Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

18 minutes ago, 12Laki said:

Ja sam ubedjen da jedino on nece puci pod pritiskom u do or die utakmici.E sad pitanje je kako ce PG13 i ekipa reagovati.

 

Ma da. Bez obzira sto se zezam na njegov racun, Kiv- ovaj, Kawhi ce se sigurno pojaviti na utakmici.

 

Celokupni ostatak Klipersa je (blago receno) diskutabilan.

 

Ipak se treba podsetiti da je Toronto iz prosle sezone bio ozbiljan tim sa ozbiljnim trenerom, i da su na momente muski povukli i Lowry, i Gasol, pa i Siakam.

 

Nije bas da je Kawhi sam lane osvojio prsten, noseci ostatak tima na krkace, iako je nesumnjivo bio najbolji igrac.

 

Pritom, Kawhi i nije neki vodja. Ubica, radnik i ratnik, ali nije vodja. Jopet, Lowry (i Gasol) su bili te vodje/mentori na terenu i svlacionici.

 

A ko ce ovde u Klipersima da ga odmeni u liderskom delovanju?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo ljudi se seca da je Rivers 2003. izgubio PO seriju sa Orlandom protiv Detroita nakon vodjstva 3-1. Plus ona sa Clippersima, pa se moze desiti da drzi apsolutni negativni rekord.

 

Uz Donovana najprecenjeniji trener 21. veka. Uglavno ide na kartu motivacije i 'drugarstva' sa igracima, a to ocigledmo ne stima sa ovom skupinom koju sada ima.

 

 

Edited by MrTripleDouble
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Au kakav preokret Denvera, kakva tekma. 

Sto se G7 tice malo zabrinjavajuce deluje za LAC sto su izgubili obe tekme gde su im udarne igle odigrale jake partije. Vcrs George na apsolutnom maxu, Lenard standardan i ponovo ispustise veliku razliku. I dalje su apsolutni favoriti za gejm seven, ali imajuci u vidu ove narative sa 1-3 preokretima na obe strane i cinjenicu da Klipersi nikad nisu zaigrali finale konferencije, sve je moguce. I pored Jokarinih a la dirk fejdova s jedne noge, ona jedna nemoguca trojka kad je isticalo vreme, meni je potez tekme Jamalov ringispil na PGu i kucanje posle toga. Neverovatan je Denver, i 4 PO seriju igrace u 7 tekmi sa ovom generacijom. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, delgado said:

Vcrs George na apsolutnom maxu, Lenard standardan i ponovo ispustise veliku razliku.

 

clippersi su šutirali 10-38 u drugom, odnosno, jedva preko 26%. osim georgea i leonarda, neke poene je dao sweet lou i još jedan lik je uterao valjda dva poena. 

tako da uopšte nije čudno što su poraženi.

 

edit proverih upravo fantastican podatak -> u drugom poluvremenu sweet lou 4pts & džamajkl grin 2pts: to je sve od poena izvan polovice i leonarda

 

george je bio odličan ali 9-21 iz igre nije "apsolutni max". leonard za svoje standarde tek dobar tj solidan, imao je i nekoliko bitnih grešaka kada su jurili 4-5-6 razlike koje nisu karakteristične za njega. 

 

tako da, uopšte ne čudi što su ispustili razliku. jeziv performans cele ekipe & trenera u drugom, minus ova dvojica koja su tek bila okej & dobra ali ništa epski

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, delgado said:

Au kakav preokret Denvera, kakva tekma. 

Sto se G7 tice malo zabrinjavajuce deluje za LAC sto su izgubili obe tekme gde su im udarne igle odigrale jake partije. Vcrs George na apsolutnom maxu, Lenard standardan i ponovo ispustise veliku razliku. I dalje su apsolutni favoriti za gejm seven, ali imajuci u vidu ove narative sa 1-3 preokretima na obe strane i cinjenicu da Klipersi nikad nisu zaigrali finale konferencije, sve je moguce. I pored Jokarinih a la dirk fejdova s jedne noge, ona jedna nemoguca trojka kad je isticalo vreme, meni je potez tekme Jamalov ringispil na PGu i kucanje posle toga. Neverovatan je Denver, i 4 PO seriju igrace u 7 tekmi sa ovom generacijom. 

Koliko pomoci treba Kawhiju? PG13 mu odigra odlican mec, Lu je dao svoj doprinos i opet ispustise veliku razliku.

Zamisli sta bi bilo da se AD i Lebronu desava ovo?

