Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Ma kakav Jeff Van Gundy, nece se taj vracati sad kad je najveci bog na ESPNu

Rln stvarno bi bili sranje prenosi bez njega, Marca  Mama, there goes that man Jacksona i Mike Breena, oni su must have trio. 

Lue uzima to ko Warriorse 2016.

 

   Inace, Iggy juri svoju drugu MVPF titulu i 4. Ring (6 finala za njega) 😛  

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Miki28 said:

Protiv Majamija, skok mora biti jako oruzje za Lejkerse. Tu bi trebali da budu dominantni jer stvarno osim Bama nemaju viskog tako da ocekujem veliku prednost Lejkersa u tom segmentu.

Dwight da se zadrzi u startnoj postavi i sto vise minuta zajedno na parketu njega/Lebrona i Carusa jer je to odlican trio u odbrani uz naravno AD i Green/KCP dvojca.

Vrvt ce Heat vise korisititi Olynika ali tada bi Vogel morao to isparirati sa Keefom na 5.

 

Ono sto je velika prednost Lejkersa jeste sto mogu da igraju i big i small lineup za razliku od drugih ekipa tako da Vogel ima dosta opcija za prilagodjavanja ali za pocetak bully ball.

Bam je razbio ovaj PO ali opet na drugoj strani AD, bice mnogo posla za njega u odbrani da bi dolazio do izrazaja u napadu kao protiv Bostona. Jednostavno Lejkersi imaju igrace za njega.

Mislim da ce dosta zavisiti od suta Majamija mada Lejkersi dobro brane sut za 3%. Za Majami odlicna priprema je bio Hjuston, malo ekstremnija verzija.

 

Inace naletio sam na podatak da su Lejkersi 12-0 u plejofu kad sutiraju 30% ili vise za 3 poena. Dobro bi bilo da Green pocne pogadjat, da se otvori teren za Lebrona jer Majami ima dosta tijela da baci na njega ali jbg, finale je ovo tako da ocekujem Lebrona na max obrtaja.

 

@LayupFromTheMidget jesu Lebron i Rajli u losim odnosima ili sam nesto pobrkao?

zaboravljas koliko smo osakaceni neigranjem bredlija. bilo bi bas opusteno finale da je on tu.

 

11 hours ago, Zvezdinho said:

Pesic je napravio 2 tehnicke u prvom minutu na gostovanju Feneru prosle sezone.

ostalo je istorija.

 

 

pored puta, lejkersi u 4 💪

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gaga said:

jebo te lue

 

precenjen kao i doc

Nije Lue precenjen. Da bi bio precenjen mora prvo neko da ga ceni, a nije kao da su se otimali oko njega posle pomenute titule i par finala.  Ova maskota je upravo tu gde mu je i mesto, na klupi za pomocne trenere. Mada se ne bih zacudio kada bi ga neko i potpisao jer ligi fali pozamasan broj kvalitetnih trenera.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Anemican trener - aka ne zna da podvikne, dobije tehnicku, razbudi igrace, promijeni tok utakmice.

 

Ovo mi je uvijek bilo simpaticno kao zamjerka treneru, pogotovo u NBA. Taj coach, njemu posao nije samo da trenira ekipu, nego je skoro jedno od najuticajnijih lica citavog franchise-a, front office-a. Njegovo ponasanje treba da bude za primjer, da bude pedagog u svakom smislu - ne samo kosarkaskom. NBA prate sportski zaljubljenici, ciljna masa je puno siri auditorijum od pukih kosarkaskih fanatika. Prilican broj konzumatora NBA produkta mozda ni ne zna dosta kosarkaskih pravila, sad zamisli u njihovim ocima nekog Pesica/Obradovica/Vujosevica kako se baca u trans zbog neke pogresne sudijske odluke. Dovodi do nepotrebne konfuzije, pada energije i uzivanja pracenja utakmice. Energican trener skakuce u svom prostoru, prica sa sudijama, negoduje, lozi igrace i na taj nacin ustvuje u igri, ali da dobije tehnicku, to je generalno sramota, i ide uz karakter trenera, koji je prilicno antipatican.

