Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

7 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Sruder je definitivno odvukao tu seriju u egal.

 

Ja pisah pre neki dan kako je protiv ovakve odbrane Hjustona nuzno da se ima igrac koji moze da probija 1v1 i tako pravi visak i tera Hjuston da skuplja i posle rotira, ali nisam mislio da imaju to u rosteru. Medjutim, demantovao me Sruder, ubedljivo najvise problema im pravi u poslednje 2 utakmice svojom brzinom.

 

Tacno tako. Svi do jednog igraci Hjustona su birani po modelu dobar 3pt sut i dovoljno krupni/jaki da mogu da preuzmu svako krilo i vecinu centara, ali zato nemaju ni jednog igraca koji moze da brani slashere, cak ni Srudera koji nije elitan po tom pitanju.

 

Izgledaju mi kao pet burica na terenu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se ni ja kladio protiv njih ali su ruglo od kosarke,pripaljivanje trojka iz svake situacije izgleda odvratno a na to kad se doda Hardenova nonsalancija i kurcobolja u kljucnim trenucima prosto vuce da navijas da izgube.Ako su pokusali nesto novo ne mora da znaci da je i nuzno dobro sto ne znaci da nece biti efikasno i da mozda nece ispuniti svoj cilj.Ovo me podsjeca na Murinjov fudbal koji je donio neki rezultat a bio je toliko ruzan da je vecini ljubitelja ogadio samu igru,srecom taj njegov stil je otisao u proslost pa danas gledamo fudbal u pravom smislu te rijeci i uzivamo u istom.Zbog toga se nadam da ce i ovo ruglo brzo dozivjeti svoj krah.

Link to comment
Share on other sites

Nema sta, razlika izmedju game 2 (gde su svi ovde hvalili hjustonov hustle uprkos identicnim napadackim resenjima) i ove je iskljucivo voljni momenat u odbrani, uz prodate lopte u zadnja 2 minuta. Hjuston je odbranu sinoc igrao kumulativno 5 od 48 minuta.
 
Ali nek oni izmedju sebe vide zasto je to i sta ce dalje. Svi mi lezilebovici i rekreativci vidimo problem i razliku u pristupu u prve dve tekme i sada. Ako ga oni ne kapiraju...
Harden je skoro potpuno izbacio ulaz iz svog repertoara, a to je tek ovlaš zasluga Dorta. Nek se i on zamisli. Ako se time cuva od umora, svaka cast.
Realno, oba poraza Hjustona su bila glupa, ne sto je OKC sad nesto posebno nadigrala HOU vec samoubistvo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U nekim momentima Hjuston djeluje svemirski, lopta kruzi i pogadjaju sve i svasta dok Okc izgubljena, cesto bez ideje u napadu i Hjuston napravi seriju i onda se samo ugase dok Okc pocne da napada obruc i da daje lake poene.

Igraju na momente, od cetvrtine do cetvrtine.

 

Al bi bilo dobro da Porzingis vcrs igra, da jos malo zakuvaju situaciju mada ce Kawhi vcrs odigrat neku monstruoznu partiju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Miki28 said:

U nekim momentima Hjuston djeluje svemirski, lopta kruzi i pogadjaju sve i svasta dok Okc izgubljena, cesto bez ideje u napadu i Hjuston napravi seriju i onda se samo ugase dok Okc pocne da napada obruc i da daje lake poene.

Igraju na momente, od cetvrtine do cetvrtine.

 

Al bi bilo dobro da Porzingis vcrs igra, da jos malo zakuvaju situaciju mada ce Kawhi vcrs odigrat neku monstruoznu partiju

Ja sam u fazonu da su najbolja ekipa u ligi kad igraju na maximumu, ali onda kao sto kazes odjednom se ugase. Ipak, i dalje su blizi prolasku u ovoj seriji.

Link to comment
Share on other sites

Simpaticno to izgleda kad pogadjaju trojke u nekom barem pristojnom procentu, ali kad krenu u seriju promasaju od 10+ suteva na kojima oni insistiraju jer nemaju plana B ili ne zele da ga primene, to izgleda ruznije za gledanje od filipinske lige i duela Rain or Shine i Blackwater Elite, toliko da se zapitas sta ja to gledam koji q. Verovatno bih sinoc i iskljucio stream da na drugoj strani nije bila gotivna ekipa Oklahome.

 

U teoriji bi Russ trebao da bude taj plan B kada im ne ide sut van 7,24 i voleo bih da ga vidim do kraja serije, jer bi trebao da da novu dimenziju u njihovoj igri svojim prodorima. I poludistancom naravno. :classic_biggrin:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nema ni 9 dana od starta plejofa, a okc u napadu deluje sve brze, dok hjuston u odbrani sve tromije. Otud 2-2. Nadam se da ce rakete mucnuti malo glavom, jer ako okc ode na 3-2, gotovi su.

I da toliko hajpovani Portland uzme makar jos jednu, misa mu. Da se i Lejkersi malo umore.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, LordOfTerror said:

Niko ne komentarise Lilardov Rouzovski naskok na koleno?

 

Jeste da je utakmica bila van domasaja ali je vidno sepao, bio se kao i vratio i nije se kretao najbolje....

 

naskok je na petu, sto uslovljava da se noga prakticno ponasa kao jedan segment i ne uspeva u dovoljnoj meri da apsorbuje VGRF te je ista sila i najveci uzrok kidanja ACL-a i distorzije kolena.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ocekivao metlu. Mislio sam da ce da nam skinu koju pobedu zbog manjka iskustva kada ono prc manje vise lagane 4 pobede.

Juce je jos Dzimi igrao sa 1 ramenom i opet nisu mogli da okrenu mec.

Cudna je ovo Indijana fale im 2 bitna igraca Sabonis i Lamb ali opet nisam siguran da su svi ovi komplementarni pre svega Turner Sabonis duo.

Dipo bas izgleda losije pre svega u odbrani nema ko nije napravio prednost, par puta se izgubio nije imao pojma gde mu je cuvar a ovaj Heat katuje kao niti 1 druga ekipa pa se takva gubljenja skoro pa uvek kaznjavaju.

 

Link to comment
Share on other sites

U Indiani igraju i McDermott i McConnell, konacno su ih spojili.

 

Ja sam ovde tim Luka, mada ne vidim kako Lakersi mogu da izgube tron i od koga. Sad vidim i da je JR Smith tamo, James vuce svuda svoje ortake.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Sabonis je mnogo bitan Pacersima, narocito u kombinaciji sa Brogdonom.

 

Imali su vrh saradnju kroz sezonu, stalno su vrteli pnr iz koga je Sabonis odlicno zavrsavao ili slao pronalazio otvorene saigrace. Plus, to bi verovatno znacilo manje Turnera, sto je fantasticno za Pacerse.

 

Verujem da ti i tad prosao Heat, ali sam ubedjen da bi bilo bar 4-2.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je Indiana i sa Sabonisom tanka ekipa. Tandem pod kosem Turner-Sabonis mi nikako ne izgleda komplementarno. Dipo ni sjenka igraca iz one 2017/2018 sezone. Klupa prepuna nekih bezveznjaka. Nemaju uopste neku buducnost, sunjace se uvijek tu oko prve-druge runde PO. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...