Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

8 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Al ce Jokica da napadaju u pik igri od samog starta pa do kraja. To je bila poenta da je Jokic bolji i raznovrsniji u napadu dok je Davis klasa iznad u odbrani.

Da, Lejkersi ce konstantno vrtiti pik i koristit McGee, Dwighta i AD u tom piku a nerijetko ce i Lebron da ga izvuce napolje. Mnogo vise Lejkersi napadaju obruc, tu naravno prednjaci Lebron ali tu su i AD, McGee, Dwight, Caruso pa i Rondo ide na polaganja. To kod Klipana nije slicaj, oni su se vise zadovoljavali sa sutem sa poludistance i trojkama nego sto su napadali obruc.

Vidjecemo i odgovor Denvera na spustanje Lebrona na postu, tu samo Milsap moze iole da parira mada znamo kako je prolazio sa Atlantom

Link to comment
Share on other sites

Poredjenje Davisa i Jokica je kao poredjenje Kawhija sa Lebronom. Davis i Kawhi su odlicni finiseri i odbrambeni i fantasticno zaokruzuju ekipu, sto bi se reklo cherry on the top. Ipak, kada oni treba da budu ti koji ce biti sve i svja u ekipi tu fejluju, sto vidimo na primeru Kavaja ove godine, a imali smo sasvim dovoljno sezona da vidimo to od Davisa u Pelikansima. Cesto je imao saigrace bolje od Jokicevih pa nista posebno nisu uradili nikada. Jeste Jokic slabiji defanzivno ali on nenormalno cini saigrace boljima i apsolutno sve u napadu zavisi od njega (kao i od Lebrona).

Naravno, da se igra 1na1 a ne kosarka, ne sumnjam da bi Davis pobedio.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki28 said:

Raducka se, ceka se sutra vece i 3h pa da krenemo polako. Bice svasta na terenu ali i na forumu.

Da se prebrojimo koliko nas ima posto protiv nas krenula vojska ogromna sa grumenjima😂

 

 Ako brate moj. Svakako smo u velikoj manjini, ali tu je brat @HAMMER na nasoj strani i @Sector  🙂  

 Nego nema nam Uinija nesto

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Al ce Jokica da napadaju u pik igri od samog starta pa do kraja. To je bila poenta da je Jokic bolji i raznovrsniji u napadu dok je Davis klasa iznad u odbrani.

To su situacije gde će se pokazati timska odbrana, Denver imao odlične igrače sa strane pomoći, Milsap i Grent su odličnu u tom segmentu. Mnogo veći problem će naravno biti kada se igra pik sa Dejvisom, jer on zna i pas da baci na stranu. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, delgado said:

 

 Hoho, evo ga, izmileo je, Wooche vreme je da se vratis. Ne mogu tvoji podanici BB i novajlija uini koji ti je preuzeo posao sami. Tesko je vreme, ispao je i Kawhi.

 

 

 

  Htedoh da postavim isto pitanje. Ona poslednja njihova utakmica pre tekme u mehuru u februaru pred zatvaranje radnje koju su Lakersi dobili u OT, bili su jasan dokaz koliko je Dwightello mucio Jokica, gradio ga i izguravao i skidao mu ofanzivne skokove i ukucavao ih. Gee moze malo da ga izmuci sizeom al ne vise od 10min. Obrva pored toga sto moze da ga solidno cuva, izmorice ga dosta u napadu. Jokara je u jednom trenutku odustao od igre i digao ruke koliko su ga frustrirali.

Pored toga, Grant, Craig i druzina su smetali Kawhiju jer on uglavnom zivi od poludistance i nadriblava i snagom pravo prostor, LBJ ce ih muciti i playmakingom, i prodorom i postom. Setimo se on kucanja pored Craiga kad je komentator rekao He may just broked the rim. 

 

 Ne bih sad da se rugam Klipersima i Kavaiju jer ista sudbina moze i nas da zadesi, to samo ako osvojimo. Sad se otvorilo LBJu kao nikad u karijeri, obzirom da su on i Obrva 2 najbolja preostala igraca u babblu, nikad ovako otvorenu PO situaciju nije imao u karijeri. Sad stvarno ne sme da zakaze, pao bi i u mojim ocima i ovaj put nista ne bih imao spremno kao izgovor.

 

  

ako sumnjas onda nisi pravi delgadlija. napusti internet.

 

samo tvrdo i na snagu protiv nugetlija i nece biti problema. visoka postava sa dvajtelom i dejvisom. dvajtelo na jokaru a dejvis kao ispomoc. laganih 15 razlike i 4-0.

 

 

Edited by HAMMER
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LayupFromTheMidget said:

Al ce Jokica da napadaju u pik igri od samog starta pa do kraja. To je bila poenta da je Jokic bolji i raznovrsniji u napadu dok je Davis klasa iznad u odbrani.

Sve pet, ja sam odgovorio na deo tvog posta u kome govoriš o napadu na Dejvisa u odbrani. 

 

S druge strane, izazov zaštite od pika plus udruženog dejstva dva superstara će biti najveći sa kojim se Denver susreo u PO. Međutim, nekako se ne bojim LBJ i AD. Nema šta da se bojiš, znaš na čemu si, oni će da porobe i to je to. Ali je Denver uspeo da prođe i Jutu i LAC kad je ugasio sve ostale. Ovi raspadi PG i Kavaja na kraju su bili samo trešnjica na vrhu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Sve pet, ja sam odgovorio na deo tvog posta u kome govoriš o napadu na Dejvisa u odbrani. 

