Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

.. mislim, ja ću prvi da stavim duranta ili curryja u top 7-8 svih vremena ali opet treba biti svestan da su oni gubili plej of serije i finala od losijih igrača, trenera i ekipa nego što su ovi bullsi. 

Od koga su gubili u eri Durenta? Ja ne racunam proslogodinju bolnicu. Kari sam nije mogao nista. Oduzmi Dzordanu Pipena i Rodmana, pa da vidim sta ce uraditi.

 

Od dolaska do odlaska Durenta, oni su bili ubedljivo najbolja ekipa lige, a po mom misljenju i u istoriji. Smesno mi je gledati odbranu devedesetih gde se sve zasniva na odbrani u reketu, a od polovine terena do linije za trojku zvrji prazno. Danas je to nezamislivo, danas se neda da se pridje na 8-9 metara od kosa, odmah dolazi protivnicki igrac da ti dise za vratom. 

 

Bulsi nemaju igraca za cuvanje Tompsona, najboljeg igraca u istoriji u kretnji bez lopte, koliko on trci i pegla na terenu. Ne znam da li shvatate koliko je tesko pratiti ovog igraca i koji je nivo njegove fizicke spreme, a jos na sve to treba pratiti sta rade jedan Kari i Durent. Da su slucajno Voriorsi osvojili prosle sezone, za mene bi on bio MVP finala.

 

ovoj ekipi su LeBron, Irving i Lav uzeli samo jednu pobedu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, uini said:

 

ja imam utisak da je shaq igrao u lakersima 1996, 97 i 98, kada su bullsi bili prvaci. takodje i 99e kada su spursi uzeli titulu

Kobi stasavao a '99 ih preuzima Fil

 

Kad uzimas Lejkerse onda '01 kad su Sek i Kobi terorisali NBA ligu

2 minutes ago, Drakaris said:

Od koga su gubili u eri Durenta? Ja ne racunam proslogodinju bolnicu. Kari sam nije mogao nista. Oduzmi Dzordanu Pipena i Rodmana, pa da vidim sta ce uraditi.

 

Od dolaska do odlaska Durenta, oni su bili ubedljivo najbolja ekipa lige, a po mom misljenju i u istoriji. Smesno mi je gledati odbranu devedesetih gde se sve zasniva na odbrani u reketu, a od polovine terena do linije za trojku zvrji prazno. Danas je to nezamislivo, danas se neda da se pridje na 8-9 metara od kosa, odmah dolazi protivnicki igrac da ti dise za vratom. 

 

Bulsi nemaju igraca za cuvanje Tompsona, najboljeg igraca u istoriji u kretnji bez lopte, koliko on trci i pegla na terenu. Ne znam da li shvatate koliko je tesko pratiti ovog igraca i koji je nivo njegove fizicke spreme, a jos na sve to treba pratiti sta rade jedan Kari i Durent. Da su slucajno Voriorsi osvojili prosle sezone, za mene bi on bio MVP finala.

 

ovoj ekipi su LeBron, Irving i Lav uzeli samo jednu pobedu.

Jel bi mogao Klej da trci toliko nakon maltretiranja sa MJ u odbrani, da ne pricam da ce uci u faulove bez problema?

Ko je najbolji igrac serije?

 

Lebron, Kajri i Love odbrane bez i to poredis sa Cikagom koji bi peglali odbranu samo tako. 

 

Bio bi to vrhunski duel ali prednost svakako Bulsima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drakaris said:

Od koga su gubili u eri Durenta? Ja ne racunam proslogodinju bolnicu. Kari sam nije mogao nista. Oduzmi Dzordanu Pipena i Rodmana, pa da vidim sta ce uraditi.

 

 

nisam govorio samo o dubsima, vec o tome da je i taj durant sa thunderima gubio finala i polufinala od drugih ekipa, kao i da su golden state gubili finala od drugih ekipa, eto npr od cavsa

posto se pricalo o durantu na prethodnoj strani pa sam samo hteo da ukazem na to da je i on itekako pobediv iako je jedan od najboljih igraca svih vremena

 

pobediv je i curry

 

ovo o 90ima i odbranom u reketu, ne mogu stvarno, idem da gledam smesne videoe

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Drakaris said:

Smesno mi je gledati odbranu devedesetih gde se sve zasniva na odbrani u reketu, a od polovine terena do linije za trojku zvrji prazno. Danas je to nezamislivo, danas se neda da se pridje na 8-9 metara od kosa, odmah dolazi protivnicki igrac da ti dise za vratom. 

