Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

2 hours ago, delgado said:

 

 Makes sense. 

 

  Inace, koliko god je Sruder genijalan pogodak od trejda, toliko mi se ovaj drugi sve  manje svidja. Ok, prezadovoljan sam Harrelom, al posto je Ibaka potpisao za iste pare, bio bi mozda bolje resenje za nas. Dwightello u drugoj ekipi za minimalac, pa kako je on to izgubio mesto ako je Herel potpisao a otisao je za minimalac ? A mi jurimo Marka Gasola, koji je u ovoj fazi karijere losiji od Dvajta, a nama je Dvajt-profil potrebniji. Nismo umeli da namamimo Jeff Greena, vec je otisao u potencijalno najbolji tim istoka..  I sad jurenje Gasola (morao bi da pristane na minimalac, ne mogu da verujem da se sad radi neka kombinatorika sa jbnim Niksima da tamo uvaljaju McGee da otvore dodatni prostor, alo ljudi covek je vetmin igrac).. 

    Ostaje treci deo i to su minimalci tu urpava treba da odabere tri dobra igraca. Dion je no-brainer, nadam se da JR i Dudley idu u penziju, JaVale je dovoljan kao maskota ekipe, pa da namo sansu Bugiju i Korvelieru ako zele da dodju. 

 

  Prosle godine su Rondo i DWight bili ubod-minimalci, treba sad pazljivo odabrati. 

Falice vam Dwight u eventualnom rematchu sa Denverom. Tri godine mladji Gasol nije mogao da cuva mladog i neiskusnog Jokica, tek sad nece moci kad je jos sporiji a Jokic polako ulazi u prime.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, u svakom slucaju Gasol>Gee za plejof. Gasol je bio bas los ove sezone, 7.5ppg i 6.3sk, ali je odradio dobru rolu za Toronto u plejofu 18/19, tako da ko zna... Ako nista, i uloga mu nece biti veca od 15min po utakmici. 

 

  Alfonso McKinnie i Jordan Bell, jbg neko mora da popuni tih 15 mjesta. Lako ce se otpustiti ako naidje neki vetmin veteran

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, delgado said:

Dobro, u svakom slucaju Gasol>Gee za plejof. Gasol je bio bas los ove sezone, 7.5ppg i 6.3sk, ali je odradio dobru rolu za Toronto u plejofu 18/19, tako da ko zna... Ako nista, i uloga mu nece biti veca od 15min po utakmici. 

 

  Alfonso McKinnie i Jordan Bell, jbg neko mora da popuni tih 15 mjesta. Lako ce se otpustiti ako naidje neki vetmin veteran

Je l moglo da se uzme nešto korisnije od Klivlenda? 

Edited by Maverick88
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Maverick88 said:

Je l moglonda se uzme nešto korisnije od Klivlenda? 

 

 Pa tesko, znaci ipak nista od Gee-ja u Knicksima, eh steta, pravili su bas dobru ShaqTin a Fool ekipu. Sta ocekivati za Megija koji je neupotrebljiv u plejofu..

 Stvarno sam tesko podnosio da jbni McGee jede 4.2 miliona u capu. Igrac kome sam stvarno hteo da vidim ledja. Dvajt je zasluzio svaki njegov minut prosle sezone. Jordan Bell je barem gotivan lik. Uostalom, trejd je pravljen samo zbog capa da se dovede Mark. 

 

   Generalno Ibaka+Howard > Herel + Gasol, ali hajde da vidimo, svaki plejof pise posebnu pricu. Herel je svakako mladji i dosta bolji za regularnu sezonu od Ibake, to je ono o cemu je Miki pisao. Covek je ipak zvanicni sixth man of the Year. 

 

  Nijednu nba sezonu nisam ocekivao ovoliko kao do sada. Ovo je by far najjaci LBJ tim ikad, saigracki

Link to comment
Share on other sites

Adrian Wojnarowski

@wojespn

·

56m

Both are on non-guaranteed deals that the Lakers can waive.

 

   To je i bio cilj...

