Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

2 hours ago, Radalek said:

 

Mogu ako dobiju Lakerse danas i Clipperse u sledecem mecu, mada nista im ne znaci to drugo mesto, cak ce im biti i teze. Umesto na Jazz ili Thundere ici ce onda na Dallas a u polufinalu na LAC u oba slucaja.

 

Meni deluje kao da LAC cilja izbegavanje Dalasa, iako sam potpuno uveren da bi tu bio jedan lagani sweep. Sa druge strane, Dalas moze da igra protiv ovakvog Denvera, pogotovo ako se Harris ne bude vracao tako da drzim palceve da se to desi.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Manu said:

 

Meni deluje kao da LAC cilja izbegavanje Dalasa, iako sam potpuno uveren da bi tu bio jedan lagani sweep. Sa druge strane, Dalas moze da igra protiv ovakvog Denvera, pogotovo ako se Harris ne bude vracao tako da drzim palceve da se to desi.

Ako Dalas dobije Jutu danas, ima izgledne šanse da ih prestigne, tako da ne vidim razlog za kalkulisanje

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green23 said:

Ako Dalas dobije Jutu danas, ima izgledne šanse da ih prestigne, tako da ne vidim razlog za kalkulisanje

 

Da bi Dalas prestigao Jutu potrebno je i da dobije PTB i  Sunse, a da Juta izgubi i poslednju utakmicu od SAS. Ne bih rekao da su sanse velike.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Svidja mi se reakcija javnosti na onaj pas Luke kroz noge iz pnr. Odusevljavaju se ljudi sirom interneta, prvi put vide.

 

 

U Evropi De Colo rijesava ovako pick zadnjih 5-10god, iza ledja, kroz noge, kako hoces. U ACB je skoro svakodnevnica. Izgleda fino, ali nije nesto komplikovano i da daje toliko wow efekat, ali mora se boost-ovati genijalnost Doncica, pa se iskoristava svaka moguca prilika. Namjenjeno i jeste novim NBA/kosarkaskim ljubiteljima, kojima se prodaje novi produkt. Harden je vec prevazidjena roba. Market trazi brze, jace, bolje, pametnije, produktivnije..

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton said:

 

U Evropi De Colo rijesava ovako pick zadnjih 5-10god, iza ledja, kroz noge, kako hoces. U ACB je skoro svakodnevnica. Izgleda fino, ali nije nesto komplikovano i da daje toliko wow efekat, ali mora se boost-ovati genijalnost Doncica, pa se iskoristava svaka moguca prilika. Namjenjeno i jeste novim NBA/kosarkaskim ljubiteljima, kojima se prodaje novi produkt. Harden je vec prevazidjena roba. Market trazi brze, jace, bolje, pametnije, produktivnije..

Resava on to ali ne clutch-u zato i jest genijalnost malog Doncica. Nije prevazidjen Harden, vec im trener nije normalan. Moje subjektivno misljenje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nema sumnje da je Luka Hype sada na maksimumu. Nego ima jedna stvar kod asistencija koju ne umem baš da opišem nekim konvencionalnim terminima. Dobar asistent zavisi od užasno mnogo faktora IMHO: imamo likove koji su toliko ubitačni u šutu da im se ostavlja prostor za strašna dodavanja (Stef kao ekstremni slučaj, donekle Neš, iako je bio neuporedivo bolji asistent), imamo likove koji nepogrešivo nalaze način da smeste lotpu u jako uske kanale dodavanja, unapred definisane, poput Stoktona (ekstremni slučaj) ili Pejtona, Krisa Pola, čak i Mark Džekson mi je bio u toj kategoriji. Onda postoje daljinci, poput Medžika (iako je on pola asistencija, onu manje atraktivnu polovinu, napravio sa niskog posta jer je bio jako visok), Pippena. I Harden i Dončić puno vrte kombinaciju pikenrola i stepbeka i često imaju prilike za "gađanje" rolera, nekad i po 10+ puta po meču i obojica su jako dobri u tome, kapiram još od kad je Dantoni dao loptu u ruke Hardenu. Nakon ovog dosadnog uvoda - uvek sam nekako više cenio i vrednovao igrače koji, osim sposobnosti čitanja igre i dobrih ili sjajnih dodavanja imaju i sposobnost za "disruptive" pasove, koji idu upravno na kretnje igrača i odbrane, da pocepaju odbranu, najčešće skoroz horizontalnim loptama sa izuzetno oštrim uglovima i u tu grupu nekako stavljam Jokića, ali pre svega Birda i Lebrona.

Spoiler

 

 

 

 

Ne nužno atraktivnost poput J-Willa ili Magica, nego suva efikasnost. Poenta, meni je Jokić još uvek nivo iznad Dončića sa pregledom igre i dodavanjima, mada Dončić pokazuje da ima sjajan osećaj za ultraprecizno pronalaženje saigrača na suprotnoj (slaboj) strani terena. Mene i dalje, uz sav talenat i zrelost i šut i kreativnost i mladost sve ostalo kod Luke ubedljivo najviše impresionira njegova fizička snaga. Na terenu mi deluje konstantno kao igrač koji može ubedljivo najviše da podigne iz mrtvog dizanja, što je suludo.

 

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

@freethrow

 

Quote

 IMHO: imamo likove koji su toliko ubitačni u šutu da im se ostavlja prostor za strašna dodavanja (Stef kao ekstremni slučaj, donekle Neš, iako je bio neuporedivo bolji asistent), i

 

ovde kad ubacis duranta, nastavljam da citam.

 

dotle,

 

FOH_social.0.png

23 minutes ago, freethrow said:

. Mene i dalje, uz sav talenat i zrelost i šut i kreativnost i mladost sve ostalo kod Luke ubedljivo najviše impresionira njegova fizička snaga. Na terenu mi deluje konstantno kao igrač koji može ubedljivo najviše da podigne iz mrtvog dizanja, što je suludo.

 

 

yato sto voli poli

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Manu said:

Uff kako bi bilo lepo da veceras Bucksi i Raptorsi odigraju bez stedenja, treba mi dobra utakmica nakon sto su mi oci prokrvarile sinoc od kosarke koju igraju Pelicansi, Blazersi i 76ersi

 

debeo si i/ili ne znaš da repuješ, jel' da?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...