Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

2 hours ago, Barkley#34 said:

Zato što je AD igrao mnogo bliže košu, išao na ulaz i skok svaki put. Noćas je retko igrao unutra, a skok ga nije zanimao.

Nije bii aktivan na skoku ali napadao je kos, iznudio ke dosta bacanja i pogodio je nekoliko floutera uz nekoliko suteva sa poludistance. Ostao je bez snage u 4/4 ali opet nije prvi put da ga Lejkersi iskljuce iz protoka lopte u nekoj cetvrtini. Sinoc nije imao sut u zadnjih 7 minuta. Okej, Lebron je ubrzao i zavrsavao u tranziciji ali posle jbg, ne ide da KCP, Kuzma i Lebron uzimaju suteve a da se iskljuci najbolji napadac. Vjerujem da ce to Vogel vidjeti i korigovati. Zivjece se sa AD sutevima u egal mecevima, ulazili ili ne ulazili. Vise vjerujem njemu nego KCP i Kuzmi a i Lebronu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jenkins said:

Niko se nije osvrnuo, probacu ja, na to koliko dobro Denver uspeva da skoro svaki tok i ritam utakmice okrene u svoju korist. Svi preokreti dolazili su iz apsolutne kontrole tempa i ritma utakmice. To drze Jokic i Marej i neverovatno su komplementarni. Dnever igra u jako sporom ritmu za Nba i igranje na postavljene napade im savreseno odgovara, delimicno je i to razlog sto igraju svezije. Ipak, fascinantno mi je kako umeju da ubace protivnika u svoj ritam, gde se oni osecaju opusteno i puni samopouzdanja iz cega proizilaze pamente odluke i dobri sutevi. 

 

Diskutabilno.

 

Tj, apsolutno se slažem za dobru kontrolu ritmu kada gube i treba nešto da promene i krenu da stižu rezultat.

 

Ono što je problem je situacija kada stignu i prestignu protivnika, naprave zalihu i onda nastave da igraju u potpuno istom ritmu kao kada su jurili -10. Dok je Jokić u igri, možemo pričati o kontroli ritma, naročito kada treba da se uspori, jer je sa njime svaki napad 15+ sekundi. Bez njega, u bilo kojoj drugoj kombinacija, to je završavanje napada u 5. sekundi.

 

Sinoć, posle tajmauta Vogela na -20, prvih 5 napada Denver završava za manje od 10 sekundi, iz potpuno diskutabilnih pozicija. Nijedan poen naravno + bar 3 otvorene kontre za protivnika. Bez ikakve koncepcije, plana, bilo šta.

 

U tim trenucima sam pomislio "bobe, kako nemaju nekog Kalderonatm", nekog ko će da "stane na loptu", da organizuje napad od 15+ sekundi, pronađe neku otvorenu poziciju, itd. 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Horium said:

Eh sad. Imao je i Lebron buzzer-beatere.

 

No dobro, ovu seriju ce odluciti supporting cast najvrv, superstari ce isporuciti svoje imho.

Imao je ali ipak je AD prva opcija u napadu.

 

Da, kome budu raspolozeniji role playeri blizi je pobjedi. Cak mozda i kome od dva dvojca se prikljuci taj treci igrac, ta ekipa je u prednosti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Horium said:

Moram da priznam da mi nije jasno kako AD ima tako relativno nizak nivo stamine, s obzirom da je to igrac u fizickom prajmu a da ipak bije igrao neki vanzemaljski broj utakmica a la Denver.

Pa nije bas, Lebron je imao odmor  par minuta u 3/4 dok je AD igrao cijelo drugo poluvrijeme a dosta vremena je na Jokicu koji ga umara. 

Ipak ne mogu stavljat u isti kos njih dvojicu, Lebron je oduvijek jedan od najspremnijih sportista.

Kritikovao sam ga za game 1 i game 2 zbog ucinka u 4/4 ali za sinoc je to bilo mnogo bolje. Ne smiju dozvolit onoliki minus vise ali ako Lebron bude priblizno na nivou kao sinoc u narednim utakmicama u 4/4 to je itekako dobra stvar za Lejkerse.

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Diskutabilno.

 

Tj, apsolutno se slažem za dobru kontrolu ritmu kada gube i treba nešto da promene i krenu da stižu rezultat.

