Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

13 hours ago, freethrow said:

 

Kada sam pre godinu dana imao preko telenora imao sam sličan problem i morao sam da se logujem preko kompa, ne mobilnog, prvi put. Posle toga je radilo ok. 

Hvala. Ja sam uglavnom gledao preko kodi-a na eon boxu, ali su sad pred playoff prestali da mi rade strimovi koje sam obicno koristio. Uzeo sam neku promociju league pass-a direktno na njihovom sajtu, nedelju dana besplatno pa cu to probati da vidim kako radi na boxu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Bilo bi dobro vec sad u 12 da krenu, da citam o kosarci na NBA temi.

 

Jos se ne zna pa tako kontam da od sutra krecu jer bi se vec znalo da danas igraju

Ne mora da znači, sad je 6 ujutru na istoku. Može ujutru za uveče ja mislim

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nicklord said:

Ne mora da znači, sad je 6 ujutru na istoku. Može ujutru za uveče ja mislim

Moze biti ali mi cudno jer su sinoc imali sastanak celnici lige i po 2 igraca timova iz bubble i nista nije iskakalo posle toga, bar da sam ja ispratio.

 

Bilo bi extra da danas krene

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Dzordz Bus jr. verovatno ne bi prosao psiholoski test za vozaca GSP-a.

Ne postaje predsednik Amerike Tramp svojom dovitljivoscu i pamecu, on iza sebe ima nezamislivu masineriju marketing strucnjaka, finansijera, senatora, kongresmena, lobista sto picki materini da izvines na izrazu koji imaju interes da Tramp postane to sto je sada. A to sto je potpuno egoisticni imbecil operisan od realnosti i osecaja sramote... pa jbg i dalje im radi posao. 

 

Gledao si "House of cards" 👀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

Ne samo to, danas u medijima, sportisti imaju svoje misljenje o politici, naucnici raspravljaju da li Bog postoji, politicari nas ubedjuju da klimatske promene nisu nista posebno. Sve zbog masovnih medija i jednakosti popularnost = autoritet.

 

 

Problem je sto mi stagniramo vec decenijama.

 

Ljudi od odlaska na Mesec pre 50 godina nisu bili tamo, medicina je omogucila ljudima koji zive zdravo i imaju dobru genetiku da jedno pola veka stare dok se ne pretvore u mumije, a od tehnologije imamo industriju zabave i drustvene mreze.

 

Tacno je, nekada je bilo mnogo gore, ali od 1970. ili 1980. mi imamo samo mnogo bolje komunikacione uredjaje i nesto ne vidim da ce se to menjati u buducnosti. Otud i ovakvi nemiri, otud i takva reakcija ljudi jer vecina koristi te tehnoloske pogodnosti za zabavu i zaglupljivanje.

 

moram da se osvrnem na ovaj deo iako nije povezan sa temom. 

prvi deo i izjava da bog postoji ili ne postoji nikada nije bila tema naucnika niti se moze naci u bilo kom naucnom casopisu. stavise kosi se sa bazicnim naucnim principima da ti kao naucnik i pripadnik naucne zajednice ne mozes da imas luksuz da verujes u nesto jer ako verujes onda ti ne pratis dokazive cinjenice i nisi verodostojan kao naucnik (raporting bias). znaci naucnici niti veruju niti ne veruju vec prihvataju ili odbacuju nacucne cinjenice. ko gleda u solju, kosti, tarot karte nije naucnik niti se moza smatrati relevantnim.

 

drugi deo je takodje interesantan jer vlada misljenje na koje sam naisao nekoliko puta da se u nauci, konkretno u medicini nista znacajno nije desilo od pronalaska anestezije sto je skroz netacno. ljudi kao vrsta su vise napredovali tokom 20 godina interneta nego za 4-5 miliona godina evolucije pre toga. bukvalno su napravljeni ogromni koraci u svim naucnim granama i izvrsena je sistematizacija, protokoli, metodi, klasifikacija koja nije bila moguca pre interneta. svet se toliko promenio od tada do danas da bi neko ko je zaspao u 70im, 50 godina kasnije mogao da prepozna samo englesku kraljicu, londonski metro i mozda kineski zid ako je imao priliku da ga vidi za zivota tokom 70ih.

