Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Prevelika moc se daje igracima. Harden nek jede govna, jer je zbog njega Hjuston postao ogavna destinacija za top igrace. U rekodrnom roku trejdovati toliko igraca (cp3 nakon svega 2 sezone) samo da se njemu ide niz patku...zasluzujemo kao klub sve sto nam se sada desava. 

sutnuli ste i d'antonija i moreya u kratkom roku

mora da je postojala negde i ideja da ovo moze da usledi

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, đubrivo. said:

@Drakaris 5orka sa 4 ballhandlera, tri vrhunska sutera + jrueja zna pomalo da suta a djana se uci + dovoljno beton-odbrane da nivelisu bogdana

Bogdan je jak, može bar na kratko da izdrži preuzimanje jačih igrača, što znači da neće biti totalna rupa u odbrani. S druge strane, imaće osigurače iza sebe da neutrališu sve koji ga pretrče, a i pametan je, ume da se prilagodi timskim kretnjama.

 

Potpuno novi nivo za njega. Iz jedne rupe dolazi u tim koji se bori za vrh Istoka. Nadam se da će uspeti da odgovori na taj izazov.

 

Belom je ovo poslednja godina ugovora, je l' tako? Ima li šanse da i on utekne negde?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34 nisam hteo da kažem da je defanzivna rupčaga, nego da su ovi drugi dobri-do-elitni defanzivci, pa će njegova ispod proseka odbrana biti okej. naravno, pametan je igrač, ima wingspan, nije sitan, sve je pod kontrolom.

 

ne vidim ja taj prelazak u contendera kao nepoznanicu za njega. imao je već te situaciju u evropi, plus je dovoljno dugo u ligi a nije sad da je bio neki lik koji ima odrešene ruke u knigsima pa da ne zna drugačije

 

odličan izbor i bucksa i njega

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@đubrivo. Nisam ni mislio da si to rekao, nadovezao sam se na tvoj post, jer Bogdan jeste spor i ima problema sa brzanjcima kojih je puna liga. Kad je na tri odigra bolju odbranu, ali tad ima problem u napadu jer ga guraju u ćošak. Videćemo kako će biti u gajbi Jelena. 

 

Naravno, on zna šta je pritisak, izgurao ga je na nekoliko nivoa, a ovo je pravi trenutak da i u NBA vidi na čemu je. Baš mi je drago zbog njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Harden ima 31 i jos dve godine pod ugovorom. 

Ja da sam vlasnik Hjustona ne saljem ga nidje osim ukoliko ne dobijem lep paket, pa i po cenu da ga ostavim na klupi da truli te dve godine.

Pa nek se posle cese on sa tim javnim zeljama i cestitkama.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Horium said:

Harden ima 31 i jos dve godine pod ugovorom. 

Ja da sam vlasnik Hjustona ne saljem ga nidje osim ukoliko ne dobijem lep paket, pa i po cenu da ga ostavim na klupi da truli te dve godine.

Pa nek se posle cese on sa tim javnim zeljama i cestitkama.

 

 

ne ide to tako ljudi. jedna stvar je što je to player's league, to što imaju sindikat je najmanji problem za vlasnike (i okej je što je tako)

jednostavno, ta franšiza bi bila blacklisted od strane igrača na jako dug period. juče je kosta napisao kako ne bi trepnuo i trejdovao irvinga = naravno da to ima smisla jer dobijaš hardena ali neće franšize to da urade iz istog razloga, niko im više ne bi došao (a ni irving ne bi vredeo nezadovoljan hjustonu)

 

tako je kako je. opet, svi kapiramo kao normalno to što franšiza ima pravo da tebe i tvoj 2-3-4 godina ugovor deportuje kao vekne hleba gde joj je drago, iako si ti u nekom tamo free agencyju potpisao za njih i imao neke dogovore i obećanja.

 

pošto je to pravilo "oduvek" tu, samo se kaže "that's just business" - > što je naravno tačno ali onda i na želje superstarova treba isto tako gledati, kada već imaju leverage za to.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

To za Galla je rumor koji je krenuo cim se proculo da se pregovara o trejdu za CP3 jer je pretpostavka da ce ga on 'dovesti za ruku'. Videcemo. On je dobar igrac, ali je precesto izlomljen pa gajim bojazan da cemo biti u fekalijama do guse ako u nekom trenutku Paul i/ili on go down sto bi rekli. Bangers je za mene najbolji bekap C lige, ne interesuje me sta ko prica i najpametnije bi bilo da se nekako dogovore sa njim. Saric je valjda lock za ostanak, mislim da je isto i sa Payneom i Carterom, ali videcemo jos. Pitanje je i hoce li zadrzati pik sada (ako da, koga tj. koju poziciju ciljaju) ili ide i on na vece drafta za nekog bekap pleja ili mozda pre dvojku. Jbg, bilo bi strava recimo doci nekako do Ingrama dogodine. Ali trcim pred rudu...

