Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Stvar je jasna iz vizure GM-a, uradićeš sve što misliš da je najbolje kako za sadašnjost tako i za budućnost franšize. Harden i bilo ko drugi može da ode samo za ponudu koja zadovoljava trenutni klub, a zna se kolika je Hardenova vrednost. Nažalost po Rocketse, sa ili bez Hardena, oni su ukopani u govnima dok ne trejduju Westbrooka koji će uskoro biti najgori ugovor u ligi. Na sreću njihovu, izgleda da ima idiota koji su spremni da ih liše tog balasta.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

 ali ono sto je vaznije za njih su pikovi. 

 

ne znam koliko će ti pikovi bucksa vrediti ako đana nimani ostane još 5 godina npr

što se mene tiče, samo neka sunsi i pelicansi, ako može i minesota ređaju pobede, da mi @Manu na kraju sezone preda taj pik 2021 u sto boljem zdravlju & veselju

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Drakaris said:

Mogu Klipersi isto da sastave bolju ponudu za Hardena. Daju Pola Dzordza. Harden&Kavaj je rame uz rame AD&Bron. 

 

Ajde sto je Harden bolji igrac, nego sto je i dosta kompatibilniji sa Kavajem, no sto je Dzordz. Ne znam sto brada toliko zapela za Bruklin. 

I ne samo to, mogu on i Kawhi u strip klubove zajedno

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Drakaris said:

Mogu Klipersi isto da sastave bolju ponudu za Hardena. Daju Pola Dzordza. Harden&Kavaj je rame uz rame AD&Bron. 

 

Ajde sto je Harden bolji igrac, nego sto je i dosta kompatibilniji sa Kavajem, no sto je Dzordz. Ne znam sto brada toliko zapela za Bruklin. 

 

zasto je dosta kompatibilniji od georga?

Link to comment
Share on other sites

@đubrivo.

Pa ja ocekujem da Mavsi budu bolji od te tri ekipe koje si nabrojao u svakom slucaju. Porz bi trebalo da igra vec od januara, za Powella se takodje najavljuje slican datum oporavka, i da ne bude nikakvih trejdova bolji su od tih ekipa. Ovo i da ne bude nikakvih trejdova sam rekao zato sto se na vise strana spominje kako su Mavsi spremni da daju ovogodisnje #18 i #31 za nekog rotacijskog igraca. U svakom slucaju ocekujem bolju regularnu sezonu od prethodne i da cemo vam proslediti >20og pika.

Edited by Manu
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drakaris said:

Zato sto sto je Harden ujedno i elitan plejmejker. Kavaj citavo leto kuka za plejom. 

Cak je isao do toga da je kontaktirao Krisa Pola. 

 

pa nek onda nabavi pleja. to ne znaci da bi bili kompatibilniji. george je postao mnogo potcenjen sada. two-way igraca kao georga nece vise naci clippersi ako ga puste.

 

 

 

inace, po ovom dealu milwaukeeja i kingsa, reklo bi se da ce bogdanovic potpisati ugovor od 14-15 miliona.

Edited by gggggggg
Link to comment
Share on other sites

Just now, gggggggg said:

 

pa nek onda nabavi pleja. to ne znaci da bi bili kompatibilniji. george je postao mnogo potcenjen sada. two-way igraca kao georga nece vise naci clippersi ako ga puste.

Dzordz poslednjih godina nista ne pokazuje u PO-u. Nije mogao sa Oklahomom dve godine da prodje prvu rundu i sada sa jednim Kavajem dobija po tamburi od Somborca. 

 

Kavaj je najvece rezultate pravio kada je imao elitnog pleja u timu. To pisem vec godinu dana, jos od onda kako se govorilo da Lejkeri nemaju sanse protiv njih, a onda ispade da nemaju ni kvaliteta doci do njih. 