Edited by HAMMER
  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

U pravu si. On topic again: da li će ekipe koje su delovale dobro do sada izgubiti momentum zbog nebasketaškog dela programa? Da li će izraubovani i stariji igrači procvetati zbog nenadanog odmora? Da li će ekipe koje su objektivno loše igrale, poput Denvera, pronaći rešenja? Da li je TheProfessor zasita pokidao Ahila? Oh, wait...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, freethrow said:

U pravu si. On topic again: da li će ekipe koje su delovale dobro do sada izgubiti momentum zbog nebasketaškog dela programa? Da li će izraubovani i stariji igrači procvetati zbog nenadanog odmora? Da li će ekipe koje su objektivno loše igrale, poput Denvera, pronaći rešenja? Da li je TheProfessor zasita pokidao Ahila? Oh, wait...

Dobra pitanja ali nema trika da bilo ko zna odgovore na ta pitanja. 

Kontam da nisu ni trenirali juce i prekjuce. Vidjecemo

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Liska Manjina said:

Počeli smo i da se bavimo podmetanjem

 

4 hours ago, Død said:

Ja sam već pisao da će ekstremno ponašanje jedne grupe dovesti do ekstremnog ponašanja druge grupe.

Uzeo sam tvoj citat iz mog, zato pogresno ime.

4 hours ago, Død said:

Ako sam te razumeo, protesti su doveli do toga da batica uzme pusku rokne 2 osobe i vrati se kuci neometano. 

Poceli smo da pravdamo i ubistva, najs.

Nema podmetanja. Sam si rekao, ponasanje jedne grupe dovodi do ekstremnog ponasanja druge. Dakle ljudi koji protestuju dovode do toga da ih bolesnik ubije, jer koji ce kurac na ulici. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, HAMMER said:

moram da se osvrnem na ovaj deo iako nije povezan sa temom. 

prvi deo i izjava da bog postoji ili ne postoji nikada nije bila tema naucnika niti se moze naci u bilo kom naucnom casopisu. stavise kosi se sa bazicnim naucnim principima da ti kao naucnik i pripadnik naucne zajednice ne mozes da imas luksuz da verujes u nesto jer ako verujes onda ti ne pratis dokazive cinjenice i nisi verodostojan kao naucnik (raporting bias). znaci naucnici niti veruju niti ne veruju vec prihvataju ili odbacuju nacucne cinjenice. ko gleda u solju, kosti, tarot karte nije naucnik niti se moza smatrati relevantnim.

 

drugi deo je takodje interesantan jer vlada misljenje na koje sam naisao nekoliko puta da se u nauci, konkretno u medicini nista znacajno nije desilo od pronalaska anestezije sto je skroz netacno. ljudi kao vrsta su vise napredovali tokom 20 godina interneta nego za 4-5 miliona godina evolucije pre toga. bukvalno su napravljeni ogromni koraci u svim naucnim granama i izvrsena je sistematizacija, protokoli, metodi, klasifikacija koja nije bila moguca pre interneta. svet se toliko promenio od tada do danas da bi neko ko je zaspao u 70im, 50 godina kasnije mogao da prepozna samo englesku kraljicu, londonski metro i mozda kineski zid ako je imao priliku da ga vidi za zivota tokom 70ih.

Gluposti. Nisam znao da Ajnstajn, Njutn ili nas Mihajlo Pupin nisu relevantni naucnici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Død said:

 

Uzeo sam tvoj citat iz mog, zato pogresno ime.

Nema podmetanja. Sam si rekao, ponasanje jedne grupe dovodi do ekstremnog ponasanja druge. Dakle ljudi koji protestuju dovode do toga da ih bolesnik ubije, jer koji ce kurac na ulici. 

