Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

1 hour ago, greenenvy said:

Cek, kako Tatum otkrovenje ovog PO-a tek. Je l' gledao neko njegovu rookie sezonu i seriju sa Cleveland-om? Po meni se vec tu videlo da ce biti veliki igrac. 

 

Ma ok video se talenat, ali da ce sa 23 godine ovako da isporucuje protiv najbolje odbrane lige..I to lik sve radi na terenu, a na pocetku mi je delovao samo kao skorer. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, uini said:

 

clippersi su šutirali 10-38 u drugom, odnosno, jedva preko 26%. osim georgea i leonarda, neke poene je dao sweet lou i još jedan lik je uterao valjda dva poena. 

tako da uopšte nije čudno što su poraženi.

 

edit proverih upravo fantastican podatak -> u drugom poluvremenu sweet lou 4pts & džamajkl grin 2pts: to je sve od poena izvan polovice i leonarda

 

george je bio odličan ali 9-21 iz igre nije "apsolutni max". leonard za svoje standarde tek dobar tj solidan, imao je i nekoliko bitnih grešaka kada su jurili 4-5-6 razlike koje nisu karakteristične za njega. 

 

tako da, uopšte ne čudi što su ispustili razliku. jeziv performans cele ekipe & trenera u drugom, minus ova dvojica koja su tek bila okej & dobra ali ništa epski

 

Kako PG igra toplo-hladno, rekao bih da mu je ova partija od sinoc apsolutni max. Lenard je takodje bio veoma dobar, imao je nekoliko sjajnih ukradenih posle kojih je omogucio sebi "room service". U G5 Lenard je imao 36p pa su izgubili. Samo kazem da bi to moglo da zabrine Kliperse pred G7, nista vise. Ako Klipersi dobiju sedmu, sve ovo ce biti nebitno.

 

 

4 hours ago, LordOfTerror said:

 

Pa kad Kawhi nije izgubio PO seriju maltene 5 godina i ima na svom kontu 2 titule.

 

Sad treba da ga poredim sa Hardenom koji je u tom periodu doziveo 20 topljenja i nestajanja....

 

 

 

 Pa ne bas, Kawhi je ispao 2015. upravo protiv Clippersa u 1R koji su posle zestoko failovali protiv HOU (HOU 14/15 jedna od slabijih WCF ekipa u poslednjih 10god) ; a 2016. su ga izbacili Thunderu u semis conf iako su bili favoriti i svi su mislili da prolaze. Ok, 2017. je odigrao prvi pravi plejof kao superstar, 2019. vec znamo, dok se 2018. nije ni pojavio u sezoni. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, riviera said:

cini mi se da si pristrasan ili samo neobavesten :classic_biggrin: kritikovan je on ozbiljno u medijima za g2 i 13 poena a da ne pricam koliko ga pljuju sto odmara ligaski deo sezone, zatim za forsiranje trejda iz sparsa preko ujke i foliranje povrede... za njegov rad u plejofovima nemaju za sta da ga napadaju jer za razliku od janisa i hardena on je jedan od najboljih 10-15 igraca u istoriji gledajuci samo taj deo sezone.

on je sinoc trebao da ubaci 39 da bi klipersi prosli dalje.  ako je tu on glavni krivac sto nije dao skoro 40 na utakmici (a mogao je da odigra sigurno bolje i vise) ne znam. na prethodnom mecu isto za prolaz je zabio 36, trebao je ubaciti 43 da bi dobili ako je on tada bio glavni i jedini krivac za poraz. on ovde ocigledno mora vise ako ce ostatak tima da igra ovako ali ako se ocekuje od glavnog igraca da postize 40 poena da bi mu ekipa dobijala to onda vise nije tim sa sampionskim dometom. znaci ako se neko od lu, herel, moris, beverli, zubac, sameta ne trgnu i ne odigraju bolje utakmice dzabe im ucinci lenarda i dordza. bice im opet malo.

evo jos par interesantnih detalja. lu i samet  kome su jedini poslovi na terenu trpanje u seriji sa denverom prvi sa trojke ima vrhunskih 13% a drugi dosta boljih 17% a u karijeri su na 35 i 40%. i onda sto se lenard ne kritikuje. treba kritika, slazem se ali da bude celovita za tim a ne samo da se rezultat gleda kroz jednog igraca.