 

Druga stvar, NBA osim sto je kosarka, treba da se posmatra kao i show, razonoda kao WWF. Smisao se svodi na zabavu, i da zadrzava paznju gledaoca sto je duze moguce. Generalno ljudi vole dosta poena, blizu utakmice, sa mogucnosti superherojskog dobijanja pobjednika u zavrsnim sekundama/desetinkama. Bude prilicno dosadno ako se jedna ekipa odvoji prilicno rano, i rutinski privede utakmicu kraju. Nekad sudije budu u ulozi rezisera, malo poguraju losiju ekipu, pa kad se utakmica vrati u egal, onda se levelisu odluke. Problem nastaje sto kao gledalac ne mozes racionalno da prosudis odluke, nego svaka 50/50 sudijska odluka u korist tvoje ekipe je normalna, dok ako je u korist rivala, onda je oruzana pljacka.

 

Na stranu sva prica, na kraju se sve svede na isto, da vecinom pobjedi ekipa koja ima sto manje oscilacija tokom utakmice, koja odrzi koncentraciju i igru na duze intervale, nevezano na vankosarkaske faktore.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Manu said:

Nikad vise promena trenera cini mi se. Videcemo koliko ce njih dobiti novu sansu, mislim da ce morati i neka nova imena da dobiju sansu.

 

Samo Volton ostaje, odlični rezultati.

 

1 hour ago, Princeton said:

Anemican trener - aka ne zna da podvikne, dobije tehnicku, razbudi igrace, promijeni tok utakmice.

 

Ovo mi je uvijek bilo simpaticno kao zamjerka treneru, pogotovo u NBA. Taj coach, njemu posao nije samo da trenira ekipu, nego je skoro jedno od najuticajnijih lica citavog franchise-a, front office-a. Njegovo ponasanje treba da bude za primjer, da bude pedagog u svakom smislu - ne samo kosarkaskom. NBA prate sportski zaljubljenici, ciljna masa je puno siri auditorijum od pukih kosarkaskih fanatika. Prilican broj konzumatora NBA produkta mozda ni ne zna dosta kosarkaskih pravila, sad zamisli u njihovim ocima nekog Pesica/Obradovica/Vujosevica kako se baca u trans zbog neke pogresne sudijske odluke. Dovodi do nepotrebne konfuzije, pada energije i uzivanja pracenja utakmice. Energican trener skakuce u svom prostoru, prica sa sudijama, negoduje, lozi igrace i na taj nacin ustvuje u igri, ali da dobije tehnicku, to je generalno sramota, i ide uz karakter trenera, koji je prilicno antipatican.

 

 Pa onda nek puste da ih sudije jebu kako hoće. Imaš šansu za titulu jer je na istoku slabiji tim, tvoj protivnik salje javno saopstenje da imaju malo slobodnih bacanja a ti cutis kao sisica da ne bi ispao sta, antipatičan?

Sledeće sezone kad se vrate Stef, Klej, KD, Kajri, Klipani dovedu pleja, a Luka postane kombo Medžika i Džordana, videcu ga dal ce proci prvu rundu.

Edited by AgroLaki
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AgroLaki said:

Sledeće sezone kad se vrate Stef, Klej, KD, Kajri, Klipani dovedu pleja, a Luka postane kombo Medžika i Džordana, videcu ga dal ce proci prvu rundu.

Dobro je pa ce Lejkersi mirovat i nece ici po nekog😂😂😂

Steph i Klay dobri momci, bez KD nema zapada vise. Ekipe iz LA se pitaju za zapad

Link to comment
Share on other sites

Klay izlazi iz teske povrede, Draymond opada, Wiggins tek treba da se uklopi... Nece GS biti powerhouse bez KD, ne bi tu bilo ni titule 2015. da se Kajri nije skrsio

KD izlazi iz jos teze povrede nego Klay, Irving i KD u svakom smislu nisu komplementarni... Luka nece imati ekipu za najvise domete...

 

  Zanimljivo je da su Lakersi i Miami bili 10th u svojim konferencijama i nisu usli u PO a sada igraju finale

 

  @Miki28 Jutro brate moj

Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34 malo poguraju losiju ekipu = ekipa koja trenutno gubi, da bi utakmica dosla do nekog egala. Cesto se dese neka luda vracanja u utakmicu, sa -20 op evo ih na poen razlike, ali nisu imali energije za totalni preokret. Vidio sam taj film sto puta. 

