Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

2 hours ago, riviera said:

cestitke i sa moje strane pravim navijacima lejkersa i lebrona. bili su ubedljivo najbolja ekipa balona i potpuno zasluzeno osvojise trofej.

lebron isto zasluzeno mvp finala i ponovo se vraca na tron kao  najbolji igrac na planeti posle sezona lenarda i durenta. zajedno sa dejvisom bili su nezaustavljiv  tandem za koji ostali rivali nisu nikako mogli da pronadju resenja, skoro kao miki i delgisa ovde na 4umu :classic_tongue:

 

u najavi sezone znali smo sta mozemo da ocekujemo od lebrona i dejvisa, dokazanih igraca ali bili su i tu manji upitnici po pitanju osvajanja prstena  zbog lbj-ove proslogodisnje povrede i veceg igrackog staza i obrvine nedokazanosti na najvecoj sceni pre svega zbog losih saigraca iz pelikana. obojica su prosli sa 10tkom sto i nije veliko iznenadjenje koliko to da su sporedni igraci odradili svoj deo posla. lebron i dejvis su bili toliko prejebeni igraci na oba kraja parketa da su i ove  objektivno gledano prosecne i ispodprosecne saigraca ucinili da izgledaju bolji nego sto igracki zaista jesu. kad se protivnici plase sta ce im lbj i ad uraditi u reketu u napadu a dejvis u odbrani puno je bilo lakse ostatku sastava da da svoj manji ali vrlo znacajan doprinos osvajanju titule. rondo, kcp, dvajt, deni boj, karuzo, moris, kuzma..., svi su imali momente kada su radili za ekipu i pogadjali  a narocito su grizli u defanzivi i tu dolazimo do. u vogela su postojale sumnje posle epizode u orlandu ali i za njega se znalo posle staza sa indijanom da nije nikako los trener. vogel je imao dejvisa elitnog defanzivca ali prodati svoju odbrambenu filozofiju lebronu koji se dugo nije ovoliko trudio u odbrani kao u ovoj sezoni i ostalim legionarima nije nimalo lak posao u nba, ligi igraca. tu dobija  najvece zasluge i to sto je uvek  na vreme reagovao u plejofu kao i osnovno trenersko da nije pravio greske i stetio svom timu.

Hvala na cestitkama kako tebi tako i ostalima koji su to uradili.

Htio sam samo nesto da se nadovezem na ovo a to je da za divno cudo, u Lejkersima uopste nije bilo drame kakva obicno bude kad se napravi neki nov tim pa sa 2 superstara, novim trenerom i za mene je to nevjerovatno dostignuce i mogu samo da kazem kapa dolje kako Vogelu kao treneru tako i Lebronu i AD kao glavnim igracima. Svako je znao svoju ulogu na terenu, svi su znali koji je cilj i na tome su zajedno radili.

Rondo nije imao jedan, jedini ispad vec sve sto je stizalo iz kluba bilo je pozitivno, kako ke stalno na vezi sa strucnim stabom i kad je bio povrijedjen, stalno pomagao saigracima da razumiju akcije itd itd.

Dwight koji je dosao sa ogromnim ? za svoje ponasanje. Jedan, jedini problem nije bio ni od njega a bilo je problematicnih situacija gdje se mozda i ocekivalo da ce problem. 

Hemija u ekipi je bila fenomenalna i to mora da se naglasi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, extremesportist said:

nba.png

 

Da ne bude da hejtujem LeBrona ili tako nešto, čovek je stvarno redefinisao košarku i ako do sada nije definitivno bio drugi najbolji igrač ikad, posle ove titule se zacementirao na tom mestu. Međutim, reći da je isped Džordana ili, kako ne neki potenciraju, daleko bolji od njega je van svake pameti...

 

Vidim pominje se kako je MJ oko sebe imao najjači tim ikad (a realno je i Dejvis bolji od Pipena, o ostatku Bulsa da ne pričamo) ili da je konkurencija bila nikad slabija, kao da je igrao protiv neke dečurlije a ne protiv velikana kakvi su Malon, Stokton, Barkli, Dreksler, Bad Boys...

 

MJ je bolji i ofanzivno i pogotovo defanzivno, ima više titula (pritom bez izgubljenog finala ili loše playoff serije), sva statistika ide u njegovu korist... Sve u svemu razlika između njih dvojice je i dalje očigledna.

Predobar poust...da li je Davis bolji od Pippena khm..? Ti zapravo zelis reci da je Dzoki sam osvajao titule,a Bron ima...koga? Kuzmu,Ronda,Carusa?

Pa jeste, dobra ti je teorija.

Sta bi tek Dzoki radio da je imao npr Kukoca, Rodmana, Granta....

