Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

.. 

harper - defanzivni specijalac koji trpa svoje prilike u napadu 

jordan. 

pippen - čovek koji bi jedini limitirao lebrona u prajmu. dakle, može da limitira i duranta u prajmu 

kukoc - dabsi imaju pimpek za kukoca 

rodman > green 

 

 

doviđenja. 

Link to comment
Share on other sites

Nece ga zaustaviti ali bi ga Pipen namucio tj KD bi morao bas dosta da radi za svoje poene, nesto slicno kao protiv Majamija u finalu kad je isporucivao ali je tu mnogo, mnogo teskih suteva bilo. 

Klej bi imao zestoke muke da uopste oznoji MJ, ogromna potrosnja u odbrani da bi mogao konstantno isporucivati u napadu a uini je vec napisao, Rodman vs Green?

A ovamo jos ostaje Kukoc😀

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Zvezdinho said:

Lepo to lici na papiru, al u praksi je veoma tesko zaustaviti Durenta.

 

lepo to liči na papiru, al u praksi je veoma teško tj nemoguće zaustaviti jordana, pogotovo po aktuelnim pravilima. 

 

deco, ne znam da li ste gledali ron harpera ali on je u rangu jordana, pippena i rodmana defanzivno - dakle, najbolji na poziciji. 

 

 

bullsi bi imali kismet matchup sa dubsima, poništili bi ih pojedinačno i ekipno u defanzivi a u napadu pomaže bog (a ima ih nekoliko) 

 

plus pjax 

 

 

opet kažem, samo navezbanost za 3pts održava ovu diskusiju po pravilima iz 2020. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

.. 

harper - defanzivni specijalac koji trpa svoje prilike u napadu 

jordan. 

pippen - čovek koji bi jedini limitirao lebrona u prajmu. dakle, može da limitira i duranta u prajmu 

kukoc - dabsi imaju pimpek za kukoca 

rodman > green 

 

 

doviđenja. 

 

Dobar dan

 

Jedino sa cim mogu da se slozim je ova poslednja stavka, uglavnom sam siguran da bi Rodman defanzivno kastrirao Monda. Komon nolidz je svakako da bi Klay bio takodje propisno izmaltretiran 1v1. Sve ostalo... Dobri djedo Harper bi bas ono zakljucao Stepha.... Znaci laserom ga ne bi dotakao, kamo li sto drugo. I ovo za Pippen i Duranta je takodje samo jedan utisak, slazem se sa Zvezdinhom da je sa KD-om sve super dok se ne dodje do prakse, pa onda good luck sa zaustavljanjem - Pippen NIKADA nije cuvao coveka od 6'11'' koji se krece kao bek, ima raspon ruku kao Shelob i skoruje sa sva 3 nivoa effortlessly. Onda, koji je faktor Kukoc u defanzivi, a ovamo Rodman minus igrac u napadu. I sve ovo uz svodjenje na 1v1 igru i direktne mecapove, a i ti i i ja, a i everyone and their mother znaju da se tako ne bi ni igralo kad napada GSW, jer bi se stalno bacao decoy, vrtelo besomucno za mismec i viskove i nema bozjeg stvorenja koje bi to ispratilo, a da se ne zagubi. Ma nema sanse teoretske da Bullsi dobijaju seriju 2010-ih, ako ne mogu da biju.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ne znam, što bi rekao uini, meni je nemoguće da napravim poređenje glava za glavu, pa i tim za tim. Međutim, znam jedno - veliki igrači i timovi su postajali to i zbog toga što su igru i teren prilagođavali sebi, ali i sebe trendovima. Zbog toga mi je apsolutno nerealno reći da ti Bulsi ne bi mogli sto godina da dobiju seriju protiv GSW.

 

Takvi velemajstori bi se za nekoliko meseci prilagodili igri medicinkama a kamoli drugačijem trendu košarke. Drugo, pored tvrđe odbrane i košarke uopšte, oni su bili umetnici s loptom. Sve i da im oduzmeš tuču u odbrani možeš samo da zamisliš koliko bi dobili na slobodi da izmišljaju majstorije jer bi i njih manje tukli. Kao kad potrčiš na tartanu nakon peska.

 

Primera radi, kad je Toni odlazio preko bare, skeptici su isticali problem nenaviknutosti na fizičku košarku (tada jednoj od ključnih razlika u odnosu na Evropu). Ako je uspeo da izgradi ime tada, mogu samo da zamislim šta bi radio u uslovima koji dozvoljavaju lepršaviju igru. 