 

Danas da bi se osvojila titula, u ovoj modernoj eri, mora jedan od dva ili tri vodeca igraca da ima elitan nivo plejmejkinga. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Miki28 said:

Ima neki rumor da je Rondo na meti

Moze pomoci samo kao sekundarni plej. Kao sto je bio u Lejkersima. On vise nije na nivou iz Bostona da bi on kao prvi plej bio sampion lige. Ako ce kod Ronda da bude lopta kada se lomi, onda pisi propalo. Jos u ovoj fazi karijere, gde sledece godine puni 35. godina. 

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drakaris said:

Dzordz poslednjih godina nista ne pokazuje u PO-u. Nije mogao sa Oklahomom dve godine da prodje prvu rundu i sada sa jednim Kavajem dobija po tamburi od Somborca. 

 

Kavaj je najvece rezultate pravio kada je imao elitnog pleja u timu. To pisem vec godinu dana, jos od onda kako se govorilo da Lejkeri nemaju sanse protiv njih, a onda ispade da nemaju ni kvaliteta doci do njih. 

 

Danas da bi se osvojila titula, u ovoj modernoj eri, mora jedan od dva ili tri vodeca igraca da ima elitan nivo plejmejkinga. 

 

pa nisu zbog georgea izgubili. bio je jedan od najlosijih ali i uprkos tome su morali pobediti. nisu izgubili zbog nemanja kvaliteta nego zbog glave, psihe i trenera.

 

kada bolje razmislim, mozda i ne bi bilo lose trejdovati ga samo zato sto mislim da ce george vecito imati problema sa ramenima i da je zato igrao toliko lose.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shunsuke Nakamura said:

Dobro su prosli i Pelikani sa ovim trejdom. Bledso i Hill su im dovoljni da se skrpe na toj poziciji, ali ono sto je vaznije za njih su pikovi. 

Odlicno su prosli ovaj sigurno ne vredi 3 pika prve runde a raspad Milvokija je sasvim realna opcije ako Grk pobegne. Barem se trude da max udovolje Janisu.
NIsam nesto siguran da ce Jrue da im donese to sto im treba, upitan suter za 3 koji uzima tu trojku jos redje nego Bledsoe.
RoCo je posao godine glavni problem Portlanda je resen nedostatak ozbiljne 3&D opcije pa su Hezonja, Toliver i slicni morali da glume to.

Edited by LayupFromTheMidget
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

 

- Netsi ako uzmu Hardena automatski postaju za mene najomraženiji u ligi. Bez njega, biće mi interesantan eksperiment za koji ne mislim da može previše dok Kyrie umišlja i dalje da je jednako bitan u ligi kao KD/Harden nivo superstara. Uželeo sam se malo KD igre, a posebno me zanimaju njihovi dueli protiv Bucksa i Celticsa.

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Odlicno su prosli ovaj sigurno ne vredi 3 pika prve runde a raspad Milvokija je sasvim realna opcije ako Grk pobegne. Barem se trude da max udovolje Janisu.
NIsam nesto siguran da ce Jrue da im donese to sto im treba, upitan suter za 3 koji uzima tu trojku jos redje nego Bledsoe.
RoCo je posao godine glavni problem Portlanda je resen nedostatak ozbiljne 3&D opcije pa su Hezonja, Toliver i slicni morali da glume to.

i ja sam slicnog misljenja jer ipak je glavni problem njihovog napada na titulu sto janis nije u plejofu u stanju da igra na nivou jednog lebrona, durenta, kavaja, karija. njega je cak i batler nadigrao. drugi njihov najveci problem je badenholzerova tvrdoglavost i neznanje da se prilagodi pojedinacnim duelima i napravi pravovremene promene u zavisnosti od desavanja na terenu. mozda baksima ovi dolasci budu doneli koju pobedu vise u plejofu ili prolazak neke runde vise ali trofej im tesko donose.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Odlicno su prosli ovaj sigurno ne vredi 3 pika prve runde a raspad Milvokija je sasvim realna opcije ako Grk pobegne. Barem se trude da max udovolje Janisu.
NIsam nesto siguran da ce Jrue da im donese to sto im treba, upitan suter za 3 koji uzima tu trojku jos redje nego Bledsoe.
RoCo je posao godine glavni problem Portlanda je resen nedostatak ozbiljne 3&D opcije pa su Hezonja, Toliver i slicni morali da glume to.

