Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

edit 

evo npr, može se porazmisliti da li bi i koliko khris middleton bio iskorišćen kada bi on bio taj lukin partner u ovom timu mavsa umesto porzingisa

 

iako je, makar po meni, bolji igrač od letonskog džibera, mislim da se mnogi njegovi kvaliteti preklapaju sa lukinim

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

njegova efikasnost je takođe vezana i za sistem igre bucksa, sastav rostera (koji je krcat) i khrisovu ulogu u ekipi. 

siguran sam da je i on napredovao, pošto je sada u prajmu ali pogledaj njegove brojke u aktuelnih 5-6 godina i videćeš da su ubedljivo najbolje od kada je budenholzer preuzeo ekipu i sastavio tim po određenim merilima. jebiga, čak i matorac sa epizodnom ulogom (george hill) ima u smislu efikasnosti najbolje brojke u karijeri. brook lopez takođe i sve tako redom.

 

bucksi su ekipa koja je nakon 6-7 godina građenja (pričam napamet, od sezone kada su draftovali đanu i doveli khrisa u trejdu) sada ide all in na titulu. mavsi su ekipa koja, iako igra jako dobro i ima wonderboia, ima dva glavna igrača koji su i po nba standardima mladi, dok je ovaj stariji (poorzingis, porkdingus) izašao iz ozbiljne povrede.

 

bold: onesvestiću se. razumeš li da je besmisleno gledati tako igrače nezavisno od sistema i sastava u kojem igraju. khris je neophodan kao sekundarni plejmejker bucksima, pogotovo iz pnr-a, pošto na taj način, osim što proigrava, dolazi u dobre pozicije za midrange šuteve koje pogađa u visokom procentu.

 

porzingis sa lukom "19 asistencija" dončićem, nema potrebe za plejmejkerskim sposobnostima. ima toliko drugih igrača koji će pripomoći to nešto sitno što treba luki oko distribucije.

 

recimo, kevin love je osvedočeno dobar asistent za svoju PF poziciju ali je dok je igrao sa lebronom i irvingom imao tipa 2 asistencije po meču, slično kao i kristaps - jer jednostavno to nije bilo potrebno od njega. 

 

 

Kada napisem plejmejkerske sposobnosti, ne mislim samo na asistencije. To ukljucuje dosta stvari, kao recimo ball handling. Sposobnost da se eliminise pritisak koji se vrsi na igraca, spustiti loptu, krenuti prema kosu i dodati. To je ogromna prednost. Ako ti nije dovoljno jasno zbog cega. Pogledaj opet seriju Hjustona i GS-a 18' 6 i 7 game. Kada nije bilo CP3, koji je ono cirkus bio u napadu. Samo su Harden i Gordon umeli da spuste loptu i da krenu. Ratnici su sve vreme vrsili presing i samo presing.

 

Nije nuzno da se ima taj kvalitet ako vec imas u ekipi par igraca koji dobro manevrisu loptom taj ce se nekvalitet lako pokriti, trener ce to korigovati. 

 

Kada se uporedjuju dva igraca po kvalitetu, plejmejking se dosta uzima u obzir. To treneru donosi vise opcija, varijacija na koje nacine moze igrati u napadu. Niko mi ne moze reci da to nije plus kod igraca.

 

Jokic samo zato sto je centar koji ima sjajne plejmejkerske sposobnosti je medju najboljim igracima u ligi. Visok igrac koji dobro manevrise loptom, retko gde to ima.

Link to comment
Share on other sites

Ispale mi oči sinoć od basketa. 

 

LAC - POR: Kad te rutinira petorka Jackson - Mann - McGruder - Patterson - Shamet, jasno je da si tigar od papira, mada jeste Dame chokeovao kao retko kad. Sve sam uvereniji da uopšte neće biti neizvesno kada dođe PO i da Clippersi koliko god ne pune oko idu do kraja u četvrtoj brzini. Voleo bih da Blazersi uđu u 8 čisto da bi pomrsili malo račune Lakersima ali mi se ne sviđa ova sudijska gurka. 

 

UTA - DEN: Jokara u superstar maniru rešio uz klasičnu Marejevsku partiju gde u jednom napadu izgleda kao legit all star igrač a u sledećem kao vedeta Nižnjeg Novgoroda. Mali Porter i Dozier su baš silosi, slabo tu ima razumevanja igre. Juta je više volšebno i uz vetar u leđa ljudi u sivom i došla do ovih produžetaka al hail mary igra Mitchella nije neki garant rezultata. Ko bi rekao da će Babo Bogdanović da fali kao hleb nasušni, tačno mankak napadačkog talenta pa se mora trpeti ovo iživljavanje Clarksona i leš Mike Conleya. 