Remaining over the cap and attempting to bring back Dario Saric and Aron Baynes is one option for the organization — the other would be to let those free agents go to open up cap room, then using up that space before officially finalizing the deal for CP3. In that scenario, Phoenix would only have the $4.8MM room exception left over, whereas if the team remains over the cap, the mid-level ($9.3MM) and bi-annual ($3.6MM) could be in play

 

Za Baynesa se slažem 200 %. Payne se pokazao dobrom back-up opcijom u balonu al uzorak je mali. Carter je isto upitan sudeći po nekim izvorima. Mislim da je on RFA. Volio bih Galla vidjet u našim redovima pa čak i Sarica ali kao second unit. Jbg Za Oubrea ze znalo da slijedi trade. Počelo se odmah o tome govorit u off season. Odlučili su se za win now rješenje sa tradom za Chrisa i ni sam nisam siguran da li je to pogrešno. Predugo nas nema u PO a bili smo do prije 5,6 sezona 5. klub po uspješnosti u Nba

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, đubrivo. said:

 

ne ide to tako ljudi. jedna stvar je što je to player's league, to što imaju sindikat je najmanji problem za vlasnike (i okej je što je tako)

jednostavno, ta franšiza bi bila blacklisted od strane igrača na jako dug period. juče je kosta napisao kako ne bi trepnuo i trejdovao irvinga = naravno da to ima smisla jer dobijaš hardena ali neće franšize to da urade iz istog razloga, niko im više ne bi došao (a ni irving ne bi vredeo nezadovoljan hjustonu)

 

tako je kako je. opet, svi kapiramo kao normalno to što franšiza ima pravo da tebe i tvoj 2-3-4 godina ugovor deportuje kao vekne hleba gde joj je drago, iako si ti u nekom tamo free agencyju potpisao za njih i imao neke dogovore i obećanja.

 

pošto je to pravilo "oduvek" tu, samo se kaže "that's just business" - > što je naravno tačno ali onda i na želje superstarova treba isto tako gledati, kada već imaju leverage za to.

 

Veliko je pitanje da li bi i u kojoj meri bilo black-listed, jer bi takvoj odluci FO prethodilo ovo dzukacenje Hardena.

Play stupid games, win stupid prizes.

 

Istina, verovatno se ne bi igraci utrkivali da idu u Hjuston, ali broj klubova u ligi je ogranicen, ionako gomila igraca ne stize da se "odgovarajuce" namiri a taj isti Hjuston nema state tax.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Horium said:

 

Veliko je pitanje da li bi i u kojoj meri bilo black-listed, jer bi takvoj odluci FO prethodilo ovo dzukacenje Hardena.

Play stupid games, win stupid prizes.

 

Istina, verovatno se ne bi igraci utrkivali da idu u Hjuston, ali broj klubova u ligi je ogranicen, ionako gomila igraca ne stize da se "odgovarajuce" namiri a taj isti Hjuston nema state tax.

Zasto je to dzukacenje Hardena? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex_Serbia said:

Prosto je - harden je top 5 igraca sveta i ne moze se dati za budzasto. Ma kako igraci gledali na to, nisu maloumni toliko da ne razumeju osnove ekonomije.

Jasno, covjek je u najboljim godinama, ima dug ugovor i za njega moras dati bas dosta ali vjerujem da vrijedi. 

Da sam GM Hjustona vise bih volio potencijalni trade paket od File nego od Bruklina

Link to comment
Share on other sites

Meni je ok da Harden ima pravo izbora izmedju 2-3 kluba koji posalju najbolji paket.

 

Ali da javno kaze ne zanima me, hocu Bruklin, to ne bih tolerisao.

 

Isto sam govorio za Dejvisa, ali on je

a)imao samo 1 preostalu godinu ugovora te jacu poziciju

b)bio mladji, pa je mogao da zrtvuje tu jednu godinu relativno bezbolno.

 

Naravno, na kraju su Pelikansi bili ipak dobili solidan haul za njega, te svi srecni i zadovoljni.

 

Sto se tice Bruklin - Hou trejda, ako Bruklin ponudi dovoljno, super sve pet. Na Fertitinom mestu ne bih ni trazio Kajrija (KD znam da ne bih dobio) ali bih zato trazio sve ostalo (ie Bruklinov mladi core) +- ono malo pikova sto im je ostalo.

 

Ako ne, ko daje najvise, taj dobija Hardena, ali postoji odredjen minimum za licitaciju.

 

Ps. I LAC su zajebali Grifina, i Boston IT-a, pa nikom nista. Precenjuje se solidarnost NBA kosarkasa.

Edited by Horium
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Horium said:

 

Veliko je pitanje da li bi i u kojoj meri bilo black-listed, jer bi takvoj odluci FO prethodilo ovo dzukacenje Hardena.

Play stupid games, win stupid prizes.

 

Istina, verovatno se ne bi igraci utrkivali da idu u Hjuston, ali broj klubova u ligi je ogranicen, ionako gomila igraca ne stize da se "odgovarajuce" namiri a taj isti Hjuston nema state tax.

