Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Iako sam posle tekme pomislio da posle ovoga nema povratka, setih se da sam isti osecaj imao posle onog poraza od Portlanda nakon 4 produzetka prosle godine. Delovalo je da ekipa posle toga jednostavno ne moze da se oporavi. Ali Denver je dobio sledece dve utakmice, premda jesu na kraju izgubili seriju. Ta utakmica kao i track record u ovom plej ofu daju nadu da imaju mentalnu snagu i da mogu da zakuvaju nesto, bar da se produzi serija koliko toliko, mada su sanse za prolaz sada ispod 10%, a moglo je da bude fifti fifti da Mejson Plamli ima mozak umesto kaše

Edited by Anton Chigurh
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, riviera said:

vejd je bolji sigurno karijerno igrac (trenutno gledajuci, ima dejvis jos dosta sezona pred njim) ali u trenutku kad je igrao lbj sa njima bolji je imo dejvis od vejdare a narocito  od kajrija i bosha.

Uh, čekaj da vidimo Dejvisa kada dođu utakmice za titulu. Kajri se tada dokazao, videćemo Dejvisa. 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Au kakva utakmica, kakva partija ADavisa. 

Čudna utakmica, u prvom se činilo da serija ide lagano 4:0 I onda preokret u drugom i sjajni Jokic u zadnja 3minuta pokazao klasu. 

 

Denver moze da parira Lal, ali morace da igraju na višem broju obrtaja svih 48 minuta. Ne verujem da će Lal dozvoliti sledeći put posle plus 20 da se Denver onako vrati. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

Ne bih se slozio da je samo to razlika vec i igra role playera. Harrisa nema nigdje, MPJ minuti su prazni jer sve sto da u napadu odnese u odbrani, Dozier imao dobre minute ali sjebe sa bacanjima, Plumlee 🤦‍♂️. Sve je na Jokicu i Murrayu

 

Ovamo ipak Caruso daje svoj doprinos, Rondo asistira, Green iako sit i dalje djene djene radi druge stvari, bas se aktivirao na skoku npr, KCP pogadja, Howard igra cvrstu odbranu.

 

Vratio se Denver sinoc ali sam ubijedjen da ako Lejkersi opet budu vodili narednih meceva sa 10+ nece biti opustanja i ovakve ogre Lebrona gdje vraca protivnika

Da, slazem se donekle. Medjutim, kad kaxem iskustvo tu mislim pre svega na bacanja Doziera i par nekih situacija u napadu koje je Denver lose resio. Ako izuzmes izgubljene lopte, LAL je odigrao vrlo dobru utakmicu, a pobedio sutem u poslednjoj sekundi. 

 

Svi superstarovi su odigrali svoje, jedan sut je presudio. Denver nije u stanju da igra bolju odbranu od one iz drugog poluvremena jer jendostavno ne rade dovoljno na tome i donekle su limitirani. Objektivno Denveru fali jedan igrac na 4/5 umesto Milsapa i klasicak bek da bi bili pravi kontenderi. Doduse fali im i Barton koji bi, ubedjen sam dao doprinos u ovom plejofu. 

 

Slozio bih se sa svima da su ove Lebronove odluke u 4/4 i generalno neki stelt mod dosta cudne. Mislim da bi ovaj sut Dejvisa mogao dosta da doprinese i njegovom legasiju. Doduse isto tako mislim da ce Majami da rasturi ma koga u finalu 😄

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Jenkins said:

Da, slazem se donekle. Medjutim, kad kaxem iskustvo tu mislim pre svega na bacanja Doziera i par nekih situacija u napadu koje je Denver lose resio. Ako izuzmes izgubljene lopte, LAL je odigrao vrlo dobru utakmicu, a pobedio sutem u poslednjoj sekundi. 

 

Svi superstarovi su odigrali svoje, jedan sut je presudio. Denver nije u stanju da igra bolju odbranu od one iz drugog poluvremena jer jendostavno ne rade dovoljno na tome i donekle su limitirani. Objektivno Denveru fali jedan igrac na 4/5 umesto Milsapa i klasicak bek da bi bili pravi kontenderi. Doduse fali im i Barton koji bi, ubedjen sam dao doprinos u ovom plejofu. 

