Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

4 hours ago, Ječmendo said:

Ne znam da li sam jedini koji je na +6 i 19 sekundi do kraja regularnog dijela prestao da gleda Utah-Denver!? 

Nisi. :classic_biggrin: Posle sam opet palio strim da odgledam kraj prvog i drugi produžetak. 

 

Luka u fazonu "Šta zna dete šta je NBA". Arealan.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih trejdovao Porzingisa. Naravno, kada naidje neka povoljna situacija za superstara. Ne znam po cemu je toliko poseban, sem sto poseduje toliku visinu. Nije neki napadac, TS siromasnih 54... trojkas prosecan, niti je neki defanzivac, plejmejking nepostojeci, sklon povredama, moras ga odmarati. Verujem i da ce ga se Kjuban resiti prvom prilikom. Doncic da bi bio sampion, potreban mu je bolji partner. 

Link to comment
Share on other sites

nije neki genijalan igrač ali ti ga po običaju pretera.

mislim, "plejmejking nepostojeći". ta opterećenost da danas svi moraju da budu plejmejkeri mi je slabo razumljiva. lik je klasičan trpač koji sa svojom visinom jednostavno ne može da se brani, pa je sve na njegovom šutu. kada smo kod šuta, svakako treba da poradi na selekciji - tu svakako može da napreduje.

 

ono što sam primetio kao napredak u odnosu na sezone u knicksima je bolje građenje kod defanzivnog skoka, to mu je bila baš velika mana ali je vidno opravio taj segment igre i to se i bukvalno vidi u statistici gde ima 2-3 skoka više u proseku. ono što je ostalo je da i dalje fura solidan broj blokada - dostojan prva liga centara a ovde dolazi sa PF pozicije iz drugog plana, što je samo još jedan kvalitet više. hasan, antonije davis, miles turner, brook lopez su jedini igrači koji su ispred njega. 5-6 su on i gobert. povrede će uvek biti rizik za igrača takve visine i dinamike. jebiga.

 

što se trejda tiče, upravo su potpisali ugovor sa njim na 5 sezona - ne bih rekao da bi tako nešto moglo skoro da se dogodi a da pri tome mavsi dobiju nekog boljeg igrača zauzvrat.

 

po meni je on za luku trenutno sasvim dobar fit. imaju mavsi druge pozicije za pojačati, pre svega centra i beka šutera. timmy jr igra dobru sezonu ali za 19 - 20 miliona sigurno može da se nađe bolji. sledeće sezone mu ističe ugovor pa će ili probati da ga uvaljaju ekipi koja ne mari ili će jednostavno sačekati da istekne pa naći nekoga boljeg. na centru je powell povređen ali tu sigurno ima još prostora za iskopati nekoga. 

 

hoću da kažem, imaju mavsi na drugim pozicijama preča posla nego na PF/porzingisovoj

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drakaris said:

Ja bih trejdovao Porzingisa. Naravno, kada naidje neka povoljna situacija za superstara. Ne znam po cemu je toliko poseban, sem sto poseduje toliku visinu. Nije neki napadac, TS siromasnih 54... trojkas prosecan, niti je neki defanzivac, plejmejking nepostojeci, sklon povredama, moras ga odmarati. Verujem i da ce ga se Kjuban resiti prvom prilikom. Doncic da bi bio sampion, potreban mu je bolji partner. 

Porzingis je elitni defanzivac , čini mi se da se u bablu vratio na nivo iz Niksa. Ima prostora za napredak pre svega napadački. Još je mlad biće Dalas sila sa njima dvojicom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

nije neki genijalan igrač ali ti ga po običaju pretera.

mislim, "plejmejking nepostojeći". ta opterećenost da danas svi moraju da budu plejmejkeri mi je slabo razumljiva. lik je klasičan trpač koji sa svojom visinom jednostavno ne može da se brani, pa je sve na njegovom šutu. kada smo kod šuta, svakako treba da poradi na selekciji - tu svakako može da napreduje.