Pogrešno, ja sam jasno napisao da paljenje i uništavanje predstavljaju ekstremno ponašanje. Ako ne veruješ da je bilo paljenja i uništavanja proveri snimke. I vidiš da ovaj bolesnik nije jedini, da imaju "građanske patrole" koje štite određene blokve od "demonstranata". I situacija će sve više eskalirati, sve dok murija ne pohapsi sve.

 

Inače likovi koji protestuju protiv murije i traže ukidanje te iste murije viču "call the cops". A sad je toj istoj muriji lagano boriti se sa sličnim bitangama, i ako misliš da je ovaj degenerik opasan, e takvih je mali milion u hoodu i svi su naoružani.

 

edit: Da bude jasno pričam ovde o demonstracijama zbog ubistva Blejka, a ne o problemu rasizma.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, HAMMER said:

moze neka dokaziva referenca ili da verujem u tvoju viziju?

Tvoja je tvrdnja da naucnik ne moze biti relevantan ako veruje u Boga, Budu, vracaru. Evo ja ti navodim naucnike koji su verovali i ne samo oni, ima ih jos dosta. Nauka ne negira Boga. Jedan d najvecih dokaza gde je recimo i sampion ateizma Entoni Flu pao je informacija u DNK. Neko je morao stvoriti tu informaciju.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

Ok, ovo sad baš prevazilazi okvire ove teme.

 

Postoji tema na forumu gde se raspravljaju ovi što veruju u deda mraza i ovi drugi, pa tamo nastavite.

Pa i ti bi kao moderator mogao da povedes racuna o postovanju tudje veroispovesti.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Drakaris said:

Tvoja je tvrdnja da naucnik ne moze biti relevantan ako veruje u Boga, Budu, vracaru. Evo ja ti navodim naucnike koji su verovali i ne samo oni, ima ih jos dosta. Nauka ne negira Boga. Jedan d najvecih dokaza gde je recimo i sampion ateizma Entoni Flu pao je informacija u DNK. Neko je morao stvoriti tu informaciju.

ne, ja to nisam rekao. moras da shvatis da verovanje nije povezano sa naukom. nauka su naucne cinjenice i ono sto sam ja rekao je da ne mozes da verujes u naucne cinjenice vec ih prihvatas ili odbacujes (ako su dokazive ili nedokazive). ako hoces da verujes imas ogroman problem jer ne sagledavas cinjenice objektivno vec kroz lupu imaginarnog (da se politicki korektno izrazim) sto te svrstava u nepouzdanog istrazivaca.

a za zastitu svoje veroispovesti bogocovecansko bi bilo da zatrazis zastitu od boga (kad vec verujes) a ne zastitu od fizickog bica (koje mozda i ne veruje).

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Tamburinjo said:

 

Dzordz Bus jr. verovatno ne bi prosao psiholoski test za vozaca GSP-a.

Ne postaje predsednik Amerike Tramp svojom dovitljivoscu i pamecu, on iza sebe ima nezamislivu masineriju marketing strucnjaka, finansijera, senatora, kongresmena, lobista sto picki materini da izvines na izrazu koji imaju interes da Tramp postane to sto je sada. A to sto je potpuno egoisticni imbecil operisan od realnosti i osecaja sramote... pa jbg i dalje im radi posao. 

 

Samo sto nisam pricao o Busu, pricao sam o Trampu.

 

Busa ne treba posmatrati kao pojedinca, vec kao pukog predstavnika jedne stare i mocne americke dinastije, koji je usled toga postao predsednik.

Moze se reci da je zapravo porodica Bus postala predsednik (ponovo) a ne mali Dzordzi.

 

Trump, sa druge strane, je skorojevic, unuk imigranta, koji je iskoristio ozbiljnu politicku krizu republikanske stranke i jos ozbiljniju frustriranost velikog dela populacije "establismentom" da na talasu populizma i demagogije udje u belu kucu.

 

Naravno da Tramp ima masivnu masineriju iza sebe, svaki politicar u USA to ima, ali on je u mnogo cemu ucestvovao da okupljanje te masinerije bude bas iza njega.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...