 

Mislim da bi bilo opasnog klanja i da niko ne bi mogao da otpiše Bikove unapred. Još kad dodamo napredak koji je u međuvremenu postignut u treningu, ishrani, rehabilitaciji, lečenju... njihovi kvaliteti bi mogli biti samo unapređeni u odnosu na prošlost, nikako drugačije.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ali jedno je braniti 30% half courta sto je bilo default '90s , a drugo je danas. Konkretno, kad s' vremena na vreme pogledas neku tekmu iz 90-ih, pa i iz 2000-ih, za neverovati koliko nema opasnosti sa perimetra u odnosu na sadasnju igru. Mnogo vise snage ostaje za on ball defense i odbranu svog coveka, kad ne postoji sut za 3 kod protivnicke ekipe, ili npr ima jedan na kog treba obratiti paznju. Plus naravno sto je kretnja bez lopte bila mnoga slabija onda. Tesko je stvarno pricati, jer onda se jedan za drugim redjaju sbbkbb argumenti. Da su ista pravila onda i sad, pa jos i da pricamo, ovako apples&oranges. Zbog toga sam mnogo blizi uverenju da svakom svoja era, nego da bi neki tim/igraci bilo kad podjednako dominirali, neuporedivo je ipak.

Edited by Marko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ma priča se kao da su 90e bile u 17om veku a danas je 23.

 

pa više od pola današnjih igrača, makar onih opisanih u diskusiji je igralo pre tog spejsinga pa se naviklo na nove uslove za 5min. 

 

"djed harper", ma vrištim od smeha 

curry bi bio neuhvatljiv a Jordana pomene kao dobrog defanzivca 

 

na kraju rodman ispade jedina prednost (što je hahah za sebe) ali i u takvom nakaradnom gledanju ne kapira se značaj draymonda za protok lopte, može curry do sutra da zuji bez njega. 

 

na sve to, "bullsi tabadzije", kakva izmisljotina! 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

ma priča se kao da su 90e bile u 17om veku a danas je 23.

pa više od pola današnjih igrača, makar onih opisanih u diskusiji je igralo pre tog spejsinga pa se naviklo na nove uslove za 5min. 

 

Nisu '90s bile u XVII veku, ali nisu bile ni juce u kontekstu razvoja kosarke. Ja ne bih ulazio u to ko bi koga, kako i koliko utrpao, ustopovao, neutralisao. Kao sto ne bih bas sad da gledam ko je kad od aktivnih igraca usao u ligu, productivity&stats kroz sezone, i koliko njih se naviklo i naviklo na nove uslove. Odokativno, vecina utakmica od pre 10g mi je spora u odnosu na ovo danas, a ne od pre 20-30g. Da je prica o 10g posle ere neke ekipe pa ajde, nije toliko proslo (mada pravila), ali 20+ god je vec previse. Vidim naravno ko je klasa uvek, i ko bi bio dobar/odlican/godlike i onda i sada, ali to svi znamo. Moj zakljucak iznova je uvek isti, kao sto rekoh, neuporedivo. 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zvezdinho said:

Posto su poceli ovi turniri sa nba 2k20, po vama koji je najbolji NBA 2k ? Meni je br.1 NBA 2k11 kada se prvi put pojavljuje MJ sa onim MJ zadacima , onda NBA2k14 sa Lebronovim legacy moudom i onda NBA2k12 sa zadacima sa klasivnim timovima.

2k14 pa 10 mesta prazno.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Zvezdinho said:

Kid ima titulu sa Dalasom kao stratni PG.

u nikad salbijoj enbea ligi

 

a kako bi se dzordan i ekipa proveli protiv onilovih lejkersa? jel ima jos neko utisak da bi bilo beste noge posra vas guzica?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, HAMMER said:

 

a kako bi se dzordan i ekipa proveli protiv onilovih lejkersa? jel ima jos neko utisak da bi bilo beste noge posra vas guzica?

 

ja imam utisak da je shaq igrao u lakersima 1996, 97 i 98, kada su bullsi bili prvaci. takodje i 99e kada su spursi uzeli titulu

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

ma priča se kao da su 90e bile u 17om veku a danas je 23.

 

pa više od pola današnjih igrača, makar onih opisanih u diskusiji je igralo pre tog spejsinga pa se naviklo na nove uslove za 5min. 

 

"djed harper", ma vrištim od smeha 

curry bi bio neuhvatljiv a Jordana pomene kao dobrog defanzivca 

 

na kraju rodman ispade jedina prednost (što je hahah za sebe) ali i u takvom nakaradnom gledanju ne kapira se značaj draymonda za protok lopte, može curry do sutra da zuji bez njega. 

 

na sve to, "bullsi tabadzije", kakva izmisljotina! 

 

Veruj da me mrzi da adresiram sve sto si ovde ucitao i banalizovao. Lijep pozdrav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...