Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

9 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Gde ti vidis sad vestinu kod igraca? Sad je imaju samo Jokic, Doncic i mozda jos neki. Ostali sve siledzije.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 

Ne znam koje si godiste ali sigurno znas za Zorana Savica. Bjelica i on su iste visine. E sad uporedi kontrolu lopte i sut Bjelice i Savica. Nije smeo da povede loptu vise od 3 metra a sut sa 9 metara je mogao da izvede samo na Seginoj NBA- Live '96. Legende kosarke se postuju ali je sport toliko napredovao da je smesno i porediti danasnji sport sa sportom od pre. Na jednom snimku sam brojao 18 sekundi Olajdzuvon u reketu stoji, kampuje, jedva da se pomerio. Embid i Gober bi imali milion blokada sa takvim pravilima. Kad mi neko prica kako su odbrane pre bile jace a pola belih centara izgledalo kao moj lokalni pekar. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Marej21 hahahaha kakvo poredjenje, svaka cast.

 

Sto ne uporedi Bodirogu sa Bjelicom kad si vec krenuo sa poredjenjem?😂😂😂😂😂

5 minutes ago, Nugetlija said:

 

I ovo je ok, imamo 2 all stara, pre je bio samo Jokić, sad još da se Harris ne povređuje i da se Porter razvije.

Da se odradi dobar offseason, da se dovede nesto kvalitetno sa FA a posle ovog izdanja u PO bice zanimljiva destinacija i za NBA veterane. 

Ocekujem da Milsap ostane ovdje i to za minimalac, to bi bio odlican potez

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Marej21 said:

Ne znam koje si godiste ali sigurno znas za Zorana Savica. Bjelica i on su iste visine. E sad uporedi kontrolu lopte i sut Bjelice i Savica. Nije smeo da povede loptu vise od 3 metra a sut sa 9 metara je mogao da izvede samo na Seginoj NBA- Live '96. Legende kosarke se postuju ali je sport toliko napredovao da je smesno i porediti danasnji sport sa sportom od pre. Na jednom snimku sam brojao 18 sekundi Olajdzuvon u reketu stoji, kampuje, jedva da se pomerio. Embid i Gober bi imali milion blokada sa takvim pravilima. Kad mi neko prica kako su odbrane pre bile jace a pola belih centara izgledalo kao moj lokalni pekar. 

 

Kako si nasao da poredis Savica i Bjelicu? Pored toga ni ne znam na kojeg Bjelicu mislis Nemanju ili Milka? Embid i Gober bi imali blokade i to je sva vestina koju poseduju. Mislim da je Radja vise mislio na kosarkaski IQ, sad nema nista, samo zalet, u 3 koraka je igrac od jednog kraja terena do drugog i sutira ili prikucava, nema tu leprsavosti, samo sirova snaga i brzina. Nema magije.

Link to comment
Share on other sites

Ma jok, sta ce nam igraci gubitnickog mentaliteta i napucavachi praznih brojki. Bitno da je on dao 70 poena u utakmici koju je izgubio, i da je MVP bubblea. Neka njega, Papia i Aytona jos dugo na okupu u pustinjama Arizone, jak je zapad, mora negde i da se nabija skor 😄  

 

   

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nugetlija said:

 

Ne znam koji je njegov interes da i dalje igra košarku, lik je zaradio 40-50 mil dolara neto u 3 godine.

Da proba pojurit prsten. Bice on trazen FA jos ako bude za ove pare sto ja mislim mada najvise sto moze da dobije je MLE ali ipak sam misljenja vet minimum.

 

Rado bih ga ja vidio u Lejkersima na 10tak minuta, ima tu jos kosarke u njemu

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marej21 said:

...ali fascinira me koliko nostalgija remeti socijalnu inteligenciju. Ono prvo poluvreme Denvera i Lejkersa je bio zastrasujuci nivo kosarke.

