Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

6 hours ago, Marej21 said:

Ne znam ni sam sto ih nekada pogledam kada su kao pokvarena ploca. A vrlo je upitno i poznavanje kosarke kao igre kod dosta njih. Aj sto navijaju za Lejkerse, veliki klub, institucija, kao 90% Srbije sto navija za Zvezdu ili Partizan. Razumem i da Lejkersi donose ogromne pare i popularnost, da su to najgledanije emisije na svetu u vezi NBA. Ali Pobogu toliko odvratan eticki nihilizam, toliko sto svesno, sto podsvesno potcenjivanje tima koji je preokrenuo 1- 3 protiv Klipersa. Razumem ja i da trolaju radi gledanosti, da prave show ali daj pokazi malo respekta. Cak i ono sto procede kroz zube neku pohvalu Denveru izgleda izvestaceno i preko kurca. Realno ne samo sto je Denver njima ko nama Radnicki iz Nisa, tj mozda i ko Sloboda iz Uzica ali ako momci igraju ko nenormalni vec koliko utakmica nije mi jasno kako im ne dodje iz dupeta u glavu da je Denver ovakav sada brutalno zajebana ekipa. Onaj Skip trola za sve pare i aj ok prave show ali kako ga nije sramota da daje Denveru "komplimente" tipa " no joke" ili " decent team". Pazi ti ludilo u njegovom penzionerski izlapelom ceonom reznju. Momci 3 puta iz velikog minusa dobijaju glavne favorite za titulu i on njima kaze "pristojan tim" ili kao u fazonu ok nisu sala. Pazi ti drkaju na Kliperse i dodju Kanadjanin i Srbin i 3 puta se vracaju iz mrtvih i izbacuju ih. Realno da su Marej i Jokic hipoteticki Ameri dizali bi ih u nebesa. Itekako ima veze sto 2 glavna igraca Denvera nisu Ameri i vec ih opasno svrbi da im ne sjebu idola. Ja mislim da bi onaj Nik doziveo 2 vezana srcana i dobio bi cir na zelucu da mu Denver sjebe Lebrona 😆

 

Kakav Radnicki iz Nisa, kakva Sloboda iz Uzica?

 

Ne funkcionise tako NBA. Da funkcionise, titule bi mahom osvajali klubovi iz NYC, LA i tako tih velikih centara. Sta je Cleveland naspram NYC, Miamija ili LA? Bili su u 4 uzastopna finala jer su imali Jamesa. Oklahoma je u jednom trenutku imala Westbrooka, Hardena i Duranta, a sta je Oklahoma naspram LA ili NYC?

 

NBA je potpuno drugacije uredjena od Evrope. To sto 90% Srbije navija za te klubove je posledica toga sto je tamo 90% novca i 100% trofeja, a za razliku od Spanije u Srbiji je sve osim glavnog grada mrtvo. U EL su stalno najbolji Real, Barcelona, CSKA, jer oni stalno imaju najvise para. U NBA je nemoguce imati stalno dobar tim, zato ljudi navijaju za igrace, a ne za timove, pa se sa Miamija saltaju na Lakerse i sa Toronta na Clipperse.

Edited by goldberg
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U NBA ne postoje ni "tradicionalni centri", ni "manje sredine u provinciju". Postoje fransize koje su marketinski paketi. Igrace i u selo u koje se nikad kosarka igrala nije samo ako cijela prica moze da pokrije listu uslova koji garantuju obrt, smisao ulaganja i vecu zaradu od prethodne lokacije.

90-ih su na Zapadu dominirali Sijetl i Finiks, a Klipersi i Voriorsi su bili najvece kante za napucavanje. Danas Sijetl vc odavno ne postoji, a Voriorsi i Klipersi godinama figuriraju za sam vrh na Zapadu. I nema tu nimalo sentimentalnosti.

Jedino "tradicionalno" rivalstvo je Lejkersi - Boston, sve ostalo je relativno i zamjenjivo.

Sto se tice velicine i znacaja gradova onda bi u NBA decenijama vladala "velika petorka" NY, LA, Cikago, Fila, Detroit, ali to jednostavno tako ne funkcionise.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...