Oh wait....😆

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I jos jedna stvar, uopste mi nije jasno ovo spominjanje koliko finala i titula ima ko od najvecih. Dzoki ima 6/6 titula, a Bron 4/10, pa je zato Dzoki bolji? 😆

Ocito da ste mladi pa se ne sjecate koliko puta Dzoki ne da nije usao u finale,nego NIJE IZASAO SA ISTOKA KAO ECC. Sve dok mu nisu napravili vrhunsku ekipu, prvo sa Grantom i Pippenom,onda sa Pippenom,Kukijem,Rodmanom...

E moji strucnjaci....🙄

Edited by Kosta
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kosta said:

I jos jedna stvar, uopste mi nije jasno ovo spominjanje koliko finala i titula ima ko od najvecih. Dzoki ima 6/6 titula, a Bron 4/10, pa je zato Dzoki bolji? 😆

Ocito da ste mladi pa se ne sjecate koliko puta Dzoki ne da nije usao u finale,nego NIJE IZASAO SA ISTOKA KAO ECC. Sve dok mu nisu napravili vrhunsku ekipu, prvo sa Grantom i Pippenom,onda sa Pippenom,Kukijem,Rodmanom...

E moji strucnjaci....🙄

 

Koliko allstar ucesca imaju Grent, Kukoc, Rodman...?

 

Jedini allstar kog je MJ imao je Pipen

 

Edited by drperce
Slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kosta said:

Ti zapravo zelis reci da je Dzoki sam osvajao titule,a Bron ima...koga? Kuzmu,Ronda,Carusa?

Pa jeste, dobra ti je teorija.

 

Izvini, a gde sam ja tačno rekao ovo iznad?

 

Niko sam nije uzeo titulu, ali deluje mi da LeBronovi navijači misle kako je MJ imao mnoogo jače saigrače, dok je njihov miljenik igrao sa nekim anonimusima. Jesu dobri Pipen, Rodman, Grent i Kukoč, ali isto toliko su jaki (ako ne i jači) prvo Vejd, Boš i Alen, pa onda Irving i Lav i sad Dejvis i (zašto da ne) Rondo...

 

Način na koji pokušavaš da izguraš svoje mišljenje je isto "na nivou". Toliko od mene...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, drperce said:

 

Koliko allstar ucesca imaju Grent, Kukoc, Rodman...?

 

Jedini allstar kog je MJ imao je Pipen

 

Tako je.

A Bron je ove godine imao koliko allstarova u ekipi?

Ronda,Howarda,Davisa,sebe....kako li se samo nije prosetao do titule?

A Jordan je imao samo Pippena. Samo njega. 😁

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosta said:

Tako je.

A Bron je ove godine imao koliko allstarova u ekipi?

Ronda,Howarda,Davisa,sebe....kako li se samo nije prosetao do titule?

A Jordan je imao samo Pippena. Samo njega. 😁

 

Pricamo o jednom allstar saigracu za svih 6 titula.

Lebron ih je imao poprilican broj, sto onih u prajmu sto onih koji su pred kraj karijere jurili prstenje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, drperce said:

Pricamo o jednom allstar saigracu za svih 6 titula.

Lebron ih je imao poprilican broj, sto onih u prajmu sto onih koji su pred kraj karijere jurili prstenje.

 

Just now, drperce said:

Pricamo o jednom allstar saigracu za svih 6 titula.

Lebron ih je imao poprilican broj, sto onih u prajmu sto onih koji su pred kraj karijere jurili prstenje.

Ligaski allstarovi tada i sada - kruske i jabuke.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Crni Bombarder said:

Bio je Rodman Allstar,ali pre Bullsa. Mislim (nisam siguran) da u Bullsima nije bio.

 

Bio dok je bio u Pistonsima, nije za vreme Bulsa

Just now, Kosta said:

 

Ligaski allstarovi tada i sada - kruske i jabuke.

 

U kom smislu kruske i jabuke? Da li je tada bilo lakse biti allstar jer je bilo manje ekipa ili je bilo teze jer je bila "jaca era" ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, drperce said:

 

Bio dok je bio u Pistonsima, nije za vreme Bulsa

 

U kom smislu kruske i jabuke? Da li je tada bilo lakse biti allstar jer je bilo manje ekipa ili je bilo teze jer je bila "jaca era" ?