 

 

Bushe ostao u Torontu (usao sam na tviter posle vise od pune 3 god nelogovanja)

   

Adrian Wojnarowski

@wojespn

·

45mChris Boucher has agreed to a two-year, $13.5M deal to stay with the Toronto Raptors, his agent Sam Permut of

@RocNationSports

tells ESPN.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, delgado said:

Adrian Wojnarowski

@wojespn

·

56m

Both are on non-guaranteed deals that the Lakers can waive.

 

   To je i bio cilj...

 

 

Bushe ostao u Torontu (usao sam na tviter posle vise od pune 3 god nelogovanja)

   

Adrian Wojnarowski

@wojespn

·

45mChris Boucher has agreed to a two-year, $13.5M deal to stay with the Toronto Raptors, his agent Sam Permut of

@RocNationSports

tells ESPN.

Odlicno znaci ovaj trejd je uradjrn isključivo samo zbog Gasola. 

LAL sad msm da imaju deset igraca u rosteru? Morace da se popuni ostatak veteranskim ugovorima. Ima li tu sta jos zanimljivo? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gggggggg said:

gasol i zvanicno u lakersima. mislim da su pogresili al ajd videcemo

 

 

okay...

 

toronto zainteresovan i za markieffa morrisa.

Ne mogu da pogrese kada samo je Gasol komplementaran sa Harelom kada su ovog 2 vec dobili.
Sada imaju tu cepanku koja ce da se bije sa Jokicem.
Dobar rok za Lal
Sruder>Rondo
Wes<Bradley
Harel>Javale
Gasol>Howard
Ostali jos Hasan i Bugi, Riley pederu mogao si ovog 2 za ocekujem sitnu kintu da dovuces da bude umesto Leonarda. Sto se tice ovog 1 prevaranta ne vidim ko ce da mu da ranije spominjanih 18m

Veoma bitna stvar za Nugetse. 20m imaju sada TE mora to krilo da se dovuce

Edited by LayupFromTheMidget
Link to comment
Share on other sites

Vidim ja koliko sam preraso bandwagon formular kada sam uradio kontru stvar, zamenio sam bolju trzisnu poziciju za losijom prosle nedelje. Procenio sam da je sada najbolje prodati akcije u Finiksu nakon trejda Pola i to odraditi pre drafta sto sam i ucinio. Guranje Finiksa od strane vegas insidera blizu top10 i jos nekih nba analiticara im je diglo cenu akcija. Resio sam da igram na sigurno, iako verujem da ce Sansi da se plasiraju u PO. Pokusavam da odvojim emocije od biznisa. Nikad se ne zna sa Sansima, kod njih uvek moze otici na obe strane i prosto treba diverzifikovati rizik. Mozda sam ostavio neki mali udeo, pratice se oni sledece sezone. Emocije su i dalje tu. Sa druge strane, vratio sam se svom timu cije su akcije na istorijskom minimumu. Ne kajem se uopste sto sam napravio taj potez, posto sam procenio da ce akcije u Detroitu rasti u sledecih nekoliko godina i da ce to apsorbovati potencijalni dobitak da nisam zeleo da prodam Finiksove akcije. Bitno je samo biti strpljiv, posto nista ne dolazi preko noci. Neki put je bitno povuci se pre vremena i izabrati dobar trenutak kada treba prodati, jer ce se taj pristup na drugi nacin nagradjuje. Da vam ja kazem, za ovih skoro pa 20 godina pracenja americkih sportova, timove za koje sam navijao su osvojili pet titula (Pistonsi, Red Wingsi i NE). Prosto treba sacekati nekoliko godina ili deceniju-dve kako bih se sledecoj tituli radovao ko covek. Titule mi sada nisu uopste bitne, licna dobit jeste. Nema sta, profesionalna deformacija svuda. 😄 Da sam rodjen u SADu, bio bih deo neke sportske organizacije i zgrnuo bih puno love.

