Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Jedini problem koji ja imam sa Dalas Kristapsom je to sto insistira na uzasnim sutevima. U ovih par utakmica u bubble-u u kojima sam gledao Dalas, ne mogu da izbrojim koliko puta je trazio loptu na postu samo da bi uzeo neki presmesan fadeaway.

 

Kristaps se inace odlicno uklapa u ovu kosarku koju Dalas igra, moze da pripaljuje za 3 sa 9 metara, to mu super odgovara.

 

Nema govora o bilo kakvom trejdu, s obzirom da oni statisticki jesu najbolji napad svih vremena, bilo bi bas glupo trejdovati drugu opciju. A to sto su defanzivno ispod proseka sigurno nije Kristapsova krivica.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Nadam se da ce Oklahoma i protiv nas konzistentno pruziti jednak half-assed effort kao protiv Memphisa

Upravo to.Srećom su jučer Clippersi sa rezervnom postavom dobili Portland za koji su neki ovdje mišljenja da su bolja  ekipa od Sunsa. Ti isti Sunsi su ih odvalili 20 razlike u Portlandu i morali su su dobrano namučiti protiv kompletnih  Clippersa za pobjedu dok Portland ni sa njihovom trećom ekipom nije mogao pobijediti a sve im se u stvari namjestilo. Da vidimo koliko će OKC gristi protiv nas kad  već ljudi biraju na  kojoj će se utakmicu samo pojavit.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, freethrow said:

To su Kristapsovi šutevi, nema bolje. On horoga nema. 

To da, ne ocekujem ja od njega sad da ubaci odjednom neku kickass tehniku na postu i da trpa odatle na svakoj utakmici.

 

Ali cenim da nema potrebe da se na 17 sekundi pre kraja napada ide na to da on resava napad sa posta, osim ako nije neki tezi mismec u pitanju. Pa cak i tad, ne pamtim da sam ga video da pokusava da ugura nekog. 

 

Sinoc je na minut pre kraja insistirao na takvom posedu, videlo se da Luka nije bas zadovoljan ali dao mu je loptu da ovaj polomi tablu. Takve situacije su bas nepotrebne.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

Jedini problem koji ja imam sa Dalas Kristapsom je to sto insistira na uzasnim sutevima. U ovih par utakmica u bubble-u u kojima sam gledao Dalas, ne mogu da izbrojim koliko puta je trazio loptu na postu samo da bi uzeo neki presmesan fadeaway.

 

I ja sam primetio, izgleda da ima veoma slabu leđnu tehniku što je za igrača od 220 i onakvog raspona ruku baš šteta. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bodo said:

koji su kriteriji za tie -break u slućaju da su dvije ekipe izjednačene po broju pobijeda a i u međusobnom duelu u regularnom dijelu.se gleda prvo omjer pobjeda i poraza u konferenciji ?

Odnos pobjeda i poraza u diviziji ako su iz iste divizije a ako ne onda po konferenciji. Ako je i to izjednaceno onda skor protiv plejof ekipa iz iste konferencije a ako i to izjednaceno onda iz druge konferencije i na kraju poeni

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Odnos pobjeda i poraza u diviziji ako su iz iste divizije a ako ne onda po konferenciji. Ako je i to izjednaceno onda skor protiv plejof ekipa iz iste konferencije a ako i to izjednaceno onda iz druge konferencije i na kraju poeni

kokretno pitam zbog eventualnog plasmana između Portlanda i Phoenixa na tu 9. poziciju , međusbono imaju skor 2:2 međutim Portland ima 19/27 u konferenciji i još utakmicu sa Dallsom u istoj a Phoenix 17/27 i još utakmice sa isto tako Dallasom i OKCom u konferenciji

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bodo said:

kokretno pitam zbog eventualnog plasmana između Portlanda i Phoenixa na tu 9. poziciju , međusbono imaju skor 2:2 međutim Portland ima 19/27 u konferenciji i još utakmicu sa Dallsom u istoj a Phoenix 17/27 i još utakmice sa isto tako Dallasom i OKCom u konferenciji

A Portland ima mec vise i upravo je to razlika izmedju te 2 ekipe, sranje.

 

 

Evo za vcrs sta je u igri ako kome znaci:

 

Pelicans-Spurs de facto elimination game

Spurs move into 9th with win and Blazer loss

Suns control destiny with Blazer loss

Griz clinch Play-in spot with a win

Griz are 8th seed with win + Blazer loss

Kings eliminated with loss or Blazer win

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste da će ovaj Lukin TD dugo odzvanjati NBA i ostalim dvoranama ali da izuzuzmem euforiju, mislim da je Nilkola TRENUTNO jači liderski i psihološki od Luke. Uporedivi su njih dvojica a opet i nisu ... tako da,teško se odlučiti. Nikola je ja mislim naučio svoju ekipu da "tiha voda breg roni",da nije bitno kako počneš meč neko da se dokotrljaš do cilja sa pobedom. Meni su nestvarne neke utakmice Denvera, budu prilično oduvani u prva 2Q. a onda kada se ekipa koja vodi sekund opusti Denveričani pletu mrežu poteza kako do povratka i nije da im ne uspeva...

Ali bukvalno piton tehnika,oni protivnika zadave da niko nema pojma kako,kada i čime jer ništa to nije lepršavo,nije space jam ... ali hirurški delotvorno.

Kod Luke je to malo drugačije, mlađi je, još se emotivno daje pa tako i sagoreva više. Bilo je baš dosta mečeva gde Luka ima savršen meč ali popili su poraz jer je precenjen ili podcenjen momentum ostalih saigrača. Da ne govorimo o različitom mentalitetu po geografiji. Teško je odlučiti se zaista ali mislim da trenutno Nikola ima prednost kako početi franšizu.