 

jrue je po mom skromnom mišljenju najbolja dostupna opcija za buckse (cp3, wbrook, conley, rubio) - pošto igra smrtonosni difens, može da switchuje i u odbrani i u napadu od jedan do tri (kao uostalom i middleton, giannis i donekle bogdan) a ima dovoljno kreacije da kada se kombinuje sa middletonom, koji je vanredno dobar asistent iz pika za svoju poziciju, bogdanom i giannisom, imaju vrlo dobar sastav u smislu kreacije i odbrane. šut mu nije sjajan ali opet kao dopuna bogdanu i middletonu miljama daleko od kamenjara bledsoa.

 

pošto ima ugovor na još dve sezone, bogdan cenim najmanje na tri a middleton još četiri - cenim da nema govora o odlasku giannisa, osim ako se nešto grdno ne sjebu kao ekipa ove sezone. šanse za to su po meni ipak minimalne - tako da ti pikovi (opet po meni), nisu naročito vredni.

Edited by đubrivo.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drakaris said:

Dzru je Kari za Bledsa. Ima 35.4 % za 3 na nivou karijere, a proslu sezonu je ubacivao 2 trojke po utakmici. Dzru je opak igrac za uspostavljeni sistem. Bice zabavno gledati Milvoki sledece sezone.

Dobar je Steph, jedan ima 1.3/3.7 na nivou karijere a drugi 1,2/3.5.
Bas  ubija koliko je bolji. 
Sada je pitanje da li ce i ovaj da se raspadne u PO kao sto se Bledsoe raspao kada budu pomagali sa njega protiv Janisa.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, bodo said:

Remaining over the cap and attempting to bring back Dario Saric and Aron Baynes is one option for the organization — the other would be to let those free agents go to open up cap room, then using up that space before officially finalizing the deal for CP3. In that scenario, Phoenix would only have the $4.8MM room exception left over, whereas if the team remains over the cap, the mid-level ($9.3MM) and bi-annual ($3.6MM) could be in play

 

Za Baynesa se slažem 200 %. Payne se pokazao dobrom back-up opcijom u balonu al uzorak je mali. Carter je isto upitan sudeći po nekim izvorima. Mislim da je on RFA. Volio bih Galla vidjet u našim redovima pa čak i Sarica ali kao second unit. Jbg Za Oubrea ze znalo da slijedi trade. Počelo se odmah o tome govorit u off season. Odlučili su se za win now rješenje sa tradom za Chrisa i ni sam nisam siguran da li je to pogrešno. Predugo nas nema u PO a bili smo do prije 5,6 sezona 5. klub po uspješnosti u Nba

 

Videh sad da su definitivno ozvanicili trejd, tako da smo sad over the cap i imacemo samo MLE i BAE, znaci nista od Wooda i sicnih imena. Mozda Gallo prihvati te sitne novce zbog prijateljskih odnosa sa Paulom i Bookerom, tj. njegovim tjaletom, mada nesto nisam ubedjen. Onda definitivno znaci nista od Bangersa, nema mesta i za njega i za Sarica (a za Daria sam iz vise izvora cuo/procitao da ostaje). Mogu da se kladim da ce na draftu biti opet trade-down, o tome se odavno spekulise, a sad tek ima logike sa ovim trejdom i manjkom prostora u capu da se dodje do jos nekog vet igraca - PJ je obvious kandidat, ali ima jos igraca koji mogu raditi posao koliko-toliko. Da je sjajno, nije, ali ako neko od ovih klinaca napravi sustinski iskorak (Cam/Kal/Ayton) mozda budemo imali neki zalog za buducnost uprkos ovom prokletom trejdu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...