Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Skip je prilicno u pravu, LAC su dizajnirani da pariraju LAL i oni su mislima u tom duelu od kako su dosli u bubble. Po meni favoriti i da dobiju Lejkerse, sto indicira i da su glavni favoriti za titulu. Malo im jeste poljuljano samopouzdanje, izgubio se privid nepobjedivosti, i tu lezi sansa Denvera. Nugetsi su prosli ovo vec sa Jutom, prezivili su seriju, usli su u ovaj duel kao prilicni underdogs, opusteni, i potreban im je isti pristup da bi dobili sedmu. Ako bude blizu utakmica, blizu u smislu <10 razlike za LAC u 4/4 - moze svasta da se desi. Licno ocekujem punu kontrolu Klipersa, i pobjedu u utakmici sa niskim brojem poena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, realno *w said:

Da li postoji teži čovek za slušanje od Šenona?  Ne u smislu šta priča, ali način na koji priča, izgovara reč?  Ne znam, meni je to pakao. Kao kada na srpskom slušam nekog polunormalnog južnoprugaša ili u CG teže oblike podgoričkog...

 

Imam isti osjecaj. Nekako za TV ocekujem vecu profesionalnost, strucnost da bi mi odrzala prica paznju na duze vremena, a ne kao da pricam sa drugom poslije basketa ispred zgrade - kontam da i jeste to poenta ovog pristupa, da je lezerno za slusanje, ali ne svidja mi se.

 

Edin mi je simpatican, zna kosarke, interesantan, i kontam za nase govorno podrucje nesto najbolje, ali nekako mi sisti dok prica, previse gubi rijeci kroz smijeh, nema novinarski glas. Nekad mi samo to fali, normalnost. Ne treba mi ni harizma, ni humor, ni folovi, samo prenosi kosarku i ne serendaj previse 😄

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Princeton said:

Skip je prilicno u pravu, LAC su dizajnirani da pariraju LAL i oni su mislima u tom duelu od kako su dosli u bubble. Po meni favoriti i da dobiju Lejkerse, sto indicira i da su glavni favoriti za titulu. Malo im jeste poljuljano samopouzdanje, izgubio se privid nepobjedivosti, i tu lezi sansa Denvera. Nugetsi su prosli ovo vec sa Jutom, prezivili su seriju, usli su u ovaj duel kao prilicni underdogs, opusteni, i potreban im je isti pristup da bi dobili sedmu. Ako bude blizu utakmica, blizu u smislu <10 razlike za LAC u 4/4 - moze svasta da se desi. Licno ocekujem punu kontrolu Klipersa, i pobjedu u utakmici sa niskim brojem poena.

i ja imam osecaj da ce clipsi ovo da dobiju ali isto sam osecao i za prethodne dve utakmice :classic_biggrin: . pretposla i preokret denvera mi se ucinila kao sreca i splet okolnosti ali kad se desila i ova prosla i opet preokret pa onda bas i nije samo puka sreca u pitanju. ako lac izgube ovu g7 tj. 3 vezane i prospu 3-1 prednosti onda ne da nisu bili pravi favorit za titula nego nisu onda bili ni ozbiljna ekipa za plejof generalno. zato i mislim da nece dozvoliti da im se desi takvo brukanje. bukvalno bi  ih svi zajebavali kao karija i gsw kad im se desio choke i kad su prosuli 3-1 u finalu iako su bili izraziti favoriti. sve dok se nisu iskupili naredne sezone.

sta mislis za bos-mia seriju?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, riviera said:

i ja imam osecaj da ce clipsi ovo da dobiju ali isto sam osecao i za prethodne dve utakmice :classic_biggrin: . pretposla i preokret denvera mi se ucinila kao sreca i splet okolnosti ali kad se desila i ova prosla i opet preokret pa onda bas i nije samo puka sreca u pitanju. ako lac izgube ovu g7 tj. 3 vezane i prospu 3-1 prednosti onda ne da nisu bili pravi favorit za titula nego nisu onda bili ni ozbiljna ekipa za plejof generalno. zato i mislim da nece dozvoliti da im se desi takvo brukanje. bukvalno bi  ih svi zajebavali kao karija i gsw kad im se desio choke i kad su prosuli 3-1 u finalu iako su bili izraziti favoriti. sve dok se nisu iskupili naredne sezone.

sta mislis za bos-mia seriju?

