Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

8 hours ago, threepwood said:

Kakva rasprava iz koje naucismo da Denver mora skroz da se razmontira posle najveceg uspeha u xy godina, da je Meloun tezak nemac pojma iako je pokazao opasan napredak iz sezone u sezonu i serije gde se poigrao sa Riversom i da je Jokic nestrpljiv iako je igrac koji najpametnije ceka da se otvori rupa u protivnickoj odbrani i ne bi mogao da brza sve i da hoce

 

 

Zašto ga je onako 'zahebala' ona promaja/smejurina od igrača zvana Howard?

 

Zna se tačno na šta ga love ovi iz LAL ...brzinu, umor (fiziku) i provokacije.

 

Jokić mora imati bar 30 pts protiv ovih.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, threepwood said:

Kakva rasprava iz koje naucismo da Denver mora skroz da se razmontira posle najveceg uspeha u xy godina, da je Meloun tezak nemac pojma iako je pokazao opasan napredak iz sezone u sezonu i serije gde se poigrao sa Riversom i da je Jokic nestrpljiv iako je igrac koji najpametnije ceka da se otvori rupa u protivnickoj odbrani i ne bi mogao da brza sve i da hoce

Maloun je dobar trener, nigde nije napisano da nema pojma a pogotovo da se tim razmontira. Klipersi su se raspali fizicki u zadnjim cetvrtinama i valjda je to svako mogao videti. Valjda je ocigledno da Denveru trebaju jaka atletika i defanziva na cetvorci. Kao sto je ocigledno da mogu da nadju i bolje igrace od Krega i matorog Milsapa. Maloun ima jednu veliku manu, mnogo se emocionalno veze za igrace. Nebitno da li neki igrac igrao lose jako se tesko odlucuje da ga zakuca na klupu. Najvise mu zameram sto nije Vonleha, Diopa i Doziera vise uveo u rotaciju. Vonleh je atletski jedan od najmocnijih igraca Denvera a on ga zakucao na klupu dok se Dejvis sprda sa Milsapom i ostalima. Imam utisak kao da ih svrbi 30 miliona Milsapu, pa da moraju opravdati taj ugovor, jer je sigurno i Maloun ucestvovao u ostavljanju Milsapa. Secam se jedne utakmice Njujorka i Denvera, Vonleh je bas bio agresivan i dobar na Jokicu. Nema sanse da bi bio gori na Dejvisu od Milsapa. Care, a i da se ne lazemo, Denver je prosao Kliperse na Jokicevu genijalnost i Marejevo ludilo. Dobar je Maloun ali vise je Rivers tu pravio greske nego sto ga je Maloun razbio. Videcemo Malouna koliko je stvarno dobar kada se jos malo tim iskristalise. Ona udvajanja Klipersa su bila tragicna i koliko god gotivim Malouna vise je to bilo do ocajnog Riversa koji osim izolacijskih silovanja skoro nista drugo nije iznedrio

Link to comment
Share on other sites

NBA bi bila puno interesantnija, kad bi se igralo manje utakmica u rednom delu i kad bi bilo manje ekipa. Tako bi bilo i manje igrače. Veči bi bio kvalitet. 

 

Sve skupa deluje dosta mlako/ bez nekg duha, previše automatizirano, čast izuzecima.

 

 

Ima puno igrača  (i iz Evrope) što su statističari. Recimo neki (dosta njih?) Evropejci bi mogli komotno, da se vrate u Evropu i tamo dignu kvalitet Evrolige i drugih takmičenja.

 

 

Nekakva čudna situacija je u celoj svetskoj klubskoj košarci, previše utakmica, previše timova, igrača. Malo kvaliteta.

 

 

Treba je stvari koncentrirati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

@delgado jesmo spremni za vcrs? Bice zajebano mada mogao bi ovaj tvoj da ubaci u 5 brzinu, nesto nikako iz 3 ili 4 da izadje😀 

 

 Tekma je od pola2, sto je pozitivna stvar, juce sam pokusavao da gledam Mia-Bos i zakacio sam nekih 10ak minuta izmedju 2 sna 😄 

 

    Gledam sigurno, videcemo sta ce biti. Tekma je pod jos manjim imperativom pobede nego gm1, tako da mislim da ce King biti opet u full-assist modu. 

