Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

da, baš su nijanse u pitanju i verovatnije je da saigrači i treneri tj kontekst tu pravi razliku

steve nasha sam najmanje gledao a jason kidda najmanje podnosio, pa ću poređati prema ličnim simpatijama i odgledanom uzorku

 

1 the glove  2 stockton  3 nash  4 kidd

 

mada je stockton verovatno najkompletniji ako ništa drugo

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno je to da je John Stockton ne samo all-time no1 u assists&steals, nego i koliko je iznad Kidda (i ne samo njega) u obe kategorije. 

Tolika je razlika, da nije bilo ni blizu da ga ovaj sustigne. A naravno da ih ne bi rankovao, samo mozda po nekom mom kriterijumu dopadljivosti.

Link to comment
Share on other sites

Stokton ima previse chokiranja i gubljenja lopti u kljucnim momentima PO serija. Ali s obzirom na Stoktonovu gradju naklon do poda za karijeru i statse.Na kraju krajeva ja sam navijao za Jutu u tim finalima, smarao majku da mi na Blok listu za likovno nacrta i oboji novi logo Jute Dzez, onaj sa planinama:s_d:

 

Evo malo kako Juta nije nista uradila u PO sve do duplog finala sa Chikagom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Zvezdinho said:

Stokton ima previse chokiranja i gubljenja lopti u kljucnim momentima PO serija.

 

https://giphy.com/embed/glmRyiSI3v5E4.gif 

 

Ozbiljno, baš sam pažljivo gledao ta Jutina putešestvija, ne sećam se Džonovih chokovanja i gubljenja lopti?

 

 

1 hour ago, mr clutch said:

Stockton, Nash, Kidd, Payton

 

Ne znam zašto nema KJa, ali ajde... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Marko said:

Neverovatno je to da je John Stockton ne samo all-time no1 u assists&steals, nego i koliko je iznad Kidda (i ne samo njega) u obe kategorije. 

Tolika je razlika, da nije bilo ni blizu da ga ovaj sustigne. A naravno da ih ne bi rankovao, samo mozda po nekom mom kriterijumu dopadljivosti.

 

Nije neko cudo imajuci u vidu koliko su spamovali p'n'r button on i Malone. Ni Kidd niti bilo ko drugi nije imao benefit igranja 15 dina sa jednim od najboljih finisera u istoriji lige. Njegovi statsi su poprilicno inflated, ali bez dileme za svaki respekt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

upravo tako, malone dobije loptu u pravom trenutku na pravom mestu (tu je stokton bio zaista veliki mastermind) i malone deliveruje

 

ali sve ostalo je stokton radio jako dobro. cepao difens, ubadao sve otvorene suteve, proigravao i ostale sidekicks. i bas su i on i malone i hornacek bili vojnici kluba, chru 90ies spirit pa jos na mormonski kub

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam to video po Nashu, koliko je bitno za pleja da ima tu go-to kombinaciju unutra. U fizickom smislu najbolje godine prajma je proveo u Dallasu i secam se tog perioda (mada nisam toliko cesto gledao Dallas tad tbh), nista da ti vilica padne. I onda bum, cim se vratio u PHX ceka ga soph Amare i sa 7-8 apg skace na oko 11 i tako je vozio redovno u tim zlatnim godinama.

Link to comment
Share on other sites

jasno.

 

plus je stockton all substance, nista kurchenje

 

plus ++ i dalje odgovorno tvrdim da bi se ti bullsi koji su yaustavljali jutu sredinom/krajem devedesetih, komotno tukli i dobili dubse golden years, trebalo bi im samo nesto vremena da navezbaju te trice i prilagode odbranu. tako da, ta juta uopste nije bila naiva u best of evar smislu, samo su naleteli na najbolje ikada. ili makar jednu od dve najbolje ekipe ikada ako hocu da budem totalno objektivan.

 

edit naravno pod aktuelnim uslovima. u kontekstu 90ih bi bilo drugacije

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

plus ++ i dalje odgovorno tvrdim da bi se ti bullsi koji su yaustavljali jutu sredinom/krajem devedesetih, komotno tukli i dobili dubse golden years, trebalo bi im samo nesto vremena da navezbaju te trice i prilagode odbranu. tako da, ta juta uopste nije bila naiva u best of evar smislu, samo su naleteli na najbolje ikada. ili makar jednu od dve najbolje ekipe ikada ako hocu da budem totalno objektivan.