 

Bulsi nemaju igraca za cuvanje Tompsona, najboljeg igraca u istoriji u kretnji bez lopte, koliko on trci i pegla na terenu. Ne znam da li shvatate koliko je tesko pratiti ovog igraca i koji je nivo njegove fizicke spreme, a jos na sve to treba pratiti sta rade jedan Kari i Durent. Da su slucajno Voriorsi osvojili prosle sezone, za mene bi on bio MVP finala.

Što ne znači da se veliki majstori ne bi prilagodili novim zahtevima uspešne odbrane. Ne znamo, naravno, sve je šbbkbb, ali bi bilo zanimljivo videti kako bi prišli ovom problemu - nije da bi bio prvi koji su imali u karijerama.

 

Ja jednostavno ne kapiram jednostranost, a la ma ne bi imali šanse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Jel bi mogao Klej da trci toliko nakon maltretiranja sa MJ u odbrani, da ne pricam da ce uci u faulove bez problema?

Ko je najbolji igrac serije?

 

Lebron, Kajri i Love odbrane bez i to poredis sa Cikagom koji bi peglali odbranu samo tako. 

 

Bio bi to vrhunski duel ali prednost svakako Bulsima

U tome je i poenta, Majkl bi se dosta trosio u odbrani, a sta bi uradio u napadu? Kljuc je intenzitet i trcanje, a svako ko je pokusao da se nadtrcava sa Voriorsima je poginuo, na stranu to sto i Drejmond trci ko bek 😄 , a igra centra. Na Karija ne bi imali i koga da stave , igraca koji ima 44% za 3 na nivou karijere, a on je najveci kljuc u igri Voriorsa. Ako ne stavis sjajnog defanzivca na njega, serija je izgubljena, sto smo i videli unazad godinama.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drakaris said:

U tome je i poenta, Majkl bi se dosta trosio u odbrani, a sta bi uradio u napadu? Kljuc je intenzitet i trcanje, a svako ko je pokusao da se nadtrcava sa Voriorsima je poginuo, na stranu to sto i Drejmond trci ko bek 😄 , a igra centra. Na Karija ne bi imali i koga da stave , igraca koji ima 44% za 3 na nivou karijere, a on je najveci kljuc u igri Voriorsa. Ako ne stavis sjajnog defanzivca na njega, serija je izgubljena, sto smo i videli unazad godinama.

 

kako da ti objasnim, jordan, pippen, harper i rodman su najbolji defanzivci na svojim pozicijama ikada. cuvali su curryja, duranta, draymonda i klaya nesto losiji pa im je uspevalo

ne znam samo ko bi to sacuvao istu tu ekipu na drugoj strani

 

btw, kada vec ne priznajes titulu toronta jer su dubsi bili iskasapljeni - samo da podsetim da su i dabsi uzeli prvu titulu savladavsi lebrona featuring delavedova. takodje je ta ekipa sa sve durantom bila na konopcima protiv rocketsa, gubili 3-2 kada se chris paul povredio i jedva izvukli sedmu tekmu.

 

sjajna je to ekipa, kao sto rekoh verovatno i u top 2 ikada ali daleko od toga da su bili nepobedivi 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Drakaris said:

U tome je i poenta, Majkl bi se dosta trosio u odbrani, a sta bi uradio u napadu? Kljuc je intenzitet i trcanje, a svako ko je pokusao da se nadtrcava sa Voriorsima je poginuo, na stranu to sto i Drejmond trci ko bek 😄 , a igra centra. Na Karija ne bi imali i koga da stave , igraca koji ima 44% za 3 na nivou karijere, a on je najveci kljuc u igri Voriorsa. Ako ne stavis sjajnog defanzivca na njega, serija je izgubljena, sto smo i videli unazad godinama.

Stvarno si pitao sta bi MJ uradio u napadu? 

 

Otkud ti da bi se Bullsi nadtrcavali sa GS? Pa nisu oni neka amaterska ekipa da ne kontaju prednosti i mane GS. Mozda ces reci, lako je pricati al tesko to uraditi ali za Bullse sam ubijedjen da ne bi upali u ritam GS.