 

Ono što je problem je situacija kada stignu i prestignu protivnika, naprave zalihu i onda nastave da igraju u potpuno istom ritmu kao kada su jurili -10. Dok je Jokić u igri, možemo pričati o kontroli ritma, naročito kada treba da se uspori, jer je sa njime svaki napad 15+ sekundi. Bez njega, u bilo kojoj drugoj kombinacija, to je završavanje napada u 5. sekundi.

 

Sinoć, posle tajmauta Vogela na -20, prvih 5 napada Denver završava za manje od 10 sekundi, iz potpuno diskutabilnih pozicija. Nijedan poen naravno + bar 3 otvorene kontre za protivnika. Bez ikakve koncepcije, plana, bilo šta.

 

U tim trenucima sam pomislio "bobe, kako nemaju nekog Kalderonatm", nekog ko će da "stane na loptu", da organizuje napad od 15+ sekundi, pronađe neku otvorenu poziciju, itd. 

 

 

 

Denver je u drugoj utakmici početak 2/4, dok nije Jokic usao, igrao bas tako brzo i odlično su se držali, a akcije su mi izgledale smisleno iako su bile brže. Uspeli su - 10 da spuste na - 5.

Sinoc sam gledao samo 1/4 I zaspao jbg, bas me zanimalo kako će 2nd unit da odigra taj pocetak 2/4.

 

Denver ima prednost jer su mladi i zeljni uspeha dok u Lal igraju veterani (LeBron, Green, Rondo, Mcgee) koji su već osvajali prsten i onda nema tog momenta da se izgori do kraja, sem AD kod njega se vidi ta glad za uspehom jer do sada nije imao šansu da dodje ovako daleko. 

 

 

Edit, ako te ne mrzi premotaj prvih 5 minuta 2/4

 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Kako li je Hauard uspeo tako nisko da padne... Jokic ga sve vreme kulturno izbegava van igre, o on mu se unosi u lice, pritom se sudije prave da ne vide.

 

Ok, razumem ja kada se igra cvrsta odbrana i jako, ali ovo je potpuno nesto drugo. To ne bi smelo da se desava na terenu.

 

Do ove serije sam imao lepo misljenje o Dvajtu.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Zvezdinho said:

Inace interesantno mi je da  niko od ovih analiticara da se izivini sto su lupali da ce biti pobeda Lejkersa sa blowoutom, jedino je FirstTake ekipa rekla da ce Denver da pobedi ( Steva Smit i Kalerman). Toliko su se nalupali.

Ne znam ni sam sto ih nekada pogledam kada su kao pokvarena ploca. A vrlo je upitno i poznavanje kosarke kao igre kod dosta njih. Aj sto navijaju za Lejkerse, veliki klub, institucija, kao 90% Srbije sto navija za Zvezdu ili Partizan. Razumem i da Lejkersi donose ogromne pare i popularnost, da su to najgledanije emisije na svetu u vezi NBA. Ali Pobogu toliko odvratan eticki nihilizam, toliko sto svesno, sto podsvesno potcenjivanje tima koji je preokrenuo 1- 3 protiv Klipersa. Razumem ja i da trolaju radi gledanosti, da prave show ali daj pokazi malo respekta. Cak i ono sto procede kroz zube neku pohvalu Denveru izgleda izvestaceno i preko kurca. Realno ne samo sto je Denver njima ko nama Radnicki iz Nisa, tj mozda i ko Sloboda iz Uzica ali ako momci igraju ko nenormalni vec koliko utakmica nije mi jasno kako im ne dodje iz dupeta u glavu da je Denver ovakav sada brutalno zajebana ekipa. Onaj Skip trola za sve pare i aj ok prave show ali kako ga nije sramota da daje Denveru "komplimente" tipa " no joke" ili " decent team". Pazi ti ludilo u njegovom penzionerski izlapelom ceonom reznju. Momci 3 puta iz velikog minusa dobijaju glavne favorite za titulu i on njima kaze "pristojan tim" ili kao u fazonu ok nisu sala. Pazi ti drkaju na Kliperse i dodju Kanadjanin i Srbin i 3 puta se vracaju iz mrtvih i izbacuju ih. Realno da su Marej i Jokic hipoteticki Ameri dizali bi ih u nebesa. Itekako ima veze sto 2 glavna igraca Denvera nisu Ameri i vec ih opasno svrbi da im ne sjebu idola. Ja mislim da bi onaj Nik doziveo 2 vezana srcana i dobio bi cir na zelucu da mu Denver sjebe Lebrona 😆

