Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

18 minutes ago, Barkley#34 said:

Pa, dobro, i Jokić je imao ogromnu ulogu Mareja u dolasku do finala zapada.

 

Biće ovde krljanja - može da se završi u pet a može da ode i u sedam, neće se znato do kraja. Ovde svaka utakmica može da ode u oba pravca i to više puta po meču i odluči poneki potez. Deluje mi da su obe ekipe baš umorne. Ulaze neki teški ili isilovani šutevi, promašuju se čiste pozicije, gube se lopte masovno. Rilja se, velika je potrošnja u odbrani, pobediće ko preživi. 

 

Ovaj meč bi mogao samo na osnovu statistike da se oceni - užasan skok LAL, 23% za trojke, promašeno dosta bacanja (u prošloj su ih šutirali 23/24, mislim). Baš su bili pasivni u skoku, da li zbog umora ili šta je. U prošlim mečevima su pravili veliki problem Denveru jer su uvek bar dvojica išli na skok u napadu, a sad kao da neko dođe pod koš reda radi. Pokušaše nisku petorku u 2/4 nekoliko minuta (sa LBJ i Morisom od visokih), upropasti ih Denver tada. Letela je lopte na sve strane, deset otvorenih pozicija stvorenih iz zezanja i ode razlika na +15. Opet, rispekt LAL za povratak, ali i za Denver što je preživeo tu crnu rupu.

 

Magare sam što ne gledam finale istoka, a vidim da ih hvalite, posebno za timsku igru. Lejkersi mogu da budu prvaci, na suvi kvalitet, ali mi deluju kao da par jakih igrača skupi još neke za turnir, čisto da imaju celu ekipu, a ove zvezde će da same da guraju. Za Denver možeš da kažeš da su mladi pa da će tek da napreduju, ali ciljano napraviti takav disbalans u timu mi je riskantno.

 

Marej bi morao da proširi repertoar (naravno, mlad je, neočekivano se našao u ovoj situaciji) i da bolje prepoznaje situacije. Skenirali su ga i stavili dosta mesa na njega - protiskaju ga spolja, kad ga preuzme neko ogroman zatvori mu vidik, a i ulaz mu je zatvoren jer ga čekaju zveri ispod koša. Počeo je u drugom delu meča da šutira poludistancu ali iz kretanja, sa jedne noge, a mislim da mu je potreban šut iz naskoka odatle. Kao da ostane zbunjen što jedino tad ostane malo sam, pa počne da komplikuje. 

 

Jokić već par puta ulazi umorno i sporo u meč. sad se to ne vidi po statistici ali sve što maši su šutevi koje obično daje, plus lagano izgubljene lopte. Nije mu lako, mnogo tuđih kilograma mora da nosi. Rispekt za pametnu igru protiv sirovine Hauarda - ovog puta nije dozvolio da ga isprovocira niti se trošio preteranim guranjem, lepo ga je izvlačio iz reketa.

 

Grant i Moris odlični, lepo koriste prostor. Porter ima poene u rukama ali mora da nauči da gleda oko sebe i još jedno hiljadu stvari pride. Milsap se baš muči, ali se ne predaje. Inače, Plamli ima +10 za četiri i po minute na parketu - čovek preokreta. :classic_biggrin:

 

Par zapazanja:

1. Denver poceo mnogo bolje da rotira u odbrani, ali i najzad da skupljaju sa Ronda. Ako ostali ne pogadjaju za 3 Lebronu i ADu je drasticno teze jer Denver dosta skuplja dole. 
2. Mora Denver da vezba napad na zonu, imaju pametnog visokog koji bi to trebalo da razbija lagano, verujem da ce je Lejkersi koristiti mnogo vise u mecu 4. 
3. Milsap je bas bitan za odbranu na Davisu. 
4. Da debilni GM nije napravio trejd za Beasleya i Juancha za sta su dobili apsolutno nista, imali bi drasticno ali drasticno vece sanse. Bas im fali neko sa poenima u rukama, to se videlo i sinoc cim je Grant isporucio oni su pobedili. 
5. MPJ i Kuzma imaju kao neko rivalstvo pa kad krenu da igraju 1na1 ostatak petorke ne postoji, a bukvalno se ne zna ko je gluplji 😄