 

S druge strane, izazov zaštite od pika plus udruženog dejstva dva superstara će biti najveći sa kojim se Denver susreo u PO. Međutim, nekako se ne bojim LBJ i AD. Nema šta da se bojiš, znaš na čemu si, oni će da porobe i to je to. Ali je Denver uspeo da prođe i Jutu i LAC kad je ugasio sve ostale. Ovi raspadi PG i Kavaja na kraju su bili samo trešnjica na vrhu.

A ja sam odgovorio MB  i komparaciju njih 2, da koliko kod Jokic ima prednost u napadu Davis, Davis ima jos vecu  u odbrani.
Niko nece da napada 48 minuta Davisa, Jokica hoce i napadaju ga kroz ceo plej of kroz centralni pik. Jedino promene fokus kada Porter izadje na parket posto je on busniji od njega.
Videcemo kako ce da brane pik, da li ce pustiti ove role player da pucaju (Ronda obavezno) ili ce da se fokusira da ostalu 3 na terenu ugase a puste Lebrona i Davisa do svojih brojki, da li ce da Iceju Lebron pik pa njega da puste da uzima trojke, pomaganje Davisovog igraca ako budu igrali sa 2 visoka, dosta opcija imaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

A ja sam odgovorio MB  i komparaciju njih 2, da koliko kod Jokic ima prednost u napadu Davis, Davis ima jos vecu  u odbrani.
Niko nece da napada 48 minuta Davisa, Jokica hoce i napadaju ga kroz ceo plej of kroz centralni pik. Jedino promene fokus kada Porter izadje na parket posto je on busniji od njega.
Videcemo kako ce da brane pik, da li ce pustiti ove role player da pucaju (Ronda obavezno) ili ce da se fokusira da ostalu 3 na terenu ugase a puste Lebrona i Davisa do svojih brojki, da li ce da Iceju Lebron pik pa njega da puste da uzima trojke, pomaganje Davisovog igraca ako budu igrali sa 2 visoka, dosta opcija imaju.

Morace mix svega toga da bude, da ne dozvole Lebronu da se opusti posto ce skautirat Denver i njihove seme u 1 mecu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

Morace mix svega toga da bude, da ne dozvole Lebronu da se opusti posto ce skautirat Denver i njihove seme u 1 mecu.

Lebron verovatno  zna sve njihove seme. Dosta igraca je pricalo da cim pozovu napad da Lebron prica svojima sta ce da igraju.
Bice tu zanimljivo kako ce da brane Jokic/Marej pik

Link to comment
Share on other sites

Koliko mi je samo drago sto su Kliperi ispali, posebno zbog onih forumasa koji su najavljivali metlu.

Jel i dalje neko misli da je Kawhi goat? 😆

Lik nije u top 10 igraca lige.

Sa druge strane,Jokara je bog kosarke.

Sad mi je ovo wcf win-win situacija. Pobjednik ce biti shampion jer Miami i Bostac tesko da mu mogu parirati.

Ako Bron osvoji titulu, samo ce potvrditi da je tru goat. Ako osvoji Jokara, opet ce mi biti drago jer decko je klasicni primjer sta kosarkas danas treba biti.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kosta said:

Koliko mi je samo drago sto su Kliperi ispali, posebno zbog onih forumasa koji su najavljivali metlu.

Jel i dalje neko misli da je Kawhi goat? 😆

Lik nije u top 10 igraca lige.

Sa druge strane,Jokara je bog kosarke.

Sad mi je ovo wcf win-win situacija. Pobjednik ce biti shampion jer Miami i Bostac tesko da mu mogu parirati.

Ako Bron osvoji titulu, samo ce potvrditi da je tru goat. Ako osvoji Jokara, opet ce mi biti drago jer decko je klasicni primjer sta kosarkas danas treba biti.

 

Lik nije u top 10 igraca lige? Pa dobro, ako se gleda iskljucivo samo game 7 specificno ove semifinal serije, onda si potpuno u pravu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex_Serbia said:

 

Lik nije u top 10 igraca lige? Pa dobro, ako se gleda iskljucivo samo game 7 specificno ove semifinal serije, onda si potpuno u pravu.

Harden, Luka, Jokic, Marej, Bron, Davis, Greek Freak, Tatum, Paul, Lillard.

Just now, Chaos Is Me said:

Kosta, kad si ti prešao na ijekavicu?

Misterije univerzuma 😁

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Barkley#34 said:

Ne verujem da će Jokić često direktno napadati Dejvisa. U ovom PO dosta vremena provodi spolja i češće poteže sa 4-5-6 metara ili trojke. Protiv Jute se promašio dosta tih šuteva unutar linije ali je protiv Klipana to bilo mnogo bolje. Mislim da je u jednom meču (G5 ili G6) skoro sve poene dao tako. Verovatno će igrati kao G7, izvlačiti AD iz reketa i proigravati ostale, čekajući slobodnu priliku da opali. Zavisiće dosta od kretnji ostatka tima i korišćenja prilika.

Slažem se sa tobom, samo da dodam da je Jokićevo prisustvo u napadu veliki problem ne samo za njegovog direktnog čuvara već i za celu protivničku ekipu. Odlično čita kretnje saigrača, savršen pregled igre, izvlači rim protectora na perimetar. Jokić je one man pnr, učestvuje u piku i kao hendler i kao skriner što je do sad neviđeno i u suštini nemoguće za braniti.

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...