 

Od nostalgije koja remeti socijalnu inteligenciju mene više fascinira apologetika moderne košarke kao najkvalitetnije i neviđene do sada. Da li je to posljedica recency bias-a ili nepoznavanja prošlosti (ovo drugo je vjerovatnije) nije toliko ni bitno. Ne sporim da se igra dobra i zanimljiva košarka, ali da je neviđena, a pogotovo zastrašujuća je, blago rečeno, pretjerivanje. Zašto je onda rejting, tj. gledanost WCF finala LAL - DEN najniža u zadnjih 15-ak godina, bez obzira na ogroman hype oko Lebrona, Lakersa i Kobe-a? Zbog zastrašujućeg kvaliteta? How yes no! Ja znam da je Jokić ''naš'' i da je zaista neke dijelove centarske igre podigao na viši nivo (skillset i assisting), ali ne zaboravimo da je njegova atletika bukvalno na nekom minimumu prihvatljivom za ovaj nivo košarke i čini ga strahovito ranjivim defanzivno, što je ogroman ograničavajući faktor da bi ušao u bilo kakve priče o all-time greats na poziciji koju igra. Njemu velike probleme pravi Dwight, čovjek koji osim sirove atletike, nema bukvalno ništa drugo. A ne zaboravimo da je Howard pet puta bio najbolji centar NBA u ovo moderno vrijeme. :ajme: Sjajno, a sad uporedi njega sa centrima 90-ih. Nakon velike četvorke: Hakeem, Shaq, Robinson i Ewing, postoji čitav niz centara koji su za Supermena  ''izmislili'' košarku u svakom pogledu, poput Alonzo Mourninga, sjajnih evropljana Sabonisa i Divca, brutalnih fizikalaca poput Kempa, Willisa, Mutomba... Ajde, reći ćeš, uloga centara u modernoj košarci nije više toliko bitna, ali misliš li da su 90-ih na ostalim pozicijama bili lošiji igrači? Koliko danas ima bekova poput Jordana ili Drexlera, plejeva poput Magica ili Stoctona i krila poput Birda, Malonea ili Barkleya? Ne želim ja sad da glorifikujem prošlost, naprotiv, samo tražim malo više realnosti i objektivnosti kada je u pitanju sadašnjost. 

 

Pominje se da možda AD neće igrati noćas, zaista izvrtanje zgloba nije izgledalo nimalo naivno i Lakersi vjerovatno ne žele ništa da rizikuju. Nadam se da će Nuggetsi to iskoristiti, očekujem mnogo aktivnijeg Jokaru i nastavak odlične (ne i zastrašujuće... :s_d:) serije...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Kako si nasao da poredis Savica i Bjelicu? Pored toga ni ne znam na kojeg Bjelicu mislis Nemanju ili Milka? Embid i Gober bi imali blokade i to je sva vestina koju poseduju. Mislim da je Radja vise mislio na kosarkaski IQ, sad nema nista, samo zalet, u 3 koraka je igrac od jednog kraja terena do drugog i sutira ili prikucava, nema tu leprsavosti, samo sirova snaga i brzina. Nema magije.

 

U dosta cu se slozit s tebe, o kosarkasoj estetici pogotovo. Potcjenjivanje najboljeg centra svih vremena Oladzuvona je apsolutno degutantno. Ledjna tehnika mu je bila za level iznad Radjine, a Radja je bio pojam u Evropu u taj tehnicki segment i do danas je osta jedan od primjera.

Potcjenjivanje Savica je takodje smijesno. A tek poredjenje Bjelice sa Zoku. Mada je i nesuvislo. Bjelica je tek kod Zeljka u Fener isa na 5 i ima vjerovatno i najbolje partije svoje karijere u taj peiod. U TAU je pokriva obe krilne pozicije i zna je i po 15 minuta da jednostavno "nestane" iz igre, bio je nekonstantan. Savic je bio klasican igrac reketa, sjajan u gradjenju pozicije, jak na nogama, a Bjelica je skroz drugi tip igraca, daleko polivalentniji, sto ne znaci da ni prije njega nije bilo takvih igraca, no se vise markirala prirodna pozicija. Kosarka jednostavno evoluira i mijenja se, poredjenja se moraju dobro odmjerit.