 

Poenta, treneri ne prave tehnicke da bi izazvali promjenu nekog sudijskog kriterijuma, jer jbga ne pravi nikakvu razliku - ide se sa flow utakmice, i ceka se segment kad ce sudije da izlevelisu; Igraci ne zaustavljaju faulom kontre, jer je publika dosla da vidi spektakularna zakucavanja i to je van kulturoloskog shvatanja kosarke; Ne pravi se faul u zadnjim sekundama napada, jer publika zivi za herojske suteve; Lejkersi su uvijek pogurani malo od sudija, jer NBA jbga 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Marko said:

Zilion puta je bilo reči o ovome, ali ne mogu da te ne pitam: Kobe je najpribližniji MJ po čemu? Ako je u pitanju sličnost u potezima, (ipak ga je kopirao i modelirao svoju igru), taj umetnički dojam, slažem se. U onim ozbiljnim poređenjima i listama, Bryant je gde tačno po tebi? Sve u svemu, kad podvučem crtu, on je meni podjednako inferioran igrač u poređenju sa Jordanom, i spram Magica, a i spram Lebrona. To kažem sa jakim uverenjem, kao i ti za tvoje: Ja sam celu Kobeovu karijeru odgledao, i ni ja nemam nikakvu dilemu za ovo što tvrdim. Palo bi čišćenje, u ovom ili onom scenariju, kad god se takve stvari pričaju je jalovo, jer je teški šbbkbb. Ovo deoničarenje koje spominješ, NBA nije imala taj interes i marketinške razloge sa Chicagom '90-ih i Lakersima posle? Forum i ova tema (što se samo ja sećam), pamte finale 2010 i kakvo suđenje su Lakersi imali tada, jer je tako moralo da bude, jer je to agenda lige, jer Bryant mora da uzme 5 prsten...

 

Kobi je najpribližniji po košarkaškom umeću i ajde kažem performansu na samom terenu, što uključuje i estetiku, eleganciju, dinamičnost, karakter, inteligenciju, govor tela. Jeste ga on kopirao, ali treba imati talenta i svega ostalog da kopiraš NjegovoLetećeVisočanstvo, a da ne ispadneš smešan. Nisam zaista imao u vidu nekakve liste, statistiku...nego subjektivni dojam. Najveći košarkaš po tom mom ličnom utisku je Majkl iako tokom aktivnog igranja nisam navijao za njega, baš naprotiv. Kobi je imao svoje bubice, jako mlad je istupio na planetarnu scenu, kao niko pre njega sa tako malo godina. Logično je da je tu bilo i propusta, ali opet kad se podvuče crta on mi je prvi sledeći po utisku. Jednostavno je bio kompletan igrač kao i Majkl. Lebron - nije moja šolja čaja iako imam veliko poštovanje za sve što je uradio, ne samo na terenu. Long story short - ostaje mi utisak je da on dominira prvenstveno fizikalijama, a ne toliko skilom. Doživljavam ga kao univerzalnog sportistu, koji je sticajem okolnosti završio na košarci, ali nije mi uopšte teško da ga zamislim u NFL-u ili atletici. Nije mi glavni utisak o njemu - košarkaš, nego sportista.

 

Ali da ne mastim dalje ovu temu koja je toliko puta izraubovana ovom GOAT polemikom - to je zaista moje subjektivno viđenje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Miki28 said:

Dobro je pa ce Lejkersi mirovat i nece ici po nekog😂😂😂

Steph i Klay dobri momci, bez KD nema zapada vise. Ekipe iz LA se pitaju za zapad

Zreli ste za jos jedan veto, sta da vam kazem heheheh.

 

8 minutes ago, delgado said:

Klay izlazi iz teske povrede, Draymond opada, Wiggins tek treba da se uklopi... Nece GS biti powerhouse bez KD, ne bi tu bilo ni titule 2015. da se Kajri nije skrsio

KD izlazi iz jos teze povrede nego Klay, Irving i KD u svakom smislu nisu komplementarni... Luka nece imati ekipu za najvise domete...

 

  Zanimljivo je da su Lakersi i Miami bili 10th u svojim konferencijama i nisu usli u PO a sada igraju finale

 

  @Miki28 Jutro brate moj

 

Mislim da ce GSW trejdovati Viginsa i drugi pik za neko instant resenje. Ozbiljne su povrede ali mislim da su svi dovoljno izodmarali i dobili najbolji moguci oporavak. Jedino ce Dalas verovatno malo sporije da gura, ali oni su jedini kojima se ne zuri. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AgroLaki said:

Zreli ste za jos jedan veto, sta da vam kazem heheheh.

Sjebase CP3, ode coek u gubitnicku fransizu umesto da vec ima nekoliko titula.

Nista, onda nekoliko FA za malo love👍

2 minutes ago, Drakaris said:

Kazu da Klej sutira nikada bolje u karijeri. Imao je dosta vremena da vezba sut. 