 

cuj ozbiljno kritikovan u medijima zbog game 2? gde ozbiljno? bilo vise od dva tvita ili sta? ono za odmaranje je postala normala pa vec se i preko toga prelazi (nemam problem sa loadovanjem personalno), a za forsiranje trejda i odbijanje da uradi bilo sta za godinu dana su ga kritikovali kao da se radi o ishu smithu. tu i tamo se spominje kao da se ne zaboravi ali nista vise od toga. spursi su mnogo vise bili kritikovani nego on. to je i moja poenta da je bilo koji drugi igrac bio na njegovom mestu (a pogotovo igrac koji nije omiljen tipa westbrook, durant) bili bi kritikovano jos vise. pa evo po durantu se jos uvek pljuje sto je potpisao za warriorse iako je leonard uradio mnogo goru stvar.

lik povucen, nema ga na soc mrezama, nema ga u medijima, monotoni odgovori u intervjuima pa je vec postalo standard da sta god da uradi - pusti se, kawhi je to.

 

nisam mislio da mora da ima 50pts prosek nego da vise podigne ekipu i da bude lider. da preventuje™ povratak u utakmicu protivnika 3-4 put samo u ovom playoffu. mnogim superstarima se to nikada ne bi desilo. jamesa bi i sada nakon svega sto je uradio u karijeri kritikovali zbog toga zestoko u ovom trentuku. a o leonardu ni muk. nisam ni siguran i da ispadnu da ce on biti krivac kao sto chaos misli. bice doc prvi, pa onda neki igraci  i onda mozda leonard.

freethrow je u pravu, nisu ni leonard ni george nikakvi lideri, pogotovo ne ovoj skupini indijanaca igraca.

 

@ecf

 

moracu navijati za boston i ako su im navijaci najveci smaraci. nervira me miami i butler. filipinska vreca gela™ radi opasan posao i jedva cekam taj duel dva top3 trenera u ligi.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nicklord said:

Jer nema neki pravi razlog za hejt i dalje. Duranta niko nije napadao dok nisu ispustili 3:1 protiv GSWa jer su se ukakili malo on i Westbrook (ovaj mnogo više). Paul George se raspadao pola ovog PO, Lebron je nestao u velikom finalu, Harden više puta nestajao, evo Janis je sad isto bio slabiji dosta nego obično, Kari padne u PO... On se još nije zaista raspao do sad ni u jednoj seriji.

 

Utakmice gde je bio loš u poslednjih nekoliko sezona u PO su G2 sa Denverom sad, jedna protiv Orlanda prošle godine, jedna protiv Hjustona 2017. i po jedna utakmica u serijama sa Memfisom i OKC 2016. godine. To je to 😄 

 

 

ako se dobro secam durant je bio dosta kritikovan u oklahomi. najvise zbog stila igre u po, mada su tu vise prednjacili brooks i westbrook i ostali ne-suteri.

Link to comment
Share on other sites

Kako li ce se ovo izvesno angazovanje Pringlesa u Siksersima odraziti na sudbinu Simmonsa u timu? Nesto mi se on nikako ne uklapa u njegovu viziju kosarke.

 

Mislim nije mi se ni Westbrook uklapao, pa je tacno tu i najvise zaskripalo kad je krenulo tvrdo

Edited by threepwood
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, gggggggg said:

 

cuj ozbiljno kritikovan u medijima zbog game 2? gde ozbiljno? bilo vise od dva tvita ili sta? ono za odmaranje je postala normala pa vec se i preko toga prelazi (nemam problem sa loadovanjem personalno), a za forsiranje trejda i odbijanje da uradi bilo sta za godinu dana su ga kritikovali kao da se radi o ishu smithu. tu i tamo se spominje kao da se ne zaboravi ali nista vise od toga. spursi su mnogo vise bili kritikovani nego on. to je i moja poenta da je bilo koji drugi igrac bio na njegovom mestu (a pogotovo igrac koji nije omiljen tipa westbrook, durant) bili bi kritikovano jos vise. pa evo po durantu se jos uvek pljuje sto je potpisao za warriorse iako je leonard uradio mnogo goru stvar.

lik povucen, nema ga na soc mrezama, nema ga u medijima, monotoni odgovori u intervjuima pa je vec postalo standard da sta god da uradi - pusti se, kawhi je to.