No i ti precerujes kada kazes da su danas vecina kosarkaski nepimeni. Ne slazem se. A ima bi i ja dosta zamjerki na danasnju kosarku. Dovoljno je pomenut Adetokunba. Igrac sa mali milion igrackih nedostataka se bira za MVP, u neka druga vremena bi to islo mnogo teze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Miki28 said:

Da proba pojurit prsten. Bice on trazen FA jos ako bude za ove pare sto ja mislim mada najvise sto moze da dobije je MLE ali ipak sam misljenja vet minimum.

 

Rado bih ga ja vidio u Lejkersima na 10tak minuta, ima tu jos kosarke u njemu

 

Pa ako želi prsten može ostati i u Denveru. Šta će u Lakersima naredne sezone Bron je još stariji.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, delgado said:

Ma jok, sta ce nam igraci gubitnickog mentaliteta i napucavachi praznih brojki. Bitno da je on dao 70 poena u utakmici koju je izgubio, i da je MVP bubblea. Neka njega, Papia i Aytona jos dugo na okupu u pustinjama Arizone, jak je zapad, mora negde i da se nabija skor 😄  

 

   

 

ŠEST poraza u finalu.

 

Ko je tebi dao pravo da pricas o gubitnickom mentalitetu?

 

:default_coffee:

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 
U dosta cu se slozit s tebe, o kosarkasoj estetici pogotovo. Potcjenjivanje najboljeg centra svih vremena Oladzuvona je apsolutno degutantno. Ledjna tehnika mu je bila za level iznad Radjine, a Radja je bio pojam u Evropu u taj tehnicki segment i do danas je osta jedan od primjera.
Potcjenjivanje Savica je takodje smijesno. A tek poredjenje Bjelice sa Zoku. Mada je i nesuvislo. Bjelica je tek kod Zeljka u Fener isa na 5 i ima vjerovatno i najbolje partije svoje karijere u taj peiod. U TAU je pokriva obe krilne pozicije i zna je i po 15 minuta da jednostavno "nestane" iz igre, bio je nekonstantan. Savic je bio klasican igrac reketa, sjajan u gradjenju pozicije, jak na nogama, a Bjelica je skroz drugi tip igraca, daleko polivalentniji, sto ne znaci da ni prije njega nije bilo takvih igraca, no se vise markirala prirodna pozicija. Kosarka jednostavno evoluira i mijenja se, poredjenja se moraju dobro odmjerit.
No i ti precerujes kada kazes da su danas vecina kosarkaski nepimeni. Ne slazem se. A ima bi i ja dosta zamjerki na danasnju kosarku. Dovoljno je pomenut Adetokunba. Igrac sa mali milion igrackih nedostataka se bira za MVP, u neka druga vremena bi to islo mnogo teze.
Ja to malo karikiram kad kazem da danasnji igraci nemaju iq.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Slavisa iz Tavankuta said:

Ja to malo karikiram kad kazem da danasnji igraci nemaju iq.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 

 

Ma razumijem. Ja licno primjecujem i jedno opste precerivanje. A to je kako se danas igra fizicka kosarka, a 90-ih se nije igra, pa bi danasnji centri imali 15-20 blokada da igraju u ono vrijeme. Potpuna besmislica. Igrala se i 90-ih dosta tvrda, jaka, fizicka kosarka, sa dosta intenziteta, samo je sloboda u igri bila mnogo manja. Zbog trenera prije svega, a ne zbog igraca i njihovih sposobnosti. Danas se treneri generalno vise prilagodjavaju igracima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ta'veren said:

 

ŠEST poraza u finalu.

 

Ko je tebi dao pravo da pricas o gubitnickom mentalitetu?

 

:default_coffee:

 

 

  Kad si poslednji put svoj tim gledao u plejofu ? 😞  

 

 

    Jos samo 10 minuta i krecemo. Utakmica za osvajanja zapada!  

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...