Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Vidim da sam na sajtu Fritroua van TOP10, pa sam resio da preduzmem neke radikalne poteze i odigram na Denver protiv Lejkersa. Ako prodje, prodje.

 

 

Ako cemo da sudimo po prosloj utakmici koja se igrala u avgustu za vreme regularne sezone, gde su igraci LAL nagazili po gasu i AD i Bron su igrali po 38 minuta. Jedva su ih dobili sa 3 razlike, dok Jokic i Dzamal nisu ni ulazili u igru u poslednjoj cetvrtini.

 

Pretprosla utakmica koja je igrana u februaru su Lejkersi dobili jedva, tek posle produzetaka. 

 

Naravno, ne mora to nista znaciti to su samo utakmice iz regularne sezone, ali bi moralo da se ima u vidu da je Dzamal dosta napredovao od tih utakmica, nesto je kliknulo kod njega i eksplodirao u seriji protiv Jute. Protiv Klipersa gde je imao moozda i najozbiljnije defanzivce za spoljnu liniju je odigrao sasvim korektno, da bi ih u sedmom mecu potpuno dokusurio...

 

Jokic ce mozda imati i tezi posao od serije sa Jutom. AD, MekGi i Hauard nece biti nimalo laki, non stop ce na njemu biti neko od njih, odmoran. Na stranu sto je AD bolji defanzivac od Gobera, Juta je imala samo Rudija za Nikolu, pa je i njegov umor dolazio do izrazaja. Nikola ce imati veoma tezak zadatak.

 

 

Mislim da bi u ovoj seriji Porter i Plamli morali dobiti povecu ulogu zbog defanzivnih skokova. Lejkersi najcesce lome u 2nd poenima, ne bi trebalo da se dozvoljava mnogo ofanzivnih skokova, sto manje skokova, Denver je blizi pobedi.

 

Cak je i Portland forsirao Hasana i Jusufa zajedno na terenu, zbog AD-a i jednog od centara. Njihova najveca je mana, jer nisu toliko suterski podobni, Jusuf jos i nekako, Vajtsajd nikako, pa je spejsing dosta trpeo u napadu Portlanda, lako su se skupljali na Lilardu i CJ-u. Denver moze opasno da se prilagodi LAL-u.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Squabbit said:

Sta Den moze da pokupi umesto 30tak mil koliko otima Deda?

Vise ce se znati kad izadju tacne brojke ali recimo za sledecu sezonu imaju potpisane Marej 29 miliona, Jokic 28,5 miliona, Harris 19 miliona, Barton 14 miliona, MPJ 3.5 miliona i Morris 1.7 i PO ima Grant na 9 miliona koju vrct nece iskoristiti posto ce dobiti vise love i duzi ugovor.

Trebali bi Milsapa da potpisu za malo love uz Granta i onda da koriste MLE i vet minimum da dopune roster

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Anton Chigurh said:

Mogu Grenta da produze i mozda ostane za neku 2nd unit doradu. Cisti se i Plamli i njegovih 11m sto nije nikakva steta, a tu se sprema da uleti mocni Bol Bol. Doduse mislim i da je Monte Moris FA, a mogao bi da bude trazena roba na trzistu bekap plejeva.

Pogledah, ima monte $1,663,861 negarantovano, garantovano kao i ove godine 1.58M

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, BattleBender said:

Evo zasto je Jordan jebeni GOAT. Zato sto je imao sposobnost da mu se ovo ne desi. Evo i Kawhi-u se desilo, i Lebronu protiv Dalasa isto, a vala i protiv Spursa jednom...

 

 Hoho, evo ga, izmileo je, Wooche vreme je da se vratis. Ne mogu tvoji podanici BB i novajlija uini koji ti je preuzeo posao sami. Tesko je vreme, ispao je i Kawhi.

 

 

1 hour ago, LordOfTerror said:

 

 

Sto se tice finala ja ne znam da li je bilo ko od vas gledao duele u regularnoj sezoni? Jokic se bas mucio sa ovim cenapicama Lakersa sto zbog gomile misica i duzine toliko i zbog opasnosti od lob pasova.

 

Mislim da ce Howard imati dobru seriju...

 

Jedina nepoznanica je kako ce Lakersi reagovati na Murraya sa onog sveta, ako nastavi sa 40+, 50+ partijama svakako imaju nekih sansi ali ono...

 

 

  Htedoh da postavim isto pitanje. Ona poslednja njihova utakmica pre tekme u mehuru u februaru pred zatvaranje radnje koju su Lakersi dobili u OT, bili su jasan dokaz koliko je Dwightello mucio Jokica, gradio ga i izguravao i skidao mu ofanzivne skokove i ukucavao ih. Gee moze malo da ga izmuci sizeom al ne vise od 10min. Obrva pored toga sto moze da ga solidno cuva, izmorice ga dosta u napadu. Jokara je u jednom trenutku odustao od igre i digao ruke koliko su ga frustrirali.

Pored toga, Grant, Craig i druzina su smetali Kawhiju jer on uglavnom zivi od poludistance i nadriblava i snagom pravo prostor, LBJ ce ih muciti i playmakingom, i prodorom i postom. Setimo se on kucanja pored Craiga kad je komentator rekao He may just broked the rim. 