 

edit naravno pod aktuelnim uslovima. u kontekstu 90ih bi bilo drugacije

 

Nisam siguran da je bas tako jednostavno 'navezbati trice' i prilagoditi odbranu GSW-u u ovome sto je kosarka danas. Sto se mene tice, nemam dilemu da Dubsi ne bi uzeli vise od jedne utesne tekme u seriji da se igra 90-ih, kao sto ni pri danasnjim uslovima Bullsi nikako ne bi mogli dobiti seriju, da se igra 100 godina.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Nisam siguran da je bas tako jednostavno 'navezbati trice' i prilagoditi odbranu GSW-u u ovome sto je kosarka danas. Sto se mene tice, nemam dilemu da Dubsi ne bi uzeli vise od jedne utesne tekme u seriji da se igra 90-ih, kao sto ni pri danasnjim uslovima Bullsi nikako ne bi mogli dobiti seriju, da se igra 100 godina.

 

agree to disagree. brook lopez je naučio da trpa trice za par sezona, mogu valjda jordan, pippen i harper za kraće vreme 

.. a prilagođavanje odbrane bi se za tu ekipu desilo na tri treninga 

Link to comment
Share on other sites

Je li Pejton nedvosmisleno najbolji defanzivno od njih i ako jeste kako stoji na all time listi defanzivaca, bar na svojoj poziciji?

 

Edit. Da ne bude zabune, mislim tu i na Pola, tj. na Pola, Kida i njega

Edited by laki pepe
Link to comment
Share on other sites

@21Barkley

Zato sto ne postoji nacin da se zapuse rupe pozadi koje nastaju kad ti moras da izlazis i na 10-11 metara jer upusteno mogu da ti spakuju tricu u svakom trenutku, a i kad pridjes da te napadnu prodorom ne smes da izbacis kuk, nema cekinga, kad te napadaju bacaju ti po 10 mamaca i nema teorije da bar neki ne zagrizes... Ne vidim ni adekvatno osoblje da nadtrci ili outscore-uje Dubse, a bez suta za 3 mnogo je lakse i GSW-u da limitira stetu na svojoj strani parketa. Tu bi glavna premisa za neku zivu i neizvesnu seriju bila da Jordan pakuje 50ppg, sto, doduse, uopste nije nezamislivo, ali ukoliko nisu dovoljno ukljuceni saigraci, uglavnom nema efekta.

Link to comment
Share on other sites

Posto su poceli ovi turniri sa nba 2k20, po vama koji je najbolji NBA 2k ? Meni je br.1 NBA 2k11 kada se prvi put pojavljuje MJ sa onim MJ zadacima , onda NBA2k14 sa Lebronovim legacy moudom i onda NBA2k12 sa zadacima sa klasivnim timovima.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

@21Barkley

Zato sto ne postoji nacin da se zapuse rupe pozadi koje nastaju kad ti moras da izlazis i na 10-11 metara jer upusteno mogu da ti spakuju tricu u svakom trenutku, a i kad pridjes da te napadnu prodorom ne smes da izbacis kuk, nema cekinga, kad te napadaju bacaju ti po 10 mamaca i nema teorije da bar neki ne zagrizes... Ne vidim ni adekvatno osoblje da nadtrci ili outscore-uje Dubse, a bez suta za 3 mnogo je lakse i GSW-u da limitira stetu na svojoj strani parketa. Tu bi glavna premisa za neku zivu i neizvesnu seriju bila da Jordan pakuje 50ppg, sto, doduse, uopste nije nezamislivo, ali ukoliko nisu dovoljno ukljuceni saigraci, uglavnom nema efekta.

 

ma zavitlavas. jedina nepoznanica koja uopšte dozvoljava ovu diskusiju je da li bi spoljni igrači bullsa navezbali trice za xy vreme. 

 

ti bullsi su bili no contest najbolja defanzivna ekipa ikada a imali su rodmana na 5 koji bi UNIŠTIO greena, tako da bi i bez navezbanih trica bilo gusto :

 

jordan na klaya, harper na curryja, pippen i kukoc gde treba - ja da ih vodim a kamo phil freakin jackson. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...