Evo možemo reći da je Porgi nivo Jamala pa stavimo Jokića i Jamala u Dallas a Luku i Porgija u Denver koja bi ekipa bila bolja ... 😃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema tu tie-breakara sa Porltandom, potrebno je u odnosu na njih imati pobedu vise do kraja sezone ili Memfis da ima 0:3 a Sansi 3:0.

 

Raspored je i ovako sam po sebi nezgodan zbog b2b + Dalas koji zeli da se osveti. Dovoljno tesko ostvariti jednu pobedu u ovakvom rasporedu, a da ne pricam o sve tri. Uostalom svedoci smo kako kod Sansa brzo sve moze da ode na drugu stranu.

 

Nema sumnje da su zasluzili PO ako slave u sledece tri.

Link to comment
Share on other sites

Ma ta poslednja tekma protiv Mavsa je prakticno revijalna, veliko je pitanje u kom ce sastavu uopste izaci na parket, poslednja tekma pred ril dil koji su vec uveliko obezbedili. Odlucuje se sve protiv Thundera i Sixersa, osim ukoliko nam Toronto vec veceras ne pokaze gde su vrata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Ta'veren said:

Nema tu tie-breakara sa Porltandom, potrebno je u odnosu na njih imati pobedu vise do kraja sezone ili Memfis da ima 0:3 a Sansi 3:0.

 

Raspored je i ovako sam po sebi nezgodan zbog b2b + Dalas koji zeli da se osveti. Dovoljno tesko ostvariti jednu pobedu u ovakvom rasporedu, a da ne pricam o sve tri. Uostalom svedoci smo kako kod Sansa brzo sve moze da ode na drugu stranu.

 

Nema sumnje da su zasluzili PO ako slave u sledece tri.

I to bez dva važna igrača u rotaciji. Oubrea I Baynesa. A Dallas su već tukli tri puta ove sezone. Što znači da mogu sa njima. Ali Oklahome se ja najviše bojim

6 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ma ta poslednja tekma protiv Mavsa je prakticno revijalna, veliko je pitanje u kom ce sastavu uopste izaci na parket, poslednja tekma pred ril dil koji su vec uveliko obezbedili. Odlucuje se sve protiv Thundera i Sixersa, osim ukoliko nam Toronto vec veceras ne pokaze gde su vrata.

Mislim da Toronto dobija večeras a isto tako se nadam i Philla Portlanda.  Tu su još i Spursi u igri. Baš,  baš zamršeno 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Nadao sam se da Hjuston mozda moze do 3. mesta na Zapadu (tehnicki i moze, zaostaje 1.5 tekmu za Denverom), ali je mozda i bolje da ostanu 4. i idu na OKC, ma koliko im ovi ne leze.

Zakon velikih brojeva kaze da ce izvisiti ako opet idu na Jutu (treci put za redom u PO), a mislim da bi im u potencijalnom 1/2 bilo mozda lakse da igraju protiv LAL nego LAC. 

Af kours, prognoze su mi i te kako labave, ali tako se osecam u ovom trenutku. A uostalom, oces Chip? Moras da dobijas sve redom.

Link to comment
Share on other sites

Svidja mi se reakcija javnosti na onaj pas Luke kroz noge iz pnr. Odusevljavaju se ljudi sirom interneta, prvi put vide.

 

 

Kevin Pelton, ESPN writer, koji evidentno nije pogledao utakmicu Hardena u zivotu, s obzirom da je ovaj masterovao pas kroz noge iz pnr.

 

Malo mi je smesno sto Luka dobija ovacije iako igra vrlo slicno Hardenu, dok Hardena samo cekaju da odigra neku losiju partiju da se poseru po njemu.

 

Mislim i treba se diviti Luki, on je genije, ali je i Harden.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ajde kad se vec bavite listama da vas pitam, Booker ili Mitchell? Mislim da su bas uporedivi. Isto godiste, ista pozicija, slicna statistika... Meni jako teska odluka, mozda za nijansu Booker jer je dve godine iskusniji sto nije malo, ali treba reci da je Mitchell do sada igrao kompetativniju kosarku sa Dzezerima od Bookera, a i osetio je kako to izgleda u PO.

 

btw jedna od vecih zelja pred PO mi je da vidim u prvom kolu duel izmedju OKC i Raketa za sta postoje velike sanse. Mislim da Paul i druzina itekako mogu da ugroze pa i da izbace ove. 

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MrTripleDouble said:

Ajde kad se vec bavite listama da vas pitam, Booker ili Mitchell? Mislim da su bas uporedivi. Isto godiste, ista pozicija, slicna statistika... Meni jako teska odluka, mozda za nijansu Booker jer je dve godine iskusniji sto nije malo, ali treba reci da je Mitchell do sada igrao kompetativniju kosarku sa Dzezerima od Bookera, a i osetio je kako to izgleda u PO.

Meni je Buker ovde solidno iznad.

 

Dosta bolji skorer, ne sumnjam da bi se to prenelo i u PO s obzirom da uopste nije jednodimenzionalan vec moze da postize poene na bilo koji nacin. Takodje dosta bolje cita igru od Micela. Sve u svemu Buker je ofanzivno kompletan paket sto bi se reklo.

 

Micel je imao onu dobru PO seriju protiv OKC, ali van toga nije pokazao previse, niti je pokazao neki bitan napredak u naredne 2 godine. Ume vrlo cesto da se pretvori u crnu rupu u napadu, a i cesto imam utisak da misli da je mnogo bolji suter nego sto jeste.

 

Micel je definitivno bolji defanzivno, ali mi to nije ni blizu dovoljno da nadoknadi prednost koju Buker ima u ofanzivi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...