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Miki28 Pa pazi, jes da ne pominjem Bredlija vec neko vreme, prakticno od kad je poceo plejof, i da stavimo salu na stranu - Bradley je bukvalno sve ono sto nam nedostaje da nam igra bude potpuna, kao u regularnoj sezoni. Na vecini meceva se njegovo odsustvo ne oseca jer se zakrpi na neki nacin, ali evo juce se itekako osetilo -> Idealan bi bio za cuvanje Mareja, kapiram da bi imao 25+ min na svakoj utakmici u ovoj seriji kao primarni cuvar na Jamalu, i sa druge strane kao spotup suter i neko ko se odmah podize na sut za 3, kao i midrange, kada je vec Danny skoro sve vreme u teskom suterskom kanalu. Smanjila bi se i potreba za Carusom, Pope bi bio iskra s klupe i ne bi bio u situaciji da bude glavni suter u ekipi sve vreme.

 

   Btw, jucerasnji poraz me nije nimalo iznenadio niti nesto demoralisao, pa pobogu u pitanju je WCF, malo bi mnogo bilo da bude odmah 3-0 i resena serija. To nismo uspeli ni u prva dva kola. Ja sam posle 3/4 kada je bilo +16 cini mi se za Denver otisao da spavam, u fazonu gotovo je ovo. Medjutim, kad sam izlistao forum ujutru vidim da je bilo daleko od gotovog i da je James upalio motore, pa i ako smo izgubili zao mi sto ne ostadoh budan. Moracu da pogledam 4/4.

 

 -----

 

    Sto se tice BOS-MIA, veceras sam se bas nameracio da ostanem budan i da gledam, posebno sto sam odgledao G2 (nesto kasnije, pred utakmicu cu i G3) iz ove serije. Fantasticna kosarka se igra, Kemba je recimo odradio sasvim dovoljno u G2 da bi covek pomislio ma ovo mora Boston da je dobio, ali na kraju Dzimijeve sekvence i kradje su odlucile mec. Ona kradja kad je potom izvadio iz auta loptu okrenut ledjima prema terenu je mozda najlepsa kradja koju sam ikad video. Dragonova trojka je uz te Dzmijeve defanzivne bravure i poene nakon njih prelomila mec. Morace Stevens da nadje minute za Enesa, u jednom stintu je bas urnisao Olinika i drugare. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vepar said:

Hauard je bas nisko pao... ok, trash talk je normalan ali brate, ono kao neki klinac psuten sa lanac... ipak je bio vrhunski centar i sve, ima neku reputaciju i odlicnu karijeru iza sebe, ne znam sta mu treba da se gubi toliko

 

Možda mu je tjesan kostim od Batmana...

 

:default_coffee:

Edited by Asterion
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, delgado said:

@Miki28 Pa pazi, jes da ne pominjem Bredlija vec neko vreme, prakticno od kad je poceo plejof, i da stavimo salu na stranu - Bradley je bukvalno sve ono sto nam nedostaje da nam igra bude potpuna, kao u regularnoj sezoni. Na vecini meceva se njegovo odsustvo ne oseca jer se zakrpi na neki nacin, ali evo juce se itekako osetilo -> Idealan bi bio za cuvanje Mareja, kapiram da bi imao 25+ min na svakoj utakmici u ovoj seriji kao primarni cuvar na Jamalu, i sa druge strane kao spotup suter i neko ko se odmah podize na sut za 3, kao i midrange, kada je vec Danny skoro sve vreme u teskom suterskom kanalu. Smanjila bi se i potreba za Carusom, Pope bi bio iskra s klupe i ne bi bio u situaciji da bude glavni suter u ekipi sve vreme.

 

   Btw, jucerasnji poraz me nije nimalo iznenadio niti nesto demoralisao, pa pobogu u pitanju je WCF, malo bi mnogo bilo da bude odmah 3-0 i resena serija. To nismo uspeli ni u prva dva kola. Ja sam posle 3/4 kada je bilo +16 cini mi se za Denver otisao da spavam, u fazonu gotovo je ovo. Medjutim, kad sam izlistao forum ujutru vidim da je bilo daleko od gotovog i da je James upalio motore, pa i ako smo izgubili zao mi sto ne ostadoh budan. Moracu da pogledam 4/4.

