Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

22 minutes ago, realno *w said:

LBJ+AD              +11

samo AD             +17

samo  LBJ           -14

 

 

Ovo sad čujem na "ringeru". Mali uzorak, ali baš čudan podatak.

Mene ovo ne čudi.Videli smo kako su se proveli prošle sezone bez AD.

Link to comment
Share on other sites

Javljajte ako naletite na status Adebayove povrede. Ako je nešto ozbiljnije, to je nenadoknadiv gubitak za Heat. 

 

Zanimljivo da je Boston sinoć bio bolji i po FG% i po 3P%, više skokova, više asistencija, a opet su izgubili. Skupo su ih koštale izgubljene lopte, čak 11 više od Heata, a posebno je bolno bilo gledati kako ih Smart gubi kao na traci u završnici.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Javljajte ako naletite na status Adebayove povrede. Ako je nešto ozbiljnije, to je nenadoknadiv gubitak za Heat. 

 

Zanimljivo da je Boston sinoć bio bolji i po FG% i po 3P%, više skokova, više asistencija, a opet su izgubili. Skupo su ih koštale izgubljene lopte, čak 11 više od Heata, a posebno je bolno bilo gledati kako ih Smart gubi kao na traci u završnici.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, realno *w said:

LBJ+AD              +11

samo AD             +17

samo  LBJ           -14

 

 

Ovo sad čujem na "ringeru". Mali uzorak, ali baš čudan podatak.

Ako cemo realno Dejvisa su cuvali Hjustonovi "kepeci", Taker 35 godina  pa Milsap 35, Jokic, Nurkic itd. Grant je tu jos najbolji. Nije bas da je imao neku elitu od defanzive protiv sebe. Pogotovo Taker i Milsap teski undersized za njega. Ne pada mi na pamet da branim Lebrona ali kada je odmarao par utakmica Hjuston i Denver su pomeli Dejvisa sa po 20- ak razlika. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Marej21 said:

Ako cemo realno Dejvisa su cuvali Hjustonovi "kepeci", Taker 35 godina  pa Milsap 35, Jokic, Nurkic itd. Grant je tu jos najbolji. Nije bas da je imao neku elitu od defanzive protiv sebe. Pogotovo Taker i Milsap teski undersized za njega. Ne pada mi na pamet da branim Lebrona ali kada je odmarao par utakmica Hjuston i Denver su pomeli Dejvisa sa po 20- ak razlika. 

Nije to sve tako crno ili bijelo. Napad Lejkersa je sistem krojen po all round igri Lebrona i AD kao finiser tako da kad nema nekog ko drzi toliko dugo loptu, koji kreira za sebe i druge onda naravno da je tesko igracima da se automatski odigraju nesto drugo. Da Lebron odsustvuje 10-20 dana j reg dijelu sezone onda bi se prilagodili.

 

Druga stvar, vec sam ti pisao. Taj kepec Milsap drzi Dejvisa na 5/18 iz igre, mozda i najboljeg napadaca sto je ostao u PO. 

Rekao bih da je to odlicno od Milsapa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Davno sam izrazio zelju finala istoka MIA - TOR , a svakako da sam zeleo MIA kao superfinalistu.
Dosao je Boston. Obe ekipe imaju oscilacije ali mislim da Boston to ima vise na ekipnom nivou dok MIA ima pojedinacno,od igraca do igraca. Po meni Boston nema sanse da preokrene seriju. Boston prelepo igra za oko,obozavam tamo par igraca ali uvek se uhvatim u razmisljanju kako je Boston fin,kulturan,skolovan mladic,trenira kosarku,devojcice ga vole a onda dodje gradski dziber,sa prirodnim od brda odvaljenim fizikalijama koji je napravljen za sve uslove. Naravno i on je zgodan i svestran ali na drugaciji nacin,pa smo svedoci da danas u zivotu vise prolaze ovi drugi nego prvi. Ovo kako je ukomponovan MIA je za neku filmsku pricu,cak kada bi igrali i DNP igraci tek bi tad bili jos jaci. Cestitke Hiri na maestralnoj partiji u 4G, MIA na ukupnom PO utisku.

