Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

4 minutes ago, AgroLaki said:

Pa fali Nagecima jedan Predrag Sasha kao pojacanje, sa Maloun onako kao izokola nesto plasi se. Imas sansu da uzmes titulu, stisni bre izvrsi pritisak. 

 

Udjes u teren bre, isprovociras Lebrona. To je kad nemate iskustva.

 

[/spolier]

Edited by Zvezdinho
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Miki28 said:

Onda sam to propustio, bio sam ubijedjen da se nije gledao snimak

Gledao se, juce su na TNT rekli to, zato sam to i napisao u lajvu. Veze s flagrantom nema a iskreno iako znam za pravilo da se ovo svira kao faul, nisam siguran da zasluzuje, Milsap se okrenuo, nije ulazio pod putanju...

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Jokic je imao mnogo vise prostora na trojci protiv Utah i Clippersa. Lakersi njegov pop preuzimaju i odmah mu se bek uvlaci pod kozu i tera ga da igra ledjima 7 metara od kosa.

 

Ima nekih situacija gde Jokic mozda okleva i propusta da uzme sut, ali generalno Lakersi mu ostavljaju mnogo manje prostora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, wrach said:

Veze s flagrantom nema a iskreno iako znam za pravilo da se ovo svira kao faul, nisam siguran da zasluzuje, Milsap se okrenuo, nije ulazio pod putanju...

 

Ovo se svira kao faul?   Odbrambeni koji se nije pomerio milimetar napred, čak malo u suprotnom smeru. Pa bilo koji šuter može da ispruži noge 30ak cm i ako je odbrambeni blizu, zakačiće ga?

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Zvezdinho said:

 

 

 

Jebem ti kosarku ako se ovo svira u Plej Of- u. Nevezano cak i za ovu utakmicu ovo je toliko pickasto i ogadice mi NBA ako nastave ovakav trend. Dejvis kao da ga neko macolom pukno po nozi, a jbm ti foliranta, daleko najzasticeniji igrac u Plej Of- u. Cak i od Lebrona zasticeniji. Lebron koliko mi ide na k sa onim njegovim zabijanjima cesto i ne dobije neke faulove. Ova primadona sve dobija 🙄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vepar said:

Steta za Durenta sto nije pravio drugacije izbore tokom karijere jer bi sad bio jedan od najvecih, a ne ovo namazano govance koje stavljaju u ravnu sa Jordanom

 

 Morao sam ovaj post da izdvojim, ono sto mi je najsmesnije je sto je ovo lajkovao forumas "Rajon Rondo". Koji igra za Lakerse vec 2 godine. Za LeBrona. Koji je juce dao dobar doprinos pobedi LA-a. 😛  

 

  ------

 

   Prava plejof utakmica, sa dosta borbe, faulova i grinda. Dwightello nam je dao early boost svojom energijom, skokovima, odbranom nad Jokicu. I Kuzma ubaci 2 trojke i onaj jedan midrange, od njega i vise nego dovoljno (bez obzira sto ga je MPJ fintirao kao junca). Kasnije se prikljucio Rondo pa je James taman mogao da odmori od playmakinga, i napadao je vise obruc sto je rezultiralo slobodnjacima koje je za njegove standarde fino realizovao. Svideo mi se onaj jump-stop Rondoa u 4/4 -> ako ti vec daju toliko prostora, sutaj i ne misli na rezultat, ne mora ti se svaki posed zavrsiti assistom. Na kraju James resava sa 2 clutch odbrane na Mareju ! Moram da pohvalim i Kaldvela - sve vreme je tiho 3. opcija LA-a. Pogadja trojke, pegla odbranu, imao je i ono lepo kucanje kada je spustio loptu na parket posle finte iz kornera i protrcao po bejzlajnu. Samo je prvi posed na mec bezveze promasio -> imao je wideOpen layup. Danny i dalje ne postoji 😕 

 