5. Mislio sam da su Klipersi najogavnija ekipa, ali Lejkersi uspevaju da pariraju. Howard koji otvoreno svake sekunde pokusava da provocira Jokica (plus ponasanje na kraju prosle tekme), Caruso i Rondo sa ponasanjem u poslednjih 30 sekundi meca sinoc, i ostatak klupe koji se ponasa seljacki kad god pocne prva petorka dobro da igra. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Denver je fizicki neverovatno spreman. Od 17.8. do sinoc su odigrali 17 utakmica. I sinoc su na kraju, uprkos naletu Lejkersa, izgledali svezije. 

 

Niko se nije osvrnuo, probacu ja, na to koliko dobro Denver uspeva da skoro svaki tok i ritam utakmice okrene u svoju korist. Svi preokreti dolazili su iz apsolutne kontrole tempa i ritma utakmice. To drze Jokic i Marej i neverovatno su komplementarni. Dnever igra u jako sporom ritmu za Nba i igranje na postavljene napade im savreseno odgovara, delimicno je i to razlog sto igraju svezije. Ipak, fascinantno mi je kako umeju da ubace protivnika u svoj ritam, gde se oni osecaju opusteno i puni samopouzdanja iz cega proizilaze pamente odluke i dobri sutevi. 

 

Previse se prica o toj odbrani koja je sinoc Denveru donela 20 razlike. Strana pomoci je bila izvrsna, odlicne kretnje, pomaganja, umaranje napada i unosenje nesigurnosti, manjak samopouzdanja sutera itd. Sa druge strane, LAL ima znacajno stariju ekipu i kako serija bude odmicala, a videlo se to i sinoc, za delic sekunde su sporiji u preuzimanjima, malcice kasne u odnosu na protok lopte i time Denver ulazi u komfor. 

 

Kljuc pobede su bili Moris i Grant. Moris je sve otvorene suteve pogodio maltene, dok je Grant odigrao brutalnu two way tekmu. To sto je LbJ zveknuo 3 puta preko ruke je nebitno, to je jos uvek Lbj. Ono sto Denveru mnogo, ali mnogo znaci, dobili su utakmicu bez Jokiceve igre u 4/4. Tu ne mislim uopste na poene vec na to da je minimalno ucestvovao u napadu i organizaciji. 

 

Vaznoo za Denver i za celu seriju je da probaju nekako da dobiju sledecu i da nam svima obezbede jos bar 2 tekme jer je sjajna kosarka i zasluzili smo to da glademo posle onolike pauze

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Ovdje opet o nekom sudijskom guranju Lakersa u utakmici u kojoj se Nuggetsima svirao svaki moguci kontakt do te mjere da su vec pocetkom cetvrtina imali bonus. Da ne spominjem to da je Jokicu u prvoj cetvrtini nisu svirali dva cista lose ball faula. Prvi kad mu je Davis u postu izbio loptu i ovaj ga drzao rukama da ne dodje do lopte, drugi na ofanzivnom skoku kad je gurnuo McGeeja u ledja. Nijedna ekipa u ove 3 tekme nije ni pogurana ni ostecena. 

  • Like 2
  • Ha-ha 5
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Goru utakmicu Lejkersi nisu mogli odigrat i opet su imali sansu, to mi se svidja.

 

Mnogo se potencira ta odbrana Denvera a ustvari Lejkersi su sami sebi pucali u nogu sa glupim faulovima i ulaskom u bonus jako rano u 2/4 i 3/4. Bitno da je sad sudjenje okej ali cim malo zagusti odmah su sudije krive.

Sledeci mec sa Howardom kao starterom Lejkersi ce mnogo cvrsce krenuti i bice mnogo bolja odbrana i imace kontrolu skoka, to su sinoc izgubili.

 

Grant je odigra brutalan mec, prepun samopouzdanja, cak je napadao iz driblinga i sa posta ali vratice se u realnost u game 4.

