Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Mislim da ovo u sledecem mecu ceka i Doncica, sve sto su svirali na Lillardu prva 3 meca veceras nije postojalo.

 

Jesu Lakersi bolji ali kad onakvu prvu cetvrinu odsudis gde jednima pustis da momacki biju u PO maniru a na drugoj strani sviras svaki mikro kontakt na obrvatom zgobu ( koji se btw opet kao nesto  povredio) onda posle na +20 upada sve zivo.

 

Lillard mislim da nikad nece nauciti da cita ova udvajanja, ima to i do gabarita ali kasni mu svaki pas i olako upada u zamke.

Edited by LordOfTerror
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva sramota u nastavku ide ovo na 50 razlike, Portland ne moze nista da odbrani ali kad Lakersi promase nema ko da uvati defanizvni skok. Osim Nurkica ovo je tragedija svi cekaju da im upadne lopta u ruke.

 

Sad im i Lebron dade trojku sa loga, jos samo je falilo da pokaze rukom na sat...

Link to comment
Share on other sites

Ode x-rex whore, izvalio sam da je nesto sepao pre kraja prvog poluvremena. Poceo je 3/4 i kada je otisla prednost na 40 posle par minuta otisao je u pravcu Grocke.

 

Mada kako je krenulo pogodi CJ 3+1 pa sledeci napad Melo 2+1 , samo -28 na 6:30 do kraja 3/4 😄

 

Edit: Jel postoji neko medicinsko objasnjenje zasto Lebron vec godinama brise ovaj parizer na glavi sa ubrusima umesto sa peskirom?

Edited by LordOfTerror
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sad je veliki majstor kad treba da se sveti, a zato u proslogodisnjoj seriji vs GSW ga nigde nije bilo sve do game 6, da ne pricam sto je obe sezone u HOU po pola propustio. Ja bih ga, sa svim ovim znanjem do danas, opet trejdovao.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Igor Vujčin me je toliko uspavao glasom da sam negde krajem treće četvrtine OKC - HOU posustao. Hjuston stvarno igra groteskno, bukvalno je šut za 3 prva, druga i treća opcija, sve ostalo tek ako mora, doduše meni to nije toliko negledljivo, nekada im lopta stvarno dobro kruži i šalju uvek extra pass. OKC je u igri održao Schroder, pronađena mu je prava uloga microwave scorera i čak je simpatičan u njoj. Ja lično mislim da on treba da dobije nagradu šestog čoveka, konstantniji je od Lu Willa i Treza i bez njega je OKC mnogo slabija nego LAC bez nekog od ove dvojice. Dort se pretvara u Smarta, briljantan je u odbrani, jako dobar rad nogu, Harden može da izvoza svakog ali se dosta muči protiv Dorta. Šut je skroman ali se ne plaši da potegne. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nema sta, razlika izmedju game 2 (gde su svi ovde hvalili hjustonov hustle uprkos identicnim napadackim resenjima) i ove je iskljucivo voljni momenat u odbrani, uz prodate lopte u zadnja 2 minuta. Hjuston je odbranu sinoc igrao kumulativno 5 od 48 minuta.

 

Ali nek oni izmedju sebe vide zasto je to i sta ce dalje. Svi mi lezilebovici i rekreativci vidimo problem i razliku u pristupu u prve dve tekme i sada. Ako ga oni ne kapiraju...

Harden je skoro potpuno izbacio ulaz iz svog repertoara, a to je tek ovlaš zasluga Dorta. Nek se i on zamisli. Ako se time cuva od umora, svaka cast.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Ja se slazem sa Alex_Serbia, Hjuston je taj koji se sve pita u ovoj seriji, i direktno od stepena njihove volje da se (dovoljno) iscimaju za odbranu zavisi koliko ce serija trajati.

 

Razumem zelju da se OKC prodje na leru, ali sa povredom Westbrooka, ta je opcija nestala.

 

Da ne pricam o tome da je Kris Pol maks motivisan, i da su narativne sile kosmosa na strani OKC.

 

Za ovo poslednje se samo delimicno salim.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Hou veoma zanimljiv za gledanje, a kad pritegnu odbranu cak i veoma dopadljiv. Kad krene sut da funkcionise, i lopta da kruzi, to mi je citava esencija moderne kosarke. Sama cinjenica da su primorali OKC da igraju bez klasicnog centra, znaci da im plan funkcionise, samo jos vise fokusa i lozenja na odbranu.. ne bih se kladio protiv njih.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Sruder je definitivno odvukao tu seriju u egal.

 

Ja pisah pre neki dan kako je protiv ovakve odbrane Hjustona nuzno da se ima igrac koji moze da probija 1v1 i tako pravi visak i tera Hjuston da skuplja i posle rotira, ali nisam mislio da imaju to u rosteru. Medjutim, demantovao me Sruder, ubedljivo najvise problema im pravi u poslednje 2 utakmice svojom brzinom.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...