   Jamal je bio briljantan juce, vukao je Nuggetse koliko je mogao. Svasta mu je ulazilo, a onaj akrobatski reverse layup je svakako potez veceri. Grant je ponovo bio solidan, dobili su poene i od Portera, ali Jokica smo ponovo uspeli da napunimo faulovima u umorimo. Nema ni priblizan uticaj na seriju kao protiv LAC. Sto neko napisa - bekovi ga uzimaju na 7m od kosa, podvlace mu se pod kozu i KCP i Caruso, Rondo, nije to resavao uvek kako treba. Monte Morris je bio faktor u G3, juce i ne bas. Milsap takodje nije cuvao Davisa tako kvalitetno kao u nekim prethodnim utakmicama.

 

    Sve u svemu, velika pobeda i prilika da zatvorimo seriju u sledecoj utakmici. Moze to jos i bolje, James je cini mi se promasio svaki sut sa (polu)distance sem one trojke u prvoj cetvrtini. Go LA! 

  @Miki28  Vcrs uz Stefija i boston ? @HAMMER VELIKI VODJO, JAVI SE

   

 

  • Like 2
  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marej21 said:

Jokicu treba visoka atletski mocna cetvorka na 4, napominjem visoka sa dugim rukama, to im je rak rana. Mozemo sad da kukako i na umor i pasivnost Jokica i na sudije i na svasta nesto, kada se sve podvuce uprava Denvera je ove godine propustila cak i prsten da uzme. Spucali su 45 miliona na Milsapa i Plamlija gde prvi pruza partije za 7- 8 miliona a drugi za 200 Evra klasa srpska beton liga. Opet sa druge strane nisu mogli da znaju da ce Geri Heris ovoliko propasti na sutu. 6- 23 fg i 4- 13 trojke. Jokica volim maltene kao brata ali nikad mi nece biti jasno zasto protiv Lejkersa ne sutira vise trojki, pogotovo sa ovakvim procentima iz Plej Of- a. Idealna utakmica gde treba da potegne 10 trojki, cak i 4- 10 bi bilo bolje nego da Kreg, Geri ili Milsap prosipaju napade. 

Denver je godinama undersized na vise pozicija, sad je to malo pokrpljeno sa Grantom i Porterom ali opet su cesto undersized. I onda ti dodje fizicki mozda i najdominantnija ekipa u 21.veku i to bi bilo to. I opet na sve nabrojano bi pobedili da nisu promasili preko 10 puta sami na trojci. Voleo bih da gresim ali Jokic je iscedjen. Marej je bio lud ali na kraju i preterao sa soliranjima kada je bilo najvaznije. Ako nista dobili smo Mareja zvezdu, Porter nakupio iskustva, Grant vrlo dobar. Sjajna buducnost + ako odrade neki solidan trejd. Problem je sto uprava Denvera nastupa vise emocijom i altruizmom nego kapitalisticki. Vezuju se Koneli i Maloun previse za igrace, nemaju taj predatorski osecaj da nadograde ekipu gde skripi. Za titulu u ovako predatorskoj NBA emocije ne smeju previse da rade. To je zlocin protiv covecnosti 45 miliona Plamliju i Milsapu. Aj Milsap nesto i nazad odradi ali kad pomislim sta su za te pare mogli...

 