 

Mnogo manje minuta za petorku Morris, Lebron, Kuzma, Caruso i Rondo. Bas su katastrofalno djelovali i trebao bi Vogel da razmisli da malo Carusa makne sa Murraya u 2 pol jer ga prelako resava. Green i Rondo rade mnogo bolji posao.

Ubijedjen sam da bi sa pravovremenom izmjenom Kuzma-Green sinoc Lejkersi preokrenuli u potpunosti. 

 

Vidim da se potencira umor Lejkersa i godine ali niko da pomene da su imali manje upotrebljivih igraca i da su pravili 3 naleta, ono u 4/4 je bas iscrpjelo jer su sve zivo zatvarali u odbrani i forsirali tempo lakim poenima.

 

Na kraju, da se bude u igri nakon ocajnog odnosa u skoku, nakon toliko faulova i bacanja za Denver, izgubljenih lopti l lose odbrane je nesto sto hrabri.

Lejkersi u ovom PO nisu testirani tako da je ovo dobrodoslo. Nisu toliko jaki da bi se prosetali kroz PO bez ozbiljne bitke.

 

@delgado dje je Bradley, sunce mu?😀

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ni Denveru ne igra Barton, bas bi dosta znacio za napad. Posto vidim kuka se za Bredlija. A odmah cim se desio onaj trejd za Bizlija rekao sam da je greska, prakticno nista nisu dobili. Neki su ovde pricali bolje da su dobili nesto nego nista posto nece imati novca u kapu da produzi ugovor

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije baš da je i Denver sinoć odigrao brutalnu utakmicu, sigurno mogu mnogo više. Rondo je u par navrata prviše lako uzimao loptu bekovima Denvera, da ne pričam o načinu na koji su se Lejkersi vratili u meč. Dopustili su im hrpu laganih poena i dosta trčanja, što je nedopustivo. Po meni bi cilj Denvera morao biti dosta sporija igra i forsiranje pozicionog napada. Lejkersi nisu šuterski potentna ekipa, može se pomagati sa mnogo pozicija. Čini mi se da će i Denver u jednom trenutku postaviti zonu i to 1-3-1 obzirom da Lejkersi nemaju baš dobre procente iz kornera  i pravi se ogroman pritisak na sredinu. Neće Lejkersi šutem dobiti Denver. Marej bi mogao malo da ukoči, nema potrebe za onakvim srljanjem, doći će on do svojih pozicija.

 

I na kraju subjektivan zaključak - Denver raste iz utakmice u utakmicu i bukvalno sebi iznova dokazuju da mogu da se nose sa svima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liska Manjina said:

Nije baš da je i Denver sinoć odigrao brutalnu utakmicu, sigurno mogu mnogo više. Rondo je u par navrata prviše lako uzimao loptu bekovima Denvera, da ne pričam o načinu na koji su se Lejkersi vratili u meč. Dopustili su im hrpu laganih poena i dosta trčanja, što je nedopustivo. Po meni bi cilj Denvera morao biti dosta sporija igra i forsiranje pozicionog napada. Lejkersi nisu šuterski potentna ekipa, može se pomagati sa mnogo pozicija. Čini mi se da će i Denver u jednom trenutku postaviti zonu i to 1-3-1 obzirom da Lejkersi nemaju baš dobre procente iz kornera  i pravi se ogroman pritisak na sredinu. Neće Lejkersi šutem dobiti Denver. Marej bi mogao malo da ukoči, nema potrebe za onakvim srljanjem, doći će on do svojih pozicija.

 

I na kraju subjektivan zaključak - Denver raste iz utakmice u utakmicu i bukvalno sebi iznova dokazuju da mogu da se nose sa svima.

Pa nece ni Lejkersi tako lose i mekano igrati i dozvoliti Denveru da daje toliko poena iz tranzicije i drugih sansi. 

U svako  slucaju, Lejkersi kontrolisu seriju. Ako limitiraju greske, manje fauliraju i budu dominantni u skoku pobjeda je tu.

 

Nevjera mi je koliko se Milsap pljuje a lik drzi odbranu, mislim da je AD samo 1 poentirao preko njega iz jedno 7-8 situacija.