 

Slozio bih se sa svima da su ove Lebronove odluke u 4/4 i generalno neki stelt mod dosta cudne. Mislim da bi ovaj sut Dejvisa mogao dosta da doprinese i njegovom legasiju. Doduse isto tako mislim da ce Majami da rasturi ma koga u finalu 😄

Nisu Lejkersi odigrali dobar mec, donekle u 1 pol a u 2 pol je to vec bilo dosta ocajno. Losa odbrana, mnogo faulova, bacanja 33-19 u korist Denvera, izgubljene lopte, cak 23 i dosta losa igra najiskusnijih igraca, Lebrona i Ronda u 2 poluvremenu. To sve oni mogu itekako da isprave.

Dali su siperstarovi svoje ali sva trojica imaju jos prostora za bolje partije a i Murray moze bolje, vrvt cemo i vidjeti to u game 3. Koliko god da su preokretali protiv Jute i Klipana, iz 0-3 protiv Lejkersa je nemoguce se vratit tako da idu all in na game 3 mada ce biti vraski tesko Melounu da oporavi ekipu posle ove trojke.

 

Majami-Boston ide u 7 utakmica i mislim da je Boston prolazi, mnogo im znaci povratak Hejvorda

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Green23 said:

Uh, čekaj da vidimo Dejvisa kada dođu utakmice za titulu. Kajri se tada dokazao, videćemo Dejvisa. 

 

mogu se sloziti sa ovim. kajri je zaista imao tu vrhunsku seriju gde su bili autsajderi i jos top plejof nasatupa sa lebronom ali priznajem malo sam prisoner of the moment  i cinjenice da je dejvis u plejofu podigao i napadacki ucinak i narocito efikasnot  gde se igracima cesto desavaju padovi. za dejvisa je malo i zeznuto sto iako je dobio sansu da igra sa lebronom to ipak nije i njegova najbolja verzija  iz prajma sto bi se moglo odraziti na njihov ukupan broj osvojenih pehara.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, riviera said:

mogu se sloziti sa ovim. kajri je zaista imao tu vrhunsku seriju gde su bili autsajderi i jos top plejof nasatupa sa lebronom ali priznajem malo sam prisoner of the moment  i cinjenice da je dejvis u plejofu podigao i napadacki ucinak i narocito efikasnot  gde se igracima cesto desavaju padovi. za dejvisa je malo i zeznuto sto iako je dobio sansu da igra sa lebronom to ipak nije i njegova najbolja verzija  iz prajma sto bi se moglo odraziti na njihov ukupan broj osvojenih pehara.

Ja mislim da im je ovo najbolja sansa, ne samo jer su vec u WCF vec godine stizu Lebrona i ne vjerujem da moze na ovom nivou iznijeti i sledecu, morace vise odgovornosti da se prebaci na Dejvisa i role playere. Sta ti mislis?

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Miki28 said:

Ja mislim da im je ovo najbolja sansa, ne samo jer su vec u WCF vec godine stizu Lebrona i ne vjerujem da moze na ovom nivou iznijeti i sledecu, morace vise odgovornosti da se prebaci na Dejvisa i role playere. Sta ti mislis?

jbg to se nikad ne zna. citao sam bas nedavno dragicevu izjavu  o tome kako kad je igrao u finiksu finale konf.  nije mislio da ce proci 10 godina do sledeceg pa da ovi sad mladji igraci majamija koji su na pocetku kariijera treba da cene sansu u kojoj su se nasli i da probaju da je iskoriste. 

sledece sezone bi moglo biti teze ako ni zbog cega samo jer ce se pojaviti dva nova tima koja nisu igrala ove sezone zbog povreda glavnih igraca, bkn i gsw. mozda nece oni uzeti titulu ali bi mogli skinuti nekog favorita i uci u zavrsnicu.

Edited by riviera
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovde se otvara pitanje:

 

Koliko u stvari ozbiljno igra LAL u ovoj seriji:

 

na max obrtaja ili toliko koliko treba, da pobede?