Denver je vrlo atletična i dugačka ekipa, pa stvarno ne razumem prvi deo posta. Jerami Grant je ta dugoruka vižljasta atletična četvorka, Porter je jako visok i dugačak, Plumlee je isto dobar atleta, Murray je iznadprosečno visok i jak za igrača na PG poziciji, Harris je takođe dobar atleta, kao i Craig. Jedini undersized likovi u timu su Millsap koji je vrlo snažan i Morris koji je PG pa to i nije strašno. Lakersi jesu enormno veliki ali to u ligi u kojoj se igra ovakva košarka kakva se igra baš i nije neka prednost. Tačno je da su Millsap i Plumlee problem, za prvog se znalo to odmah kad su mu dali max da on neće moći da opravda te novce u poslednjim godinama ugovora ali je svakako bitan igrač za njih zbog odbrane, svlačionice, snage, odličnog karaktera i slično. Naravno da to ne vredi 20+ miliona godišnje ali ni prvi ni poslednji veteran koji je preplaćen zbog starih zasluga i činjenice da nije lako privući atraktivna imena na neatraktivna tržišta. Plumlee je trupac i tu su se zajebali, on ima neke kvalitete i relativno je komplementaran sa Jokićem ali tražiti nekog krivca u rezervnom centru koji igra 15 minuta po meču je bezveze. Po meni je glavni problem Denvera apsolutno odsustvo napadačke produkcije Harrisa, jako im fali Barton a znalo se da su pogrešili kad su trejdovali Beasleya, kao naravno i odbrambeni feleri udarnih igrača, pre svih Jokića, ali to je deo paketa.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Prosto je, Denver je izgubio zbog lose partije Jokica. Uzasna kontrola skoka, uzasna odbrana, u napadu ne gleda ka kosu itd itd. Jednostavno je bilo samo pitanje vremena kad ce odigrati los mec jer predugo igra bas bas dobro plus je glavni fokus svih protivnickih odbrana. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prosto je, Denver je izgubio zbog lose partije Jokica. Uzasna kontrola skoka, uzasna odbrana, u napadu ne gleda ka kosu itd itd. Jednostavno je bilo samo pitanje vremena kad ce odigrati los mec jer predugo igra bas bas dobro plus je glavni fokus svih protivnickih odbrana. 
Pustio Jokara da bude 3:1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Denver je vrlo atletična i dugačka ekipa, pa stvarno ne razumem prvi deo posta. Jerami Grant je ta dugoruka vižljasta atletična četvorka, Porter je jako visok i dugačak, Plumlee je isto dobar atleta, Murray je iznadprosečno visok i jak za igrača na PG poziciji, Harris je takođe dobar atleta, kao i Craig. Jedini undersized likovi u timu su Millsap koji je vrlo snažan i Morris koji je PG pa to i nije strašno. Lakersi jesu enormno veliki ali to u ligi u kojoj se igra ovakva košarka kakva se igra baš i nije neka prednost. Tačno je da su Millsap i Plumlee problem, za prvog se znalo to odmah kad su mu dali max da on neće moći da opravda te novce u poslednjim godinama ugovora ali je svakako bitan igrač za njih zbog odbrane, svlačionice, snage, odličnog karaktera i slično. Naravno da to ne vredi 20+ miliona godišnje ali ni prvi ni poslednji veteran koji je preplaćen zbog starih zasluga i činjenice da nije lako privući atraktivna imena na neatraktivna tržišta. Plumlee je trupac i tu su se zajebali, on ima neke kvalitete i relativno je komplementaran sa Jokićem ali tražiti nekog krivca u rezervnom centru koji igra 15 minuta po meču je bezveze. Po meni je glavni problem Denvera apsolutno odsustvo napadačke produkcije Harrisa, jako im fali Barton a znalo se da su pogrešili kad su trejdovali Beasleya, kao naravno i odbrambeni feleri udarnih igrača, pre svih Jokića, ali to je deo paketa.

nisam gledao ovu zadnju ali ovo je apsolutno tacno za seriju. geri startni bek (ne) suter u proseku za 25 min ubacuje 4.5 ppg na  26% suta iz igre. nije ni deni grin sa druge strane puno bolji ali lejkersima u ovoj seriji ocigledno ni ne treba vise da pobedjuju.