 

nisam mislio da mora da ima 50pts prosek nego da vise podigne ekipu i da bude lider. da preventuje™ povratak u utakmicu protivnika 3-4 put samo u ovom playoffu. mnogim superstarima se to nikada ne bi desilo. jamesa bi i sada nakon svega sto je uradio u karijeri kritikovali zbog toga zestoko u ovom trentuku. a o leonardu ni muk. nisam ni siguran i da ispadnu da ce on biti krivac kao sto chaos misli. bice doc prvi, pa onda neki igraci  i onda mozda leonard.

freethrow je u pravu, nisu ni leonard ni george nikakvi lideri, pogotovo ne ovoj skupini indijanaca igraca.

 

@ecf

 

moracu navijati za boston i ako su im navijaci najveci smaraci. nervira me miami i butler. filipinska vreca gela™ radi opasan posao i jedva cekam taj duel dva top3 trenera u ligi.

 

ovo iz prvog pasusa da ne odgovoram, jednostavno je tvoj utisak. mogu jedino da dodam da on medijima nije atraktivan u odnosu na neke druge igrace pa i kad uradi neke vrh stvari sa sparsima i reptorsima to nije ispraceno kao recimo lebron ili gsw. onda  i kad se desi suprotno ne mikro-analizira se njegova svaka losija utakmica. jednostavno takav ima status u medijima i opredeljenje da se ne eksponira uopste u njima. janis recimo isto ima dosta slabiju popularnost u medijima u odnosu na status.

 

sto se tice ovog boldovanog mislim da se previse preteruje i mitomanise sa ulogom jednog igraca na igre drugih. npr. lauri prosle sezone pobednik i vodja pre toga choker i luzer a u stvari igrao je umesto derozana sa kavajem. prosle sezone lebron sa ingramom i lonzom ni u plejof ove sezone u wcf. sta prosle sezone nije znao da bude vodja a sad sa dejvisom opet  setio kako da vodi, kad bi ta teorija isla tako. jeste najveca odgovornost za rezultate na najboljem igracu ali ne moze on umesto drugih da vodi loptu, pogadja, dodaje, skace, igra odbranu. igra svakog igraca je u najvecoj meri na njemu, pa onda tek treneru\sistemu i njegovim saigracima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, threepwood said:

Kako li ce se ovo izvesno angazovanje Pringlesa u Siksersima odraziti na sudbinu Simmonsa u timu? Nesto mi se on nikako ne uklapa u njegovu viziju kosarke.

 

Mislim nije mi se ni Westbrook uklapao, pa je tacno tu i najvise zaskripalo kad je krenulo tvrdo

 

kazu da je izvestan dan tony u pacersima.

 

2 minutes ago, riviera said:

sto se tice ovog boldovanog mislim da se previse preteruje i mitomanise sa ulogom jednog igraca na igre drugih. npr. lauri prosle sezone pobednik i vodja pre toga choker i luzer a u stvari igrao je umesto derozana sa kavajem. prosle sezone lebron sa ingramom i lonzom ni u plejof ove sezone u wcf. sta prosle sezone nije znao da bude vodja a sad sa dejvisom opet  setio kako da vodi, kad bi ta teorija isla tako. jeste najveca odgovornost za rezultate na najboljem igracu ali ne moze on umesto drugih da vodi loptu, pogadja, dodaje, skace, igra odbranu. igra svakog igraca je u najvecoj meri na njemu, pa onda tek treneru\sistemu i njegovim saigracima.

 

james i lakersi bi usli u playoff da se nije povredio.

 

u pravu si, samo se retko kenja po houstonovim saigracima, samo po hardenu i sada westbrooku (koji je u ovom playoffu izlazio iz korone i povrede, ali koga briga za to), kenja se po stephu a ne livingstonu, kenja po embiidu i antetokounmpu a ne miltonu i divincenzu. znaci u nekim slucajevima je ok pljuvati po najboljim igracima a nekom nije. to je cela poenta, dupli standardi i kako je leonard iznad kritike. 

i pre nego sto sada neko dodje da izvlaci statistike ovih navedenih igraca i njihov skor - imali su ovi igraci svi dobre serije i dobre utakmice ali se to uopste ne pamti i ne odgovara narativu.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gggggggg said:

 

kazu da je izvestan dan tony u pacersima.