 

 -----

 

    Sto se tice BOS-MIA, veceras sam se bas nameracio da ostanem budan i da gledam, posebno sto sam odgledao G2 (nesto kasnije, pred utakmicu cu i G3) iz ove serije. Fantasticna kosarka se igra, Kemba je recimo odradio sasvim dovoljno u G2 da bi covek pomislio ma ovo mora Boston da je dobio, ali na kraju Dzimijeve sekvence i kradje su odlucile mec. Ona kradja kad je potom izvadio iz auta loptu okrenut ledjima prema terenu je mozda najlepsa kradja koju sam ikad video. Dragonova trojka je uz te Dzmijeve defanzivne bravure i poene nakon njih prelomila mec. Morace Stevens da nadje minute za Enesa, u jednom stintu je bas urnisao Olinika i drugare. 

 

 

Čini mi se da Kanter nikako ne lezi i ne uklapa se u brzu igru Bostona. Williams bolje odgovara zadacima i igri koju forsiraju. 

Verujem da umesto Tajsa imaju Adebaja da bi bili prvi kandidati za osvajanje, a sem atletike veliki plus je sto zna da podeli i pas.

 

Kemba, Brown, Heyward, Tatum I Adebayo...bilo bi to uživanje za gledati. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

 

 

Čini mi se da Kanter nikako ne lezi i ne uklapa se u brzu igru Bostona. Williams bolje odgovara zadacima i igri koju forsiraju. 

Verujem da umesto Tajsa imaju Adebaja da bi bili prvi kandidati za osvajanje, a sem atletike veliki plus je sto zna da podeli i pas.

 

Kemba, Brown, Heyward, Tatum I Adebayo...bilo bi to uživanje za gledati. 

 

  Pa da ga ubaci u 2 stinta od 6-7min kada je na terenu Olinik (pa neka zahvati i Adebaya) -> moze da im nanese stetu na postu i razbije ritam. Tako je koriscen i u regularnoj sezoni. Protiv File je imao dobrih minuta.

 

    

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Realno da je Bredli tu tesko bi Denver zakuvao ovo. Jbg Lejkersi i Klipersi su pokupili gomilu elitnih "djubretara".  Cak i isprani Hauard izbaci prvu srpskog bucu Birda iz takta. Ali opet mnogo ima igraca na trzistu. Denver je ubo sa Grantom ali i dalje ne mogu se otmem utisku da su jos nekog solidnog pomocnog igraca mogli dovesti. Mada u sustini dobili su Vonhleha koji je naucna fantastika za drvosecu Plamlija. Ali Maloun ga skroz skrajnuo. Decko cak i trojku moze da zabode, atletican, agresivan, visok, sutira za razliku od drvosece Plamlija a ni odbranu ne bi mogao gore od onoga sto radi Plamli.

Kako je Indijana maznula Vorena pa to je brutalna kradja bila. Kako bi Denveru seo jedan pucac ko Voren sto sam sebi moze da iskreira sut dok( i ako) se mali Porter islifuje. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, delgado said:

 

  Pa da ga ubaci u 2 stinta od 6-7min kada je na terenu Olinik (pa neka zahvati i Adebaya) -> moze da im nanese stetu na postu i razbije ritam. Tako je koriscen i u regularnoj sezoni. Protiv File je imao dobrih minuta.

 

    

 

 Nisam gledao regularni deo, ustvari nisam gledao Nba od Sakramenta 🙂

Uhvatio sad ovaj babl jer rano počinjale tekme i nastavio sad do kasno u noc😎, bas se igra odlicna kosarka. 

Link to comment
Share on other sites

Denver sve vise odustaje od udvajanja Lebrona,

poceli su da ga ostavljaju i samog na 5 metara od kosa,

ko da je Ben Valas.

U tim trenucima, Lejkersi su izgledali bezidejno u trecoj

i mislim da to treba da bude razlog za zabrinutost.

 

Svi ukljucujuci mene su cekali da vide da li Lejkersi imaju taj prekidac

da se uozbilje, podignu nivo igre.

U momentu njihovog povratka na -3 nije bilo jasno da li su zaista jaki,

ali Denver je dosta doprineo tome serijom gresaka.

Falilo im je daha da stignu dalje od -3 kada se Denver malo sabrao.

 

Moguce je da su nakon game 3 vec izgubili mentalnu prednost koju su imali.

Nisam video da Lejkersi imaju definisanu igru kojom mogu da garantuju pobedu.

Morace da se oslone na nekoga da iskoci, bas kao i Denver.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...