 

u situaciji kada si u sirem krugu favorita za titulu dati bizlija i hernangomeza od kojih mozes da dobijes 10tak-15 poena zajedno u nekoj utakmici ne za druge igrace za koje smatras da ce ti vise pomoci vec za pika je glup potez u rangu milvokija i sta su uradili sa brogdonom. ti timovi kao da neshvataju da u fazi u kojoj se trenutno nalaze nemaju sta da taktiziraju i da moraju da idu sa  all in pristupom maksimiziranja sansi za uspehom. pisali smo ovomo ovde i ranije kad su ova dvojica eksplodirali u minesoti posle trejda da ne bude naknadna pamet prica sad. denver koliko god da dobro draftuje dosta je slab u trejdovima sem  ovog za granta. dati pre nurkica za koga su svi videli da je kvalitetan centar ali nezadovaljan ulogom u timu za bukvu plamlija i kaasnije ga jos preplatiti bio je isto vrlo glup i ocigledno los potez u trenutku trejda. tu su pojacali portland direktnog rivala za ulazak u plejof od kojih su kasnije i popusili i izvisili za prolazak dalje ako me secanje dobro sluzi. :classic_biggrin:

jbg za titulu pored pikovanja i razvijanja igraca moras i da odlicno trgujes u trejdovima kad si vec mali klub i nikakav igrac na trzistu slobodnih igraca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Ovo se svira kao faul?   Odbrambeni koji se nije pomerio milimetar napred, čak malo u suprotnom smeru. Pa bilo koji šuter može da ispruži noge 30ak cm i ako je odbrambeni blizu, zakačiće ga?

 

 

Pogresno sam se izrazio, mozda pravi termin nije "pravilo" vec "navika" koju ne mogu da shvatim.. ja apsolutno ne vidim faul ovde

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Denver je vrlo atletična i dugačka ekipa, pa stvarno ne razumem prvi deo posta. Jerami Grant je ta dugoruka vižljasta atletična četvorka, Porter je jako visok i dugačak, Plumlee je isto dobar atleta, Murray je iznadprosečno visok i jak za igrača na PG poziciji, Harris je takođe dobar atleta, kao i Craig. Jedini undersized likovi u timu su Millsap koji je vrlo snažan i Morris koji je PG pa to i nije strašno. Lakersi jesu enormno veliki ali to u ligi u kojoj se igra ovakva košarka kakva se igra baš i nije neka prednost. Tačno je da su Millsap i Plumlee problem, za prvog se znalo to odmah kad su mu dali max da on neće moći da opravda te novce u poslednjim godinama ugovora ali je svakako bitan igrač za njih zbog odbrane, svlačionice, snage, odličnog karaktera i slično. Naravno da to ne vredi 20+ miliona godišnje ali ni prvi ni poslednji veteran koji je preplaćen zbog starih zasluga i činjenice da nije lako privući atraktivna imena na neatraktivna tržišta. Plumlee je trupac i tu su se zajebali, on ima neke kvalitete i relativno je komplementaran sa Jokićem ali tražiti nekog krivca u rezervnom centru koji igra 15 minuta po meču je bezveze. Po meni je glavni problem Denvera apsolutno odsustvo napadačke produkcije Harrisa, jako im fali Barton a znalo se da su pogrešili kad su trejdovali Beasleya, kao naravno i odbrambeni feleri udarnih igrača, pre svih Jokića, ali to je deo paketa.