Bilo bi ozbiljno podjebavanje Klipana ako sad prospu 3-1 em im ne bi bio prvi put em su doveli Leonarda. :))

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, riviera said:

i ja imam osecaj da ce clipsi ovo da dobiju ali isto sam osecao i za prethodne dve utakmice :classic_biggrin: . pretposla i preokret denvera mi se ucinila kao sreca i splet okolnosti ali kad se desila i ova prosla i opet preokret pa onda bas i nije samo puka sreca u pitanju. ako lac izgube ovu g7 tj. 3 vezane i prospu 3-1 prednosti onda ne da nisu bili pravi favorit za titula nego nisu onda bili ni ozbiljna ekipa za plejof generalno. zato i mislim da nece dozvoliti da im se desi takvo brukanje. bukvalno bi  ih svi zajebavali kao karija i gsw kad im se desio choke i kad su prosuli 3-1 u finalu iako su bili izraziti favoriti. sve dok se nisu iskupili naredne sezone.

sta mislis za bos-mia seriju?

 

Pa generalno isto razmisljamo. Stvarno bih volio da Jokic izdominira i da odvede DEN u finale, i pravicu se da je ovo dobar jinx ako se desi 😄 ali veoma tanke sanse. Kontam da se Klipersi moraju strasno samoubiti, i da im je bas narusena atmosfera u ekipi. Oni moraju (opet) da prepoznaju kvalitet i uticaj Jokica, koliko god da im ponos ne da, moraju da ga gledaju kao najvaznijeg igraca u seriji. Njega ne mogu da cuvaju 1na1, nego konstantno udvajanje = ekstra trud i trosenje u odbrani. Moraju agresivnije da igraju na njemu, da ga konstantno udvajaju iz sredine i smanje periferni vidik i uglove dodavanja. Cim mu igraju veoma blizu, krenu deflekcije i odma dodavanja ne budu vise tako precizna, radjaju se TOs, pasevi u noge i gubi se tecnost napada. Zbunjuje me i nedostatak reakcije Dok-a na desavanja na terenu, kao da igracima namjerno daje do znanja da bez truda mogu da izgube cak i od Denvera. Nekako vjerujem da je ovo lekcija za nadolazece finale, ali dvije lekcije mi nesto puno 🙂

 

Bos-Mia, navijam za Celtics-e, pa ne mogu nepristrasno da komentarisem. Bas mi se svidja igra Heat-a, ali kako god pogledam, cini mi se da Boston ima odgovor na njihove napadacke opcije. Bice kvalitetna serija, ali ako se vrati Hayward za prvu/drugu utakmicu, i uz njegov realan doprinos, dovoljan da prosiri rotaciju, ocekujem 4:2 za Boston. Bez Hayward-a, nastavak grind-a, pa dok bude snage.. do 4:3 😉

 

Kakve su tvoje prognoze?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Kao i uvijek, u metu👌

 

Ovi odmaraju do petka, isti broj dana kao posle serije sa Portlandom. 

Denver vcrs? 

 

 Navijamo svim srcem za naseg sunarodnika Jokaru i bratinu Jamala. Ocekujem tvrdu utakmicu na mali broj poena kao sto prilici gejm sevenima. Nasi samo nek odmaraju, prija im odmor jer igraju sve bolje i bolje, tempira se forma da bude na vrhuncu u pravim trenucima. Nisam ocekivao iskreno ovakvo gazenje Hjustona. Da je Bradley tu, za titulu ne bih brinuo ni najmanje 😛  Ovako ipak doza opreza.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton said:

 

Pa generalno isto razmisljamo. Stvarno bih volio da Jokic izdominira i da odvede DEN u finale, i pravicu se da je ovo dobar jinx ako se desi 😄 ali veoma tanke sanse. Kontam da se Klipersi moraju strasno samoubiti, i da im je bas narusena atmosfera u ekipi. Oni moraju (opet) da prepoznaju kvalitet i uticaj Jokica, koliko god da im ponos ne da, moraju da ga gledaju kao najvaznijeg igraca u seriji. Njega ne mogu da cuvaju 1na1, nego konstantno udvajanje = ekstra trud i trosenje u odbrani. Moraju agresivnije da igraju na njemu, da ga konstantno udvajaju iz sredine i smanje periferni vidik i uglove dodavanja. Cim mu igraju veoma blizu, krenu deflekcije i odma dodavanja ne budu vise tako precizna, radjaju se TOs, pasevi u noge i gubi se tecnost napada. Zbunjuje me i nedostatak reakcije Dok-a na desavanja na terenu, kao da igracima namjerno daje do znanja da bez truda mogu da izgube cak i od Denvera. Nekako vjerujem da je ovo lekcija za nadolazece finale, ali dvije lekcije mi nesto puno 🙂

 