Link to comment
Share on other sites

Lepo je što je Boston za promenu uspeo da ne ispusti prednost, naročito jer jer sinoć bili biti ili ne biti. 

 

Tokom većeg dela meča su zeleni bili dobri ili odlični u ključnim stvarima za ovaj duel-dobro branili reket i smanjili broj postignuti poena odatle Majamija a sami imali mnogo uspeha odatle na drugoj strani, čuvali loptu bolje nego u prethodnom meču i smanjili broj izgubljenih, rešavali zonu Majamija, zaustavili Dragića i Jimmya. Bilo je i par zanimljivih sekvenci, pre svega ona sa Tatumom kao najvišim igračem Kelta na parketu koja je dobro radila posao, naročito u prvom poluvremenu. 

 

Svaka čast Herrou, junački je igrao meč, naročito kad to niko drugi u dresu Majamija nije. Majami se trgao pred kraj, najviše zahvaljujući Bamu, ali to nije bilo dovoljno, iako je Boston stidljivo ponudio neizvesnu završnicu na kraju, uspeli su da privedu meč kraju. 

 

Sjajnu partiju odigrao je Brown, kad je agresivan u napadu uz svoju rolu u odbrani, Boston zna da dobije meč. Fokus svih odbrana je uvek primarno na Tatumu i Kembi jer kroz njih ide najviše napada i Brown to mora da koristi. 

 

Kad smo već kod Tatuma, još jedna bogovska partija-kontrola skoka, asistencije i dolaženje do poena na sve načine, uz naravno odbranu. Ne može se dobiti bez njegove dobre partije ovakav meč i on je kao po običaju i isporučio. 

 

Dobre partije Smarta i Kembe. Već druga za redom dobra partija Kembe, izašao je malo iz grča. Makar za kratko da prestanu "Kemba prevara" glasovi na netu. 

 

Bitno je što se vratio Gordon, mnogo je sigurniji Boston s njim na parketu iako sinoć nije igrao spektakularno ali lepo je imati ga 30ak minuta za početak. Ima vremena do 4. meča još malo da se odmori. 

 

Tajs se očekivano muči ali generalno mi je to ok, sinoć je bilo važno da igra spolja da se malo očisti reket plus njegov standardni hasl. Svakako nema lak zadatak. 

 

Igrali su sinoć još Kanter, Grant Vilijams i Vonamejker, fer minuti mada niko nije igrao preko 10 minuta. Jebi ga, maksimalno se krsti rotacija ali je bitno da daju kakav-takav doprinos na parketu. 

 

Održasmo se nekako u seriji iako je 2-1 za ovakav Majami velika prednost. Ima vremena da se resetuju i spreme za sledeći meč koji je takođe do or die. Ne sumnjam da će izaći u boljem izdanju nego sinoć. Naše je da se pošibamo pa šta bude, na ivici smo provalije i moramo da damo sve od sebe da nas ne gurnu, a biće jebeno teško. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Stefi, ovo je vreme brzih klipova i kratkih tekstova, verujem da ti to lepo sve izanaliziras, ali cim vidim ovoliki post automaCki ide tldr

Samo malo krace i sazetije ako moze da bi i mi koji smo sa psihom i koncentracijom na vi poput mene mogli da citaju. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Miki28 said:

@stefan81888 ko je bio primarni cuvar na Batleru sinoc a ko na Dragicu?

Nisam toliko obraćao pažnju, ono što sam zapazio je Tatum na Jimmyu i Smart na Goranu. Svakako je mnogo bitnije to što smo ispomagali u reketu da nam Dragon ne bi pravio haos kao što ume prodorima, polaganjima i dodavanjima. 

14 minutes ago, delgado said:

Stefi, ovo je vreme brzih klipova i kratkih tekstova, verujem da ti to lepo sve izanaliziras, ali cim vidim ovoliki post automaCki ide tldr

Samo malo krace i sazetije ako moze da bi i mi koji smo sa psihom i koncentracijom na vi poput mene mogli da citaju. 

 

Ukratko, Boston pobedio. 

