Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Iako su ovo dva istorijska preokreta posle 3-1, cini se da je sada bilo i nikad lakse to uraditi. Nije cudo sto se nikada do sada nije desilo, a pretpostavljam da se nece ni desiti, osim u slucaju ovakvih okolnosti. Fakticki ne postoji domaci teren i ne moras da pravis dva brejka da bi prosao dalje, kao sto bi Denver morao u ovoj seriji sa Klipersima. Naravno, mozda ne bi ni doslo do 3-1 da se igralo home/away, samo je meni nekako bezveze da ovogodisnje utakmice ulaze u tu istorijsku statistiku, mada, opet, vrlo tesko je pobediti 3 vezane utakmice posle 1-3 i da se sve igraju kuci.

 

To ne umanjuje herojsko izdanje Nagetsa i sve cestitke, pa da ode i sledeca serija u 7.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

wcf.png

 

Ukoliko Lakersi osvoje titulu ove sezone, LeBron i Danny Green će postati tek treći i četvrti igrač u istoriji koji su uzeli prsten sa tri različita tima. Pre njih to su uradili samo John Salley i Robert Horry.

 

Čitam juče koliko bi tek Lakers imali brutalnu ekipu da su im svi igrači na vrhuncu. Zamislite ovaj roster sa boljim Lebronom i prajm Rondom i Howardom. Strašno... Doduše, mislim da će Dwight imati ulogu protiv Denvera za razliku od polufinalne serije. 

 

Biće teško Nuggets-ima da dođu do velikog finala, ali pokazali su nam do sada da je sa njima sve moguće...

 

Što se istoka tiče, Majami ima jedan od najgotivnijih rostera u poslednjih nekoliko godina. Igraju kao tim i, izuzev možda Batlera, nema nekih super zvezda, mada je i on podredio igru dobrobiti ekipe.

 

Nadam se finalu Nuggets - Heat, a biće brutalne košarke svakako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Iako su ovo dva istorijska preokreta posle 3-1, cini se da je sada bilo i nikad lakse to uraditi. Nije cudo sto se nikada do sada nije desilo, a pretpostavljam da se nece ni desiti, osim u slucaju ovakvih okolnosti. Fakticki ne postoji domaci teren i ne moras da pravis dva brejka da bi prosao dalje, kao sto bi Denver morao u ovoj seriji sa Klipersima. Naravno, mozda ne bi ni doslo do 3-1 da se igralo home/away, samo je meni nekako bezveze da ovogodisnje utakmice ulaze u tu istorijsku statistiku, mada, opet, vrlo tesko je pobediti 3 vezane utakmice posle 1-3 i da se sve igraju kuci.

 

To ne umanjuje herojsko izdanje Nagetsa i sve cestitke, pa da ode i sledeca serija u 7.

 

 

slazem se sa vecinom tj. da su bolje plasirani timovi izgubili tu prednost koju su stekli kroz ligaski deo ali jbg takva je situacija kad je ludi kinez morao da jede ljuskavce namerno pusten virus iz laboratorije. 😔

inace uslovi su za sve isti u balonu i to ne moze nikom da bude izgovor za lose igre. neki su se bolje snasli na novu situaciju drugi nisu a neki nisu ni bili dobri kao u ligaskom delu i plejof kosarka ih je ogolila sto je cest slucaj i kad su normalni uslovi.

 

treba dati i veliki kredit citavoj organizaciji tamkicenja u orlandu i svima ukljucenima u utakmice na i oko parketa. postajale su ozbiljne sumnje da ovo moze proci bez zarazenih pa cak i mogucnosti da neko premine zbog igranja zavrsnice i $$$ sto bio ozbiljan udar na ugled lige ali na srecu to se nije desilo i nadamo se ni nece.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema Denver bas mnogo sansi u ovoj seriji. Ali su zilavi prilicno, nece sigurno pustiti Kraljici da se proseta do finala... cak i da LAL pocne jako u seriji, Denver ce kad tad da se vrati... ovde ce Meloun imati opasan ispit koji i moze da polozi

 