Bos-Mia, navijam za Celtics-e, pa ne mogu nepristrasno da komentarisem. Bas mi se svidja igra Heat-a, ali kako god pogledam, cini mi se da Boston ima odgovor na njihove napadacke opcije. Bice kvalitetna serija, ali ako se vrati Hayward za prvu/drugu utakmicu, i uz njegov realan doprinos, dovoljan da prosiri rotaciju, ocekujem 4:2 za Boston. Bez Hayward-a, nastavak grind-a, pa dok bude snage.. do 4:3 😉

 

Kakve su tvoje prognoze?

jokara je zeznut igrac za udvajanja jer brzo pronalazi resenja i sve vidi. gober koji je zver u reketu mu je zatvorio prilaz kosu a ovaj ga je napunio spolja. malo koji igrac/tim moze na pravi nacin da ga cuva,  morao bi to biti top defanzivac na svojo poziciji u nba. zaustavljaju ga samo preterana ishrana i djordjevic na cetvorci :lol_2:. ta neka agresivna igra na njemu mu stvarno manje lezi i kad se ti kontakti ne sviraju zna da popizdi i izbace ga iz ritma. to i jeste kljuc utakmice ako mu smanje ucinak  i ako ga vise izmore i nateraju da vise radi za poene a istovremeno ne dozvole da se marej zapali. 

 

iako sam odigrao bos u 6 nisam bas preterano siguran u prognozu jer se i meni svidja igra i pristup majamija i imaju svakako oni svoje sanse za prolaz. tesko je prognozirati ovaj duel jer su sve tri utakmice odigrane bez nekog od vaznih igraca na obe strane a i majami je doziveo transformaciju igre u toku sezone  sa dolaskom kraudera i igija koji su im omogucili da igraju sa niskim postavama i sa vise polivalentnih krila i adebajom na 5. stvarno lepa a opet  i fajterska igra sa dosta plejeva u postavama, suterima, gomilom urucenja, kretnji  i blokova medjutim cini mi se da bos ima za nijansu veci individualni napadacki potencijal a da je u odbrani jos malo i vise bolji od napadackog dela tj da ima manje slabih tacaka u odbrani koje se mogu napadati, za razliku od brace sa nedostatkom melanina :classic_biggrin: - robinson, hiro, dragic i olinik. 

45 minutes ago, delgado said:

 

 Da, bas su se iskupili, tako sto su doveli Duranta i formirali najjaci tim u istoriji kosarke 😄  

pa sto tebi smetaju super-timovi. :default_coffee:

Edited by riviera
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Boston - Miami, simpatisem obe ekipe, Majami za nijansu vise, ali mislim da Boston prolazi u nekoj 4 - 2 seriji.

 

Ako Lac prodje Denver, zapravo nemam nikakve sumnje da ce Lal da ih zgromi. Kao kolektiv na terenu izgledaju mnogo srcanije i sabranije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, riviera said:

j

pa sto tebi smetaju super-timovi. :default_coffee:

 

  Uvek smetali & smetace. Neizvesnost, kakva-takva ravnopravnost i dobra kosarka na prvom mestu 🙂 

 

   Prognozirah Boston 4-3, a vidim da je Trip prognozirao 4-2 za Kelte, pa kako da prestignem covika 😕 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, delgado said:

 

  Uvek smetali & smetace. Neizvesnost, kakva-takva ravnopravnost i dobra kosarka na prvom mestu 🙂 

 

   Prognozirah Boston 4-3, a vidim da je Trip prognozirao 4-2 za Kelte, pa kako da prestignem covika 😕 

a bio si sugurno i izricito protiv formiranja big3 u majamiju i proslogodisnjeg (neuspelog) nagovaranja lebrona i dejvisa da im se u lejkersima pridruzi jos i kavaj. zbog ocuvanja kompetivnosti lige. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gggggggg said:

mene edin poceo da nervira u poslednje vreme. previse je pristrasan u utakmicama i ima to iratantno cudjenje i jaukanje kada neki igraci urade nesto nekosarkaski™ ili ako nesto nije po pravilima. 

ocigledno nisi gledao prenose srkija smradojevica i plavsica

mislim da kawhi veceras resava

Edited by Mile1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, riviera said:

a bio si sugurno i izricito protiv formiranja big3 u majamiju i proslogodisnjeg (neuspelog) nagovaranja lebrona i dejvisa da im se u lejkersima pridruzi jos i kavaj. zbog ocuvanja kompetivnosti lige. :classic_biggrin:

Kawhi u Lejkersima bi bilo vrh za ligu.

To bi bio najkaci big 3 ikada👌

Gledanost na max😀

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...