 

ono što sam primetio kao napredak u odnosu na sezone u knicksima je bolje građenje kod defanzivnog skoka, to mu je bila baš velika mana ali je vidno opravio taj segment igre i to se i bukvalno vidi u statistici gde ima 2-3 skoka više u proseku. ono što je ostalo je da i dalje fura solidan broj blokada - dostojan prva liga centara a ovde dolazi sa PF pozicije iz drugog plana, što je samo još jedan kvalitet više. hasan, antonije davis, miles turner, brook lopez su jedini igrači koji su ispred njega. 5-6 su on i gobert. povrede će uvek biti rizik za igrača takve visine i dinamike. jebiga.

 

što se trejda tiče, upravo su potpisali ugovor sa njim na 5 sezona - ne bih rekao da bi tako nešto moglo skoro da se dogodi a da pri tome mavsi dobiju nekog boljeg igrača zauzvrat.

 

po meni je on za luku trenutno sasvim dobar fit. imaju mavsi druge pozicije za pojačati, pre svega centra i beka šutera. timmy jr igra dobru sezonu ali za 19 - 20 miliona sigurno može da se nađe bolji. sledeće sezone mu ističe ugovor pa će ili probati da ga uvaljaju ekipi koja ne mari ili će jednostavno sačekati da istekne pa naći nekoga boljeg. na centru je powell povređen ali tu sigurno ima još prostora za iskopati nekoga. 

 

hoću da kažem, imaju mavsi na drugim pozicijama preča posla nego na PF/porzingisovoj

B1: Tim ne moze osvojiti titulu ako je Kristaps drugi igrac. Nisam rekao da je los, niti je stetan ugovor, ali za najvisi domet je potreban makar TOP25 igrac, to Porzingis sigurno nije.

 

B2: Kakav je to trpac sa TS 54, slabo je to.

 

B3: Normalno je da ce da hvata vise defanzivnih skokova kada se natovio k'o junac, zato je time sebi osakatio sut za 3 poena, onom po cemu je bio specifican. U prevodu nista nije dobio.

 

B4: Blodade su danas najveca statisticka prevara kada je u pitanju odbrana. Dovoljno je reci Hasan. Taj broj nista ne govori o defanzivi.

 

B5:Taj ugovor ne mora da znaci nista. Moze se uvek trejdovati i napisao sam, kada naidje povoljna situacija, a na kraju svake sezone je neki elitan igrac nezadovoljan. Sad kada bi ga random nudili, ne bi vise izvukli. Kao recimo Derozan-Lenard. Razlika u kvalitetu nebo i zemlja. Da je to ponudjeno Popu godinu dana ranije, samo bi se nasmejao.

 

Veoma je bitno ko su prva dva igraca fransize, a pogotovo kada je u pitanju borba za titulu. Sitne ribe dodju kasnije, vidis Lejkerse imas dva TOP10 igraca i ostalo pomocno osoblje i prvo mesto na teskome zapadu. Ne bi Milvoki bio jak da Midlton nije mocan igrac.

37 minutes ago, Milos 3.14 said:

Porzingis je elitni defanzivac , čini mi se da se u bablu vratio na nivo iz Niksa. Ima prostora za napredak pre svega napadački. Još je mlad biće Dalas sila sa njima dvojicom.

Kako elitan defanzivac, a Dalas 17. odbrana lige. Jos nije ni najbolji defanzivac u petorci, vec Pauel. Ja cu ti nabrojim osam boljih defanzivaca samo na njegovoj poziciji. Drejmond, AD, Janis, Siakam, Horford, Adebajo, Ajzak, cak mislim i da je Gordon bolji, a da ne brojim one sitne ribe sto znaju samo defanzivu. Nije on vise ni mladic, pre neki dan je napunio 25. godina. Videcemo koliko ce da napreduje.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

Meni Porzingis top defanzivac i odličan fit sa Lukom u tom pogledu. Čini mi se da je taj segment njegove igre potcenjivan i u Niksima. Tu pre svega mislim na timsku odbranu , strane pomoći, koliko otežava šut sa tom visinom. 

Što se tiče toga koja je Dalas odabrana u ligi to je do komplet ekipe i stila igre, hard difens nikad nije bio Karlajlov forte.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa @uini stavom da nije loš,ima kod njega šta da se i pohvali ali opet nije to kalibar za npr. finale konferencije ... možda, nemam pojma.