 

Ako je prvo, onda postoje šanse, da ih u finalu stigne umor i nema ništa od prstena.

 

 

 

 

 

Edited by Asterion
Link to comment
Share on other sites

Strasno, nemam rijeci ako je tako. Koja 2 glupandera

 

edit: procitao sam tekst, bilo je u fazonu ne moze da te cuva ali opet, bespotrebno.

Posle ovog PO mislim da ce Jokic dobiti postovanje od igraca koje zasluzuje. Nek istrpi jos ovo malo, nek cepa svoju igru i sve ce doci na svoje.

 

Zivo me zanima, sta li Rondo misli o igri Jokica? Sinoc svi slave a on kulijana, zna da je tek 2-0 i da nista nije gotovo.

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

Daleko je ovo od gotovoga, protiv Denvera su se i Dzezeri i Klipersi opustili, pa su dobili po usima.

 

Jokic je bas izdominirao u poslednjim napadima Denvera, neverovatna snaga za ovakvu mekocu suta.

 

Sinoc je sudjenje bilo dosta korektnije u odnosu na prethodnu. Bron je bas nestao u poslednjoj cetvrtini, sreca za njega, pa je bio Dejvis na nivou.

 

U slucaju osvajanja titule, nisam siguran da li ce Bron biti FMVP.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Zbog?

Treba im malo više bezobrazluka. Treba im neko ko će da se seti da bampuje Hauarda kad krene u blok, da napravi oštar faul, da nekim potezom poremeti ritam, da hasluje.

 

Lebron je recimo ritam suter. Kad udje u ritam pogađa kao u prvom poluvremenu kad ne uđe ostaje mu prodor a to više nije što je bilo, zato ima toliko različita poluvremena, prekid ga poremeti, tako bi ga možda iseckalo neko bampovanje igrača u bloku, faul, bilo šta ....plus što takvi igrači uvlače celu ekipu u hasl mod.

Slično sam mislio i za Dalas Klipers seriju, osećaš da im nedostaje malo čvrstine i da ih imaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milos 3.14 said:

Mislim da bi Majami bio teži rival za Lejkerse. Dvajt i Mekgi bi imali ulogu kao u seriji sa Hjustonom, ali bi za razliku od njih Hit imao tela koja će da baci na Lebrona i AD.

Ubeđen sam da bi Batler bio baja koji hvata loptu posle promašaja Karusa

Koje imaju jos tijelo ta AD pored Bama? Olynik, Haslem, Leonard?

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Miki28 said:

'06 i '11 rivali u finalu i za njih?🤦‍♂️ 

 

ma nemam ja tih problema, npr voleo sam cesto da odgledam i partizan pod trinkijem i navijao za njih protiv celavog jokic stoppera. pitanje je samo koliko mi se roster dopada, a ovaj miamiev je nesto najgotivnije za gledanje od '14 spursa.

 

uostalom '11 mi je u predivnom secanju, a '06 jeste bila oruzana pljacka ali ima od toga vec maltene 15god 🙂

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Miki28 said:

Koje imaju jos tijelo ta AD pored Bama? Olynik, Haslem, Leonard?

Pa to ti je priča ko sa Jokićem VS LAL.

Bam primarno, a ostali da umore nekih desetak minuta.

Olimpik npr.može da ga izvuče iz reketa jer je pretnja za tri i da mu u dobroj meri poništi defanzivni uticaj + ume da napravi grub i bezobrazan faul.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Mislim da bi Majami bio teži rival za Lejkerse. Dvajt i Mekgi bi imali ulogu kao u seriji sa Hjustonom, ali bi za razliku od njih Hit imao tela koja će da baci na Lebrona i AD.

Ubeđen sam da bi Batler bio baja koji hvata loptu posle promašaja Karusa

 

Ja sam suprotnog mišljenja. Boston bi baš nizom postavom i sa tri ballhandelra Walker, Heyward i Tatum mogao da predstavlja ozbiljniju pretnju. Pogotovo što znaju da igraju odličnu odbranu. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...