 

 Ne bih sad da se rugam Klipersima i Kavaiju jer ista sudbina moze i nas da zadesi, to samo ako osvojimo. Sad se otvorilo LBJu kao nikad u karijeri, obzirom da su on i Obrva 2 najbolja preostala igraca u babblu, nikad ovako otvorenu PO situaciju nije imao u karijeri. Sad stvarno ne sme da zakaze, pao bi i u mojim ocima i ovaj put nista ne bih imao spremno kao izgovor.

 

  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Miki28 said:

 

 

I bas sve 3 odluke na stetu Heata prevelika slucajka.
Elem upravu je Delgado od ovih sto su ostali Lebron je 1 Davis 2 Jokic 3 to je ono zacementirano posle vec idu licne preferencije da li Tatum ili Butler, Marej ili Bam, Kemba ili Dragic. + Brown to bi bio neki top10/
Herro ima veca muda nego pola ovih tako da Herro>>svi ovi.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, delgado said:

Jokara je u jednom trenutku odustao od igre i digao ruke koliko su ga frustrirali.

Iskreno Jokic je prethodne i ove godine dokazao da ima PO mod i ne mogu da zamislim da digne ruke. Bice tesko (Howardu, McGee-ju i Davisu 😄 ) ali Jokic je vanserijski igrac

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Meni je Jokic > Davis

 

Pre svega zbog toga sto Jokic moze mnogo vise kao lider tima, cini svoje saigrace boljim. Davis jeste dosta iznad defanzivno, ali je u ofanzivi samo finiser. Vise njemu treba dobar plej kao pomoc nego sto on moze nekog da ucini boljim.

AD je ove sezone dosta napredovao na tom polju, vrvt mu je trebalo da vidi kako to Lebron radi.

Ni Lebron nije cvetao na tom polju dok nije otisao u Majami, tu je naucio dosta stvari od Riley, DWade i ostalih.

Trenutno svakako da je Jokic na tom polju ispred i igra Denvera vas zavisi od njega dok kod Lejkersa AD i Lebron se smenjuju mada vise uticaja ima Lebron zbog playmakinga.

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Meni je Jokic > Davis

 

Pre svega zbog toga sto Jokic moze mnogo vise kao lider tima, cini svoje saigrace boljim. Davis jeste dosta iznad defanzivno, ali je u ofanzivi samo finiser. Vise njemu treba dobar plej kao pomoc nego sto on moze nekog da ucini boljim.

Kolika je razlika u raznovrnosti u napadu tolika je u busnosti u odbrani. Samo lud covek ce da napada Dejvisa svaki napad kao sto to rade sa Jokicem. 
Ne cini Davis igrace bolje u napadu ali sigurno ih cini to u odbrani. Tako da dajem malu prednost Dejvisu.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Samo lud covek ce da napada Dejvisa svaki napad kao sto to rade sa Jokicem. 

Ne verujem da će Jokić često direktno napadati Dejvisa. U ovom PO dosta vremena provodi spolja i češće poteže sa 4-5-6 metara ili trojke. Protiv Jute se promašio dosta tih šuteva unutar linije ali je protiv Klipana to bilo mnogo bolje. Mislim da je u jednom meču (G5 ili G6) skoro sve poene dao tako. Verovatno će igrati kao G7, izvlačiti AD iz reketa i proigravati ostale, čekajući slobodnu priliku da opali. Zavisiće dosta od kretnji ostatka tima i korišćenja prilika.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne verujem da će Jokić često direktno napadati Dejvisa. U ovom PO dosta vremena provodi spolja i češće poteže sa 4-5-6 metara ili trojke. Protiv Jute se promašio dosta tih šuteva unutar linije ali je protiv Klipana to bilo mnogo bolje. Mislim da je u jednom meču (G5 ili G6) skoro sve poene dao tako. Verovatno će igrati kao G7, izvlačiti AD iz reketa i proigravati ostale, čekajući slobodnu priliku da opali. Zavisiće dosta od kretnji ostatka tima i korišćenja prilika.

Nece Jokica cuvati AD na pocetku, to ce McGee i Dwight. Tek u 4/4 ocekujem AD da predje na Jokica zbog p&r sa Jamalom.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne verujem da će Jokić često direktno napadati Dejvisa. U ovom PO dosta vremena provodi spolja i češće poteže sa 4-5-6 metara ili trojke. Protiv Jute se promašio dosta tih šuteva unutar linije ali je protiv Klipana to bilo mnogo bolje. Mislim da je u jednom meču (G5 ili G6) skoro sve poene dao tako. Verovatno će igrati kao G7, izvlačiti AD iz reketa i proigravati ostale, čekajući slobodnu priliku da opali. Zavisiće dosta od kretnji ostatka tima i korišćenja prilika.

Al ce Jokica da napadaju u pik igri od samog starta pa do kraja. To je bila poenta da je Jokic bolji i raznovrsniji u napadu dok je Davis klasa iznad u odbrani.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...