 

Me bih se slozio ovo za Karija, prije KD kljuc mi je bio Klej a Kari ce svoje isporuciti mada je znao da podbaci. KD je onaj za koga ces uvijek reci, on ce svoje isporuciti sto se tice GS.

 

GS u eri KD se samo susreo sa Hjustonom koji im je bio ajde blizu ali nije ni Hjuston imao tu brzinu vise dok bi Bullsi to imali

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

kako da ti objasnim, jordan, pippen, harper i rodman su najbolji defanzivci na svojim pozicijama ikada. cuvali su curryja, duranta, draymonda i klaya nesto losiji pa im je uspevalo

ne znam samo ko bi to sacuvao istu tu ekipu na drugoj strani

 

btw, kada vec ne priznajes titulu toronta jer su dubsi bili iskasapljeni - samo da podsetim da su i dabsi uzeli prvu titulu savladavsi lebrona featuring delavedova. takodje je ta ekipa sa sve durantom bila na konopcima protiv rocketsa, gubili 3-2 kada se chris paul povredio i jedva izvukli sedmu tekmu.

 

sjajna je to ekipa, kao sto rekoh verovatno i u top 2 ikada ali daleko od toga da su bili nepobedivi 

Sjajni su bili samo za unutar linije za 3 poena. Daleko je to nivoa recimo kada Kari taman sto predje pola, jos je na logou, a FVV i Lauri krecu da ga udvajaju. Ostavljati Kariju veliki prostor je samoubistvo u najavi. Bulsi kad bi se otvorili i rasirili zbog suta za 3 poena, ne bi bi uopste licilo na odbranu kakvu ste gledali devedestih. Zbog toga danas ljudi dosta, da prostite, seru, kako se danas igra slabija odbrana. Fizicki je neizvodljivo da zadrze istu odbranu kao sto su igrali devedesetih a da na vrhunski nacin brane sut za 3 poena.

 

Normalno je da su imali problema, stavis majstora kakav je CP3 na Karija i pegla se. Kog igraca bi stavio Cikago? Harpera?

 

Govorim samo za eru Durenta u GS-u. Ono sto se desavalo pre njega nije bitno za ovu pricu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

sto se tice chrisa paula, vrlo daleko mi je od omiljenog igraca ali nekako mi se nakon svega i evo uskoro kraja karijere, cini da je pomalo potcenjen. vrhunski igrac na obe strane, mozda i najbolji u istoriji, a nekako mu karijera ide ispod radara zbog silnih pehova i chokeova na kraju sezona. posle curryja najbolji play ove decenije a u prethodnoj je mozda bio i bolji, bar statisticki. 

 

3 hours ago, Marko said:

Ali jedno je braniti 30% half courta sto je bilo default '90s , a drugo je danas. Konkretno, kad s' vremena na vreme pogledas neku tekmu iz 90-ih, pa i iz 2000-ih, za neverovati koliko nema opasnosti sa perimetra u odnosu na sadasnju igru. Mnogo vise snage ostaje za on ball defense i odbranu svog coveka, kad ne postoji sut za 3 kod protivnicke ekipe, ili npr ima jedan na kog treba obratiti paznju. Plus naravno sto je kretnja bez lopte bila mnoga slabija onda. 

 

ovo se cesto zaboravi kada se uporedjuju ekipe i igraci iz ove i ere 80, 90tih. koliko se samo neki igraci ubijaju tokom utakmica samo jureci likove u odbrani. toga nije bilo ni blizu ranije. thompson ce istrcati kilometre jureci najboljeg beka protivnicke ekipe a posle istrcati jos toliko u napadu gde trosi mnogo energije samo da zaobidje razne mesare ispod kosa kojima sevaju laktovi i kukovi. zato mi je malo smesno kada se uporedi mean madafaka defanzivac iz te ere sa ovima sada kao sto su npr george ili iguodala. generalno ne mozes uspeti u sadasnjoj kosarci bez nekog krila specijalca koji gotovo da moze braniti svaku poziciju. 

pa evo chris paul je ove sezone u 35. godini branio sve od 1-4. i to naravno na elitnom nivou, bez da se imalo stedi. 

Link to comment
Share on other sites

meni je opet malo smešno to da trčanje za bekovima češće ili tri metra dalje sada ispadne kao neka prepreka za defanzivce iz 90ih. ali to je kao i sa pretpostavkom da ako trice nisu imale ovakvu ulogu pre 20-30 godina, to znači da bi ih igrači 90ih loše šutirali. 

