Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Pobedu, dve jedni i drugi da uzmu da se sutiraju u gace.
Previse su fizikalni i  za 1 i druge
Majami ima problem protiv ovih a Theis im prvi centar, 50 skokova su uzeli u prosloj, sta ce biti kadaizbace Howard-Davis liniju.
Za Lebrona i Majami i Boston ima solidan broj tela koji barem moze da spicka po 6 faulova Tatum-Brown-Smart u nekim situacijama/ Crowder-Iggy-Butler i Bam bi ga cuvao da imamo nekog Dajvisa da cuva.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, LayupFromTheMidget said:

 

 

7 hours ago, propolis said:

 

Ja sam suprotnog mišljenja. Boston bi baš nizom postavom i sa tri ballhandelra Walker, Heyward i Tatum mogao da predstavlja ozbiljniju pretnju. Pogotovo što znaju da igraju odličnu odbranu. 

 

 

Ne znam meni je Boston baš nezgodan match up za Majami, deluje mi da bi im LAL bolje legao. Što ne znači da mogu da pobede zbog čistog kvaliteta dvojca LBJ/ AD. Defanzivno igrači poput Dankana, Hiroa i Dragića mogu bolje da se sakriju, a Boston im je nezgodan baš zbog toliko bolhendlera.

Sa druge strane Boston nema odgovor na AD-a.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Milos 3.14 said:

Pa to ti je priča ko sa Jokićem VS LAL.

Bam primarno, a ostali da umore nekih desetak minuta.

Olimpik npr.može da ga izvuče iz reketa jer je pretnja za tri i da mu u dobroj meri poništi defanzivni uticaj + ume da napravi grub i bezobrazan faul.

 

S tim da Lejkersi u tom duelu nece odustati od Big lineupa tako da ce AD na 4 igrati vecinu minuta a onda ko ce Dwighta i McGee da zaustavlja na skoku?

Bio bi to zanimljiv matchup ali mislim da im je nezgodniji Boston, sto je @propolis vec pisao zbog toliko ballhandlera ali svakako da imaju prednost u visini.

Svaki tim ima neke svoje prednosti i mane.

Vidjecemo, prvo vcrs da se od na 3-0

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

S tim da Lejkersi u tom duelu nece odustati od Big lineupa tako da ce AD na 4 igrati vecinu minuta a onda ko ce Dwighta i McGee da zaustavlja na skoku?

Bio bi to zanimljiv matchup ali mislim da im je nezgodniji Boston, sto je @propolis vec pisao zbog toliko ballhandlera ali svakako da imaju prednost u visini.

Svaki tim ima neke svoje prednosti i mane.

Vidjecemo, prvo vcrs da se od na 3-0

Mislim da hoće, kao protiv Hjustona, čak i protiv Bostona,videćemo, prvo da ispratimo finala konferencija

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Mislim da hoće, kao protiv Hjustona, videćemo, prvo da ispratimo finala konferencija

Hjuston svih 5 igraca van reketa i ima Hardena a to Majami nema. Tu je Bam koji nije suter a ni Jimmy nije neka opasnost sa sutem za 3 poena. Kod njih prangijaju Robinson, Crowder i Herro koji ispucaju 2/3 trojki Majamija.

Bitnija je zastita reketa i skok protiv Majamija tako da ne bi Vogel to prepustio tako lako ali pokazao je u PO da je spreman na prilagodjavanja tako da Lejkersi mogu kombinovati. To nijedna od preostalih ekipa ne moze