 

Pocetkom,sredinom 2Q pocinju da se vide Bronove slabosti i pukotine. U onim trenutcima kada stoji na perimetru i razmislja da li da ide na ulaz ili da radi svoj stepshoot treba ga dodatno opteretiti pa i po cenu PF. Faul koji svakako dobijas,Lebrona umarati i muciti ga. Neka razmislja pod haosom a ne iz opustene zone. Ako bar Grant usvoji ovu svoju defanzivnu sifru iz G3 bice to jako,jako dobro za Denver.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anton Chigurh said:

Herro je zastrasujuc potencijal. I radi sve ovo sa telom srednjoskolca. Kada ga nagruvaju bice cudo, beli Vejd. I uopste koliko je zreo momak i koliko je vec sad namestio glavu za ovaj nivo, uporediti samo sa mentalnom tarabom MPJ-om

 

Prelepo mi je da gledam Herroa, ali ne treba se hvatati u zamku, setite se kakav je ruki nalet imao Tatum i ono finale protiv Lebrona, a od tada kao da nije iskoristio sav potencijal.  NAravno, Hero i da ostane na ovom nivoJu je bomba za Majamija. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

A to nema veze sa povredom Lebrona, mladoscu tih igraca, trenerom i drugacijem rosteru?

Gdje su bili u trenutku povrede Lebrona?

 

Mogli su bez AD u plejof.

 

Zašto nisu dali šansu maldim igračima? I LBJ nije preko noči dobiju minutažu, nego radijo i dokazivo se.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Uzeo sam da dizbilivujem sta radi Spo. Pa to je strasno koliko twists&twirks ima u svakom mecu. Pricalo se nadugo i nasiroko o Nurseu i njegovim adaptacijama koje su u osnovi sablonske, a ovde niko usta da otvori medj kosarkaskim poslenicima.

 

Ne znam na koje adaptacije mislis?

 

Ne odustaje od zone ceo mec, juce suih C' krajem 3/4 napunili kao majmune, ispustili su +12 za par minuta i otisli u zaostak. Naravno Spo nije palo na pamet nista da promeni.

 

Majami sustinski jeste odlicno organizovan i uloge su fenomenalno podeljene ali oni igraju to sto igraju, prilagodjavanja ne postoje. Jedino ako mislis na genijalna 4 minuta nicega Salomona Hilla umesto Olinika?

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Uzeo sam da dizbilivujem sta radi Spo. Pa to je strasno koliko twists&twirks ima u svakom mecu. Pricalo se nadugo i nasiroko o Nurseu i njegovim adaptacijama koje su u osnovi sablonske, a ovde niko usta da otvori medj kosarkaskim poslenicima.

Spo ga fino outcoachuje.
Juce mudonja izbacio rezervnog centra iz rotacije (Olinika) a Iggy dobio minuta koliko od starta serije. samo 7 igraca u rotaciji mislim da tlaci DJJ bez razloga moze on barem da odigra dobru odbranu na ovim swingmenima Bostona ali avaj spo knows better.
Opasno izvlacenje ma kakvog maximuma iz ekipe ovo je neki nivo iznad maxa., nista ovaj majami nije na papiru bolji ni od Bostona a bogami nije bio ni od Wokija.
Edit: Sto se tice Heroja kog hvalim veoma dugo, nema on nikakve slicnosti sa Wadeom, sem sto igraju za isti klub. Wade je bio flash, brz, skocan ono full atleta sa upitnim sutem van  linije za 3. Heroj je neki racionalniji i mudatiji Lou Wiliams, dobar suter za 3, ima solidan ulaz atletika nije nesto jbg steta za ovaj skraceni wingspan. Ali prisutan je bas na skoku nas 2 najbolji skakac u seriji, solidno za da kreira za 2, zna pik da izvrti da baci pravovremene pas.
Prangija je tu; solidan i IQ eno juce u clutchu izolacija za Butlera svi stoje mocni Smart cuva Tatumovog sina na tribinama, dok njegov igrac (Heroj) cutuje i daje laku 2 kao tacku na I.
Odbran je meh mislim trudi se on maksimalno ali previse je nizak za Tatuma, Browna i te slicne pa mogu preko njega da sutiraju.

Edited by LayupFromTheMidget
Hero
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

 

Prelepo mi je da gledam Herroa, ali ne treba se hvatati u zamku, setite se kakav je ruki nalet imao Tatum i ono finale protiv Lebrona, a od tada kao da nije iskoristio sav potencijal.  NAravno, Hero i da ostane na ovom nivoJu je bomba za Majamija. 

 

pa sta si tacno ocekivao od tatuma da radi sada?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gggggggg said:

 

pa sta si tacno ocekivao od tatuma da radi sada?

 

Pa ja sam uleteo malo u hajp koji je krenuo da ako momak sad ovo radi, STA CE TEK SLEDECE, AU (PHOTO, VIDEO). Svakako raste iz godine u godinu, ali  deluje mi da ga je mozda Kajrijevo prisustvo usporilo malo.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...