Link to comment
Share on other sites

Denver je ekipa selektirana tako da je prilično nezgodna za Lakerse. Imaju dosta snažnih i atletičnih krilnih igrača koje mogu da bace na Lebrona (Grant, Millsap, Craig), a AD mora da bude fulltime posvećen Jokiću (jer će se u suprotnom Jokić posprdati sa panjevima poput McGeea i Howarda kao što se posprdao sa trenutno najboljim primerkom takvog drveta u ligi - Gobertom, a ova dvojica nisu ni do kolena Rudyu). Murray je pokazao da može da nadigra i mnogo bolje igrače nego što su KCP i Green, a u najboljem slučaju po Lakerse možemo reći da se Kuzma i MPJ međusobno poništavaju svojim vrlinama i manama. Pomoćnom osoblju Lakersa ništa ne verujem, tako da ovde LeBron mora ponovo da se pokaže kao alfamudonja i raznese sve što Malone baci na njega, a duel AD - Jokić će za mene biti možda i vrhunac dosadašnjeg playoffa i ogroman ispit za Nikolu jer Davis može da bude Gobert u odbrani ali i neviđen problem za Nuggetse u napadu i nakon pnr. Od Ronda ne treba očekivati čuda i verujem da će ga Harris držati pod kontrolom, a da će Murray "odmarati" na KCP/Greenu jer su oni nesposobni da napadnu driblingom. Mislim da nas čeka mnogo zanimljivija serija nego što mnogi misle, sad kad su Nuggetsi prošli dve ozbiljne prepreke na putu do Lakersa. Ovde superstarovi Lakersa treba da pokažu ko su i šta su i da donesu prevagu u odnosu na Jokić/Murray tandem jer je pomoćno osoblje Denvera po meni bolje.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

videćemo da li je Murrayu ostalo municije jer da bi prošli Lakerse, opet su potrebne njegove 35+ partije u kontinuitetu. 

Nešto mi nije dalo mira pa sam proverio:

Protiv LAC je davao 12, 27, 14, 18, 26, 21 i 40 poena (boldovane su pobede Denvera).

Protiv Jute 36, 14, 12, 50, 42, 50 i 17

 

Ofkors, drastično im rastu šanse kada ubaci šleper bele tehnike u visokom procentu, ali ne može se reći da je to bilo presudno. Protiv Jute im je držao glavu jer nisu igrali odbranu a Jokić je prespavao značajan deo te serije. Međutim, protiv Klipersa su dobijali i bez njegovih vanserijiskih partija. Pritom je u toj seriji uglavnom imao lošiji procenat šuta. Pre bih rekao da je važnije da on i Jokić kombinovano budu na visokom nivou, jer će LeBron i drugari baciti svu tešku artiljeriju na njih dvojicu. Ako jednog uguše, bar da je tu onaj drugi.

 

Inače, Jokić u 14 utakmica PO za prosečnih 37,6 minuta ima 25,4/10,8/6, uz ukupan šut 51,5%, a trojke 44% (6/2,6). Ne znam da li je Nugi zadovoljan brojkama. :classic_biggrin:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nešto mi nije dalo mira pa sam proverio:
Protiv LAC je davao 12, 27, 14, 18, 26, 21 i 40 poena (boldovane su pobede Denvera).
Protiv Jute 36, 14, 12, 50, 42, 50 i 17
 
Ofkors, drastično im rastu šanse kada ubaci šleper bele tehnike u visokom procentu, ali ne može se reći da je to bilo presudno. Protiv Jute im je držao glavu jer nisu igrali odbranu a Jokić je prespavao značajan deo te serije. Međutim, protiv Klipersa su dobijali i bez njegovih vanserijiskih partija. Pritom je u toj seriji uglavnom imao lošiji procenat šuta. Pre bih rekao da je važnije da on i Jokić kombinovano budu na visokom nivou, jer će LeBron i drugari baciti svu tešku artiljeriju na njih dvojicu. Ako jednog uguše, bar da je tu onaj drugi.
 
Inače, Jokić u 14 utakmica PO za prosečnih 37,6 minuta ima 25,4/10,8/6, uz ukupan šut 51,5%, a trojke 44% (6/2,6). Ne znam da li je Nugi zadovoljan brojkama. :classic_biggrin:
Ja znam da MC nije gledO
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni Lejkersi deluju kao ekipa koja ni u jednom meču neće isprašiti Denver,dakle neizvesnost većim delom meča bez amplituda kao protiv LAC,ali će u skoro svakom biti taman za toliko bolja da pobedi.Bez nekih amplituda kao kod Klipersa.

 

I da,duel dva najbolja igrača u dosadašnjem PO.

 

4-1 

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drakaris said:

Previse se pljuje Rivers na netu, pa ne igra on. Ne pogadja on tablu kao PG, Kavaj se samounistio u drugom poluvremenu... 

Previse?Ajde da mu se prvi put desava da ispusti 3-1 a ne vec koji put.

 

A jos u 2 utakmice imali 15+...

 

@realno *w cinjenica je da su Klipersi ispustali u svakoj utakmici dvocifrenu razliku(kudos to Denver sto nije odustajao nego nastavio da se bori i preokrene) i slazem se da bi zbog toga trebalo dosta vise po medijima da se provlaci oni..No ovo je pre svega epski meltdown Klipana.

Edited by 12Laki
Link to comment
Share on other sites

Kao neka realnost mi govori da se Lebronu otvorilo kao nikada do sada, da mu se otvorilo vrhunski i na Istoku i na Zapadu i da ce easy da uzme prsten, ali posle svega ne znam sta da mislim. I Milvoki je trebalo da se proseta protiv MajEmija, ali eto vidis, i Dzimi se nesto pita. 

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...