 

IND - LAL: Važno je zvati se TJ, a pored već hvaljenog tate Warrena ja bih pohvalio McConnella, od jednog klasičnog raul neto style bezveznjaka postao je stvarno dobar, ppuzdan i lucidan back up PG. Lakersi ne mogu ništa ako i Lebron i AD nemaju baš jake partije a ovo sinoć od Unibrowa je bila beda. Dwight najkonkretniji uz Lebrona i partiju karijere omalenog Cooka. Ne znam koliki bi plafon bio Pacersima da imaju zdrav i prav tim, al ne vidim zašto je to išta lošije od Majamija npr. 

 

Zaspah na pola MIL - DAL, tu nema šta mnogo da se priča, ne možeš silom protiv magije. Barem ne u ovom meču, hehe. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Drakaris said:

 

Kada se uporedjuju dva igraca po kvalitetu, plejmejking se dosta uzima u obzir. To treneru donosi vise opcija, varijacija na koje nacine moze igrati u napadu. Niko mi ne moze reci da to nije plus kod igraca.

 

 

ono sve đuture što si naveo mogu biti nekakave košarkaške sposobnosti i skills, ne usko plejmejkerske. ali nema veze, razumeli smo se

 

naravno da bi bilo sjajno kada bi cela petorka mogla da ima dobar pregled igre, osećaj za pravovremenu asistenciju i ballhandling da svu tu viziju i osećaj izvede. međutim, nije nužno da u ovom slučaju drugi igrač ekipe to i poseduje. luka toliko dobro radi taj deo i toliko ima loptu u rukama da u pomoć može da priskoči treći, šesti ili deveti igrač ekipe. takođe, puno toga se rešava dobrim protokom lopte i svešću gde i kada treba da se "nacrtaš" na određenoj poziciji. 

 

pitao sam gore what if scenario za middletona u ovoj ekipi mavsa: da li bi bio efikasan koliko i u sistemu bucksa? ne bi. da li bi bio jednako koristan igrajući sa lukom u paru? ne bi. a eto, middleton je za mene definitivno bolji igrač od porzingisa i ima te plejmejkerske sposobnosti. neki njegovi kvaliteti bi bili redundant u ovome što mavsi igraju.

 

nije za porediti kvalitet igrača ali delon wright je solidan plejmejker, okej šuter, makar solidan defanzivac i nije glup. pa opet, ne može previše da igra jer mavsima jednostavno to ne treba. tako bi i middleton bio kod mavsa uglavnom u ulozi timmy hardaway jra, više bi pripaljivao ono što dobije - i iako bi bio dobar u tome, ne bi mogao da iskoristiš neke njegove druge kvalitete

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Miki28 said:

Top 5 igraca ispod 25 godina?

 

5. Simmons

4. Zion

3. Tatum

2. KAT

1. Luka

 

1 luka

2 booker

3 tatum

4 ajdebajo

5 ingram

 

onako iz glave. mitchell,  simmons i towns su mi tu negde, možda umesto ingrama na 5oj. za zajona mi je neozbiljno još uvek mećati ga igde, kao i jah moranta, iako će biti vrhunski igrači

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

1 luka

2 booker

3 tatum

4 ajdebajo

5 ingram

 

onako iz glave. mitchell,  simmons i towns su mi tu negde, možda umesto ingrama na 5oj. za zajona mi je neozbiljno još uvek mećati ga igde, kao i jah moranta, iako će biti vrhunski igrači

Kod Ziona je zdravlje pitanje jer onakva sila je cudo.

Booker mi je bio za 5to mjesto sa Simmonsom, mozda bih njega ubacio tu.

Mislis da je Bam top 5 ispred KAT-a, Traea, Mitchella, Ingrama, Ziona? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

 

Mislis da je Bam top 5 ispred KAT-a, Traea, Mitchella, Ingrama, Ziona? 

 

ma kakav trae. towns me je malo razočarao, ima vremena za promene ali mi je empty stats batica. bam bam igra vrhunski u skoro svakom aspektu. možda nije flashy kao ostali igrači ali radi posao i spreda i odzada, tj i u odbrani i u napadu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo jedna proizvoljna top15 lista:

 

1. Janis

2. Doncic

3. Jokic

4. Towns

5. Tatum

6. Simmons

7. Booker

8. Porzingis

9. Young

10. Mitchell

11. Zion

12. Ingram

13. Shai

14. Morant

15. Adebayo

 

Gledao sam prednost da dam ovim likovima koji su stariji, cisto zato sto imaju jednu ili vise dobrih sezona od ovih rukija, ali to nije ni bitno previse.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

ma kakav trae. towns me je malo razočarao, ima vremena za promene ali mi je empty stats batica. bam bam igra vrhunski u skoro svakom aspektu. možda nije flashy kao ostali igrači ali radi posao i spreda i odzada, tj i u odbrani i u napadu

Da, odlican je ali ipak moram KAT-a staviti u top 5 iako je sto kazes empty stats.

 

@Shunsuke Nakamura gledao sam da stavim ove sto nisu napunili 25 godina pa sam zato Janisa i Jokica izostavio inace sa njima top 5 bi bio:

1. Janis

2. Jokic

3. Luka

4. KAT

5. Tatum

 

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...