 

 

james i lakersi bi usli u playoff da se nije povredio.

 

u pravu si, samo se retko kenja po houstonovim saigracima, samo po hardenu i sada westbrooku (koji je u ovom playoffu izlazio iz korone i povrede, ali koga briga za to), kenja se po stephu a ne livingstonu, kenja po embiidu i antetokounmpu a ne miltonu i divincenzu. znaci u nekim slucajevima je ok pljuvati po najboljim igracima a nekom nije. to je cela poenta, dupli standardi i kako je leonard iznad kritike. 

i pre nego sto sada neko dodje da izvlaci statistike ovih navedenih igraca i njihov skor - imali su ovi igraci svi dobre serije i dobre utakmice ali se to uopste ne pamti i ne odgovara narativu.

 

 

pa dobro taj narativ, ugled i status koji igrac ima i koji ga prati igra bitnu ulogu. sve dok ga ne okrene i promeni igrama i rezultatima, na bolje ili na gore. kavaj je svoje ime od autsajdera i no name igraca transformisao u pobednika i top igraca lige. da je u torontu flopovao i igrao lose vrv  bi dosta ljudi smatralo da je sistemski igrac sparsa i popovica a covek je u jednoj sezoni tu pricu okrenuo. evo ove sezone se i ovde pisalo da on bez pravih plejeva ne moze do titule. moguce da ce se taj narativ pokazati kao tacan u ovoj sezoni a ako dobiju G7 i kasnije osvoje jbg onda nece...

 

lebron je usao sa znatno vecim pritiskom i ocekivanjima i iz te vizure se i prati njegova karijera ciji je od pocetka cilj bio pohod na vrh goat liste when all said and done.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, threepwood said:

Kako li ce se ovo izvesno angazovanje Pringlesa u Siksersima odraziti na sudbinu Simmonsa u timu? Nesto mi se on nikako ne uklapa u njegovu viziju kosarke.

 

Mislim nije mi se ni Westbrook uklapao, pa je tacno tu i najvise zaskripalo kad je krenulo tvrdo

 

43 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Mislim da je bolje pitanje kako ce Biid da se uklopi nego Simons.

MDA bi sigurno voleo Simonsa. Koliko god bio los suter, Simons ne uzima lose suteve, a kao paser je izvanredan (imao bi neku naopaku verziju Nesa i Hardena koji ne sutiraju trice, ali su preopasni u reketu i pice ozbiljan difens).

Dobra stvar za MDA bi bilo to sto bi za pocetak imao vrhunske odbrambene igrace, kod kojih samo treba da poslozi vrhunski napad. 

Sto se Embida tice, tu nastaje prvi i jedini problem. MDA bi od Embida mogao da napravi napadacku zver ili da to bude totalni fejl. Kvalitet suteva koje uzima Embid su katastrofalni. Propustanje otvorenih trojki, fintiranje vazduha, uzimanje poludistance preko ruke, pa onda ono gubljenje lopte u reketu prilikom udvajanja gde ne vidi otvorenog igraca. Jako, jako losa prica neretko. Iako on nabije svoje brojke, njega to guzenje, ta muka da dodje do svojih poena toliko izmuci da on u drugom poluvremenu bude katastrofalno los i neefikasan. 

 

Sve ostalo je na fo, dovodjenje 3&D likova, specijalista za 3pt, par trejdova i to bi bila ekipa sa kojom moze da se radi kako treba.

28 minutes ago, gggggggg said:

miltonu

Milton je bio skroz ok za ono sto se ocekuje. 

Embid nista nije kriv za poraz od Kelta. Jedino sto je najbitniji igrac bio odsutan. I ostajem pri tome. Simons je jedan od najboljih generatora suteva za 3 poena u celoj ligi sto objasnjava totalni fejl Horforda i Tobajasa koji nisu mogli da dodju do dobre pozicije i pogode nesto. Samim tim, jedno 70% smislenih napada je nestalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...