U napadu sve sto da je bonus

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

Goru utakmicu Lejkersi nisu mogli odigrat i opet su imali sansu, to mi se svidja.

 

Mnogo se potencira ta odbrana Denvera a ustvari Lejkersi su sami sebi pucali u nogu sa glupim faulovima i ulaskom u bonus jako rano u 2/4 i 3/4. Bitno da je sad sudjenje okej ali cim malo zagusti odmah su sudije krive.

Sledeci mec sa Howardom kao starterom Lejkersi ce mnogo cvrsce krenuti i bice mnogo bolja odbrana i imace kontrolu skoka, to su sinoc izgubili.

 

Grant je odigra brutalan mec, prepun samopouzdanja, cak je napadao iz driblinga i sa posta ali vratice se u realnost u game 4.

 

Mnogo manje minuta za petorku Morris, Lebron, Kuzma, Caruso i Rondo. Bas su katastrofalno djelovali i trebao bi Vogel da razmisli da malo Carusa makne sa Murraya u 2 pol jer ga prelako resava. Green i Rondo rade mnogo bolji posao.

Ubijedjen sam da bi sa pravovremenom izmjenom Kuzma-Green sinoc Lejkersi preokrenuli u potpunosti. 

 

Vidim da se potencira umor Lejkersa i godine ali niko da pomene da su imali manje upotrebljivih igraca i da su pravili 3 naleta, ono u 4/4 je bas iscrpjelo jer su sve zivo zatvarali u odbrani i forsirali tempo lakim poenima.

 

Na kraju, da se bude u igri nakon ocajnog odnosa u skoku, nakon toliko faulova i bacanja za Denver, izgubljenih lopti l lose odbrane je nesto sto hrabri.

Lejkersi u ovom PO nisu testirani tako da je ovo dobrodoslo. Nisu toliko jaki da bi se prosetali kroz PO bez ozbiljne bitke.

 

@delgado dje je Bradley, sunce mu?😀

 

Treba izbaciti jednog centra iz rotacije i sto je vise moguce igrati s ADem na 5. Kad je jos jedan visoki pored ADa, Denver onda dobija mogucnost da ga zaustave jer em mora igrati dalje od kosa em mogu komotno napunit reket jer ni McGee ni Dwight nisu prijetnja van polukruga. Kad je AD na 5, Denver se samo moze molit da ima losu noc jer nemaju igraca koji ga moze ispratit. LeBron-Morris-AD treba da bude udarna kombinacija na 3-4-5. Tu imas najbolju kombinaciju duzine, mase i brzine za odbranu, a i u napadu imas mnogo vise prostora. 

 

U G4 ne smiju uci onako jadno kao sinoc. Sramotno je dopustiti fizicki dosta inferiornijem protivniku skoro 20 skokova vise. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Alex_Serbia said:

Denver ocigledno moze da se nosi sa LAL. Ali dosta faktora ce odluciti ko ce proci dalje. Najgore je sto Denver mora da bude bolji za 20 razlike da ljudi u sivom ne bi mogli da urade svoje 

Ne valja odnos 30-22 u faulovima i 19-33 bacanja u game 2 i 26-21 faulovi i 22-29 odnos bacanja u korist Denvera u game 3. Treba jos faulova i bacanja za Denver jer ne daj boze ako bude egal u tome, sudije navlace za LAL👌

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Treba izbaciti jednog centra iz rotacije i sto je vise moguce igrati s ADem na 5. Kad je jos jedan visoki pored ADa, Denver onda dobija mogucnost da ga zaustave jer em mora igrati dalje od kosa em mogu komotno napunit reket jer ni McGee ni Dwight nisu prijetnja van polukruga. Kad je AD na 5, Denver se samo moze molit da ima losu noc jer nemaju igraca koji ga moze ispratit. LeBron-Morris-AD treba da bude udarna kombinacija na 3-4-5. Tu imas najbolju kombinaciju duzine, mase i brzine za odbranu, a i u napadu imas mnogo vise prostora. 

 

U G4 ne smiju uci onako jadno kao sinoc. Sramotno je dopustiti fizicki dosta inferiornijem protivniku skoro 20 skokova vise. 

