici, jeste LBJ usporio malo poslednje 2 tekme, ali i njemu treba predah, od pocetka sezone igra jako u odbrani i dosta se trosi. 

 

Bold: Prilicno je simptomaticno sto je slicne brojke imao brojke i protiv Clippersa na otvaranju sezone.

 

Ovo me mnogo podseca na svojevremeno flexovanje bicepsa protiv Degrozan Toronta i onih spadala na Istoku gde je igra po 45 minuta  i onda dodje u veliko finale i shvati da zaostaje 3 brzine.

 

Tako je bilo i juce, on je posle 5 minuta onog ritma Milvokija i Janisa trazio po klupi pumpicu od Mekgija da se vrati u zivot.

Link to comment
Share on other sites

O cemu pricas ti ? Protiv koga je zaostajao kad je poslednja 2 finala igrao protiv 30 puta bolje ekipe, i eto 2018.  bi cak POTPUNO SAM gde je istovario jebenih 50 poena i bio ubedljivo najbolji prvi, drugi, treci i sa klupe igrac na terenu dobio GSW da je samo imao mentalno zdrave saigrace....   Sada ima Davisa i bolje gubavce nego u Klivlendu, nemoj mene da hvatas na te fore da neko igra u vecoj brzini od Lebrona.. Covek je sa svojih skoro punih 35 jasno najbolji igrac lige i tu ne bi trebalo da postavljamo nikakva pitanja...

 

   Covek ne trazi nikakav load managament igra svaku tekmu koliko moze izgara, dok ove vedete cesto znaju da pauziraju kao Kawhi recimo. Giannis je fizicki frik, neverovatno mocan igrac i njegov fitnes i durability je svakako veci od Lebronovog jer je 10g mladji, ali ne verujem da mu je ovaj sut odrziv na duze staze. 

 

  Jebo majku, normalan si covek ne treba ti ta mrznja prema Ocu ove igre, primetio sam da svi ultra-hejteri Jamesa bas imaju problema nadalje u zivotu u komunikaciji sa ljudima i generalno, pogledaj samo Boru nesrecnog... 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, delgado said:

O cemu pricas ti ? Protiv koga je zaostajao kad je poslednja 2 finala igrao protiv 30 puta bolje ekipe, i eto 2018.  bi cak POTPUNO SAM gde je istovario jebenih 50 poena i bio ubedljivo najbolji prvi, drugi, treci i sa klupe igrac na terenu dobio GSW da je samo imao mentalno zdrave saigrace....   Sada ima Davisa i bolje gubavce nego u Klivlendu, nemoj mene da hvatas na te fore da neko igra u vecoj brzini od Lebrona.. Covek je sa svojih skoro punih 35 jasno najbolji igrac lige i tu ne bi trebalo da postavljamo nikakva pitanja...

 

   Covek ne trazi nikakav load managament igra svaku tekmu koliko moze izgara, dok ove vedete cesto znaju da pauziraju kao Kawhi recimo. Giannis je fizicki frik, neverovatno mocan igrac i njegov fitnes i durability je svakako veci od Lebronovog jer je 10g mladji, ali ne verujem da mu je ovaj sut odrziv na duze staze. 

 

  Jebo majku, normalan si covek ne treba ti ta mrznja prema Ocu ove igre, primetio sam da svi ultra-hejteri Jamesa bas imaju problema nadalje u zivotu u komunikaciji sa ljudima i generalno, pogledaj samo Boru nesrecnog... 

ma ne obaziri se na hejtere i bocne udare  delgisa. :classic_biggrin:

lejkersi imaju tu falinku da su bez dobrog  i pouzdanog sekundarnog kreatora koji moze da odmeni lebrona ali se ona samo vidi protiv najboljih ekipa koje imaju ozbiljne defanzivce za ostatak ekipe van lebrona i dejvisa. dobra stvar za vas je da ovo nije sezona neke dominantne ekipe koja se ne moze pobediti pa tako i ostale ekipe pretendenti na titulu traze svoju igru i takodje imaju nedostatke koji se mogu eksploatisati.