Bice zanimljivo u game 7

 

 

Hahaha sad tek vidim kako se Doc sprda sa Redzijem. Lik je ladno njega uveo na 3 sekunde do kraja, iskljucio sam prenos malo ranije pa mi to promaklo. Bravo doktore👌

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao preslikana peta utakmica. S tim da je velika razlika za LAC više bila posledica potpunog pomračenja uma DEN tokom 4-5 minuta nego neke strašne igre Klipersa. Ponovo u drugom pol. šut LAC teži nuli dok Denverićani kao da se bude tada i šutiraju fudbalskih 110%. 

 

Zanimljivo, u obe utakmice značajan deo preokreta se odvija dok su glavne violine Denvera na klupi. Ono što bi trebalo da bude forte Klipana - duža klupa i jaka odbrana, u 3/4 i početkom 4/4 radi protiv njih. Kao da su zamenjene uloge. Svi igrači Denvera daju veliki doprinos, pa čak i MPJ igra finu odbranu za njegove standarde.

 

Kad se setim kako smo prozivali Jokića da bira mečeve (i bili u pravu). :classic_biggrin: Kako je samo bedno izgledao na pojedinim utakmicama protiv Jute. Na stranu one trojke i blesavi šutevi na kraju, gledam ga kako sada skuplja poene tokom celog meča, konstantno je pretnja i u prvih 25-30 minuta ima suludih 8/11 iz igre uz gomilu skokova i asistencija. Pritom, da ima nečeg vestbrukovskog u njemu mogao bi komotno da šutne 40 puta za to vreme i niko reč da mu ne kaže jer su sve situacije iz kojih uobičajeno pogađa. Na kraju vidiš brutalne brojke a svestan si da nije ni blizu ličnog maksimuma, ali je tim pobedio i to je jedino bitno. Kada odigra ovako to je školski primer jako racionalnog a opet strašnog top 10 igrača lige. 

 

Poseban rešpekat za način na koji je Marej prošao golgotu. Samo da povreda nije ozbiljna. Ako ništa drugo, značiće im ovih nekoliko sati viška za odmor pred G7. Može taj meč da ode na obe strane, nije za džabe rezultat 3-3, ali bih stvarno voleo da se uverim da li sam u pravu kada mislim da LAL više odgovara Denveru od LAC, na stranu efekat umora, koji je daleko od zanemarljivog.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Barkley#34 said:

 Poseban rešpekat za način na koji je Marej prošao golgotu. Samo da povreda nije ozbiljna. Ako ništa drugo, značiće im ovih nekoliko sati viška za odmor pred G7. Može taj meč da ode na obe strane, nije za džabe rezultat 3-3, ali bih stvarno voleo da se uverim da li sam u pravu kada mislim da LAL više odgovara Denveru od LAC, na stranu efekat umora, koji je daleko od zanemarljivog.

 

I ja imam takav utisak a glavni razlog je sto ce Murray imati mnogo vise prostora da se razmase. Pritom Denveru vise odgovaraju timovi kojima mogu da 'puste' da vise sutiraju za 3 dok im zatvaraju reket. Ako prodju u WCF verovatno cemo videti zatvaranje reketa i teranje Lebrona na midrange kao glavnu opciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekoliko random utisaka. 

 

Jokićeva mehanika šuta, pogotovo fadeaway i trojke kada šutira, me neverovatno podseća na Birdovu. Nizak dribling u gužvi, dodavanja. Podseća me na Birda. Oprosti mi Bože, grešio sam.

 

Uvek mi je drago kada precenjeni defanzivci - štrokadžije izađu brzo zbog 6 ličnih. Hvala Patriče Beverliju.

 

edit: Još jedna jeretička misao: Da li je moguće da su Klipersi slabo fizički pripremljeni!?

 

Emotivna klackalica nevakcinisanog Portera bi trebalo da u 7 meču bude pozitivna: prvi meč posle konferencije je imao jako dobre poteze, u prošloj se pogubio kao klinac među odraslima sa driblinzima na esidu, na 7mom bi trebalo da pokaže da ima i bar malo mentalne stabilnosti.

 

Meni se Pol Džordž uopšte ne dojmi. Jeste on što bi mladi rekli superstar i ima lep šut i pegla odbranu, ali ništa posebno. Radije bih u ekipi imao Khrisa, a ni njega ne gotivim nešto posebno. Imam utisak da Klipersi imaju dva superstara sa najmanje emocionalnog impakta na ostatak tima u celom plejofu, ako to može da bude kategorija uopšte. Ako ne, eto - izmislio sam je.

 

Lebron - AD, Luka - Porzingis, Dame - CJ, Harden - WB, Freak - Khris, Lowry - Siakam, Jimmy - Dragic, Tatum - Kemba - Brown... definitivno najmanje.

 

 

 

 

Edited by freethrow
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...