Link to comment
Share on other sites

Sto mi krivo za onu drugu licnu Granta posle nekih 5- 6 minuta, odlicno je Denver zatvarao do tada, tacno je bilo taktika nek Lebron ulazi, sutira daj da ostalo zatvorimo da ih ne razigra. I Grant dobi drugi glupi faul. Dejvis je za celu utakmicu samo 2 kosa iz igre dao preko Granta. Nekih 10- 12 preko Jokica, pa Milsapu trutu jednu trojku gde je Milsap ko baba stajao. Malo je Grant igrao zbog licnih gresaka. Grant im je treci kljucni igrac jer jedini posteno koliko toliko moze da cuva i Lebrona i Dejvisa. Mali Porter u naprednoj statistici debelo bije Milsapa u skoro svim parametrima. Jedan, 2, 3 parametra napredne statistike mogu da zavaraju ali kada se pogleda komplet sve itekako moze da se vidi ko vise moze da doprinese. Porter pravi greske ali pravi i Milsap. Buse i Milsapa samo sto se kod Portera to vise primeti. Porter moze u 5 minuta da sevne 10- ak koseva maltene ni iz cega, a Milsap za 10 koseva mora da radi ko u rudniku mukica penzionerska. Bas mi nije jasno sto makar ne pokusa jednom sa Porterom umesto Milsapa od pocetka. Mali je prgav i ima neki arogantan stav ali u zadnje vreme se islifovao, rade mu i pr i shvata polako stvari kako idu. Moze da gurne Krega na Lebrona, Granta na Dejvisa a Porter na 3. A onda Geri da ide sa klupe na Ronda. Bukvalno skoro svaku utakmicu idu u minus 10, 15 jer prvo poluvreme Milsao uvek igra dosta i uvek moraju da jure. Milsapu je PER u Plej Of- u mizernih 11. Izgleda Maloun mnogo vise veruje svojim ocima nego naprednoj statistici. Milsap napravi 3-4 greske i on ga ne vadi a malog prgavog vadi i za jednu- dve greske. 

Link to comment
Share on other sites

@Marej21 Millsap cuva koliko toliko AD, nije ga zakljucao ali bas je tesko zaustaviti AD.

Naisao sam na podatak da ima 16 poena, sut 4/13, 2/5 3P i 6/6 bacanja protiv Milsapa.

Milsap protiv Kawhija 5/14 a protiv PG 6/17.

Problem je sto faulira mnogo jer je nizi ali i AD napada kos i dobija dosta bacanja.

AD protiv Granta ima 2/5, Grant bolje cuva Lebrona.

 

AD protiv Jokica 9/15 i 7/7 bacanja za 26 poena a Jokic protiv AD 12 poena 4/7 iz igre i 3/4 bacanja. Npr bas puni Dwighta ali zbog bacanja, bas ga Dwight mnogo faulira.

 

Inace, Murray protiv Greena ima 0 poena uz 0/9 iz igre kad mu je Danny glavni cuvar

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marej21 said:

Bukvalno skoro svaku utakmicu idu u minus 10, 15 jer prvo poluvreme Milsao uvek igra dosta i uvek moraju da jure.

Ne znam sta ti gledas i kakvu statistiku pratis ali Milsap je proslu utakmicu bio jedan od boljih igraca defanzivno na terenu.Tacno je da njegov doprinos u napadu treba da bude znacajno bolji ali i sa ovakvom napadackom igrom korisniji je od Portera za klasu.Porter je tolika rupa u odbrani da to iritira i o tome je glupo polemisati.Inace ako cemo i statistiku ubacivati Milsap je prosli mec na ternu proveo 28 minuta i za to vrijeme Denver je imao+9,tako da ova tvoja prica ne pije vodu.Moras veceras pazljivije gledati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Luchifer89 said:

Znači sad imamo i provokatore.
Samo da serija ode na 3:1.

Da se zavrsi u 5 onda? Bolje vam je da ide na 2:2 jer Lejkersi nece ispustit 2 mec lopte.

 

Vcrs je kljucan mec, ako Denver dobije bice jos borbe a ako Lejkersi dobiju lagano zavrsavanje posla u game 4 ili game 5

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jerotije Pantic said:

Ne znam sta ti gledas i kakvu statistiku pratis ali Milsap je proslu utakmicu bio jedan od boljih igraca defanzivno na terenu.Tacno je da njegov doprinos u napadu treba da bude znacajno bolji ali i sa ovakvom napadackom igrom korisniji je od Portera za klasu.Porter je tolika rupa u odbrani da to iritira i o tome je glupo polemisati.Inace ako cemo i statistiku ubacivati Milsap je prosli mec na ternu proveo 28 minuta i za to vrijeme Denver je imao+9,tako da ova tvoja prica ne pije vodu.Moras veceras pazljivije gledati.

