Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

11 minutes ago, uini said:

bertans je u suštini steve novak 2.0

Ovo ne moze da bude dalje od istine bukvalno.

 

Steve Novak je lik koji bleji u korneru i ceka da mu se udeli pas za tricu. Bertans ima ceo paket kad je sut u pitanju. Ima range, brz izbacaj, sutira van balansa, ima visinu i vrhunski se krece bez lopte. Sve ovo kombinovano mu omogucava gravitaciju koju retko koji igrac ima u ligi. Steve Novak nema nikakvu gravitaciju.

Svaka impact statistika pokazuje da Bertans ima ogroman uticaj na igru svojih ekipa, a i kad se upali utakmica na kojoj on ucestvuje, vrlo brzo je jasno zasto. Timovi ga se plase, cuvaju ga jako bez lopte, kod gomile screenova dolazi do konfuzije i vrlo cesto igrac koji je postavio screen Bertansu ostaje sam jer su Bertansa udvojili.

 

Vec smo imali jednom ovu diskusiju kad je Mek pominjao neke irelevantne likove koji bi mogli isto kao Bertans samo da im se da sansa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ja bih pre imao Bertansa u ekipi nego Bogdana, za isti novac.

Što je najgore nisi daleko od načina razmišljanja nba gm-a. Danas je nažalost specijalizacija sve. Iako Bertans ima samo jedan, doduše poprilično dobar, nba kvalitet biće u prednosti u odnosu na nekog jack of all trades, master of none lika poput Bogdana iako je Bogdan overall 10 puta bolji igrač. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Trejdovati Papia kao cap relief, mozda da se dobije i pikcic neki sitan, Bertans i Korkmaz u FA, nogobulj za The Tanka, Okobo caozdravo, produziti Sarica i Bangersa, Payneu neki sitan garantovani, Carteru minimalac i vozi misko. Puno prostora za kombinovanje, fleksibilnost u napadu, mogu rogovi i uzastopna urucenja do ujutru, dosta pametnih cuttera i sav prostor ovog sveta za onu zdupi od Aytona da konacno pocne da pravi stetu protivniku pod kosem. Tacno je da ne bi bilo potentnog 1na1 skorera i izmisljaca poena u 2nd unitu, ali bi zato kontrolisana igra u sistemu przila sve vreme po parketu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Ovo ne moze da bude dalje od istine bukvalno.

 

Steve Novak je lik koji bleji u korneru i ceka da mu se udeli pas za tricu. Bertans ima ceo paket kad je sut u pitanju. Ima range, brz izbacaj, sutira van balansa, ima visinu i vrhunski se krece bez lopte. Sve ovo kombinovano mu omogucava gravitaciju koju retko koji igrac ima u ligi. Steve Novak nema nikakvu gravitaciju.

Svaka impact statistika pokazuje da Bertans ima ogroman uticaj na igru svojih ekipa, a i kad se upali utakmica na kojoj on ucestvuje, vrlo brzo je jasno zasto. Timovi ga se plase, cuvaju ga jako bez lopte, kod gomile screenova dolazi do konfuzije i vrlo cesto igrac koji je postavio screen Bertansu ostaje sam jer su Bertansa udvojili.

 

Vec smo imali jednom ovu diskusiju kad je Mek pominjao neke irelevantne likove koji bi mogli isto kao Bertans samo da im se da sansa.

 

nisam bio u fazonu da vređam bertansa, mislio sam da je 2.0 opis dovoljan da pojasni da je značajno unapređena verzija. 

 

više sam mislio na to da jednu stvar radi savršeno (šut) dok je defanzivno jako loš iako se trudi. 

 

ponavljam, ja bih rado i njega i bogdana video u knicksima na nekim recimo 2+1 ugovorima, samo mi je 15-17 za njega baš puno, dok kod bogdana mogu da zamislim da neko da 17+

 

al kao što rekoh, ja sam lik koji gleda nba na strimu i kenja na forumu, nije da sad imam neke argumente dalje od "čini mi se". 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

nisam bio u fazonu da vređam bertansa, mislio sam da je 2.0 opis dovoljan da pojasni da je značajno unapređena verzija. 

 

više sam mislio na to da jednu stvar radi savršeno (šut) dok je defanzivno jako loš iako se trudi. 

 

ponavljam, ja bih rado i njega i bogdana video u knicksima na nekim recimo 2+1 ugovorima, samo mi je 15-17 za njega baš puno, dok kod bogdana mogu da zamislim da neko da 17+

 

al kao što rekoh, ja sam lik koji gleda nba na strimu i kenja na forumu, nije da sad imam neke argumente dalje od "čini mi se". 

Bertans jeste sumnjiv defanzivac 1 na 1, ali recimo sa strane pomoći je izuzetan, pa čak i u nba okvirima. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baron23 said:

Bertans jeste sumnjiv defanzivac 1 na 1, ali recimo sa strane pomoći je izuzetan, pa čak i u nba okvirima. 

 

ako ti kažeš, iskreno, ne gledam čarobnjake osim sa knicksima, pa onda ne obraćam pažnju na te manje očigledne stvari kod protivnika. 

 

ima dosta spore lateralne kretnje, verovatno i zbog one povrede odavno pa je 1na1 dosta loš 

 

ali ja zaista ne tražim mane bertansu, voleo bih da igra u nyk, samo mi je ta lova o kojoj se diskutuje velika 

 

mada eto, i timmy jr ima 19-20 milki 

opet, mislim da će vrlo izvesni pad capa diktirati i FA cene 

Link to comment
Share on other sites

Samo sam se nadovezao na tvoj komentar, generalno se slažem, za poziciju 3 je spor da brani išta na perimetru, za poziciju 4 je slab skakač i na low postu, a taj help defense je jedini kvalitet koji ima u odbrani. 

 

Taj kvalitet je najbolje eksploatisao Vujošević kad je igrao poslednjeg čoveka u odbrani u zoni 1-3-1.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Trejdovati Papia kao cap relief, mozda da se dobije i pikcic neki sitan, Bertans i Korkmaz u FA, nogobulj za The Tanka, Okobo caozdravo, produziti Sarica i Bangersa, Payneu neki sitan garantovani, Carteru minimalac i vozi misko. Puno prostora za kombinovanje, fleksibilnost u napadu, mogu rogovi i uzastopna urucenja do ujutru, dosta pametnih cuttera i sav prostor ovog sveta za onu zdupi od Aytona da konacno pocne da pravi stetu protivniku pod kosem. Tacno je da ne bi bilo potentnog 1na1 skorera i izmisljaca poena u 2nd unitu, ali bi zato kontrolisana igra u sistemu przila sve vreme po parketu.

Kakav fail je bio pustiti Warrena za niš. Sa njim bi sad bili i te kako potentni. Baš glupost svjetskih razmjera i to na poziciji na kojoj od Stoudemirea nismo imali krstenog igrača. Onog balvana u glavi Morrisa nisam mogao očima smislit. Ne volim se ružno izražavati o igračima obzirom da sam i sam bio nekada profi igrač ali ovaj je zaista bio budala na kvadrat. 

Link to comment
Share on other sites

Izvukao sam stari i zastareli kod od pre 4 godine i okačio na neki servis koji nisam nikad koristio, tako da nemam pojma da li će da radi ili da baguje. Žao mi je, nemam vremena da pravim ikakvu novu varijantu sada. Trebalo bi da radi. Ukoliko hoćete, bolje sada da isprobamo nego kada krene prava igra. Ako ne bude radilo, idemo na Nakamurine google sheets?

 

Dakle, link je ovde

  • Like 5
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...