 

to sve važi za regular igrače. superstars su druga sorta, nose sa sobom značajan revenue i neki avg broj pobeda pa ovih dana mogu da odluče da žele negde drugde - isto kao i što te franšize koje od njih dobijaju pare i pobede mogu da odluče jednog jutra da im se više ne sviđa ugovor i da žele da probaju neke druge igrače ili neku drugu strategiju

 

opet kažem, za mene je i ovo drugo legit ako je već legit ono prvo.

to ionako nije moguće za više od 10-15 igrača u ligi da izvedu, ako i toliko

 

@Miki28

pa valjda se tu trailblaizersi pitaju a i nisam se čuo sa melom ovih dana  : i

po meni ima smisla par na SF/PF roco /melo, ako im se uklapa u budžet. to omogućava melu da za manje minuta ima sličan uticaj na igru a valjda to odgovara i blazersima

Link to comment
Share on other sites

Uh uh, dosta dešavanja, teško je popratiti. Neki utisci:

- ako se CP3 usput ne polomi, predviđam jednu divnu ljubavnu priču sa Francisom kao protagonistom (nivo Uini - Melo), jao kad mali šaban zapleše i sve dobije smisao u pustinji (makar na 2 godine)

- Odlični potezi Bucksa, idu all in i sada su za mene pravi contender koji bez problema može da ode do kraja ako su zdravi. I Jrue i Bogdan su strava igrači za uloge koje će im biti namenjene, a to je i prilika da Middleton bude samo jedan od komplementarnih igrača a ne jasna druga opcija jer toj ulozi nije dorastao u ovakvom kontekstu gde se contenderi nakrcavaju zvezdama.

- Netsi ako uzmu Hardena automatski postaju za mene najomraženiji u ligi. Bez njega, biće mi interesantan eksperiment za koji ne mislim da može previše dok Kyrie umišlja i dalje da je jednako bitan u ligi kao KD/Harden nivo superstara. Uželeo sam se malo KD igre, a posebno me zanimaju njihovi dueli protiv Bucksa i Celticsa.

- jako dobar trejd Blazersa ispod radara, Covington je kao skrojen za njih na krilu.

- pljačka Lakersa nad seljanima iz Oklahome i dalje utisak numero uno, odvratno.

- novi Spurs city edition "Fiesta" dres je brutalan, to je otprilike highlight sezone u najavi za Spurse.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

inače, sad nešto tripujem kako wbrooku opšte nije toliko zapelo da ide, nego je učinio hardenu uslugu tako što se prvi javio;

kapiram da nema poverenja u novi FO i trenera a da igrači među sobom bolje znaju ko sve planira da pali i kakva je situacija /pisalo se da je pj tucker nezadovoljan što mu ne nude ugovor, gordon svojom ulogom, onaj ludi house isto nečim/

Link to comment
Share on other sites

dobar posao kingsa sa dovodjenjem divincencza. iznenadio sam se sto su ga bucksi pustili. 

 

 

houston :twak: kazu da nece trejdovati hardena ali ce zato trejdovati svakoga osim njega. ako je neko zasluzio da mu se izadje u susret to je harden. razumem da je alex_serbia iznerviran ali nije kao da covek nije uradio sve sto se od njega trazilo. fertita je govno, dolan zapadne konferencije, razumem igrace da zele bezati od njega. 

 

portland sa rocom ce biti ekstra ekipa. mozda cak i hca tim. jos neko krilo i imace brutalnu petorku i jos onaj mali trent jr. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cudno mi je kako nikad nisam pisao ovde koliko gotivim Milvoki kao fransizu... 😄

 

 

Elem, odlican posao Baksija, oni igraca kao Janis nece dobiti decenjama tako da su potezi razumljivi i dobro izvedeni. 

Sto se Bogdana tice, dobili ga u najboljim godinama, a vec je 3 godine u ligi i ono sto ne treba zanemarivati, igraca pobednickog mentaliteta naviknutog na tvrde utakmice. 

Bice super napakovana liga, LAL, LAC, Denver, GSW, Milvoki, Netsi. (Hjuston i da ostane Harden sada ispada iz te price top timova, jednostavno ovi eksperimenti ne rade vise.)

 

Sto se Sakramenta tice, Fox da vozi tenk, a Badi nisandzija.  Nema srece za njih, bar jos 5 godina. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alex_Serbia said:

 

Da, Tilman je govno. Razjebao je sve za samo 2 godine.

 

može tako da se gleda (verovatno je tako, ja ne pratim pažljivo rocketse)

s'druge strane, hjuston je verovatno primer franšize koja nikada ne pušta sezonu unapred niz vodu + uvek su u fazonu, nema štekanja, uradićemo sve što možemo da imamo što kompetentniji tim, čak i kada je jasno da je teško stići do titule, tj da bi to bilo pravo čudo.

 

e sad, nba fanovi u većini navijaju za taj scenario, podržavaju takav pristup: valjda je jasno šta je loša strana tog po-svaku-cenu takmičenja.

rocketsi su uradili sve što su mogli - od dovođenja hardena, preko lažnog supermena, pokušaja sa nekim solidnim a povređenim i skupim igračima kao sidekicksima, sve sa chris paulom i westbrookom. na kraju krajeva, u poslednjih dvadeset godina imate samo 2x po par vezanih sezona bez plej ofa

 

išlo se all in i to je to. ne bih ja tu krivio posebno ni franšizu ni hardena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...