povecali bi  sanse u borbi  za titulu ako bi ste imali dva tipa igraca. krilnog defanzivca za odbranu kavaja, janisa, dzordza, hardena..., i tog boljeg rezervnog kratora sa sutom koji moze da zavrti pnr i kazni ekipe kao sto su milvoki koje igraju sa centrom u zoni. lebron i dejvis  nisu imali sut sa distance na ovom mecu i odmah ih je i  lejkerse bilo lakse braniti. no veci problem je sto ste od rezervista imali bas mizeran ucinak ( Rondo, Bradley, Caruso, Howard, Daniels, Dudley combine for 4 points in 73 minutes) i sto ste u odbrani u nekim situacijama lose iskomunicirali i ostavili odlicne sutere milvokija same a ovi su to lako iskaznjavali.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LordOfTerror said:

Kazem ti ja da ne njemu ni ne treba load menagment, kada nema ko da cuva to je pesma.

 

Ali cim naleti na ekipu koja trci a pri tom ima zivotinje na krilu on izgori kao drina bez filtera , tacno se videlo kako nema gasa ni zasta nakon par hrvanja sa Janisom.

Ma de se vatao sa Janisom? Mozda su 5 puta tokom meca bili u duelu i to kad su Lejkersi rijesili da brane pik Janis&Midlton sa Dejvisom i Lebronom. Lik je umoran vec par meceva, pogledaj mec sa Indijanom pa ce ti biti jasno ali ako ko od superstarova u plejofu moze da cepa na max obrtaja najduze to je Lebron iako ga ne volim.

Sinoc ko god je gledao vidio je masu losih stvari kod Lejkersa koji se lako daju ispraviti. E sad imaju neke svoje mane koji oni koji kontaju kosarku lako uoce ali vidjecemo dal ce to trejdom korigovati ili ce nekako uspjeti u PO da maskiraju.

 

Ono sto ova ekipa ima jeste da se bori do kraja. Lako su mogli pustiti niz vodu utakmicu ali su se ipak borili do kraja i imali su svoje sanse.

 

@delgado bas bas mnogo gubi lopti, previse nonsalantno baca pasove ka AD misleci da ce svaki uhvatiti a da ne pricam o gluposti i sutu za 3 poena u naletu Lejkersa gdje nas sasjekao. Samo su nam tad trebali poeni a njega ne moze niko u kontri zaustavit i odluci da je Steph ili Kd, ma daj. Ne moze tako da se igra, pametna kosarka se od njega ocekuje

Link to comment
Share on other sites

Utakmica je sinoć izgubljena u drugoj četvrtini apsolutnom nonšalancijom u odbrani i nikakvim closeoutima. Rondo je tu prednjačio. Drugo poluvrijeme je bilo prilično dobro. Moglo se i dobit da nije bilo par LeBronovih gluposti u napadu ili da je bar AD mogao pogodit bilo šta iz vana. O njegovoj igri unutar linije za 3 ne treba ništa posebno pričati. Jednostavno tu za njega ne postoji odbrana i sve ovisi o njemu.

 

Bogdan bi ovoj ekipi fenomenalno legao. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

Utakmica je sinoć izgubljena u drugoj četvrtini apsolutnom nonšalancijom u odbrani i nikakvim closeoutima. Rondo je tu prednjačio. Drugo poluvrijeme je bilo prilično dobro. Moglo se i dobit da nije bilo par LeBronovih gluposti u napadu ili da je bar AD mogao pogodit bilo šta iz vana. O njegovoj igri unutar linije za 3 ne treba ništa posebno pričati. Jednostavno tu za njega ne postoji odbrana i sve ovisi o njemu.

 

Bogdan bi ovoj ekipi fenomenalno legao. 

Ja mislim da je izgubljena u 1/4 nakon ulaska Hilla gdje mu dopustaju brzih 10 poena i to 2 trojke gdje je sam kao duh a kontam da je u samom vrhu sto se tice % za 3 poena ove sezone. Nedopustivo...

 

Janis 5 trojki, AD nista i jbg. Desava se.

 

Meni je veci problem zadnjih par meceva %za 3 i broj izgubljenih lopti. Tu smo bas bas katastrofa.

O Rondu ne vrijedi pricati, kurcobolja level max

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...