On je mani sasvim solidan kada sve što radi-radi po navežbanom auitomatizmu,znači osnova osnove,spoljni šut,screen sa Lukom protiv slabijih odbrana,skok naravno ali gde treba bilo kakva pa i mala lična improvizacija,tu mi se totalno gubi i prilično je labilan.

Svakako za ovaj Dallasov trenutak,dobar je a za kasnije videćemo. Dallas po meni već ima savršenu širinu,samo da eto malo poboljšaju postoječe stanje

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, BJÖRKman011 said:

Slažem se sa @uini stavom da nije loš,ima kod njega šta da se i pohvali ali opet nije to kalibar za npr. finale konferencije ... možda, nemam pojma.

 

 

opet kažem, možda se on ispostavi kao dovoljno dobar ili nedovoljno dobar kada mavsi još malo skockaju ekipu. pominjao sam SG i C pozicije ali realno na svakoj se mogu unaprediti osim lukine pre nego na tom PFu

 

da me ne shvati neko pogrešno, mislim da dalas igra jako lepo i efikasno i sa ovim igračima koje ima ali su realno to sve neki suri prosek do ispodprosečni igrači, pa će u tom smislu i da se vidi u narednim sezonama šta štima a šta ne kada preslože karte

 

nisam ja neki fan porzingisa, samo kažem da ima neke stavke koje su uslovno rečeno "elitne" u smislu te visine za šut, blokada, brzine koju poseduje u odnosu na visinu itd

a nije kao ni da je on sada gotov igrač u prajmu, sigorno će još napredovati u određenim segmentima. kao što rekoh, samo selekciju šuta kada popravi, to će biti daleko efikasniji igrač.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

cekaj znaci, porzingis nije top25 igrac, ali zato midlton jeste?

Jeste, Midlton 21 ppg 62 TS. Efikasnost na nivou. Sut za 3 42%. E to je trpac. Broj poena bi bio i veci da dobija vise lopti. Takodje zna i da proigra, ima neke plejmejkerske sposobnosti.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Drakaris said:

Jeste, Midlton 21 ppg 62 TS. Efikasnost na nivou. Sut za 3 42%. E to je trpac. Broj poena bi bio i veci da dobija vise lopti. Takodje zna i da proigra, ima neke plejmejkerske sposobnosti.

 

njegova efikasnost je takođe vezana i za sistem igre bucksa, sastav rostera (koji je krcat) i khrisovu ulogu u ekipi. 

siguran sam da je i on napredovao, pošto je sada u prajmu ali pogledaj njegove brojke u aktuelnih 5-6 godina i videćeš da su ubedljivo najbolje od kada je budenholzer preuzeo ekipu i sastavio tim po određenim merilima. jebiga, čak i matorac sa epizodnom ulogom (george hill) ima u smislu efikasnosti najbolje brojke u karijeri. brook lopez takođe i sve tako redom.

 

bucksi su ekipa koja je nakon 6-7 godina građenja (pričam napamet, od sezone kada su draftovali đanu i doveli khrisa u trejdu) sada ide all in na titulu. mavsi su ekipa koja, iako igra jako dobro i ima wonderboia, ima dva glavna igrača koji su i po nba standardima mladi, dok je ovaj stariji (poorzingis, porkdingus) izašao iz ozbiljne povrede.

 

bold: onesvestiću se. razumeš li da je besmisleno gledati tako igrače nezavisno od sistema i sastava u kojem igraju. khris je neophodan kao sekundarni plejmejker bucksima, pogotovo iz pnr-a, pošto na taj način, osim što proigrava, dolazi u dobre pozicije za midrange šuteve koje pogađa u visokom procentu.

 

porzingis sa lukom "19 asistencija" dončićem, nema potrebe za plejmejkerskim sposobnostima. ima toliko drugih igrača koji će pripomoći to nešto sitno što treba luki oko distribucije.

 

recimo, kevin love je osvedočeno dobar asistent za svoju PF poziciju ali je dok je igrao sa lebronom i irvingom imao tipa 2 asistencije po meču, slično kao i kristaps - jer jednostavno to nije bilo potrebno od njega. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...