Dao bih ti masu lajkova, ne zbog posta vec zbog GOAT-a na avataru👌

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@PrincetonMa, jasno je meni šta pričaš, vidim i sam to nivelisanje, samo što postoji dosta situacija gde se odlučuje na malo drugačiji način - guranje a ne nivelisanje, jer scenario mora da se ispoštuje. Osim, naravno, ako negativac baš odbije d'umre i preuzme šou u potpunosti, a to se ipak ređe dešava.

 

Znaš, lepo je začiniti jelo ali kad preteraš niko neće da ga jede. Tako je i sa zabavom.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Princeton said:

Anemican trener - aka ne zna da podvikne, dobije tehnicku, razbudi igrace, promijeni tok utakmice.

 

Ovo mi je uvijek bilo simpaticno kao zamjerka treneru, pogotovo u NBA. Taj coach, njemu posao nije samo da trenira ekipu, nego je skoro jedno od najuticajnijih lica citavog franchise-a, front office-a. Njegovo ponasanje treba da bude za primjer, da bude pedagog u svakom smislu - ne samo kosarkaskom. NBA prate sportski zaljubljenici, ciljna masa je puno siri auditorijum od pukih kosarkaskih fanatika. Prilican broj konzumatora NBA produkta mozda ni ne zna dosta kosarkaskih pravila, sad zamisli u njihovim ocima nekog Pesica/Obradovica/Vujosevica kako se baca u trans zbog neke pogresne sudijske odluke. Dovodi do nepotrebne konfuzije, pada energije i uzivanja pracenja utakmice. Energican trener skakuce u svom prostoru, prica sa sudijama, negoduje, lozi igrace i na taj nacin ustvuje u igri, ali da dobije tehnicku, to je generalno sramota, i ide uz karakter trenera, koji je prilicno antipatican.

 

 

 

Reci to Greg Popovicu, on je bas sramota:lol_2:

 

 

 

 

 

Edited by Zvezdinho
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34 Pa jeste, gledajuci iz naseg ugla. Prosjecan ljubitelj je izgubio culo ukusa, ne zna vise sta je prezacinjeno. Lijepo je servirano, ima odlicne reviews, ubijede sebe da se i njima svidja.

 

LBJ je ikona lige, najverovatnije GOAT, i on kao takva licnost zasluzuje odredjenu dozu protekcije od sudija - legacy u stvaranju. Vjerujem da je slicna prica bila i ranije (i u drugim sportovima), samo je sada usavrsenija.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Zvezdinho said:

Reci to Greg Popovicu, on je bas sramota:lol_2:

 

Evo poprimao se trend Ludog Srbina. U potraznji su trenerske klinike na temu kako tehnickom greskom promijniti sudijski kriterijum. U dopunskim casovima, kako izbaviti igraca iz letargije, samarom, psovkom ili davljenickim poduhvatom.

 

Jbte kako ono najgore od nasih trenera postane norma i opste prihvaceno ponasanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Princeton said:

 

 

. Bude prilicno dosadno ako se jedna ekipa odvoji prilicno rano, i rutinski privede utakmicu kraju. Nekad sudije budu u ulozi rezisera, malo poguraju losiju ekipu, pa kad se utakmica vrati u egal, onda se levelisu odluke. Problem nastaje sto kao gledalac ne mozes racionalno da prosudis odluke, nego svaka 50/50 sudijska odluka u korist tvoje ekipe je normalna, dok ako je u korist rivala, onda je oruzana pljacka.

 

 

Sad idemo na ovaj deo.


 

Quote

 

Former NBA official Tim Donaghy is back in the news again, reasserting that the NBA ordered officials to favor certain teams during the 2002 Western Conference Finals and 2006 NBA Finals.

 

Donaghy resigned as an official in 2007 after it was alleged that he was betting on games that he refereed. Two years later, Donaghy released a book entitled Blowing the Whistle: The Culture of Fraud in the NBA in which he alleged that the NBA wanted the Los Angeles Lakers to defeat the Sacramento Kings in the 2002 WCF and also preferred the Miami Heat to defeat the Dallas Mavericks in the 2006 Finals.

 

 

https://clutchpoints.com/nba-news-tim-donaghy-asserts-that-2002-kings-2006-mavs-should-have-rings-if-not-for-the-officiating/

 

Ima i film o tome.Posebno je analiziran deo gde liga gura neke ekipe, a nekad zeli vise utakmica u seriji zbog zarade.

Edited by Zvezdinho
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...