Recimo da bi danas bilo moguce da u istom timu igraju Bron,Obrva i Leonard. I sva trojica bi isli na all star, a 90ih je to bilo nezamislivo

Edited by Kosta
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, threepwood said:

Znao sam da nam ne gine neka dvonedeljna rasprava MJ vs LBJ posle ovoga... Glavni razlog zasto sam navijao za Heat 😄

 

Kosta budi ono najgore u meni 😂

 

Delgisi nikad ne bih zamerao, on je true fan, a i proba sa argumentima a ne "kruske i jabuke" i "cica da vam kaze djeco" 😂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, drperce said:

 

Kosta budi ono najgore u meni 😂

 

Delgisi nikad ne bih zamerao, on je true fan, a i proba sa argumentima a ne "kruske i jabuke" i "cica da vam kaze djeco" 😂

Kosta znae i superioran je, zato i budi i najbolje i najgore 😁

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kosta said:

Recimo da bi danas bilo moguce da u istom timu igraju Bron,Obrva i Leonard. I sva trojica bi isli na all star, a 90ih je to bilo nezamislivo

Hoces da kazes da 90ih nisu pravili supertimove, velike trojke i decition proseravanja?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, drperce said:

Hoces da kazes da 90ih nisu pravili supertimove, velike trojke i decition proseravanja?

 

 

 

Ne,zelim da kazem da su devedesetih nor Dzoki,Pipen,Harper i Kukoc mogli sva cetvorica imati prosjek 28ppg,ali bi samo prva dvojica isli na allstar. Jel sad jasnije?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, drperce said:

 

Kosta budi ono najgore u meni 😂

 

Delgisi nikad ne bih zamerao, on je true fan, a i proba sa argumentima a ne "kruske i jabuke" i "cica da vam kaze djeco" 😂

 

Razumem. I ja dobijem poriv da objasnim da Harper od 32 do 35 godine sa iskidanim ACL-om i bez hrskavice u desnom kolenu ne bi mogao da dobaci do 18 ni u Palakanestru, a kamoli do 28 u NBA, ali jasno je sta su Kostini motivi vazda bili 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Timi je sigurno top 10 igrac lige ali ne moze on nikako ici ispred Kobija.

Igrao je u fenomenalnom sistemu, sa sjajnim trenerom i odlicnim igracima kroz cijelu svoju karijeru. Jeste da je tu njegova uloga velika ali Pop je izvukao maksimum kako od njega tako i od Parkera, Manua i kasnije Kawhija. On ni u jednom momentu svoje karijere nije igrao u ocajnom timu.

Meni je velika zamjerka npr sto nikad nije uzeo b2b titulu, ne samo njemu vec i Pop a kao sto rekoh nije da su bili neki autsajderi vec uvijek jedan od favorita da izadju sa zapada.

SA kad su Lejkersi bili u igri za titulu, nisu se toliko pitali za istu. Mozda da se kaze 2003 da su isli preko jakih Lejkersa ali i tu bi bilo elemenata za pricu kako su Lejkersi bili narusene hemije, zdravlja i uopste umora nakon 3peata.

Moze da se kaze da je bio idealan superstar kako za saigrace tako i za trenera ali ne moze se uzeti za zlo recimo Kobiju i MJ sto su bili drugacijeg sklopa i sto su zeljeli da pobjede vise od svega pa su time nekog malo vise uzrujali od saigraca, trenera. Jbg, kad daju toliko od sebe onda najlogicnije moguce je da ocekujes i od saigraca, trenera da i oni daju svoj maksimum

 

Šta znam, sad kad pogledam kroz karijere obojice, meni nije nikako Kobi ispred Dankana, možda da su u egalu, ali mi je Dankan svakako bolji kao igrač. Ali, kažem, ja to gledam svojim očima, ništa struka, ništa statistika.
Što se tiče boldovanog, to bukvalno svaki tim igrač može da kaže i otpuži drugi tim, ili uzme to kao svoj izgovor. Npr, baš za PO 2002, SAS ima očigledno opravdanje povreda i skraćenog roster-a. Ne sećam se tačno, ali mislim da se nisu ni pitali nešto u toj seriji pre nego što ih je LA dobio i ušao u ono čuveno finale sa Sakrementom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kosta said:

I jos jedna stvar, uopste mi nije jasno ovo spominjanje koliko finala i titula ima ko od najvecih. Dzoki ima 6/6 titula, a Bron 4/10, pa je zato Dzoki bolji? 😆

Ocito da ste mladi pa se ne sjecate koliko puta Dzoki ne da nije usao u finale,nego NIJE IZASAO SA ISTOKA KAO ECC. Sve dok mu nisu napravili vrhunsku ekipu, prvo sa Grantom i Pippenom,onda sa Pippenom,Kukijem,Rodmanom...

E moji strucnjaci....🙄

 

Alo strucnjak da ti kazem nesto, Pipena i Kukoca su birali na draftu za razliku od igraca koji su dolazili kod  Lemprona ili kod kojih je Lebron isao, takodje Pipen nije generacijski igrac kao AD. A tek sega mega igrac Horas Grant necu ni da komentarisem.

 

Dzoki je bolji jer nije choker kad je stani pani u 4/4, jel sad malo jasnije strucnjak. Plus ima vise osvojenih titula, sad je valjda jasnije chicha strucnjak.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...