Bilo je na Reditu pre jedno 5-6 dana, cetvorka Grant/ Jokic/ Marej/ Porter je imala da li drugi ili treci najveci plus na parketu u celom Plej Of- u od svih timova. Neam pojma vise, nije lako ni Malounu. Milsap je znalac ali se ugojio i mnogo usporio. Mislim da je to cist bezobrazluk dobiti 30 miliona a nije se spremio pristojno, cak ima i stomak 😈 Ok 35 godina ali opet mnogo je sporiji nego pre samo godinu dana. Prvu cetvrtinu je bio ocajan, upropastio 4-5 napada, zalece se providno na Dejvisa popija bananu ko neki ruki, gubi lopte iz kojih sledi kazna. To plus 9 mu zbog one serije Jokica na kraju. A na sutu Karuza Lebron mu iscaprkao loptu iz ruku iako se rvao sa Marejem. Taj skok necu prezaliti 😏 Ovako usporena verzija Milsapa uz Jokica je verovatno najsporiji tandem lateralnih kretnji u celom NBA na 4 i 5. Bate skoro svaku idu u minus, presporo mi deluju Milsap i Jokic zajedno. Aj ruku na srce matori je nesto kao i bolji u zadnjih par, prvih 10- ak je bio uzasan. Valjda malo i njemu kondicija skocila od toliko utakmica. Da nije imao onu famoznu cetvrtinu protiv Klipersa, bio bi to top 5 najgorih jednogodisnjih ugovora zadnjih 5- 6 godina. Mozda sam i ja prestrog jer kad pomislim sta su mogli za tih 30 miliona, a on im pruza igre za recimo 7-8 miliona plafon 😆

Link to comment
Share on other sites

Stalno mi izbacuje na Ju Tjubu ove americke masturbatore Brusarda itd. Kod nas je isto jedno 80% sportskih vesti vezano za Zvezdu u Partizan ali makar nasi voditelji ne svrsavaju usred emisije na klub za koji navijaju. Pa i Tegeltija koji je okoreli Grobar pokusava biti cesto objektivan. Zamisli ti ljigu ovog Brusarda, kao Jokic je prvi put uspeo da provali Lejkerse, kao u smislu bio je nemocan. Koja laz jbt. U decembru ih oduvali u Arandjelovcu, Jokic igrao sa pola snage, preko 20 razlika blowout, izasao dosta pre kraja a Dejvis igrao na - 20 nabijao statistiku hehe. Ok nije Lebron igrao ali opet oduvali su Dejvisa sa pola snage. Pa ona u Pepsi areni iako napunjen faulovima skroz solidna statistika. Prva u Plej Of- u 21 poen na 25 minuta, napunjen faulovima skoro kos po minuti u Plej Of- u. Mislim da bi kolektivno doziveli infarkt da im Kanadjanin i Srbin sjebu Lebrona. Jebem ti Plamlija smotanog, tresle bi im se gace na 1- 1 🙄

Edited by Marej21
Tipfeler
Link to comment
Share on other sites

razumem kada mi navijaci, dunsteri imamo neke hot takeove i recency biase, ali i nba excecutives (gm, scouti i slicno) imaju istu bojku.

 

njih 15 (mala brojka btw) glasalo oko kojih igraca bi gradili fransizu u25:

 

1. doncic

2. tatum

3. booker

4. morant

5. mitchell

6. adebayo

7. williamson

8. murray

9. simmons

10. ingram

11. brown

12. fox

13. towns

 

:cigar:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gggggggg said:

razumem kada mi navijaci, dunsteri imamo neke hot takeove i recency biase, ali i nba excecutives (gm, scouti i slicno) imaju istu bojku.

 

njih 15 (mala brojka btw) glasalo oko kojih igraca bi gradili fransizu u25:

 

1. doncic

2. tatum

3. booker

4. morant

5. mitchell

6. adebayo

7. williamson

8. murray

9. simmons

10. ingram

11. brown

12. fox

13. towns

 

:cigar:

Mislis jer nema Jokica? On ima 25 a ove sto vidim su 24 i manje

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...