Milsap je car, ono bas kuler. Lik bez ega i gotiva skroz. Prvi deo svog bitisanja u Denveru je odradio skroz korektno. Mozd ne za 30 milki ali za 20- 22 jeste i to je ok uzevsi u obzir da je Denver malo trziste i da im uopste dosao takav igrac. Nemam ja nista protiv Milsapa, kao sto rekoh lici mi na ljudinu. Imam problem sa upravom Denvera koja nije predvidela da je covek spao na 10 PER. Sta znam, mozda oni nisu ni naslucivali da ce se ovako posteno potuci maltene za prsten. To sto ti pises je zalog za buducnost i slazem se ali Porter jos nije islifovan i njegova atletika je jos sirova. Plus jako malo igraju Jokic/ Grant/ Porter, mislim mozda ni 20 minuta zajedno. Ovde se uopste ne radi o Milsapovim ljudskim kvalitetima, vec o tome da ga je uprava dovela da bude veteransko prisustvo. Posle onih 3- 13 protiv Portlanda u sedmoj ni u ludilu mu ne bih dao 30 miliona, iako je matori gotiva. Uprava vrlo dobro zna da Jokic nije atletican, videli su da je Milsap usporio i plus je jedva preko 2 metra sto dodatno cini njega i Jokica na 4 i 5 najsporijim, najmanje atleticnim tandemom sa najslabijim lateralnim kretnjama. Ne kazem ja, da su bilo koga drugoga doveli umesto tih 30 milki, ne verujem da bi nesto puno smanjio koseve Dejvisu. Ali batice pogle Milsapu 0.4 blokade po mecu u Plej Of- u. Jokicu treba zastita obruca a bas tu Milsap propao kao zeton. Nije lose igrao odbranu zadnjih par ali mogli su za te pare bolje naci. Postavi se Milsap nekad dobro, pozicionira lepo ali dzaba brate mili kad on sada ima sporiji odskok i od Jokica. Aj na momenat samo se seti odbitka Karuza i kako mu je Lebron iscaprkao loptu. Da je umesto Milsapa tu bila neka visoka atleticna cetvorka kraj price. U sustini ovu pricu ne bi ni vodili da Lejkersi nisu onoliko ogromni jbg. Ceo zivot sam optimista i to teski, a kada sam bio tek 3- 4 puta pesimista kao sada uvek ispalo dobro. Tako da sledi opustanje Lejkersa, 3-2, a onda ludacko sutersko vece Denvera za 3-3 idemooo😁😎

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Tesko ce naci tu cetvorku, nece biti nista na trzistu. Najbolje sto mogu da urade je da od MPJ prave cetvorku jer ce mu tu do izrazaja doci stvari koje mu mogu biti forte, poput reboundinga i zastite obruca, gde deluje da bi mogao biti iznadprosecan, a zamaskirati sporije noge koje ne mogu da brane brze trojke. Bolje i to nego da prave trejd za neke mediokritete poput Arona Gordona koga su jurili.

Link to comment
Share on other sites

Zao mi Nikole kao brata jbt. Prvo dobio koronu, pa 2 serije po 7 utakmica, jedva da su ga spomenuli za ono sto izvuce sedmu protiv Jute. Pa razmontira pasevima Kliperse, a sada protiv sebe ima i sadasnjeg i bivseg najboljeg defanzivca. Korona, Gober, Leonard, Pol, Lebron, Dejvis, Hauard kapa dole majstore kad se sve sagleda. Jos nije gotovo ali Nikola je vec sada nas najgenijalniji sportista ikada uz Djokovica i Pixija. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Anton Chigurh said:

Tesko ce naci tu cetvorku, nece biti nista na trzistu. Najbolje sto mogu da urade je da od MPJ prave cetvorku jer ce mu tu do izrazaja doci stvari koje mu mogu biti forte, poput reboundinga i zastite obruca, gde deluje da bi mogao biti iznadprosecan, a zamaskirati sporije noge koje ne mogu da brane brze trojke. Bolje i to nego da prave trejd za neke mediokritete poput Arona Gordona koga su jurili.

To si u pravu. Jako malo je takvih na trzistu. Sto me plasi da ne upadnu u neki " vakum" tipa da Grant bude skroz ok na 4, a da Porter stagnira sa defanzivom i to bi bio problem na duge staze. Elem ono sto je jedino sigurno, da Plamlija treba da se rese. Za ostalo ce vidimo

Link to comment
Share on other sites

trebali su da pojure kristapsa kad je ovaj bio dostupan u trejdu ili sada da ciljaju na gordona iz orlanda. ko ne rizikuje...

ko zna, sl. sezone ako se dzordz pol opet ukenja u po i kavaj popizdi eto prilike za denver da se pozicioniraju za akviziciju njega ili neke druge nezadovoljne zvezde. :wink2:

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...