Iznacice McGee, sledech Dwight je starter 100%. Neminovno da ce morat vise AD na Jokicu da stavljaju ali to iscrpljuje AD ali opet, tad treba sto vise na njega u napadu i to ne iz staticnog napada vec iz kretnje AD gdje onda ima ulaz ili mogucnost za flouter. Kad god to rade budu poeni ili bacanja jer to Denver ne moze braniti. Je smije se zadovoljavati sa sutem sa poludistance kao 1 opcija jer treba da unistava Jokica kad god stigne

Link to comment
Share on other sites

U g2 je masu tih bacanja izvlačio Jokić, pošto ga je Dvajt tukao ka' tuđeg. Rekao bih da je i sinoć bilo ujednačeno grešaka na obe strane, nisam primetio tendenciju.

 

14 minutes ago, Liska Manjina said:

Po meni bi cilj Denvera morao biti dosta sporija igra i forsiranje pozicionog napada.

Kontrolisanija igra da, ali ne baš previše spora jer se često desi da ne smisle/ne prođe ništa do kraja napada pa bacaju frljoke. Zid od velikih im je problem u pozicionom napadu, u više navrata su morali da izmišljaju poene.

 

U par navrata su se lepo rastrčali, lopta je kružila i neko je ostajao sam. Tako ih je Monte i napunio.

 

Denver ima rezerve i u Herisu u napadu, za sada maltene ne postoji. Taj treći u napadu je bitan za obe ekipe. Ili više četvrtih

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

U g2 je masu tih bacanja izvlačio Jokić, pošto ga je Dvajt tukao ka' tuđeg. Rekao bih da je i sinoć bilo ujednačeno grešaka na obe strane, nisam primetio tendenciju.

U game 1 AD je bio masu puta na liniji za slobodna bacanja uz Dwighta koji je izveo 8 bacanja u 2/4 tada.

 

Lebron se mora pozabaviti Grantom vise, sinoc mu je dozvolio da se razmase na startu i da osjeti sut. U game 4 opet od njega marginalca napravit, kod njega je samopouzdanje sve. Sinoc kad sam vidio da igra na postu nije mi bilo dobro

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Miki28 said:

U svako  slucaju, Lejkersi kontrolisu seriju. Ako limitiraju greske, manje fauliraju i budu dominantni u skoku pobjeda je tu.

E jebi ga 😄

 

To je ona čuvena floskula ko iskontroliše skok, pogodi bacanja i limitira broj izgubljenih lopti - dobija utakmicu. Nije to baš toliko lako uraditi, pa čak i ako sve to urade, a sa druge strane Denver prosere šut opet će biti egal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Miki28 said:

Nevjera mi je koliko se Milsap pljuje a lik drzi odbranu, mislim da je AD samo 1 poentirao preko njega iz jedno 7-8 situacija.

U napadu sve sto da je bonus

Ovo je okej za lika na kog se troši makismalno 10m, za nekoga ko ima 30m godišnje očekuje se više od u napadu sve što da je bonus.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liska Manjina said:

E jebi ga 😄

 

To je ona čuvena floskula ko iskontroliše skok, pogodi bacanja i limitira broj izgubljenih lopti - dobija utakmicu. Nije to baš toliko lako uraditi, pa čak i ako sve to urade, a sa druge strane Denver prosere šut opet će biti egal.

Jeste floskula ali je tako kod Lejkersa.

Jel bi vjerovao da ti neko kaze prije meca da ce odnos skokova biti 44-25 u korist Denvera i da ce AD, Dwight i McGee imati 4 skoka zajedno?  To ako se ponovi nek pakuju kofere slobodno.

Ekipa je tako sklopljena da u tim segmentima dominira

2 minutes ago, Green23 said:

Ovo je okej za lika na kog se troši makismalno 10m, za nekoga ko ima 30m godišnje očekuje se više od u napadu sve što da je bonus.

Ne ulazim u plate, svi znamo da je to dobio na prethodne zasluge ali itekako ima svoj doprinos u igri Denvera.

Bez njega bi teski propuh bio, AD bi prelako dolazio do poena. Zna Meloun zasto ga drzi u igri

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...