 

Da krenem da pratim MLB, kapiram da bi Detroit Tigersi osvojili World Series u roku od 10 godina, ali mi je nesto mrsko da se budim kako bih gledao bejzbol. Sva ova moja tri tima su za manje od 10 godina mog aktivnog pracenja tog sporta dosli do titula. Sada mi to uopste ne treba, nego da se polako gradi osnova za buducnost. Da padnu jedna titula ili eventualno dve za tu fransizu. To sam vec usvojio americki nacin razmisljanja. Bolje poruke plasiraju od izopacenih Evropljana, samo treba to registrovati.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, delgado said:

Dobro, u svakom slucaju Gasol>Gee za plejof. Gasol je bio bas los ove sezone, 7.5ppg i 6.3sk, ali je odradio dobru rolu za Toronto u plejofu 18/19, tako da ko zna... Ako nista, i uloga mu nece biti veca od 15min po utakmici. 

 

  Alfonso McKinnie i Jordan Bell, jbg neko mora da popuni tih 15 mjesta. Lako ce se otpustiti ako naidje neki vetmin veteran

Gasol je u Torontu koji je bio drugi na istoku imao veoma ozbiljne minute i na korak da igraju finale konferencije. Bice odlican za 15-20 minuta i koristan u svim varijacijama i bolji je sigurno od Hauarda, on moze igrati samo protiv Jokica, protiv Klipersa bi recimo bio potpuno neupotrebljiv.

 

Takodje i centar koji siri teren, nije posvadjan sa loptom, znaci ume i da asistira, da spusti loptu, plus ogromno iskustvo igranja plej of meceva. Vece je on pojacanje, nego sto se misli. Takodje i centar koji moze lagano igrati u kombinaciji sa Herelom nesuterom, dok on tera svoj pnr sa Srederom. Kakvu su ekipu sastavili, Bron bi mogao lagano da pauzira prvih mesec dana, ovi bi nakupili sigurno preko 50% pobeda. 

3 hours ago, Maverick88 said:

Je l moglo da se uzme nešto korisnije od Klivlenda? 

Da su dobili makar Kevina Portera Dzuniora, sjajan ce to igrac biti.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 12Laki said:

Neko rekao Vajni? 😄

 

 

trejova ružnoća potiče od činjenice da je najgori odbrambeni igrač u ligi, i to ne samo od onih dobrih. u napadu je odličan, čak mi se i dopada kako tu igra

 

7 hours ago, Magia said:

Cestitke Knicks fanovima!
 

 

 

odličan dil: 10 miliona za 3 godine od kojih je samo prva godina garantovana. malo veteranske konkurencije mladima, malo šuta spolja. što je najvažnije, možeš da ga trejduješ u nekom paketu kao filler a i strejt-pravo za neke pikove timu kojem zatreba šuta u borbi za plej of.

 

drugi jednako dobar potez je trejd davisa za omari spellmana, jacob evansa (koji je waived) & valjda 3 x 2nd round draft pika, pretpostavljam iz 2023 ili 2022.

 

front office radi odličan posao za sada, samo da ne uprskaju na kraju a gledajući sve ove low-rise jeans  poteze, imam uverenje da neće zasrati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Miki28 said:

Opaa @đubrivo. se svidjaju potezi Knicks uprave. Bice nekog nevremena😂😂😂

 

pa pisao sam pre nedelju dana šta je jedino logično za knickse ove sezone: prostor za mlade residente, da može thibs da odluči ko mu valja a oni koji mu ne odgovaraju da svakako dobiju neki razuman prostor da se malo podignu akcije za trejd. prirodno se pozicioniraš na top 5 poziciju na draftu da pokupiš nekog zajebanog klinju pa onda kk sledeće sezone pazariš FAs na duže ugovore i gradiš roster koji se takmiči.

 

sve drugo je besmisleno ponavljanje grešaka

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Drakaris said:

Ima na dedlajnu tuca da nastane zbog Riversa 

 

neće biti tuča ali ako se neko ne-daj-bože povredi, za 3 miliona dolara i ugovorom do kraja sezone, nemaš nikakav problem da ga uzmeš za 10og igrača u rotaciji a treba da pošalješ neki pik druge runde zauzvrat. a knicksima leba ne jede ni da ostane cele sezone

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...