 

kao što rekoh, ovo što gledamo danas se igra cca 5-6-7 godina a većina tih igrača su malo duže od toga u ligi, pa su se opet prilagodili "za 5min" aktuelnim tendencijama. nije to sve baš tolika raketna nauka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne bi tu bilo nikakvog gaženja ni sa jedne strane, već bi verovatno išlo u 7. Naginjem ka Bullsima u toj fantaziji, deluju mi fizički i mentalno čvršće, fizički brutalna ekipa su bili. Onda opet, Rodman maltene ne bi imao ulogu u današnjoj NBA, sa njega bi Draymond mogao da pomaže na sve strane. Tako da bi u tom ludom scenariju Kukoč i Iggy imali jako bitne uloge. 

 

Rocketsi su ozbiljno razotkrili te "all time best" Dubse, nažalost nisu imali ljudstva da završe posao. Moraću ponovo da pogledam tu seriju, sad bar imam vremena. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Del Piero said:

Nemoj se zezano, Curry nije mogao da se demarkira od Dellavedove, a ovamo bi vozao jednog Rona Harpera.

Kriterijum koji je tad primenjivan je vise licio na devedesete nego na 2015. s obzirom da su na Kariju dozvoljavali svasta, ima kompilacija klipova gde ga secaju i prebijaju bez lopte, sto je osnova igre Dubsa. Ako bi to bilo dozvoljavano i protiv Bullsa onda bi imao dosta tezak posao.

 

Medjutim, sve to je bilo bez Duranta u prici, pa je mnogo vise paznje moglo da se posvecuje Kariju.

 

Sve u svemu, to bi bila fantasticna serija u nekim neutralnim uslovima, govorimo o verovatno 2 najbolje ekipe svih vremena.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Kriterijum koji je tad primenjivan je vise licio na devedesete nego na 2015. s obzirom da su na Kariju dozvoljavali svasta, ima kompilacija klipova gde ga secaju i prebijaju bez lopte, sto je osnova igre Dubsa. Ako bi to bilo dozvoljavano i protiv Bullsa onda bi imao dosta tezak posao.

 

Medjutim, sve to je bilo bez Duranta u prici, pa je mnogo vise paznje moglo da se posvecuje Kariju.

 

Sve u svemu, to bi bila fantasticna serija u nekim neutralnim uslovima, govorimo o verovatno 2 najbolje ekipe svih vremena.

 

Jel ima kompilacija Draymondovih blokova? Rado bih to pogledao.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Jel ima kompilacija Draymondovih blokova? Rado bih to pogledao.

 

šta se sve u toj 7 tekmi seriji sa rocketsima dešavalo.. nego ljudima generalno harden ide na pimpek, pa je sve nekako opravdano još u glavi 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Chaos Is Me said:

Ne bi tu bilo nikakvog gaženja ni sa jedne strane, već bi verovatno išlo u 7. Naginjem ka Bullsima u toj fantaziji, deluju mi fizički i mentalno čvršće, fizički brutalna ekipa su bili. Onda opet, Rodman maltene ne bi imao ulogu u današnjoj NBA, sa njega bi Draymond mogao da pomaže na sve strane. Tako da bi u tom ludom scenariju Kukoč i Iggy imali jako bitne uloge. 

 

Rocketsi su ozbiljno razotkrili te "all time best" Dubse, nažalost nisu imali ljudstva da završe posao. Moraću ponovo da pogledam tu seriju, sad bar imam vremena. 

slazem se sa ostatkom sem sa ovim delom. tristan tompson je odigrao vrlo bitnu ulogu smetlara u seriji kada je klivlend dobio gsw a rodman je jedan od najboljih skakaca u istoriji i sigurno bi mogao i da odradi vrhunski posao u zastiti reketa i jurenju igraca po perimetru jer je covek imao toliko energije da  je mogao da se bavi uporedo sa kosarkom  i vanskolskim aktivnostima. :classic_biggrin:

 

 

i jos jedna stvar, kada (uskoro) dodje do tog duela treba voditi racuna da mladji ker, igrac bulsa, i stariji ker, trener golden stejta, nemaju fizicki kontakt jer bi to dovelo do nesagledivih posledica za univerzum  s obzirom da ista materija ne moze da deli isti prostor sto nas uce svi  filmovi koji se bave putovanjem kroz vreme. :classic_sleep:

Edited by riviera
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...