  • Like 4
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Btw Haywardu žena treba da se porodi uskoro i planirano je pre POa da napusti Bubble i ode na porođaj i bude s porodicom ali pošto je zbog povrede već bio sa svojima rešio je da ne ide sad kad se vratio. Ja bih mu prvi rekao da treba da ode no pošto je sam doneo odluku, svaka mu čast, samo mogu da mu skinem kapu i zahvalim se na posvećenosti ekipi. Kako god završili ovaj PO run. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

@stefan81888 ko je bio primarni cuvar na Batleru sinoc a ko na Dragicu?

 

Bilo je dosta switch-ovanja i kombinovane zone, ali generalno Smart je bio na Dragiću, Jaylen na Butleru. Obojica su odradila odličan posao. :thumbsup:  Ne mogu da se otmem utisku da, iako nije najbolji, Brown je najvažniji igrač Bostona. Bukvalno, kada on odigra dobro Kelti skoro sigurno dobijaju (tokom prenosa je bila statistika da kada Jaylen daje preko 25, Boston ima 16:1). Nešto poput Manua u legendarnim Spursima...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Asterion said:

 

 

Nije ti dugo trebalo da prospeš još jednu mudrost 😁 Ovo što kažeš, sve bi to možda i moglo i moralo, da ne postoji čuvena stvar zvana tržište. 82 utakmice je previše iz ugla mnogih od nas, i fanova košarke uopšte, jer se manje više samo čeka playoff, ali USA ima 330m stanovnika sa 60-ak gradova od preko milion stanovnika. Imaju 4 major professional lige, (i čak i soccer im solidno/sve bolje ide). Ako ima previše klubova, koji onda grad/državu bi ti lišio nba tima? Zašto bi neko iz unutrašnjosti, što se sporta tiče, bio sveden na to da uživo može da gleda samo minor ili college sport, ako već može da ima tim? Raspodela novca među franšizama, i draft naravno, prave mnogo bolju ravnopravnost u pro sportu nego drugde u svetu. Pa tako, u poslednjoj deceniji, Missouri ima tri titule, (KC dve a STL jednu), dok u istom periodu NY&LA zajedno imaju dve (!) titule u major sportu. Tako posmatraš stvari, pa onda probaš da zamisliš to u Evropi ili gde već. NBA zapravo ima najmanju konkurenciju kad je osvajanje titule u pitanju, bilo je već reči o tome, a čitao sam negde da to dosta smanjuje ligi ledanost, uz naravno previše uplitanja politike.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nugetlija said:

 

Ja mislim da je sezona 2021/22 udarna za titulu. Jokić, Murray i Harris dosižu svoj peak, i dovoljno vremena da Porter postane igrač. Nakon toga nema prostora i za Harrisov i Porterov ugovor.

 

Denver.thumb.JPG.701cb17ae093f212993c1197a3379be6.JPG

dodatno, te godine ce jokic imati godina koliko stef kad je uzeo prvu titulu

a marej kao klej 🙂

 

cini mi se da se generalno zaboravlja koliko su nagetsi zapravo mladi (u smislu borbe za titulu)

Link to comment
Share on other sites

Da sam Maloun rizikovao bih sut za 3 pomocnog osoblja. Ne samo to, sto vise napraviti Dejvisa i Lebrona suterima. Onako nema sanse da ih dobiju, barem ne celu seriju. Dejvis se mozda cini kao elita sa poludistance ali nije. Sad bih potpisao da uzme 10-15 poludistanci, mnogo bolje nego da ih pune lobovima, prodorima sa and- 1 i naguravanjem u reketu jer su mnogo atletski jaci. Sto vise im provocirati sut. 35% im trojka, to nije ni priblizno opasno koliko su mocni unutra. Dejvis karijerno ima tek prosecan sut sa poludistance, mada je proslu lepo zabadao mamicu mu. I stavio bih Granta na Dejvisa. A na Lebrona pomozi Boze. Zato sto Dejvis jako malo uzima nerezonskih suteva, dok Lebron zna dosta puta da da potegne nerezonski. Geri mora da se zalepi za Ronda kao Oho lepak. Sta radi covek sa 34, koja lakoca na pasu. Ne sme da se odvaja od njega, u kost. 

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...